#18 Bart za kormidlom! „Rodgers hrá ZLE!“

Bart zase raz rieši horúcu tému.

„Rodgers hrá zle.“

„Rodgers je neviditeľný.“

„Rodgers & LaFleur si nerozumejú a nie je to medzi nimi ideálne.“

„Rodgers nie je to čo býval…“

„Passový útok Packers je bez Adamsa nulový.“

Toto je len zopár viet, ktoré sa aktuálne zobrazujú takmer všade. A čo je najviac zarážajúce, že ich píšu naši vlastní fanúšikovia! Už sa mi na to nedá pozerať a musím sa tu trošku vypísať, lebo už to vo mne vrie ako guľáš. 

Máme tu zápas, v ktorom Aaron nenahádže 400 yardov, 5 TDs a už je to s ním zlé, je tu problém s trénerom a vlastne všetko je zlé. Poukazujem najmä na posledný zápas s Dallasom Cowboys. Aaron skompletoval 22/34 prihrávok pre 238 yardov. Fanúšikovia sa pozrú na čísla, puknú si prsty a už idú písať, ako hral Rodgers zle, ako náš útok bez Adamsa trpel, WRs nezahrali vôbec nič a keby niet Aarona Jonesa, tak sme prehrali. Znie vám to povedome, že? Za mňa Rodgers odohral takmer perfektné stretnutie a bol to jeho najlepší výkon v tejto sezóne. BEZ DEBATY! Spolu si to ukážeme na niekoľkých príkladoch a rozoberieme si to, čo sa vlastne na AT&T Stadium udialo.

Mne sa páči ako si väčšina ľudí myslí, že náš passový útok hral zle. Za mňa to bol poctivý výkon a vyslovene sme sa držali game planu, ktorý Rodgers dodržoval do bodky. WR Davante Adams bol out, no náš útok aj bez neho odohral svoje najlepšie stretnutie v tejto sezóne. Áno, čítate správne! Game plan začínal a končil pri running backovi Aaronovi Jonesovi. Matt odstúpil od svojich wide zone behov a obnovil McCarthyho inside zone behy. LaFleur odstúpil od toho, že tím bude ťahať Aaron Rodgers s Davante Adamsom a ťarchu zápasu položil na ramená svojho running backa, ktorému sa doposiaľ moc nedarilo. Snažil sa o to, aby sme mali loptu vo svojej moci čo najdlhšie a pomaličky ale isto postupovali ihriskom. Aby ju udržal od Zeka, aby Cowboys museli doťahovať a tak sa nemohli spoliehať na behovú hru. Vyšlo mu to? Ja si myslím, že PERFEKTNE. O tom svedčí čas držania lopty: Packers – 36:43, Cowboys – 23:17. Pričom počet plays bol takmer totožný. LaFleur vedel, že proti atletickým a rýchlostne excelentne vybaveným linebackerom Cowboys (Vander Esch, Smith) nebude môcť behať svoje wide zone behy, tak hneď od úvodu začal callovať inside zone behy, čím obranu Cowboys totálne zaskočil a tá platila za svoju agresivitu a nepripravenosť, respektíve pripravenosť na niečo, čo sa hralo 4 zápasy, no Matt to do zápasu s Cowboys zmenil. Do toho LaFleur zamiešal nejaké tie swing passy, crossing routes a screeny, aby udržal obranu Cowboys mimo balansu. Tí, čo hovoria, že WRs boli úplne mimo, tak pozerali vôbec zápas? Videli čo dokázal Matt ušiť na Cowboys?! Matt do svojho plánu zapojil takmer všetkých hráčov a bol to nádherný tímový výkon. Celkovo Rodgers našiel za tento zápas 9 receiverov, celý tím robil perfektné bloky pre Aarona Jonesa – vrátane receiverov a aj Jimmyho Grahama(!!!!). Jones tento tímový výkon vyšperkoval 4 TDs. Čo chcete viacej od futbalového tímu, než toto? Je to tímový šport a toto bolo tímové víťazstvo vďaka excelentnému game planu v podaní Matta LaFleura. Vedel, čo budú Cowboys robiť, tak spravil niečo, čo vôbec nečakali a ono to išlo. Keby toto spravil Belichick, tak všade fanúšikovia píšu, aký to je génius, že opäť každého prekabátil,… Spravil to Matt, ktorému QB nenahádzal závratné čísla yardov a hneď je to s našim útokom zlé a Matt si s Aaronom nerozumie… Pri Svätom Vincovi… 

Rodgers teraz robí niečo, čo po minulé roky nerobil. Drží sa game planu a ono to prináša svoje ovocie. Krásnym príkladom je play na treťom downe na 25 yardovej línii Cowboys. Cowboys sú v cover 1 LB blitze, čo je pre Rodgersa skvelá správa, nakoľko bude mať Grahama na rýchlom oute, čo je proti tejto coverage ideálne. Rodgers rozohrá a na crossing route nájde TE Jimmyho Grahama, ktorý získava jednoduchý prvý down. Rodgers od samého začiatku vedel, že tam bude mať Jimmyho. Avšak pri tej play hral G-mo zo slotu, nebol prvým readom a bol stredom ihriska úúúúúplne voľný. Keby ho Rodgers trafil, tak je to TD. No Rodgers to nespravil. Uprednostnil rýchly odhod a zisk prvého downu. To je niečo, čo by starý Rodgers zrejme nespravil. Loptu by takto rýchlo neodhodil, asi by vybehol mimo pocket, čakal by na big play a možno by našiel G-ma. Teraz si poviete, oukej, ale to by bolo lepšie, bol by z toho touchdown. No za mňa je táto play jasnou ukážkou toho, že Rodgers sa snaží hrať rýchlejšie, istejšie a dodržuje to, čo mu Matt naordinuje. Držal sa game planu a o tom to je. Game plan bol perfektný, fungoval tak ako mal a priviedol Packers k víťazstvu. Na tejto play sme si krásne vyvrátili dva mýty o tom, že Rodgers má Matta u zadku, nerešpektuje ho, robí si čo chce a že naši receivers odohrali zlý zápas a neboli voľní. 

Ale áno, naši WRs, sa „nedokázali uvoľniť“ a bez Adamsa sme stratení… Keby sa tam nespravil v end zone holding na WR Darriusa Shepherda, tak je to passový TD. Keby Rodgers nemal za prvý read na spomínanom 3. downe Grahama ale Allisona, tak je to 30 yardový TD, lebo G-mo tam bol úúúúúúplne voľný. Keby Rodgers trošku nepodhodil deep ball na MVS, ktorý bol pri tom ešte aj faulovaný a bola odpískaná DPI, tak je z toho dlhý TD, lebo corner na MVS vôbec nestíhal. Potom tam prehodil G-ma popri sideline, čo by bol ďalší TD. Keby tieto play boli zahraté (nebola to chyba WRs), tak má 4 passové TDs a takmer 400 nahádzaných yardov a všetci hovoria, že to Packers zvládli aj bez Adamsa. Naši WRs BOLI VOĽNÍ!! Toto nie je o tom, že by boli na ihrisku stratení. Game plan nebol postavený na explozívnych plays do downfieldu a išlo sa na krátke a rýchle odhody. Teraz si poviete, že tak to je chyba Rodgersa, že ich nenašiel a lopta bola nepresná. Je to pravda, ale to neznamená, že keď Rodgers za zápas netrafí dve deep lopty, tak je to zlý výkon a naši WRs sú nemotorní. Aj on je len človek. Nemôže trafiť každú jednu loptu…

Ukážeme si ešte jednu play zo zápasu s Cowboys. Rodgers vidí, že Cowboys sú v zónovej cover 2 a bude mať MVS na oute v súboji 1vs1. Čo je proti zone cover 2 ideálna play. Rodgers naznačí predanie lopty RB, keď loptu hodí, tak MVS ešte nie je úplne uvoľnený, avšak Rodgers mu veril, poslal to tam perfektne a bola z toho krásna play. Vyzerá to jednoducho, ale verte mi, že to tak nie je. Musí tam byť perfektné načasovanie a plná dôvera v receivera, že sa uvoľní.  

Keď Rodgers vidí v obrane dieru, tak to dokáže využiť. Krásnym príkladom je play zo zápasu s Eagles. Hrá sa prvá štvrtina a náš útok je na 2nd&1. LaFleur calluje passovú play. Adams je na outside, má zacallovanú go routu, Rodgers uvidí, že má tam single high safetyho a Adams je na outside v súboji 1vs1. Táto play nebola dizajnovaná na tento hod. Ale na dva rýchle outy. Buď na TE Roberta Tonyana (pravá strana), alebo na WR Geronima Allisona (ľavá strana), čo by boli ľahké prvé downy. Rodgers ale hádže loptu na Adamsa, ktorá je milimetrová, padne priamo do rúk Adams v plnom šprinte a lepšie sa to hodiť nedá. Play, akú v lige zahrá len málokto. 

Toto vám nestačí ako dôkaz, že Aaron je v pohode? Tak si ukážeme ešte jednu play zo zápasu s Eagles. 3. štvrtina a Packers sú pred 2nd&10. Eagles posielajú blitz a FB Vitale si preberá blok na outside, čo je zlé rozhodnutie, nakoľko mal pickupnúť rush z insidu. Rodgers naznačí hod, čím si získa voči free rusherovi trošku času naviac, následne nájde TE Jimmyho Grahama na wheel route a je to TD. Koľko QBs dokáže niečo takéto?

Aj keď by sa tu našla jedna vec, ktorá ma trošku štve a to je jeho správanie. Až moc tam krúti hlavou, nadáva a rozčuľuje sa, keď sa niečo nepodarí. Proste R.E.L.A.X. Klídek, však keď nejde o život, nejde o nič. No a niekedy si to ešte Aaron zahrá na seba a nespraví to, čo by spraviť mal. Príkladom sú tie 2 zlyhania na goal line a kritika na to, že tam neboli behy. Ako v zápase s Eagles, tak aj proti Cowboys tam bola zacallovaná run-pass option, čiže behová play tam bola. Avšak Rodgers sa to v obidvoch prípadoch rozhodol hádzať, čo bolo zlé rozhodnutie a keby loptu predal RB, tak je to zrejme TD. No všetko perfektné byť nemôže, no nie? Fanúšikovia Packers tak opäť nadávajú, že v red zone sme nemotorní a môže za to LaFleurov play-calling. No tomu tak celkom nie je. Zaujímavosťou je to, že Packers 68,4% svojich výletov do red zone zakončili bodmi, čo je 5. najlepšie číslo v NFL. AJ v zápase s Cowboys sme 4 zo svojich 5 výletov do red zone zakončili bodmi. Cowboys premenili len 1 z 3 a to bol veľký rozdiel. Aj ten jeden bol po tom, čo prišla v end zone interception, ale bola anulovaná pre ruku v tvári QB Prescotta. Cowboys by tak ani jednu zo svojich návštev red zone nepretavili do bodov. Zase si Matt nezaslúži žiadny kredit?

Rodgers po zápase s Cowboys povedal krásnu vetu: „V TEJTO LIGE SOM TOHO ŠTATISTICKY DOKÁZAL VEĽA. TERAZ CHCEM VYHRÁVAŤ.“ Teraz pred chvíľkou sme si ukázali, že tieto slová Rodgers naplňuje a a my vyhrávame. Chceme vyhrávať, no nie? Vyhráva sa, no nie sme spokojní a nadávame. Na konci sa počítajú aj tak iba VÍŤAZSTVÁ. Rodgers si toto uvedomuje, vedie tím a hrá tímovo. Stará sa o loptu, nerobí zbytočné hlúposti a po väčšinu času dodržuje to, čo má robiť. Rodgers už tento tím nenesie na svojich pleciach, on ho usmerňuje tým správnym smerom. Robí to, čo v závere svojej kariéry robil John Elway, či Brett Favre. A to nie je vôbec zlé, práve naopak! Za mňa boli jeho posledné 2 výkony proti Eagles a Cowboys fakt kvalitné. Zatiaľ sme vyhrali 4 zápasy a v týchto zápasoch sme porazili obrany, ktoré sú všetky v TOP 10 scoring defense!! Preto sa hoďme do kľudu a užívajme si to, že sme na bilancii 4-1! 


GO PACK GO!

 

2 thoughts on “#18 Bart za kormidlom! „Rodgers hrá ZLE!“

 • 11 októbra, 2019 at 11:02
  Permalink

  Pěkný článek. Já si přečetl titulek a hned jsem to chtěl oponovat, že letos je to víc než slušné. Já AR nemusím a dokonce jsem byl do loňska přesvědčen, že s ním už nic nevyhrajem. Ale letos nehraje špatně a určitě je vidět posun. Je třeba si uvědomit, že jsme hráli proti obranám v TOP 10 (4, 5, 6, 7, 10) a jsme 4-1. Dále ne úplně funguje běhová hra. Teď se rozjel A. Jones a hned hrál AR lépe s tím, že mohl střídat běhy s pasy.
  S čeho u něj kvetu je hard count a time managment. Povede se mu sice ob zápas offside, ale k tomu jsou tři naše FS za zápas. A zápas kdy máme na konci 3 TO je snad jeden za sezonu. Další věcí a o té jsi psal je výraz v obličeji. Všichni jste blbci a jen mi to kazíte. To prostě u R. Wilsona nevidíte. Ten oběhne všechny, plácne si s nimi a otočí zápas. AR se od poloviny zápasu mračí a nic. Ale prostě letos team splňuje to co jám jsem čekal. Dobrá obrana a AR si svoje uhraje. To se zatím vyplńuje. Ještě obrana by neměla pouštět tolik yardů. Má sice spoustu takeaways, ale run defence slabá a poslední zápasy se mi zdá horší i pasová obrana. Cooper teď nepěkně školil J. Alexandra. Ale v rozhodující chvíli z toho byl INT a už to jelo.

  Reply
 • 11 októbra, 2019 at 15:56
  Permalink

  Videl si tu situáciu ako Rodgers na sideline vyčítal LaFleurovi že nehodil challenge na OPI ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PODCAST - Predstavenie, súpiska a rýchly pohľad pred prvým zápasom  |  Potenciálni hráči na Drafte 2018 - Wide receivers  |