#1 Bart za kormidlom!

Bart rieši a rozoberá aktuálne témy z prostredia tímu z Wisconsinu!

Dámy a páni, vítam vás v mojej novej rubrike „Bart za kormidlom“! Články z tejto rubriky budú vychádzať vtedy, keď sa o niečom bude v Green Bay diskutovať, no a ja vám skúsim napísať, aký mám názor a pohľad na danú situáciu. Budú to také moje „kecačky“, budem sa to snažiť robiť aj zábavnejšou formou, aby to neboli len nudné fakty a štatistiky. Pripomínam, že v niektorých prípadoch nemusíte mať na danú situáciu rovnaký názor (ba niekedy možno budete až zo mňa pobúrení 😀 ) a tieto články budú slúžiť práve na to, aby sme spoločne predebatovali danú problematiku 🙂 

Hlavnými témami sú momentálne pozičné súboje. Takže sa môžte tešiť na moje prekvapivé voľby do 53 členného tímu na pozíciach WRs a CBs (+ na záver jeden bonus) 😀 


Súboj o miesto v tíme medzi WRs

Veľmi diskutovanou témou v posledných dňoch sú naši WRs. V tíme máme mnoho mladých hráčov, ktorí bojujú o miesto v tíme. No a najväčším otáznikom je, ktorí budú tí šťastní a dostanú sa do 53 členného tímu.

V tíme máme nasledujúcich WRs: Jordy Nelson, Davante Adams, Randall Cobb, Geronimo Allison, Trevor Davis, Jeff Janis, Malachi Dupre, DeAngelo Yancey, Montay Crockett, Max McCaffrey, Michael Clark. Dovolím si tvrdiť, že každý jeden z nich by mohol byť v 53 člennom tíme. Poďme sa teda pozrieť na to, ako ich šance vidím ja.

Jordy Nelson, Randall Cobb a Davante Adams sú už na 100% istí a jediné čo by ich mohlo pripraviť o miesto v tíme je zranenie na celú sezónu. No a teraz hlavnou otázkou je, koho k ním pridať a koľko miest vlastne trénersky tím uvoľní k dispozícií pre WRs. Minulú sezónu to bolo 7 WRs.

Ako iste viete, tak najviac herného času dostane prvých 5 WRs v depth chart. Zvyšní dvaja sú v podstate ako náhrada, keby sa niekomu niečo prihodilo a hracieho času dostanú minimálne množstvo (hlavne sú využívaní v special teamoch). Keby som bol trénerom ja, tak by som do tímu zobral 7 WRs a niekoľko z nich poslal do practice squad. Postavil by som to nasledovne: Jednotkou by bol Jordy Nelson, ktorý by nemal stálu pozíciu (ako napríklad na pravej side lajne), ale presúval by sa po ihrisku. Raz by šiel na slot, potom na side lajnu a podobne. Vyhľadával by si najideálnejšie matchupy. Dvojkou Davante Adams. Na trojku dám Geronima Allisona, ktorého by som využíval na screeny (keď by som sa ich rozhodol zahrať). V poslednom zápase proti Redskins nám ukázal, aké má rýchle cuty. Keď si to porovnáte s Cobbom, tak on dostal v úvode zápasu screen a nič z toho. Potom dostal loptu na screen Geronimo a ten si tam hráčov poľahky vytancoval. Štvorka by bola pre Cobba. Poslednú sezónu som mu nevedel prísť na chuť a ak sa v tejto sezóne nepreberie, som za to, že ak nebude súhlasiť s prerobením kontraktu, tak aby sme mu povedali ďakujeme a zbohom. Berie príliš veľa z cap spacu a výkony sú slabé. Ku koncu sezóny sa prebral a vyšiel mu zápas proti Giants. No jeden zápas nerobí sezónu. A teraz príde tá problematická časť. Koho vybrať z ostatných hráčov? Voľné sú už len 2 miesta. Určite by som bral hráča, ktorý podáva konzistentné výkony. No a kto ich z nich podáva? Max McCaffrey. Max zažíva vynikajúci Training camp. QBs o ňom hovoria, že chytí všetko, čo na neho letí. Tí, ktorí ste pozerali úvodné zápasy preseason určite viete o čom hovorím. V zápase proti Eagles zachytil 3 prihrávky pre 60 yardov a proti Redskins predviedol nádherný catch pri side lajne. Minulú sezónu strávil celú v practice squad a s našim playbookom je tak už oboznámený a nemusí sa v našej zostave adaptovať na zmeny. Plus by som ho využíval na punt a kick returny. Má isté ruky a snáď to nebude muffovať ako je u nás zvykom. Ako ďalšieho by som zobral Jeffa Janisa (neviem prečo to robím, ach). Jeff nedokáže podávať konzistentné výkony, no všetci ho máme až tak radi, že sa ho zbaviť proste nechceme. Pridám jeden citát, ktorý túto situáciu vystihuje úplne že nádherne: „Jeff Janis je to dievča, s ktorým chodíš a je naozaj pekné, ale v skutočnosti do nej až tak nie si. Avšak ona ti potom daruje na narodeniny ten správny darček, ktorý si tak veľmi chcel a ty si len povieš: „OK, ešte to chvíľku vydržím.“ V preseason zatiaľ ukazuje to čo chcem (až na ten prvý drop)… No okej, ešte to chvíľku vydržím. No a posledným do partie je DeAngelo Yancey. Všetci dobre vieme, že Aaron doslova miluje veľké ciele a nebojí sa na nich hádzať lopty za každej situácií (viď TD pass na Bennetta). DeAngelo tieto podmienky spĺňa a na 3. downoch a v red zone by mohol byť smrteľný. Takže takto by vyzeral môj depth chart WRs. Pri tejto zostave WRs by sme mali všetky tipy receiverov a súperi by našich WRs „milovali“.

Poďme teraz na practice squad. Do practice squad môžem dokopy zapísať len 10 hráčov. Rozhodne tam chcem Malachiho Dupreho. Malachi má potenciál veľký ako Mount Everest. Žiaľ teraz má otras mozgu a je mimo tréningu. Spravil by som s ním to isté ako s McCaffreym. Rok nech sa oboznamuje s prostredím a v druhom roku by som ho už šupol do zostavy. Určite ho teraz kvôli jednému otrasu mozgu neodpíšem. Malachi je naša budúcnosť. 2. v poradí by bolo naše monštrum Michael Clark. Michael hrá futbal veľmi krátko, no už stihol spraviť obrovský dojem na Aarona a na celý tím Green Bay Packers. V zápase proti Eagles si pripísal aj pekný TD. Ak ste si ho pozorne všímali, tak sa mi zdá, že počas zápasov bola situácia, keď sme mali pred sebou pomerne dlhších 3. down. No a QB trikrát mieril na Clarka. Čo myslíte, koľkokrát to bol 1. down? V každom jedno prípade. Clark si zabehol na side lajne come back routu, kde si dobehol na hranicu 3. downu a QB ho perfektne trafil. Počas training campu dokáže porážať aj našich najlepších obrancov. Pracoval by som s ním ako

 Michael Clark a jeho 1. Lambeau Leap!

so špecialistom do end zone a využíval ho na jeho typickú play, keď preskočí obrancu a loptu chytí nad jeho hlavou. Ktorý QB by predsa nechcel hádzať na 2 metrové monštrum?! Keď by sa niekto z WRs počas sezóny zranil, tak práve Clark by bol mojou prvou voľbou a hra by sa mohla začať!! No a stále som nevybral Trevora Davisa. Tu je hlavný problém konzistentnosť výkonov. Jeden zápas je na punt returne geniálny a druhý zápas pokazí čo sa len dá. Na poste WR to nie je žiadna sláva a lopta sa k nemu dostáva len sporadicky. V minulej sezóne sme mali 3 WRs v practice squad. Tak tento rok by som to zopakoval a Trevora zachránilo len to, že je to náš výber na drafte z minulého roka. Montay Crockett by bol žiaľ cutnutý. Crockett je možno našim najrýchlejším hráčom, no v takejto plnke sa nemá šancu presadiť. Verím, že by si ho nejaký ten tím stiahol a dal by mu šancu. 

 


Súboj o miesto v tíme medzi CBs

No a sranda začína práve tu!! Koho vybrať do tímu? Ja v tom mám jasno.

Do tímu by som zobral 6 cornerov. Davon House, Kevin King, Damarious Randall, Quinten Rollins, Josh Hawkins a Lenzy Pipknis. 

Davon je skúsený harcovník je to skvelý mentor pre našich mladučkých cornerov. Kevin King sa ako náš tohtoročný prvý výber na drafte do tímu proste musí dostať. Nesmierne sa mi páči jeho prístup k tréningu. Neváha ostať na ihrisku aj po tréningu. Za jeho tréningový prístup ho chvália všetci. Má ešte pred sebou 2 zápasy v preseason. Prvý zápas mu nevyšiel, keď mal letecké dni, no v druhom zápase cez neho neprešla žiadna big play, čo je pri našej situácií v secondary intergalaktický výkon. Očakávam, že od zápasu k zápasu sa bude na ihrisku cítiť istejšie a zlepší našu secondary. Randall po skvelej prvej sezóne zažil útlm. No treba pripomenúť, že väčšinu minulej sezóny ho trápili zranenia a takmer nikdy nebol na 100% v poriadku. Na slote podáva počas TC dobré výkony a práve tam by som ho nechal hrať. Quinten Rollins prežíva 

spomedzi cornerov asi najlepší TC. N tréningoch podáva dobré výkony, v coverage až tak nehorí. V zápasoch nerobí nejaké extra veľké chyby a zatiaľ patril k tomu lepšiemu, čo naši corners predviedli. No a teraz tu mám moje 2 obľúbené mená. Josh Hawkins a Lezny Pipkins! Hawkins v druhom zápase preseaon proti Redskins predviedol nádherný výkon. Dokázal zablokovať 3 prihrávky. Hawkins spravil presne to, čo od cornera očakávam. Mojím čiernym koňom je Lenzyyyyyy Pipkiiiins! V preseason podáva na nedraftovaného nováčika parádne a sympatické výkony. Má solídnu coverage, dokáže aj slušne tacklovať. Všetci sa zhodneme, že naša secondary potrebuje rýchlosť. Gunter má na 40 yardov tragických 4.69s a za receivers v zápasoch zaostáva o dĺžku parníka. Za to Lenzy meria 183 cm, váži takmer 90kg a 40 yardov má zabehnutých za 4.46s. C´mon Lenzy!

Myslím si, že táto zostava cornerov má obrovský potenciál. Všetci sú to ešte mladí cornery (Davon nie) a ak sa uchytia, tak môžme mať veľmi zaujímavú a solídnu zostavu CBs!


BONUS: Jason Spriggs

Opäť sa ešte chcem vyjadriť aj k tomu nášmu „nádejnému“ hráčovi. Tí, čo ste pozerali zápasy, tak ak ešte nemáte kvôli nemu nič rozbité, tak máte môj obrovský rešpekt. Ja som sa na jeho hru už ku koncu zápasu s Redskins nedokázal pozerať. To keby sme tam postavili tréningového panáka, tak by lepšie zablokoval hráčov. No do tímu na sezónu sa dostane na 110%. Pýtate sa prečo?! Náš úžasný Ted Thompson sa minulý rok na drafte trejdoval nahor, aby v druhom kole získal práve vynikajúceho atléta a silovo skvele vybaveného Jasona Spriggsa! Čo z tohto je o ňom pravda? Áno, správne. Nič. Silovo je na tom mizerne a prejde cez neho hráč, ktorý sa nedostane ani do practice squad (pri všetkej úcte). Do tímu sa proste dostať musí, lebo inak by náš generálny manažér vyzeral ako blbec, že sa trejduje nahor kvôli hráčovi, ktorého na druhý rok pošle do practice squad. Ďalší skvelý pick od nášho vedenia. No a ja sa teraz budem musieť celú sezónu pozerať na jeho otrasnú hru (ale aj vy). Čím sme si toto zaslúžili?!


No takže, moja premiéra sa blíži ku koncu. Tento článok považujem za skúšku, či sa vám niečo takéto bude páčiť a či o to budete mať vôbec záujem. Prosím vás, napíšte do komentárov, či má takýto koncept budúcnosť. Takisto, ak budete mať hocijaké otázky na mňa, či už ohľadom hráčov, zápasov,… Tak kľudne napíšte svoju otázku do komentárov a ja sa k nej v najbližšom článku z tejto rubriky vyjadrím. Váš Bart. Go Pack Go!

7 thoughts on “#1 Bart za kormidlom!

 • 22 augusta, 2017 at 2:59
  Permalink

  Urcite som za podobne clanky, dobra praca ?
  Teraz k clanku.. viac menej suhlasim so vsetkym, ale k tomu Spriggsovi.. kedy ho vyhodit ked nie teraz? Za najvacsieho debila je momentalne povazovany GM Tampy za Aguayo story, takze Ted by mohol zostat v jeho tieni a nejak to pretrpiet ? lebo to co ten chlapec predvadza neni snad ani na nase europske ligy a nie na nfl

  Reply
  • 22 augusta, 2017 at 8:36
   Permalink

   S Priggsom súhlasím, teraz je ideálny čas, a aj výkony sú naprd. No len TT na to nemá gule, GM Tampy to aspoň prijal tak, ako to je a nehral sa na nič 🙂

   Reply
 • 22 augusta, 2017 at 9:06
  Permalink

  Super článek ? jen tak dále

  Reply
 • 23 augusta, 2017 at 15:00
  Permalink

  Diky za skvely clanek. Ad Spriggs, neni po zraneni, nebo nema nejake osobni problemy? Silove a takticky se jeste muze zlepsit, na rozdil od Guntera, ktery uz rychlejsi nebude. Z toho mam teda vetsi osypky:-)

  Reply
  • 23 augusta, 2017 at 14:03
   Permalink

   Zdravím, rozhodol som sa, že situácií ohľadom Spriggsa venujem jeden celý článok, môžete ho očakávať čoskoro!

   Reply
 • Pingback:Postrehy z Training Campu – 13. deň – Green Bay Packers SK/CZ

 • Pingback:#2 Bart za kormidlom! – Má Spriggs na NFL? – Green Bay Packers SK/CZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *