Aaron: „Na spoluhráčov sa nikdy nevykašlem!“

Pripísali sme si prvú výhru vonku po roku. Aaron v zápase ukázal, že je pravým lídrom.

Ďalší ťažký zápas. Opäť sme nehrali dobre, special tím robil kiksy a chyby. Proste rovnaká pesnička dokola. Napokon sme sa však mohli po zápase tešiť po veeeľmi dlhej dobe z triumfu na súperovom ihrisku.

Ústrednou postavou víťazstva bol Aaron Rodgers. Pripísal si dva passové a dva behové TD. Celkovo nahádzal 442 yardov a pridal aj 32 po zemi. Na druhej strane dostal 12 úderov vrátane štyroch sackov. 

Po zápase hneď na trávniku stal terčom rozhovorov, ktoré pokračovali v šatni a na oficiálnej tlačovke.

„Bol som trocha mimo, ale viete čo? Cítim sa veľmi dobre. Mám v sebe ďalší week,“ rozhovoril sa rozohrávač Packers.

Na začiatku týždňa vôbec nebolo jasné, či Aaron bude hrať. Vynárali sa všelijaké špekulácie, no Rodgers sa rozhodol hrať aj napriek tomu, že po desiatich rokoch išiel do zápasu, v ktorom boli šance Packers na postseason nulové. 

Treba poznamenať, že Rodgers nebol vynikajúci, ale hral veľmi dobre. V úvode to nešlo, no ku koncu zápasu som sa konečne usmieval a videl v ňom nášho starého Aarona. Nemali ste to tak? Aj včerajšie čísla dokazujú to, že v tejto sezóne odohral najlepší zápas. 

V predĺžení skóroval behový TD, no Bulaga sa previnil holdingom. V ďalšom snape Rodgers našiel Adamsa, ktorý mal voľnú cestu a mohol mávať divákom.

„Bavili sme sa o tom, či si môžeme preniesť memento preniesť do ďalšej sezóny. Nemyslím si, no ten pocit výhry určite,“ poznamenal Rodgers.

Rodgers nebol jediným veteránom, ktorý do toho dal v nedeľu všetko. David Bakhtiari nevynechal snap aj napriek zraneniu v pravej nohe. Bulaga sa vrátil po zranení kolena, kvôli ktorému vynechal dva zápasy. Tramon Williams si nezamával fair catch, dostal ranu, doktori mu zašili tržnú ranu a náš cornerback sa vrátil nazad.

Rodgers je ale hviezda, hlavná postava. Keby v nedeľu nehral, nejako by to všetci zobrali. Proste nebolo o čo hrať, nech sa nezraní, nech sa ukáže Kizer a podobne. Rodgers to ale neurobil. Prečo? Čo tým sledoval?

„Záleží na tom. Aj keď nie je bilancia dobrá, nedáte playoff, stále záleží na každom zápase. Mám svoju hrdosť. Milujem súťaženie – v hocičom. Nechcem sa o 20 rokov zamýšľať nad tým, že čo by bolo, keby som hral v tom zápase? Mohlo sa niečo špeciálne stať?“

„Ako by to zobrali moji spoluhráči, keby sa na nich vykašlem? Verím, že spoluhráči vedia, že ja ich nikdy nenechám len tak. Budem bojovať proti všetkému.“ 

Krásne slová, myšlienky a vety. Takto má vyzerať pravý líder. Aaron ukázal, že je pravý ťahúň a ja viem, že budúci rok to bude paráda. Ja mu verím a viem, že nás ešte poteší.

Keď budeme teraz pochybovať nad jeho líderstvom alebo oddanosťou, ukáže len na ten decembrový zápas v New Yorku. Packers výhrou len stratili, získať nemali čo, no ich rozohrávač ich potiahol a kryl chrbát za každú cenu.

„Bol to špeciálny moment. Mám rád tento štadión, mesto a atmosféru. Bolo to podobné prvému weeku, kedy som sedel v šatni a povedal som si – Nikdy nevieš koľko príležitostí ešte dostaneš. Nechceš, aby ti niečo špeciálne prekĺzlo pomedzi prsty. Som šťastný, že som hral. Som rád, že chalani spolupracovali v poslednej štvrtine a v predĺžení. Som hrdý na toto víťazstvo,“ zakončil Aaron Rodgers.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *