Ako Rodgers presvedčil Lucasa Patricka o jeho význame

Backup center Lucas Patrick prvý raz povedal svoj príbeh o Aaronovi Rodgersovi.

„Ak máme čas, tu je príbeh,“ povedal Patrick Mattovi Schneidmanovi pred otvorenou šatnňou v utorok.

Začalo to krátko pred škrtaním súpisky v roku 2017. Patrick začínal v lige druhý rok. Rok 2016 strávil v practice squade. Patrickova mama bola v Green Bay a spolu odchádzali z parkoviska pred Lambeau Fieldom. Niekto sa priblížil k auta a zaťukal na okno. Jeho mama Liz dala dole okienko a bol to Rodgers, ktorý rok predtým dotiahol svoj tím do NFC Championship Game. Chcel sa porozprávať s mamou neznámeho ofenzívneho „lajnmena“, ktorý neodohral v NFL ani jeden snap.

„Prišiel ku mne nie ako číslo 12 alebo Aaron Rodgers alebo čosi také. Prišiel ako osoba, spoluhráč, ktorý chcel hovoriť s mojou mamou. To je najkrajšia vec, ktorú mohol spraviť. Navyše po preseason. Za toto je u mňa navždy zapísaný v dobrom svetle,“ vyznal sa 26-ročný hráč Packers.

„Proste prišiel za mojou mamou, pozdravil sa a predstavil sa. Samozrejme, vedeli sme kto to je. Je to ten správny chlap z kabíny. Tento príbeh som ešte nikdy médiám nehovoril a verím, že to len tak nezmizne. Je to dobrý chlap.“

Aaron ho podržal a nakopol

V ten deň Rodgers spôsobil to, že Patrick cítil, akoby bol potrebný. Odvtedy sa Lucasove sebavedomie zvýšilo a v rokoch 2017 a 2018 sa dostal do tímu. Nastúpil do 26 zápasov, z toho do šiestich ako starter na pozícii guarda/centra.

Interakcia medzi jeho mamou a Rodgersom má význam ešte v tomto roku. Proti Cowboys Patrick naskočil do rozbehnutého zápasu za zraneného Coreyho Linsleyho. Prvé dva snapy sa mu príliš nepodarili, ale aj tak pomohol Packers k dôležitej výhre 34-24.

Po jeho prvom snape, ktorý išiel priamo na Aarona Jonesa, mu Rodgers povedal, nech snap hodí naňho. Druhý pokus letel rovnako na Jonesa: „Pozri sa, len mi daj loptu. Choď a splň svoju úlohu. Budeš v pohode,“ presvedčil ho Rodgers.

Patrick na to spomína: „Keď vám niečo povie na ihrisku, navyše po tých snapoch, myslí to vážne. Hneď som sa snažil vzhľadom na vzťah, ktorý vybudoval, reagovať lepšie… Prišiel ku mne za každou negatívnou alebo pozitívnou vecou a jediné čo som mu odvetil mohlo byť: Yes sir, let’s do it. OK. I’ll be better.“

Začiatok ich vzťahu sa viaže ku augustu 2017, ale nebol to jediný raz, kedy sa Rodgers snažil ukázal Patrickovi, že je dôležitý.

„Som hrdý na Lucasa. Pri obede počas minicampu som mu povedal, že som hrdý na jeho výkony. Mali sme skvelú konverzáciu.“

Rodgers si všimol, že Patrick sa v tejto preseason trápil sa. Videl, že je na tom zle mentálne: „Od konca tréningového kempu získal potrebné sebavedomie, dokázal sa nájsť v schéme a môže byť platný a efektívny,“ dodal Aaron.

Lucas Patrick sa k tomu tiež vrátil a opísal príčiny svojej frustrácie. Myslel si, že nehrá dobre počas tímových aktivít. Malo to začať už počas minicampu. Sám vedel, že bol za očakávaniami Packers a hlavne Aarona.

„Vtedy mi Aaron dodal potrebnú silu a vieru. Povzbudil ma. Nie je to len jeden deň, ktorý vás spraví zlý hráčom a rovnako ani dobrým. Trvá to nejaké dni, všetko je to o mentalite spojenej s tvrdou prácou a odhodlaním,“ vysvetlil Patrick.

Podpora Aarona je ako podpora celého štátu

Patrick povedal, že s Aaronovou dôverou v neho hral hneď lepšie. Dostal sa na 53-člennú súpisku a v nedeľu bol súčasťou parádnej výhry nad Cowboys. Odohral 55 zo 74 ofenzívnych snapov tímu. A hral dobre. V najväčšej výhre tímu tejto sezóny.

„Každý chalan, ktorý cíti, že má Aaronovu podporu, sa cíti akoby za ním stál celý štát,“ snažil sa priblížiť Patrick.

„Každý vie, že je špeciálny. Všetci vieme čoho je schopný na ihrisku. Ale nie som si istý, či dosť ľudí vie, čoho je schopný mimo svetiel a ako pomáha chlapcom ako som ja.“

Patrick hovoril o tom, že Aaron bol za takmer každým, kto za tie roky bojoval o miesto v tíme. Povzbudil ich a poukáztal na veci, na ktorých treba popracovať.

„Nie je to však vždy také pekné. Povie vám to priamo. Ale ja som za to vďačný. Potrebujeme ľudí, ktorí sú ochotní hovoriť – V tomto si nedostatočný alebo na tomto potrebuješ zapracovať. On sa toho nebojí a povie to. Vďaka tomu je tento tím stále lepší a lepší.“

Po kariére o tom napíše

Patrick povedal, že Packers mohol v nedeľu pripraviť o výhru. Dal kredit Jonesovi, za to, že v backfielde hasil jeho nepodarené snapy. Po zápase však prišla Patrickovi správa od jeho snúbenice s tým, že Aaron Rodgers ho pochválil v pozápasovej tlačovke. Gratulovala mu k tomu, že dostal pochvalu od jedného z najlepších hráčov histórie.

„Každý chalan v šatni sa takto môže správať. Je to skvelé, keď povie Aaron Rodgers o vás pozitívnu vec. Hocičo pozitívne čo povie je cool. Nerieši čo spravil on. Za toto mu budem navždy vďačný.“

Lucas Patrick zdôraznil, že Aaronovi nemôže dostatočne poďakovať za všetko, čo preňho urobil. Je rád aj za to, že teraz ho stále povzbudzuje a snaží sa držať ho na vrchole.

Rodgers si v blízkej minulosti vyslúžil veľkú kritiku na tému líderstvo. Najmä od Jermichaela Finleyho a Grega Jennings. Patrick má na to svoj názor a povedal, že to opíše, keď skončí kariéru.

„Myslím, že keď skončil, možno napíšem niečo na túto tímu. Pretože rozprávanie pred národom je z mojej skúsenosti zlé. On však pred všetkými novinármi, ľuďmi, hráčmi a 31 tímami povedal, čo povedal. To ma napĺňa a posúva nahor.“

„Toto je hráč, ktorého poznám. Tohto Aarona poznám ja.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PREVIEW: WEEK #1 – Seattle Seahawks vs Green Bay Packers  |