Rodgers: „Zažili sme spolu úžasné časy a takisto aj časy, kedy sme boli tupé hlavy.“

Nové informácie z úst Murphyho, Gutekunsta, či Rodgersa.

Ako už iste všetci veľmi dobre viete, tak náš head coach Mike McCarthy bol po 12 rokoch prepustený a dočasným head coachom sa stal ofenzívny koordinátor Joe Philbin. Včera sa konala tlačová konferencia prezidenta/CEO Marka Murphyho & generálneho manažéra Briana Gutekunsta. Svoje k tomu povedal aj Aaron Rodgers a niekoľko novinárov prišlo so zaujímavými správami. V tomto článku to pre vás nejako zhrniem a som si na 110% istý, že niektoré informácie vás doslova zaskočia. 

Odvolanie Mika McCarthyho prišlo po jednohlasnej zhode prezidenta a CEO Green Bay Packers Marka Murphyho a generálneho manažéra Briana Gutekunsta. Murphy sa vyjadril, že nedeľný výkon proti Cardinals mu rozhodovanie uľahčil a bolo mu jasné, že treba trénerskú zmenu. Že sa po zápase stretli dvaja chlapi a obidvaja súhlasili so smenou head coacha. Sezóna 2018 nenaplnila očakávania a štandardy Green Bay Packers. Výsledkom bolo zložité rozhodnutie v podobe prepustenia Mika McCarthyho z úlohy head coacha, prakticky okamžite. Murphy túto situáciu prirovnal k situácií, ktorá sa stala vo Philadelphií Eagles, keď vyhodili dlhoročného trénera Andyho Reida. Avšak novinár sa ho následne opýtal, či by bol McCarthy vyhodený, keby Mason Crosby premenil FG a išlo by sa do predĺženia. Murphy ostal zaskočený a na chvíľu zaváhal. Podľa mňa to bol znak toho, že ak by sme ten zápas proti Cardinals vyhrali, tak by bol McCarthy head coachom aj v tomto momente. Ďalej dodal, že sme nehrali dobre, prehrali sme doma proti tímu, ktorý je 2-9, tímu, ktorý je z Arizony a hrá v štadióne so strechou. Podľa neho to bolo jasný znak toho, že treba urobiť zmenu. Gute Murphyho doplnil slovami, keď povedal, že mali určité očakávania a štandardy. Hrali sme doma proti tímu, ktorý sme mali poraziť, prehrali sme a takéto štandardy nie sú akceptovateľné. 

Ďalej nám Murphy potvrdil to, čo sa očakávalo. Práve Murphy bude tým človekom, ktorá budúcemu head coachovi ponúkne prácu trénera v Green Bay Packers. Avšak bude na výbere úzko spolupracovať s generálnym manažérom Brianom Gutekunstom. Ďalej Murphy odkázal na svoje skúsenosti a klasifikáciu ohľadom futbalu. Povedal, že celý svoj život je obklopený futbalom. Videl to z perspektívy hráča, bol atletickým riaditeľom niekoľko rokov a prijal veľa coachov. Takže na základe toho cíti, že je futbalovou personou aj napriek svojej úlohy prezidenta klubu. Ďalej sa vyjadril, že on a Brian majú skvelý vzťah a myslí si, že práve toto dáva Packers najlepšiu šancu na úspech. Povedal, že on a Brian nájmu toho najlepšieho trénera a neprijme coacha, s ktorým by Brian nesúhlasil. Mark Murphy nám tak dal jasne najavo, že sa bude aj naďalej pokračovať v nastolenej štruktúre front office. Kde je práve on tým „capo di tutti capi“ a má najvyššiu moc. V minulosti mal generálny manažér Packers právomoc a silu na to, aby vyhodil/prijal head coacha. Avšak Murphy sa toto rozhodol zmeniť a McCarthy s Gutekunstom sa priamo zodpovedali práve jemu. Gute sa stará o hráčov a veci spojené s „trávnikom“. Naopak Murphy má moc nad vecami mimo ihriska. Avšak reportér z Yahoo Charles Robinson prišiel s informáciou, že Murphy sa už začal miešať aj do Gutovej oblasti. Vraj mu ligové zdroje povedali, že Murphy sa začal angažovať do rozhodnutí ohľadom budovania rosteru, kontraktov a podobne. Ak je to pravda, tak podľa mňa tu je prúser. Nikdy nie je dobré, keď sa prezident tímu mieša do budovania súpisky a práce generálneho manažéra. Potom niet divu, že od nás odchádzajú šikovní skauti a nádejní asistenti ako napríklad Eliot Wolf, keď im do práce neustále niekto zabŕda. Ak by vás zaujímalo, ako vlastne táto nová štruktúra funguje, tak vám sem hodím odkaz na náš starší článok: KLIKAJ TU

Murphy nám ďalej oznámil, že posledné 4 zápasy sezóny poskytnú šancu pre dočasného trénera Joea Philbina, aby zabojoval o post head coacha Green Bay Packers v sezóne 2019. Povedal, že Philbin je legitímnym kandidátom a uvidia, ako na túto zmenu zareaguje kabína. Zároveň nám Murphy jasne ujasnil, že na finálne rozhodnutie ohľadom nového head coacha sa dozvieme až po skončení aktuálnej sezóny. 

K slovu sa dostal aj Gutekunst a povedal nasledujúce: „Toto bude atraktívny job. Toto je Green Bay Packers, jeden zo základných kameňov NFL s Hall of Fame quarterbackom. Máme históriu a tradíciu. Zdroje, ktoré máme pre trénerov k dispozícií robia z tohto jobu atraktívnu pracovnú ponuku. Cítim sa veľmi sebavedomo, že na túto pozíciu dosadíme toho správneho chlapa.“

Ďalej sme sa dozvedeli, že quarterback Aaron Rodgers má možnosť poskytnúť nejaký názor ohľadom trénera, avšak v procese výberu nového trénera figurovať nebude. Na otázky novinárov odpovedal aj Aaron Rodgers a povedal toto: „Myslím si, že všetci máme zodpovednosť za McCarthyho prepustenie, to je tá najťažšia časť. Hráči sú tými, kto na ihrisku hrá. Samozrejme, že coachovia majú zodpovednosť za prípravu a učenie, avšak hráči predvádzajú na ihrisku výkony. A je očividné, že úroveň našich výkonov nebola tak dostatočná, aby Mike ostal na svojom mieste.“ 

Ďalej sa vyjadril aj ku jeho vzťahu s coachom McCarthym: „Tak ako to chodí v každom jednom priateľstve, mali sme úžasné časy a takisto aj časy, kedy sme boli tupé hlavy. Veľa sme toho spolu dosiahli. Tento rok sme sa stretali viacej než po iné roky. Trávili sme spolu veľa času počas pondelkov, stried, piatkov a sobôt. Väčšinou to bolo o game plane a o veciach, čo sa nám páčia a čo nie. Avšak veľakrát to bolo rozprávanie sa o živote. To boli tie konverzácie, ktoré som si s Mikom za tie roky tak užíval. Začali sme to robiť v roku 2010 a štvrtok večer bol náš čas. Spolu sme trávili čas od 90 minút až po 4 hodiny. Niečo bolo o futbale, ale väčšina o živote. O našich myšlienkach, lekciách a snoch. Vždycky som si tento čas s Mikom nesmierne vážil a že sme sa mohli spoznávať aj na osobnej úrovni.“ povedal Rodgers. Rodgers nám taktiež povedal, že sa o vyhadzove dozvedel rovnako ako my a bol zaskočený. Povedal, že sa s McCarthym ešte nerozprával ako bol vyhodený, avšak čoskoro pôjde za ním. Ich priateľstvo označil ako blízke a aj kvôli tomu bolo pre neho frustrujúce vidieť všetky tie príbehy, o ktorých sa písalo v médiach. Taktiež nám povedal, že nepotrebuje to, aby bol zahrnutý do výberu nového trénera. Povedal, že bude rád hrať do svojej 40ky a pravidelne komunikuje s front office, keď ide o jeho názor. 

Osobne ma zaskočila informácia o tom, že sa hráči dozvedeli o McCarthyho vyhadzove iba z televízoru, či noviniek na internete a McCarthy nedostal šancu stretnúť sa s tímom. Je to len môj osobný názor, ale toto nie je príliš v zhode so štandardmi Green Bay Packers. McCarthy počas svojho pôsobenia v zelenom zálive bol ukážkovým príkladom trénera Green Bay Packers. Či už sa jednalo o vystupovanie na futbalovej, či nefutbalovej úrovni. Vždy stál sa svojimi hráčmi, nech sa dialo čo sa dialo, vinu bral na seba a reprezentoval hodnoty Green Bay Packers tak ako sa reprezentovať majú. Preto mi je to ľúto, že sa to celé zomlelo takto na rýchlo.

Insider Green Bay Packers Rob Demovsky nás informuje o tom, že náš generálny manažér Brian Gutekunst je veľkým fanúšikom Jima Harbaugha, aktuálneho trénera Michiganu a bývalého úspešného trénera San Francsica 49ers. Žeby sa moje sny naplnili?

Jeff Saturday z ESPN nás informuje o tom, že quarterback Aaron Rodgers nebol fanúšikom McCarthyho play callingu a často v huddly len prevracal očami, keď počul coachove inštrukcie. Taktiež hovorí o tom, že hneď niekoľko hráčov spochybňovalo jeho play calls. Ďalej Albert Breer z The MMQB hovorí o tom, že Rodgers si hry menil na pravidelnom poriadku tak, ako to pasovalo práve jemu. Aj na základe tohto mohol McCarthy len veľmi ťažko hľadať nejaký rytmus ako play caller. Jeden tréner údajne Breerovi povedal, že situácia vyústila až do niečoho ako súťaže o to, kto bude mať lepší play call a práve toto malo za následok nekonzistentné útočné drivy počas tejto sezóny. Treba tomuto veriť, či neveriť? Rozhodnutie prenechám na vás. 

Ďalej nás Charles Robinson z Yahoo Sports informuje o tom, že sa svetom NFL šíri enormný záujem o post asistentov nového potencionálneho trénera Packers Josha McDanielsa. Podľa neho asistenti naprieč celou NFL v Green Bay veria a práve práca pod McDanielsom by bola pre nich nesmierne atraktívna. 

Už si môžme jedného potencionálneho trénera vyškrtnúť so zoznamu. Jedno z najviac spomínaných mien v posledných týždňov vo svete NFL – Kliff Kingsbury prijal trénerskú prácu v college za USC. Tento job zahŕňa úlohy ofenzívneho koordinátora a play-calling Trojanov. Kingsbury mohol byť perfektným asistentom pre potenciálneho nového trénera ako McDaniels, či Riley. 

One thought on “Rodgers: „Zažili sme spolu úžasné časy a takisto aj časy, kedy sme boli tupé hlavy.“

  • 4 decembra, 2018 at 20:36
    Permalink

    Táto 100 sezóna je ako na horskej dráhe. Ostáva len veriť že nás nakopne na fantastickú jazdu za SB číslo 2 pre AR12 ?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *