#2 Bart za kormidlom! – Má Spriggs na NFL?

Má OT Jason Spriggs na to, aby sa stal úspešný hráčom v NFL?!

Minulá epizóda „Bart za kormidlom“ mala väčší úspech ako som čakal a ak si si ju ešte neprečítal, tak neviem na čo čakáš! Na konci úvodnej epizódy som vyjadril svoju frustráciu nad OT Jasonom Spriggsom. Takisto keď si zapnete twitter, tak všade vidíte fanúšikov ako si zo Spriggsa uťahujú. No a táto téma vás zaujala a pod článkom boli hneď 2 komentáre k Spriggsovi. Tak som sa teda rozhodol, že spravím epizódu len čisto o Spriggsovi. No a spravím to spôsobom, aký na tejto stránke ešte nebol. Keďže som sa ujal kormidla, tak nemôžem na svojich hráčov nadávať a robiť si z nich prču. Takže dneska budem podstivý tréner a názorne vám ukážem jeho (ne)úspechy na všetkých plays, ktoré odohral proti Redskins! 

Na úvod musím povedať, že keď sme si ho minulý rok vybrali v 2. kole, tak som len sedel a povedal si: „Wáu, to je skvelý atlét do našej OL.“ vôbec mi nevadilo, že sme sa pre neho trejdovali nahor, keďže Spriggs bol v tej dobe materiál na 1. kolo. Na Draft Combine predviedol ohromujúci výkon. Spriggs ostatných kolegov z OL doslova rozdrvil. Mal najrýchlejší beh na 40 yardov, najlepší board jump, druhý najlepší v 20 yard shuttle a 4. v bench presse. Pekne to vyzeralo, že? No kde je ukrytý ten skvelý atlét, ktorého sme draftovali??!!


Takže poďme na rozbor samotných plays v zápase proti Redskins! (Spriggs má číslo 78 a nastupoval na pozícií ľavého tacklea)

Play #1 – 1st&10 – Spriggs šiel pôvodne po Prestonovi Smithovi, ktorý bežal do šírky, no všimol si, že LB vbieha do medzery a správne si vyberá hráča vo vnútri. Smith prichádza nestrážený, ale so schémou pass protection je to na Hundleym, aby sa vyhol sacku z druhej strany, čo sa mu nepodarilo.

Play #2 – 2nd&23 – Screen na druhú stranu. Jeho úlohou je len spraviť stenu outside rusherovi. Svoju úlohu si splnil.

Play #3 – 3rd&26 – Pass protection proti Johnathanovi Aleenovi. Bola to hlavne bitka rúk. Spriggs si svoju pozíciu ustrážil.

Play #4 – 1st&10 – Tu mal na starosti zónové blokovanie behu do druhej strany. Spriggs si nedokázal zastať svoju pozíciu pred DL Washingtonu a oni len netrafili tackle.

Play #5 – 2nd&5 – Rollout doprava, Spriggs musí len tlačiť svojho rushera do šírky, čo spravil.

Play #6 – 1st&10 – Zónové blokovanie behu do druhej strany. Tentokrát si Spriggs viedol o niečo lepšie a spomalil svojho rushera, ktorý šiel dolnou stranou lajny. Keď stratil hráč rovnováhu, tak Spriggs využil výhodu a dotlačil ho na zem.

Play #7 – 2nd&5 – Sideline go routa na Janisa. Spriggs mal na starosti OLB. Svoje posúvanie trošku prehnal, rusher sa cez neho dostal len cez tlačenie do šírky, Hundley sa ho zbavil rýchlo a bez ujmy.

Play #8 – 1st&10 – Play action wide screen na WR Allisona. Spriggs len dával pozor, či sa jeho hráč rozbehne, žiadny problém.

Play #9 – 2nd&3 – Hundleyho rollout doprava. Spriggsovou úlohou je spraviť len stenu a zablokovať prípadný nábeh z backsidu. Čo sa aj udialo, keď sa LB dostáva cez neho, Spriggs ho dobieha a vyzerá ako keby bol v pokušení ho zatiahnuť, ale ruky múdro stiahol, keďže to nebolo ani zďaleka potrebné.

Play #10 – 3rd&2 – TD Pass na Aarona Jonesa. Spriggs najskôr pribrzdil Washa, ktorý bol inside rusher a potom zablokoval aj blitzujúceho cornera. Na túto hru Spriggsa som čítal niekoľko názorov. Odborníci z Acme Packing Co. tvrdia, že Spriggs nikdy nemal opúšťať inside rushera kvôli blitzu z vonku. Hundley o blitzujúcom cornerovi zrejme vedel, lebo sa na neho pozeral, potom otočil hlavu a našiel Jonesa. No kvôli tomu, že táto hra skončila TD poviem: „Pekná hra.“

Play #11 – 1st&10 – Konečne sme sa dočkali behu do Spriggsovej strany. Spriggs bol v súboji 1 na 1 proti LB, ktorý si poľahky podržal Spriggsa od tela, následne ho obskočil a asistoval pri zložení hráča. Spriggs naplno ukázal svoju mizernú silu.

Play #12 – 2nd&6 – Spriggs dovolil rushujúcemu LB dostať jeho rameno na svoj hrudník a blokoval ho bez použitia rúk. Príšerná technika. 

Play #13 – 3rd&6 – Wash bežal zo šírky, vytiahol Spriggsa a potom dvaja blitzujúci hráči vbehli do vytvoreného priestoru, zatiaľ čo Spriggs ostával s outside rusherom (čo bola chyba), no na naše šťastie to RB Mays skvele prečítal a zablokoval ich. Perfektná hra od Maysa, otrasná od Spriggsa.

Play #14 – 1st&10 – Spriggs nemusel v podstate nič robiť, keď si Richard Rodgers zobral rushujúceho OLB, Spriggs ho len vytláčal.

Play #15 – 2nd&4 – Beh do Spriggsovej strany, Richard Rodgers je naľavo, Allison je v backfielde za nimi. Rodgers blokuje hráča zvonka, Spriggs blokuje hráča a tlačí ho smerom dole, Allison nezvládol zablokovať zvyšných dvoch hráčov, ktorý vbehli do medzery a výsledok bol tvrdý hit na Maysa v backfielde. Spriggs si svoju prácu odviedol dobre.

Play #16 – 3rd&2 – (po penalte). Redskins opäť poslali cornera do blitzu cez Spriggsovu stranu. Spriggs si berie inside rushera ako prvého, odovzdá ho guardovi a potom ide po cornerovi. Toto je správne rozhodnutie, keď si hráči pekne a poctivo prebrali inside rushera a Spriggs ho nenechal voľného. Avšak 3. rusher prešiel cez stred a sackuje quarterbacka. Spriggs si svoju úlohu splnil. 

Play #17 – 1st&10 – Predávka na Maysa na pravej strane, Spriggs len jednoducho blokuje outside rushera. Koniec polčasu.

2. polčas

Play #18 – 1st&10 – Play action fake do Spriggsovej strany, ktorý si drží LB. Spriggs ho jednoducho ustrážil a pass bol skompletovaný na Allisona doprava.

Play #19 – 1st&10 – Zónové blokovanie behu do Spriggsovej strany. Na line of scrimmage nie je nikto, koho by mohol Spriggs blokovať, tak si vyhliadol LB a vybehol na neho.

Play #20 – 2nd&8 – Zónové blokovanie behu doprava. Spriggs ostáva pred svojím hráčom, ale RG Justin McCray totálne vyhorel a Williams je zložený pre stratu 5 yardov.

Play #21 – 3rd&13 – Spriggs dovolil rusherovi dostať sa na svoj hrudník, ale spravil pekný šmykľavý krok, dokázal udržať rovnováhu a v podstate dostal svoju ruky do správnej pozície. Pekná práca.

Play #22 – 3rd&23 – Spriggs v pass protection, Jamaal Williams pribieha k OLB, no neblokuje ho a zbieha si na screen, Spriggs nedokázal udržať rovnováhu a OLB prešiel cez neho úplne jednoducho a pripísal si jednoduchý sack.

Play #23 – 1st&10 – Dlhý hod Callahana, Spriggs bol nabraný a stratil rovnováhu, no dokázal sa pozbierať a hráča zablokoval.

Play #24 – 2nd&10 – Rýchly pass, pri ktorom OL blokovala ako keby to bola behová hra. Spriggs si zobral hráča a blokoval. Otrasný pass od Callahana, ktorý trafil Spriggsa do hlavy, zatiaľ čo blokoval hráča. Tu nebol Spriggs na chybe.

Play #25 – 3rd&10 – Amichia a Spriggs si vymenili pozície a rusherov zablokovali perfektne. Amichia prehodil svojho hráča Spriggsovi a potom išiel do vnútra po OLB a zablokoval ho pre Callahan. Nikto nebol voľný, Callahan tancuje v pockete a je zložený OLB, ktorý sa len otočil a dobehol si ku Callahanovi. Tu chalani odviedli dobrú prácu aj napriek sacku.

Play #26 – 1st&10 – Beh okolo Spriggsovho boku dovnútra. Spriggs si všimol OLB prichádzajúceho z outsidu a zablokoval ho.

Play #27 – 2nd&6 – Spriggs bol porazený jednoduchým pohybom do vnútra a ostal tam stáť ako stĺp. Proste otras.

Play #28 – 3rd&18 – Packers videli, že Spriggs potrebuje pomoc a tak mu na pomoc poslali Aarona Jonesa proti OLB. Jones potom pokračoval do flatu, kde zachytil krátky pass.


ZÁVER: Bodaj by som sa plietol, no Spriggs momentálne nevyzerá ako hráč NFL. Uvedomujem si, že toto je rozbor len jedného zápasu a nie celej sezóny, no tu sa nedá hovoriť len o zlom zápase. Na combine ukázal, že je dobrým atlétom, no bude mať srdce a silu na to, aby prežil v nemilosrdnej NFL? Naučí sa využívať ruky a udržať rovnováhu? Stále má len 23 rokov a len čas ukáže, či sa z neho stane produktívny hráč. Talent na to určite má. Možno by som ho porovnal s WR Davante Adamsom. Davante bol takisto ako Spriggs vybraný v 2. kole Draftu. Jeho prvé 2 sezóny neboli vôbec slávne. Ani v jeden neprekročil hranicu 500 nachytaných yardov, skóroval dokopy len 4 TDs a vyznačoval sa svojou schopnosťou dropnúť aj nemožné. A odrazu bol kandidátom č. 1 na cut. No a čo prišlo v 3. sezóne?! Takmer 1 000 nachytaných yardov a 12 TDs! A Davante ako keby vedel, že ho budem porovnávať s Priggsom a na svoj Twitter pridal fotku s popisom: „Keď si pomyslíte, že vás chceli pred 2 rokmi cutnúť 😀 😀 😀 „. Jason vstupuje do svojej druhej sezóny a nám ostáva jediné, držať mu palce, že naplno rozvinie svoj potencál! Go Pack Go!

Pán Spriggs…

One thought on “#2 Bart za kormidlom! – Má Spriggs na NFL?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

REVIEW: WEEK #10 - Green Bay Packers vs Chicago Bears  |