PREVIEW: WEEK #2 – Minnesota Vikings vs Green Bay Packers

V prvom domácom zápase sezóny prídu na Lambeau Field naštartovaní Vikings.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Minnesota Vikings

Kedy? 15.9. 2018 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Green Bay, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 117 zápasov (2 v postseason): 60 výhier, 54 prehier, 3 remízy

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass

 1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 2. www.mamahd.com 

Kurzy: 

Tipsport:výhra domácich: 1.70, remíza: 12.50, výhra hostí: 2.53

Fortuna: výhra domácich: 1.70,remíza: 12.50, výhra hostí: 2.46

Niké: výhra domácich: 1.78remíza: 13.85, výhra hostí: 2.30


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný raz sme hrali proti Vikings v 12. weeku. Packers prehrali 17:24 a znamenalo to absolútny koniec sezóny. Opäť sme nedokázali vyhrať na ich novom štadióne. Aaron podal tragický výkon a celkovo to moc neklapalo. Tento zápas nádhernou vetou po zápase zhrnul Aaron Rodgers: „Naša obrana ich aj napriek mnohým zraneniam udržala na 24 bodoch, takéto zápasy musíme vyhrávať…“


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Veľmi nepríjemnou správou je, že štart T Davida Bakhtiariho je otázny! Spolu s ním má pri mene otáznik aj CB Ka’dar Hollman. Do zápasu určite nezasiahne dlhodobo zranený LB Oren Burks a WR Darrius Shepherd. 

Vikings nemôžu v zápase počítať s týmito hráčmi: CB Mackensie Alexander, WR Josh Doctson. Otázny je štart CB Marka Fieldsa, LB Bena Gedeona a G Pata Elfleina. CB Mike Hughes do zápasu s najväčšou pravdepodobnosťou tiež nenastúpi.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Zastavenie behovej hry

HC Vikings Mike Zimmer dostal obrovskú posilu v podobe nového ofenzívneho koordinátora Kevina Stefanskeho, no hlavne je reč o mužovi menom Gary Kubiak. Ten vo Vikings zastáva pozíciu ofenzívneho poradcu. Ku nášmu rivalovi išiel z rovnakého dôvodu ako LaFleur k nám – zlepšenie behovej hry. Vlani to Vikings nezvládli podobne ako my, nedostali sa do play-off a prišli o ďalší rok svojej prechválenej obrany.

Chcete vedieť nejakú štatistiku, ktorá hovorí za celú novú víziu Zimmera? Kirk Cousins, brutálne zaplatený QB Vikings si pripísal tieto čísla: 8-10 prihrávok pre 98 yardov a TD! 30 miliónov dolárov za rok dali človeku, ktorý bude len občas hádzať. Nie je príliš rozumné zaobchádzanie s platovým stropom, ale budiž…

Dalvin Cook bol proti Falcons neskutočný. Vrátil sa po zranení, behal 21-krát pre 111 yardov a 2 TD. Bol hlavným strojcom výhry, ťahal útok a premenil aj dôležité downy. Proste toto Vikings od neho potrebovali. A budú potrebovať.

Po defenzívnej stránke to bolo v podaní Packers pred týždňom v Chicagu fantastické. Pettine dokázal pripraviť geniálny gameplan, ktorý donútil Trubiskeho hádzať. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázali nové posily S Adrian Amos a Prestion a Za’Darius Smithovci. To nám dáva pred nedeľňajším zápasom nádej, že by sme mohli tento defenzívny výkon zopakovať. Ak by sa to podarilo, dovolím si tvrdiť, že by sme boli obrovským favoritom na výhru. 

Čo ale s Cookom? O-line Vikings nepatrí medzi lepšie. Pri passovej hre bola minulý týždeň Cousinsova lajna takmer najhoršia vôbec. V tomto by mala byť výhoda na strane Pettinea, ktorý už určite ušil správnu taktiku. Musíme však uznať, že Zimmer má hráčov s veľkým talentom. Súboj one-on-one vedia vyhrať. 

Základom bude robiť tlak na Cousinsa a drviť lajnu od prvého možného snapu. Minulý týždeň robil Vikings veľké problémy DE Falcons Grady Jarrett. Je to špičkový hráč, no jeho kvality dosahuje náš Kenny Clark. Sledujte práve Clarkov tlak na nováčika Vikings na pozícii centra Garretta Bradburyho. Práve toto môže byť kľúčom k úspechu! Ak sa Clarkovi podarí prejsť do backfieldu, Cook bude vo veľkých problémoch. Nielenže ho bude mať na dostrel Clark, ale Vikings sa automaticky rozpadne O-line a potom to bude lepšie aj pre našich run-stopperov. Práve v nedeľu by sa mal naplno ukázať B.J. Goodson, ktorý je na súpiske hlavne vďaka jeho účinnej hre proti behom.

Behová hra Vikings je založená na sile. Viete, od koho potrebujeme v nedeľu, aby odohral kvalitný zápas? Náš prvý výber tohtoročného draftu Rashan Gary. Na to, aby bol skvelým pass rusherom potrebuje asi viac času, ale proti behovej hre môže byť účinný. Cook je silný a rýchly, Gary má tiež solídnu rýchlosť. Tak prečo nezažiariť v prvom zápase života pred vypredaným Lambeau Fieldom?

Jaire & King vs Thielen & Diggs

Už som vyššie spomenul šikovnosť hráčov Vikings. Receiveri Thielen a Diggs sú veľmi silným duom. Hlavne Thielen má za sebou perfektnú sezónu a jeho route running je dokonalý. Na to sa pozerať je nádhera. To priznám aj ja, ktorý spomedzi tímov NFL najviac neznáša práve Vikings.

Čo s tým? Nuž, odpoveď je jasná, ale tak ľahké to nie je. Potrebujeme, aby Jaire Alexander a Kevin King odohrali kvalitný zápas. Očakávajme, že sa našej defenzívnej lajne bude dariť robiť tlak na Cousinsa ku čomu sa pridajú s veľkou radosťou aj Smithovci. Potom uľahčia našim dvom mladíkom na pozícii CB živoť vo veľkej miere. Funguje to aj obojstranne. Ak sa cornerom podarí pokryť receiverov, potom bude musieť Cousins dlhšie držať loptu a na svoje si príde naša front seven.

Rodgers musí byť opäť rozdielovým faktorom

Vikings proti Falcons chceli dosiahnuť jednu vec – do hry dostať svoju defenzívu, ktorá mala urobiť zápas. Defenzíva im zahrala super, k tomu sa pridal aj Cook a bolo z toho presvedčivé víťazstvo. Výhodou Zimmera je, že všetci dôležitý hráči ako Barr, Smith, Rhodes, Hunter, Joseph a spol. ostali pokope a sú poriadne zohratí.

Aaron Rodgers je hlavnou zbraňou Packers. Proti Bears predviedol jeden perfektný drive, ktorý skončil jediným TD celého zápasu. Okrem toho ešte čosi parádne trafil, ale jeho výkon nebol dobrý. Priznal to aj samotný Aaron. Veľa prihrávok netrafil, lietalo to proste zle. Najväčší problém bol v mojich očiach jeho time management. Delay of the game u Aarona? To už čo je za raritu? Okrem toho rozohrával azda 90 percent všetkých hier stotiny pred uplynutím časového limitu. Viete prečo? Rodgers menil LaFleurove zacallované hry a potom nestíhal hrať. Jednoduché.

Čo teda musí Aaron ukázať? Musí byť len starým-dobrým Aaronom. Takým, ktorého sme videli počas comebacku proti Bears vo vlaňajšom prvom zápase sezóny. Ak by triafal lopty ako v druhom polčase toho zápasu to by bola pecka. Davante, Graham, MVS, Allison a Kumerow sú pripravení na jeho passy. Tie on vedel a stále vie rozdávať. Len sa potrebuje dostať do pohody.

Aaron Jones a MVS

V prvom zápase dostal Jones 13 bežeckých pokusov, ktoré premenil na 39 yardov. Jednu chytenú prihrávku v zisk nepretavil. Proti Vikings by ale hlavný RB Packers mohol zohrať dôležitú úlohu. Vlani prehrali Vikings s Rams vo 4. weeku najmä vďaka skvelým backfield routám Seana McVaya. 

Ešte viac sa môže zaskvieť WR Marquez Valdes-Scantling. Predpokladajme, že hlavná pozornosť Vikings bude smerovať na Davanteho Adamsa. Po zemi to bude tiež dosť ťažké, takže bude musieť MVS potvrdiť svoj talent a pokrok oproti minulému roku. Proti Bears chytil prihrávku a bola z toho big play. Celkovo chytil štyri prihrávky pre 52 yardov, čo bolo najviac spomedzi tímu.

Mike Zimmer, hlavný tréner Vikings o Aaronovi Rodgersovi: „Pre mňa je to týždeň bez spánku. Je veľmi náročné hrať proti hráčovi ako je on. Je veľmi dobrý a možno vôbec jeden z najlepších v histórii tejto hry.“


ČÍSLA A ZAUJÍMAVOSTI

 • Druhý rok po sebe, ale len štvrtýkrát, odkedy vznikla divízia NFC North, sa stalo, že Packers čelili v prvých dvoch zápasoch súperom z divízie.
 • Packers dali 23 a viac bodov proti Vikings na domácom ihrisku z posledných 13 zápasov hneď 11-krát.
 • Packers vyhrali štyri z posledných šiestich zápasov proti Vikings v septembri. Vlani to skončilo remízou 29-29.
 • Z posledných 33 vzájomných zápasov v základnej časti rozhodlo o víťazovi hneď v 22. prípadoch 7 a menej bodov. Platilo to v oboch vlaňajších dueloch.
 • Packers a Vikings odohrali proti sebe 117 zápasov. Dva z toho boli v playoff (1-1). Celková bilancia je z nášho pohľadu 60 výhier, 54 prehier a 3 remízy.
 • Vrátane zápasov playoff je bilancia Green Bay na Lambeau Fielde od roku 2008 proti Vikings 7-3-2.
 • Pre Green Bay začína séria troch zápasov na domácej pôde. Je to vôbec prvý raz od septembra 1990. Tri domáce zápasy odohrajú Packers navyše len za 12 dní. Naposledy sa to stalo pred tromi rokmi.
 • Päť z najbližších šiestich zápasov odohrajú Packers na Lambeau Fielde.
 • Tretí rok v rade hrajú Packers tri domáce zápasy v septembri. Tým pádom prichádzame o veľkú výhodu počas chladných mesiacov a Frozen Tundra nebude tak často… Liga proti tomu bojuje.
 • Billy Turner, T/G Packers, je zo štátu Minnesota, navštevoval strednú v Minneapolise. Jeho otec Maurice bol voľbou Vikings v 12. kole draftu 1983.
 • Russ Ball, vice prezident Packers a riaditeľ futbalových operácií, pracoval ako vedúci futbalového administrátor Vikings v rokoch 1999 a 2000.
 • CB Vikings Trae Waynes pochádza z Wisconsinu, z mesta Kenosha.
 • Asistent trénera a ofenzívny poradca Vikings Gary Kubiak trénoval trénera DBs Packers Jasona Simmonsa dva roky v Houstone Texans. Kubiak bol trénerom Texans, keď tam prišiel ako nedraftovaný voľný hráč CB Tramon Williams.
 • Hlavný tréner Matt LaFleur bol trénerom QB Redskins a tým pádom mal pod palcom tri roky Kirka Cousinsa.
 • Backup Cousinsa Sean Mannion bol členom LA Rams v čase, keď bol ofenzívnym koordinátorom Matt LaFleur.
 • LaFleur bol členom trénerského tímu Kubiaka v Houstone v rokoch 2008/09. Cousins a Preston Smith (DL Packers) hrali spolu v drese Redskins tri sezóny.
 • Asistent silového trénera Vikings Derik Keyes zastával rovnakú úlohu v Clevelande Browns v čase, keď tam bol HC Mike Pettine.

Rodgers vs Vikings

 • Rodgers odohral proti Vikings 21 zápasov, v ktorých skompletizoval 449 zo 660 prihrávok pre 5307 yardov, 42 TD a 6 INT. Jeho passer rating je 109,7.
 • Rodgers mal hneď v dvanástich zápasoch proti Vikings passer rating nad hranicou 100!
 • V posledných 20 zápasoch proti Vikings hodil Rodgers 20 TD, pripísal si aj tri INT.
 • Rodger je jediným hráčom, ktorý si pripísal štyri zápasy so štyrmi TD a žiadnym INT. Ani jeden QB nemá viac ako dva zápasy.

TIPOVAČKA

Tí, ktorí ste sa stihli zaregistrovať do tipovačky, nezabudnite do úvodného výkopu zápasu poslať svoje tipy!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2019 NFL DRAFT ŠPECIÁL #2: POHĽAD DO HLAVY BRIANA GUTEKUNSTA!  |