REVIEW: Preseason #2 – Green Bay Packers vs Washington Redskins

Packers vyhrali aj svoj druhý zápas v preseason proti Redskins pomerom 21:17!

Opäť bude toto review spravené vo forme ZAŽIARILI/SKLAMALI.

 

 

ZAŽIARILI

CB Josh Hawkins

Josh podal dobrý výkon. Hneď v úvode nádherne zablokoval padáčik Cousinsa do end zone. Neskôr na 4. downe vyrazil prilbou receiverovi Vernonovi Davisovi loptu z rúk na 3&6. Celkovo zaznamenal 3 zablokované passy a pripísal si 5 tackels. 

 
 

WR Geronimo Allison

Geronimo nám ukázal, aké rýchle má nohy. Podarili sa mu 2 hry, v ktorých v ktorých si spravil z hráčov Redskins kuželky a zbavil sa obrancov rýchlymi cutmi, no a tí len padali na zem.  


Quarterbacks

 

Náš 1. útočný drive viedol Aaron Rodgers. Počas tohto drivu skompletoval 2 prihrávky na Jordyho Nelsona. Catche si zapísali aj Davante Adams, Randall Cobb, no a na konci tohto drivu bola naša nová akvizícia na poste TE – Martellus Bennett, ktorý bol v end zone veľmi tesne bránený, no Aaron aj tak na neho poslal prihrávku a Martellus si už svoju úlohu splnil ukážkovo. Zaujímavosťou je, že Washington pri tejto hre zvolil základnú obranu, keďže Packers mali na ihrisku 2 TEs. Bennett sa posunul na linu a tak bol v súboji proti LB. Ešte spomeniem, že Aaron opäť raz nachytal obranu na 12 hráčoch na ihrisku. Akoby ste už nevedeli, že Aaron vidí všetko! 🙂 Brett Hundley to už mal však ťažšie. Naša 2. OL mu vôbec nepomáhala. No aj napriek tomu skompletoval 9/10 prihrávok pre 107 yardov a 1 TD. Bol to od neho vynikajúci výkon a presne takéto výkony od Bretta potrebujeme. Joe Callahan dostal šancu v dvoch drivoch, no všetky skončili už v počiatku, keď O-line absolútne nedokázala blokovať pass rush a Callahan sa mohol aj roztrhať. Na poslednú štvrtinu prišiel do hry aj nedraftovaný nováčik Tysom Hill a nadviazal na skvelý výkon z minulého týždňa proti Eagles. Pripísal si dokonca aj behový TD, keď nádherným 23 yardovým behom dobehol do end zone a tým aj stanovil konečné skóre zápasu.


WR Jeff Janis

Jeff predviedol spoľahlivý výkon. Blysol sa nádherným 38 yardovým catchom pri sideline. Zápas zakončil s 3 zachytenými prihrávkami pre 63 yardov a v tejto štatistike bol najlepší spomedzi receiverov Packers. Len je otázkou, či dokáže podávať konzistentné výkony. 

 

 

 


Prvá Defenzívna lajna

DL Packers mala vynikajúci vstup do zápasu. Kenny Clark s Deanom Lowrym si plnili svoju robotu ukážkovo. Počas toho ako boli na ihrisku mal Washington 11 behov a na nich nazbieral slabých 10 yardov. Prvé drivy Redskins vyzerali takto: 3 hry – 3 yardy= Punt, 4 hry – 0 yardov= Field Goal (po zbabranom punt returne), 3 hry – 5 yardov= Punt a 9 hier – 25 yardov= Turnover na downoch. 


SS Marwin Evans

Evans podal ďalší dobrý výkon. Zaznamenal 6 tackles a opäť v tomto ukazovateli viedol tímovú štatistiku Packers.


 

Dobré výkony ešte podali: CBs Kevin King, Quinten Rollins, Lenzi Pikins a Donatello Brown. Rozhodne naši corners zažili lepší zápas ako proti Eagles. Cousins bol na ihrisku takmer dokonca prvého polčasu a všetko fungovalo tak, ako malo. Potom prišli backups a bolo po paráde. Kevin King zablokoval jeden pass a neprešla cez neho žiadna big play. Donatello je nedraftovaný nováčik, no podáva sympatické výkony, jeho coverage je dobrá a takmer zachytil interception, nechýbalo veľa!

 

 

SKLAMALI

Special Team

Minulý víkend náš special team patril medzi tie najlepšie. No tentoraz to už také slávne ani zďaleka nebolo. Podľa čísel Vogel puntoval dobre. Počas zápasu mal 7 kopov, priemer na jeden bol 47 yardov. 2 Punty skončili v inside 20. Avšak realita bola iná. Len jeden punt zo siedmich mal hang time najmenej 4.3s. 4 punty mali hang time pod 4 sekundy. Trevor Davis muffol punt a Redskins sa tak zadarmo dostali na našu 16 yardovú líniu. Takýmito chybami sa mu 53 členný tím výrazne vzdiaľuje. V druhom polčase boli na returnoch Janis s McCaffreym, Janisovi sa podaril menší run na kick returne a to 16 yardov a Max predviedol 17 yardový return na punte.. Bloky neboli vôbec dobré a returnery nemali vôbec priestor na nejaký dlhší beh. 


Druhá ofenzívna lajna Packers

No tak toto bol doslova otras čo predvádzala naša náhradná OL. Spriggs opäť nulový, stojí tam len ako stĺp a sacky na strane Redskins sa pekne zbierali. Rookie G Kofi Amichia takisto nulový výkon a k tomu predvádzal zbytočné fauly. To isté platí pre Justina McCraya a Lucasa Patricka. Hundley skompletoval 21 yardový pass na TE Emanuela Byrda, no McCray predviedol faul a hra bola anulovaná. Prešlo cez nich 5 sackov. By som ich nechal tlačiť lietadlo až do Green Bay. Otras. No naša 1. OL pracovala výborne, Aaron mal čas na odhody. Musíme sa len modliť, nech im zdravie vydrží, lebo inak sme v poriadnej kaši.


?Pass rush?

V úvode zápasu všetko fungovalo tak ako malo. No ako naši starters odišli odpočívať, tak QB Redskins mal odrazu času a času na odhody. No je tu jeden veľký otáznik. S inžinierom som sa už o tom aj bavil. Packers možno zámerne hrali pass rush takto „mizerne“ kvôli tomu, aby sa corners poriadne zapotili a mali čo najviac akcie. Lebo naozaj môj rozum mi to neberie, keď všetko ide ako má, zrazu bum a pass rush nikde. Čiže asi naozaj to Packers hrali takto zámerne. Ale ak nie, tak máme poriadny prúser v hĺbke nášho kádru.  


ILB Joe Thomas

V zápase proti Eagles predviedol spoľahlivý výkon, no teraz horel ako fakľa. Cez Thomasa Redskins skompletovali niekoľko passov, vrátane 29 yardové popri side line. 


Neuspokojujúce výkony predviedli: Naša behová hra sa mi opäť nepáčila. No ich úlohu im nezávidím, keďže behali za takou odpornou OL 3/4 zápasu. Najviac nabehaných yardov mal QB Hill a to 38 yardov. Z RBs si TD pripísal Aaron Jones, no nie po behu, ale po prihrávke od Hundleyho, keď bol úplne nestrážený pred end zone a ľahučko si dobehol po TD. Ešte by som spomenul ILB Blake Martinez, alebo S Jarmaine Whitehead.


ZRANENIA

Hneď niekoľko hráčov bolo vyšetrovaných na otras mozgu. Konkrétne LB Jordan Tripp, LB Derrick Matthews je ešte stále vyšetrovaný a bližšie info by sme mali dostať v najbližších hodinách. CB LaDarius Gunter mal takisto podozrenie na otras mozgu, no našťastie sa tento predpoklad nepotvrdil. S Jermaine Whitehead utrpel zranenie boku a opustil zápas. Pre neho platí to isté ako pre Derricka. Vyľakal nás aj DL Dean Lowry, keď opustil zápas so zranením nohy, avšak odišiel z ihriska po vlastných. Po chvíľu už oddychoval na side line, takže by sa snáď nemalo jednať o nič vážne.


 

2 thoughts on “REVIEW: Preseason #2 – Green Bay Packers vs Washington Redskins

  • 20 augusta, 2017 at 13:19
    Permalink

    Obavam sa, ze zase budeme stat hlavne na Aaronovi, ta behova hra bola hrozna.. jasne, bolo to aj deravou O-line, ale ani v tom prvom drive pri starteroch sme nemali beh dlhsi ako 2-3 yardy.. snad Ty prekvapi, verim mu

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *