PREVIEW: WEEK #2 – Green Bay Packers vs Atlanta Falcons

Ďalší nesmierne zaujímavý a dôležitý zápas pred nami!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Atlanta Falcons

Kedy? 18.9.2017 o 02:30 (noc z nedele na pondelok)

Kde? Mercedes-Benz Stadium, Georgia

Vzájomná historická bilancia: 32 zápasov (vrátane 4 v postseason): 17 víťazstiev, 15 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? Gamepass,

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com
  3. www.batmanstream.live

Predpoveď počasia: 

Kurzy: 

Tipsportvýhra domácich: 1.77, remíza: 12.50 , výhra hostí: 2.39

Fortuna: výhra domácich: 1.72, remíza: 13.00, výhra hostí: 2.47

Niké: výhra domácich: 1.71, remíza: 17.62, výhra hostí: 2.33


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Určite ho ešte všetci máme v pamäti. Zápas sa odohral 22.1. 2017 a jednalo sa o NFC Championship Game, kde nás Falcons zotreli 44:21. Všetci si veľmi dobre pamätáme na hrozný výkon Guntera proti Juliovi. Zápas sa lámal v bodoch, keď Mason Crosby nedokázal premeniť stredne dlhý FG a Rip tesne pred end zone fumbloval loptu. Tieto chyby nás stáli kontakt s Falcons a tí to dokázali majstrovsky využiť a zaslúžene nás porazili. Ale je tu jedna vec, ktorú by som chcel pripomenúť. Výkon nášho lídra – WR Jordyho Nelsona. Istotne si pamätáte, že vo Wild Card mu hráč Giants zlomil niekoľko rebier a nedobrovoľne musel opustiť tento zápas. V zápase proti Cowboys nám chýbal, no nejakým zázračným spôsobom našiel dostatok síl na to, aby mohol odohrať zápas proti Falcons! Do zápasu nastúpil s kevlárovou vestou, ktorá mu aspoň čiastočne kryla polámané rebrá. Na Jordym bolo vidieť, že každý jeden nádych ho bolí, no ihrisko aj napriek tomu neopustil a bojoval so spoluhráčmi až do samého konca. Celkovo zachytil 6 prihrávok pre 67 yardov a 1 TD! Tento jeho výkon mi v pamäti ostane ešte véééééľmi dlho! Jordy mi ukázal, prečo práve jeho mám za svojho momentálne najobľúbenejšieho aktívneho hráča a náš tím si už bez neho neviem predstaviť! Klobúk dole Jordy!


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Zoznam ku štvrtkovému tréningu:

DT Montravius Adams (noha) – limitovaný tréning, LT David Bakhtiari (hamstring) – limitovaný tréning, OLB Ahmad Brooks (otras mozgu) – netrénoval, RT Bryan Bulaga (členok, choroba) – netrénoval, OT Jason Spriggs (hamstring) – netrénoval, S Kentrell Brice (quadriceps/koleno) – limitovaný tréning, DT Mike Daniels (bedro) – limitovaný tréning

PS: ZRANENÝCH HRÁČOV BUDEM  V TOMTO ČLÁNKU AKTUALIZOVAŤ (po piatkovom tréningu a tesne pred zápasom, čiže ak chcete aktuálne info o zraneniach a o tom kto nastúpi, tak si treba pozerať tento článok)


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO SI TREBA POČAS ZÁPASU VŠÍMAŤ?

OTVORENIE NOVÉHO ŠTADIÓNU

Minulú sezónu sme takisto vo Weeku hrali 1. oficiálny zápas na novom štadióne v Minneapolise proti domácim Vikings. Avšak tento zápas nám nevyšiel a Vikings si po dobrom výkone pripísali prvú historickú domácu výhru na novučičkom štadióne. No a aby toho nebolo málo, tak aj tento rok ideme vo Weeku 2 hrať 1. oficiálny zápas na novom štadióne Falcons – Mercedes-Benz Stadium. Snáď nám to teraz vyjde, oplatíme Falcons výprask z minulého zápasu a ako správna návšteva vyskúšame, či im funguje ich obrovská 360 stupňová skórovacia tabuľa!


DOKÁŽE NÁŠ PASS RUSH DOSTAŤ RYANA POD TLAK A ZOPAKUJE OBRANA VÝKON PROTI SEAHAWKS?

Keď sa Packers stretli s Falcons v januári, tak QB Matta Ryana sackovali celkovo 0 krát. Ryan si s cigarou v ústach, s whiskey v jednej ruke a v druhej s loptou nahádzal 392 yardov a 4 TDs. Ako to len ľahko vyzeralo, že? Vtedy si asi veľa z nás povedalo, že byť QB nie je až také ťažké. No a práve vytvorenie tlaku na MVP roku 2016 bude kľúčom k spomaleniu ofenzívnej mašiny Falcons. Ryan má počas svojej kariéry celkovú bilanciu proti Packers 4-4, no v regular season je to 3-3 a jeho passer rating je 99.5, 13 TDs naproti 5 interceptions. Povedzme si úprimne, že Ryan sa v kapse cíti pohodlne a nie je to žiadny Aaron Rodgers, že by dokázal kúzliť v scramblingu. Takisto to nie je Russell Wilson, pokiaľ ide o rýchlosť nôh. Avšak pokiaľ má v kapse pokoj, má čas na odhody, tak je v tomto takmer neprekonateľný a dokáže nájsť Julia aj poslepiačky. Ale pokiaľ sa nám podarí dostať Ryanovi pod kožu, rozdáme mu pár tvrdých hitov, tak by zrazu mohol svoj ľadový pokoj stratiť. Daniels (snáď bude môcť hrať), Perry, Matthews, Clark a spol, máte jasnú úlohu, otestujte, či si „Matty Ice“ dobre zapol chrániče a prilbu! 

Tiež pripomeniem, že kľúčom k úspechu proti Seahawks bola „nitro“ package, ktorá nám poskytuje na ihrisku viacej atletickosti a rýchlosti. Táto formácia nám dovoľuje postaviť na ihrisko až 6 defenzívnych backov. V zápase proti Seahawks sme v tejto formácií hrali s 3 CBs (Randall, House na outside + Rollins na slote) + 3 safeties (Brice na strong safety, Dix na free safety a Burnett sa posúval na pozíciu ILB). Treba povedať, že Burnett hrá na pozícií ILB excelentne a má obrovský vplyv na výkon obrany, takisto Brice spravil vo svojej hre obrovský pokrok a na pozícií strong safetyho hrá vynikajúco. Ďalšia možnosť je, že na outside pošleme Housea s Kingom, na jeden slot Randalla, na druhý Rollinsa a dvojica safeties Burnett + Dix. Práve táto formácia by nám mohla poskytnúť potrebnú rýchlosť proti útok Falcons. Julio Jones bude pravdepodobne hrať zo slotu, kde si bude zbiehať cez stred ihriska. V zápase proti Seahawks hral na pozícií ILB vedľa Burnetta väčšinou Thomas pri pasových downoch. No teraz by som to trošku pozmenil a k Morganovi by som pridal na passové downy rookieho Josha Jonesa. Áno, je to ďalší defenzívny back, no takisto ako Burnett dokáže zahrať na pozícií ILB a plus k tomu je vynikajúco fyzicky stavaný a má dobrú rýchlosť. A možno práve Jones, by mohol byť tým hráčom, ktorý by nám vedel pomôcť spomaliť Jonesa. No ak ostaneme pri „klasickom“ rozostavení, tak Burnett si bude pravdepodobne preberať TE Falcons Austina Hoopera a Blake Martinez/Jaky Ryan si budú brať running backov.

V preseason sme využívali blitz zo slotov, no v zápase proti Seahawks tomu už tak nebolo, keďže to nebolo potrebné vzhľadom na to ako Daniels s Perrym drvili OL Seahawks. Možno teraz by sa tam zišlo raz za čas poslať blitz zo slotu.  Na OLBs s Perrym a Matthewsom + čelnou trojkou v zložení Daniels-Clark-Lowry môže naša obrana dosahovať vynikajúce výsledky, či už v pass rush, behovej obrane alebo v secondary. A takisto nezabúdajme na novú akvizíciu Quintona Diala, ktorý nás podľa mňa všetkých prekvapí a bude podávať kvalitné a stabilné výkony. 

Pridám aj jednu moju tajnú, odvážnu a fantasy túžbu. Pošlime na Julia Jonesa osobku. A kto by mal túto osobku vykonať? Náš rookie CB Kevin King. Kinga sme draftovali práve kvôli takýmto matchupom. Kevin meria 191 cm a váži 91 kg, čo je značný rozdiel oproti našim ostatným cornerom a ak by niekto mohol Julia „zatieniť“, tak by to bol práve King. Julio ma takú istú výšku ako King. Obidvaja majú obrovské rozpätie rúk, čo by opäť aspoň trošku vyrovnávalo tento matchup. Rýchlosť je o dačo lepšia na strane Julia. Ale keď si to tak zoberieme, minulý zápas kryl Julia Gunter. Gunter je o 3 cm menší od Kinga, no značne pomalší. A práve rýchlosť Gunterovi chýbala. Julio mal kopec priestoru, čo on dokáže perfektne využiť. Takže len pekne hoďme Kinga do vody, uvidíme akým plavcom je a bude mať šancu dokázať, že sme urobili „správny“ krok, keď sme sa vzdali Watta a zobrali práve jeho.   


NEPREMRHAŤ PONÚKNUTÉ PRÍLEŽITOSTI!!!

Ako som už dneska spomínal, keď sa stretnú takéto 2 vynikajúce tímy, tak kľúčovým faktorom je počet turnoverov a využité príležitosti. Kto si v týchto 2 aspektoch povedie lepšie, tak bude mať na konci zápasu väčší úsmev než ten druhý. Minulý zápas Rip zbytočne prišiel o loptu, Mason nepremenil FG a Falcons to dokázali naplno využiť vo svoj prospech a už nám nedali šancu. Packers tak tentokrát musia byť efektívny v posúvaní lopty po ihrisku a nerobiť zbytočné chyby. Minulý zápas nás interception Aarona mohla stáť 7 bodov, keby sa tam hráči nepobili a naša obrana by nepodala taký dobrý výkon. Čiže priestor na stratu lopty v tomto zápase nebude, každý drive sa bude počítať. Očakávam, že na konci bude na tabuli svietiť veľmi vyrovnané skóre. Víťazom bude ten, kto bude efektívnejší.


DIKTOVANIE TEMPA

Opäť využijem k analýze posledný zápas proti Falcons. Atlanta dokázala s loptou hýbať veľmi rýchlo, skórovala body a nútila Rodgersa doťahovať a prispôsobiť sa tempu Atlanty. V oboch prípadoch, keď sme sa pustili s Falcons do prestrelky, tak sme prehrali. Takže ak chceme byť úspešní, musíme diktovať svoje vlastné tempo. Nechcem tým povedať to, že máme hrať pomaly, naťahovať čas a vyvarovať sa ich štýlu hry, ale Packers musia nasledovať svoje vlastné zápasové skriptá, nie tie Atlanty. A práve RB Ty Montgomery v tomto zohrá kľúčovú úlohu. Minulý týždeň nám dokázal, že môže byť celozápasovým RB, pripísal si najviac behov vo svojej krátkej kariére runnera – 19 a niečo podobné by sme od neho potrebovali aj proti Atlante. Úspešné posúvanie lopty nám dovolí nie len naťahovať čas a diktovať tempo, ale takisto uťahá a vyčerpá obranu Dana Quinna, čo nám môže otvoriť dvierka k nejakým potenciálnym hlbokým loptám do downfieldu. 


SPECIAL TEAM A ŠPECIÁLNE VOGEL MUSIA ZABRAŤ

Istotne všetci veľmi dobre viete, čo robí štartovacia pozícia drivu. Je obrovský rozdiel, keď tím začína drive zo svojej 20 yardovej línie a keď rozohráva drive 2 yardy od end zone. A práve tu sa musí ukázať naša perlička Justin Vogel. Ak chceme byť v tomto zápase úspešní, tak Vogel musí mať priemer na jeden punt niekde okolo 45-50 yardov a hang time musí byť dostatočný na to, aby hráči stihli pokryť returnerov Falcons. V zápase proti Seahawks s hang timeom problém nemal, len tie umiestnenia by mohli byť o pár yardíkov dlhšie, ale výkon bol vynikajúci. Takisto aj punt returner Trevor Davis sa musí prebudiť a robiť lepšie rozhodnutia na punt returnoch. Keď si má zamávať o fair catch, tak kašle na to a radšej schytá tvrdý hit, keď si nemá zamávať o fair catch a treba pustiť loptu, tak on to zachytí. Trevor budíček!


KTO NASTÚPI V NAŠEJ OL?!

RT Bryan Bulaga má problémy s členkom a tento týždeň ešte netrénoval, keďže má príznaky chrípky. Takisto aj ľavý tackle David Bakhtiari trénoval len s obmedzením, keďže má poranený hamstring. Ďalší OT Jason Spriggs je na niekoľko týždňov mimo. Čiže tu nastáva jedna zásadná otázka. Kto nastúpi na LT a RT, pokiaľ naši starters nebudú v poriadku? No na ľavom pravdepodobne Adam Pankey a na pravom Kyle Murphy. Čo určite nie je žiadny jackpot a Rodgers si asi 2x pred zápasom premyslí, či nechá chrániče na zuby v taške. Pankey vyzerá ako tackle, no je to guard. V preseason hral na pozícií LT aj LG a na LG podával oveľa lepšie výkony, čiže budem prekvapený, ak ho budú chcieť použiť ako ľavého tacklea. Možno by bolo lepšie postaviť na LT Martellusa Bennetta 😀 Určite by som do blokovacích schém zahrnul aj TEs (Kendricks + Bennett), FB Ripkowskeho a RB Jamaala Williamsa.

Ak sa tento katastrofický scenár naplní, tak ak bude chcieť Rodgers zápas dohrať, bude musieť posielať loptu z ruky preč do 2 sekúnd. Ako tomu bolo v druhom polčase proti Seahawks. Krátke passy, pomocou ktorých sme sa pomaličky posúvali, prípadne si počkať na 12 hráčov na ihrisku, alebo offside. 


Na záver vám chcem pripomenúť, aby ste nezabudli poslať svoje tipy do súťaže! 🙂 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kevin King v tejto sezóne dohral!  |