#3 PRESEASON 2019 – Packers vs Raiders

Green Bay Packers svoj tretí zápas tohtoročnej preseason odohrali proti Oaklandu Raiders v kanadskom Winnipegu. Snívali ste niekedy o tom, že Packers budú hrať zápas na štadióne veľkosti priemernej univerzity, pred stredo-školskou návštevou na 80 yardovom ihrisku mimo územia USA?

Hneď pred zápasom sme sa dočkali obrovskej blamážé, keď ihrisko malo od ideálneho stavu ďaleko a kvôli tomuto sa ako Matt LaFleur, tak aj John Gruden rozhodli, že svojich starterov hrať nedajú. Na strane Packers tak dokopy sedelo 33 hráčov. Jednalo sa najmä o stav end zone. Zápas sa hral na skrátenom ihrisku, nakoľko 2 mesiace na prípravu bolo málo… V end zone, kde boli pôvodne bránky pre CFL, tak ich prekryli akousi nálepkou trávniku a noha sa vám kompletne zaborila do zeme. Tak sa rozhodlo, že ihrisko sa skráti o 20 yardov, z každej strany o 10 yardov, a goal line teda bola na 10 yardovej línii. Kvôli tomuto sa vynechal aj kickoff. Trapas ako sviňa pre celú NFL. Hlavne, že na tento prípravný zápas sa predávali lístky od 85-125 dolárov na hlavu. HANBA!!! LaFleur sa dneska vyjadril k tomu, prečo nedal hrať starting hráčov: „Proste som mal nejaký inštinkt. Keď som dostal tento job, tak mi bolo povedané, že vždy mám veriť svojim inštinktom. Pomer risk-odmena nebol pre mňa adekvátny.“

ZAŽIARILI

QB Tim Boyle – Po otrasnom výkone proti Ravens sa dokázal dostať späť do hry o post backup QB. Tim mal pomalší štart. Hneď pri prvej passovej play zakopol, následne pod tlakom hodil nepresnú loptu, ktorá takmer skončila interception. No po odhode ho hráč Raiders nabral a bol z toho roughing the passer. O pár sekúnd neskôr úplne podhodil loptu na 3rd&7 za WR EQ, ktorý nemal ani len šancu na ňu dosiahnuť. LaFleur si ho po tejto play zavolal na malý pokec, keď mu niečo dohováral. Potom hodil interception po nedorozumení s WR Lazardom, ktorý na svojej crossing route zastal a Boyle hodil loptu priamo do rúk hráča Raiders, avšak ten ju nedokázal udržať a je to nekompletná prihrávka. Počas prvých troch drivov skompetoval len 1/8 prihrávok pre 10 yardov. No potom sa dostal do rytmu, OL mu dopriala obrovské množstvo času v pockete, čo on potrebuje, nakoľko sa vám z neho ani len nepohne a nie je tým typom atletického QB. Rrozdával krásne prihrávky, či už ten TD pass na Davisa, alebo perfektne hodená lopta do milimetrového okienka na WR EQ do end zone, ktorý ju nedokázal kvôli skvelej coverage cornera udržať. Avšak následne prišla opäť nepresná jednoduchá prihrávka za chrbát FB Malcoma Johnsonsa. Stále to je od Boyla nekonzistentné. Áno, v druhej štvrtine to bol od neho skvelý výkon, no niekdy netrafí fakt jednoduchú loptu. Ale musím povedať, že sa na neho pozeralo dobre a dneska presvedčil rozhodne viacej než Kizer. No pripomeniem jednu vec, stále to nie je ten QB, ktorý o pár rokov v pozícii franchise QB Green Bay Packers nahradí Aarona Rodgersa. Takže klííííídek, hhh. Bude rád, ak sa mu dostane tej pocty, a porazí KIZERA, opakujem KIZERA na poste backup QB.  

WR Trevor Davis – Sa po krátkom zranení vrátil tam kde prestal. Hneď v prvej štvrtine mal na svojom konte jeden beh pre 18 yardov (toss), 1 diving catch a následný run pre 20 yardov (loptu zachytil v páde asi tak milimeter nad zemou), plus 1 punt return pre 17 yardov. V druhej štvrtine predviedol nádherný TD catch, keď sa vyšplhal do vzduchu a pohodlne zachytil perfektnú loptu od QB Boyla. Cornerovi Raiders Nickovi Nelsonovi bola dokonca odpískaná aj pass interference, no ani to Davisa nezastavilo v tom, aby skóroval prekrásny TD. Na konci zápasu mal na svojom konte 5 zachytených prihrávok pre 78 yardov, 1 TD a jeden beh pre 18 yardov. Na tom jednom behu nám naplno ukázal, že sa do systému Matta LaFleura hodí perfektne a jeho rýchlosť mu v tom náramne pomáha.

WR Darrius Shepherd – Mladý nedraftovaný nováčik opäť raz predviedol spoľahlivý výkon. Spomeniem najmä dve hry. Jedna hneď v prvom drive – krásny sideline catch v páde pre zisk 10 yardov. Neskôr v zápase spravil holding na 3rd&1, ktorý anuloval behovú big play. No na 3rd&11 predviedol ďalší spektakulárny catch pri sideline pre zisk 22 yardov. Shep má síce len 180 cm, no hrá ako keby mal 2 metre.

DT Montravius Adams – Adams kontroval line of scrimamge, svoje súboje vyhrával a pokračuje v kvalitných výkonoch. Za mňa parádne odvedená práca. Takto to má vyzerať.

ILB Ty Summers – Rookie linebacker sa dokázal po zlom výkone proti Ravens vrátiť a proti Raiders podal čistý výkon. Zaznamenal 10 tackles a nemal žiadne problémy s tacklingom. Zrejme mu Mike Pettine poriadne prečistil hlavu. Opäť nám naznačil, že môže byť kvalitným sideline-to-sideline ILB. Je pozitívne, že sa rookie dokázal takto vrátiť a nerobiť chyby. Toto sa cení. 

LB Brady Shaldon – Zachytil interception pri pokuse o 2-point conversion, na sideline si pripísal sack a ku koncu zápasu predviedol najkrajší hit zápasu. Avšak NFL nemá rada futbal a samozrejme bol za to flag. Toto bol jeho druhý vydarený zápas v tohtoročnej preseason. Sympatický výkon. 

CB Chandon Sullivan – Nedraftovaný nováčik bol opäť raz v centre diania. Za celý priebeh zápasu si pripísal 4 zrazené prihrávky po parádnych plays. No v úvode zápasu mu bola odpískaná DPI kvôli tomu, že sa neotočil na loptu, alebo v závere zápasu pustil v end zone TD. Avšak je to nedraftovaný nováčik, takže nejaké výpadky tam byť musia. No 4 zrazené prihrávky a ešte v akom štýle?! Klobúk dole.

S Raven Greene – Tento mladý safety spravil vo svojej hre od nováčikovskej sezóny obrovský pokrok, ktorý je vidno pri každej jednej play. Na rovinu vám poviem, že som od neho čakal veľké veci, ale že bude hrať takto ako hrá, tak to by mi nenapadlo ani v tom najlepšom sne. Na ihrisku bol len na pár snapov, no aj tak stihol zahrať dve plays, ktoré sú ako z učebnice.

CB Josh Jackson – Po zranení dostal konečne viacej priestoru a nesklamal. Podal veľmi kvalitný výkon, ktorý bol vyšperkovaný 2 zrazenými prihrávkami, z čoho prvá bola pri deep ball do end zone. Toto od neho chceme vidieť! 

P J.K. Scott – ĎžejKej prežíva fantastickú preseason a v tomto zápase to zase raz len potvrdil. Puntoval parádne a najmä ten jeden 54 yardový punt, ktorý sa odrazil do outu 2 yardy pred end zone bol ako z puntovacej učebnice! Na jeden punt mal priemer 47,1 yardov. Dokázal sa prispôsobiť aj skrátenému ihrisku a pokračuje vo veľmi kvalitných výkonoch. Nech mu to vydrží!

ANI ANI

Behová hra – Áno, konečne sa na to dalo ako tak pozerať! Len je obrovskou škodou, že niektoré parádne behové big plays boli anulované kvôli totálne zbytočným penaltám a kvôli tomu sú štatistiky také zlé. No v skutočnosti to také zlé nebolo, no kvôli týmto penaltám sa behová hra ocitla v ANI ANI. gVyzerá to tak, že tretím RB za dvojicou Aaron Jones a Jamaal Williams je Tra Carson, ktorý do tohto zápasu vstupoval ako prvý a hral naozaj dobre. Ako druhý prišiel na rad rookie Dexter Williams a naplno ukázal, prečo ho Gute draftoval. Perfektne sa hodí do zónových behov. Vie si nájsť dierku a potom to do nej napáliť ako keby ho vystrelili z kanónu. Keď nemáte na toto potrebnú výbušnosť a cit na čítanie dier, tak namiesto potenciálneho zisku 20 yardov získate len 4. No Williams toto v sebe má. Avšak kvôli svojim nepresvedčivým výkonom ako pass catcher a v pass protection zrejme prišiel o pozíciu trojky a o svoje miesto v 53ke sa musí báť. Potvrdili to aj slová Matta LaFleura, ktorý vysvetlil, prečo je Carson pred Dexterom: „Myslím si, že celková znalosť toho čo robiť, špeciálne keď sa jedná o pass protection.“

SKLAMALI

Zranenia – Takže za prvé. Ak bol stav ihriska natoľko zlý, že nemohli hrať starting hráči, tak sme ten zápas mali zrušiť a bolo by dobre. Nikto by sa nesťažoval. No zápas sa aj napriek tomu odohral a mnohokrát sme mohli vidieť, ako sa či už hráči Packers, alebo Raiders na umelom trávniku šmýkajú, zakopávajú a obidve strany mali veľké množstvo zranených hráčov. U nás najskôr zápas opustil ILB Curtis Bolton, ktorého odviezli do šatne a na konci zápasu vyšiel na barlách a s bandážou na nohe. Nevieme, kedy sa to prihodilo, ako sa to prihodilo. Ale zrejme to bolo na first-downovom behu, keď do konca druhej štvrtiny ostávalo 12 minút. EDGE Rashan Gary bol na ihrisku hneď 2 krát. Po prvom páde to rozchodil, vrátil sa, no a pár chvíľ na to bol zapletený v nešťastnom tackly, keď mu hlava doslova odletela a spadol na zem. Bol schopný z ihriska odísť sám, avšak do šatní ho odviezol vozík. Jeho agentúra pred koncom na Twitter napísala, že Gary je v poriadku. Tak dúfajme. Inak hral naozaj dobre. Keby bola pri jednej play trošku lepšia coverage v downfielde, tak by mal zrejme strip sack. Stačilo len pár stotín. Taktiež pekná play v jeho podaní bola, keď dropol do coverage a na crossing rute QB zobral open look, čím ho prinútil k zlému hodu. Toto bol jeho najlepší výkon v preseason, no žiaľ sa skončil takto… Ďalšie zranenie sa prihodilo WR EQ, keď po zachytení prihrávky a v páde sa mu zrejme zasekla noha v trávniku, ktorá bola vytočená do úplne neprirozdzeného uhlu a ešte k tomu všetkému ho prilbou na prilbu v plnej rýchlosti nabral safety Erik Harris. Neskutočná prasárna a svinstvo od neho. Proste humus toto čo spravil. Avšak vyzerá to tak, že tento odporný hit na hlavu EQ „ustál“. Zo šatne aj on vyšiel ba barlách a s „topánkou“ na nohe… Magnetická rezonancia ukázala, že je to naštastie len vyvrtnutý členok a mimo hru bude 4-6 týždňov. Čiže je to „najlepšie“ možné zranenie. Mohlo to byť o dosť horšie. V závere zápasu sa zranil aj DB Will Redmond, ktorý hral svoj najlepší zápas tohtoročnej preseason a do zápasu sa už nevrátil. No to nebolo všetko. K nemu sa pridal aj WR Lazard, ktorý dopadol nepríjemne na pravé rameno/bočnú stranu hlavy a bol v opatere lekárov. No Rob Demovsky informuje, že by mal byť oukej.  Proste nočná mora v Kanade… Tento zápas sa fakt radšej nemal hrať. Nič nám neukázal a je tu len kopa zranení. LaFleur dneska na tlačovke povedal, že až do weeku 1 o zraneniach hovoriť nebude. 

Offense v druhom polčase – Prvý polčas na pozícii QB odohral Tim Boyle a po slabučkom začiatku sa dostal do tempa a bol z toho ofenzívny uragán a 21 bodov. Do druhého polčasu naskočil Kizer a už sme si neprepísali ani len jeden bod.  Áno, hral s výrazne horšou OL ako Boyle, atď… No na ihrisku vyzeral byť stratený, jeho reč tela nebola najlepšia. Mnohokrát ho nepodržala OL, keď si pripisovala kopec zbytočných penált, ktoré zabrzdili njeho drive a on tak bol v tomto úplne bezmocný. A aj keď sa mu už aj niečo podarilo, tak to bola buď spomínaná penalta, ktorá play anulovala alebo drop od WR. K tým penaltám, hádam tam boli 4 penalty, ktoré anulovali veľký beh, dve boli tuším od Coyla, nejaká od Madisona a viacej si moc nepamätám. No a ten druhý polčas opäť pozerať nechcem, lebo som mal pocit, že po polčase sme už mysleli na cestu domov a skoro som odspal.

ILB James Crawford – Pokazil coverage, missol tackle a bol z toho TD. Toto stihol vyviesť v priebehu 3 sekúnd. V special teame je fakt platný, no v obrane to je slabota. Niekedy zahrá peknú play, ale tie horšie výrazne prevažujú. Nemyslím si, že má na to, aby hral v NFL. 

OL Anthony Cole – Dva krát jeho holding znamenal, že sme prišli o dve ofenzívne big plays. Je až príliš nekonzistentný na to, aby bol v 53ke. 

CB Nydair Rouse – Počas celej preseason horí, zápas proti Raiders nebol výnimkou. 

Osobne dúfam, že hneď po zápase náš generálny manažér Brian Gutekunst zobral do ruky mobil, začal vytáčať 31 čísel a zháňa kvalitného ILB. Po Burksovi sa zrejme zranil aj jeho náhradník Bolton a my tam máme okrem Martineza len kopu atletických hráčov, ktorí si k poriadnemu futbalu ešte ani len nepričuchli a proti hráčom kalibru NFL hrali tak maximálne na play station. Hovorím o hráčoch ako Summers, či Sheldon. Možno keď máme teraz celkom nabitý post OLB, tak by sa Fackrell mohol presunúť na post ILB, kto vie… Gute, Mason Foster je voľný hráč, tak čo keby si mu skúsil brnknúť, hmm? Plus k tomu náš aktuálny tréner inside linebackerov Kirk Olivadotti ho kedysi trénoval vo Washingtone. Tak ma nehnevaj a volaj mu! Okamžite! Inak LaFleur dneska na tlačovke povedal, že s Guteym mal dobrý rozhovor o pozícii inside linebackera a povedal, že sa pozerajú na všetky možnosti, ktoré pripadajú v úvahu ako posilniť na tejto pozícii. No možno sa nedočkáme žiadnej posily, nakoľko defenzívny koordinátor Mike Pettine obľubuje hrať dime formácie a klasický set dvoch ILB využíval len v cca 30% prípadov. Čiže ak je Campbell ready a Greene sa nezraní, tak si myslím, že je dosť veľká šanca, že nikoho z vonku neprivedieme a tých 30% si vedľa Blaka odkrúti Summers. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Training camp 2019 – 10. deň (tréning s Texans)  |