Clinton-Dix a Montgomery boli vytradovaní!

Očakávané sa stalo realitou!

Najskôr k nám dorazila správa, že sa Green Bay Packers a Baltimore Ravens dohodli na trade RB/WR Ty Montgomeryho a do Green Bay putuje 7. kolo na Drafte v roku 2020. Montgomery sa očividne stal osudný zápas proti Los Angeles Rams, kde v závere zápasu nezvládol situáciu, namiesto zakľaknutia sa rozhodol s loptou bežať a dopustil sa fumblu. Packers tak prišli o šancu otočiť zápas na svoju stranu a odviesť si z mesta anjelov senzačnú výhru. Po tomto trade je očividné, že sa ho Packers proste chceli zbaviť, nakoľko 7. kolo v roku 2020 je nič. Sú tu informácie, že sám Montgomery požiadal vedenie o trade, nakoľko cítil, že stratil dôveru spoluhráčov, trénerov a aj fanúšikov. Je to dobré ako pre Packers, tak aj pre Montyho, ktorý dostane príležitosť na čisto nový začiatok. A pre nás to hlavne znamená viacej snapov pre Aarona Jonesa! Za mňa správny trade.

Monty prišiel do Packers v roku 2015, keď bol draftovaný v 3. kole ako WR. V regular season za nás odohral 36 zápasov, v ktorých si pripísal 177 behov pre 849 yardov, 7 TDs a 97 zachytených prihrávok pre 827 yardov a 3 TDs. Ako returner vracal 35 kickoffov a priemer na jeden mal 22.7 yardov.

S odchodom Montgomery neostal na aktívnej súpiske ani jeden hráč z Thompsonovho Draftu v roku 2015. Randall, Rollins, Montgomery, Hundley, Ripkowski, Ringo & Backman sú preč. Len ILB Jake Ryan je ešte v organizácií Packers, avšak ten je zranený na celú sezónu. Po sezóne mu končí nováčikovský kontrakt a je veľmi pravdepodobné, že mu Packers novú zmluvu neponúknu.Katastrofa tento Thompson…

Druhý trade v poradí, ktorý bol dneska oznámený je safety Ha Ha Clinton-Dix do Washingtonu Redskins za 4. kolo na Drafte v roku 2019. Pred niekoľkými týždňami som vám priniesol rozhovor, v ktorom Dix hovoril, že po sezóne už s Packers nebude. Bolo zrejmé, že neveril tomu, že mu Gute ponúkne po sezóne novú zmluvu, nakoľko mu teraz končí rookie kontrakt a mal uplatnenú 5th year option. Avšak to asi ešte netušil, že on sezónu vôbec v Green Bay nedohrá a bude sa sťahovať do hlavného mesta, kde sa stane súčasťou už tak silnej secondary a bude kolegom safetyho D.J. Swearingera. 

Keď vidím všetky tie príspevky fanúšikov, že Gute je somár, že pustil Dixa tak lacno a podobne, tak sa mi otvára nožík vo vrecku. Povedzte mi, ktorý tím by vám dal 1. kolo za hráča, ktorému za pár zápasov končí zmluva a vy ho budete musieť zaplatiť, nakoľko je očividné, že Dix túži po mega kontrakte, no ten by v Packers nedostal. Po sezóne by odišiel zadarmo a nám by sa možno o rok vrátil nejaký kompenzačný pick v 5. alebo 6. kole na Drafte. Takto z toho Gute aspoň niečo vyťažil. Dix nie je ani náhodou hodný mega kontraktu. Štatistiky má síce na prvý pohľad pekné, ale jedná sa o priemerného safetyho. Jeho čítanie hry a inštinkty nie sú nijako okúzľujúce, keď ho treba v coverage v end zone, tak je úplne stratený a pokulháva aj v tacklingu. Podáva nekonzistentné výkony a väčšina jeho interceptions neprišla po prečítanej play útoku. Jeden week prevedie perfektnú play, no o týždeň zasa horí ako fakľa. Porovnajme si ho napríklad s Alexanderom. Jaire odohral len zopár zápasov v NFL a je to stále len rookie, no jeho výkony sú konzistentné a osobne v pamäti nemám play, pri ktorej by to doslova posral. Dix je fajn chalan, ktorý ako na ihrisku, tak mimo neho pôsobí zábavne a priateľsky, avšak to je tak všetko. Dix do Packers prišiel v roku 2014, keď bol Draftovaný v 1. kole. Celkovo za Packers v regular season odohral 71 zápasov, v ktorých nazbieral 415 tackles, 5.5 sacks, 14 interceptions a 38 passes defended. Zaujímavosťou je, že nikdy nevynechal ani jeden zápas. Gute spravil správne rozhodnutie a plne za ním stojím. 

Po odchode Dixa tak na súpiske máme len štyroch safeties a to Kentrella Brica, Jermaine Whiteheada, Ravena Greena a Josha Jonesa. K Bricovi sa vyjadrovať nejdem, to je nula bodov. Whitehead hral v tejto sezóne dobrý futbal, avšak posledný zápas proti Rams mu vôbec nevyšiel. Whitehead nie je typickým safetym. Je menšej postavy a ideálne sa hodí do blitzov, alebo ako nickel corner na slote. Raven Greene je nedraftovaný nováčik, ktorý tento rok zasiahol do 5 zápasov, avšak neverím, že ho hodia rovno do vody ku žralokom. No potom tu je Jones a na neho sa osobne teším a som rád, že dostane príležitosť ukázať, že na to má. Určite by som ho ešte nezatracoval. Na pozíciu safetyho môžme presunúť CB Tramona Williamsa, ktorý na tejto pozícií už vo svojej NFL kariére hrával a zhodou náhod práve v Clevelande Browns, kde bol jeho trénerom práve Mike Pettine. No a tiež pred sezónu sa aj vyjadril, že osobne sa mu táto pozícia páči, lebo má šancu hrať viacej na loptu. Ak ho posunieme na miesto Dixa, tak som toho názoru, že to bude dokonca upgrade. Síce postavou nie je veľký, no jeho inštinkty na loptu sú oveľa lepšie ako tie Dixove. Avšak ako tackler dobrý nikdy nebol a to by mohla byť jeho značná slabina spolu s výškou. Na cornerovi tak príležitosť dostane nová akvizícia Beshaud Breeland, ktorý je nadpriemerným cornerom a určite bude okamžitým prínosom. Keď v roku 2014 Breeland prichádzal do NFL z Clemsonu, tak niekoľko skautov ho videlo ako budúuceho safatyho, žeby bol v hre aj tento scenár? Uvidíme… Secondary v zložení King, Alexander, Breeland, Williams a Jones môže byť veľmi slušná. V hlave mám ešte aj myšlienku, že možno corner Josh Jackson by bol dobrým safetym. Nakoľko man-to-man coverage nie je jeho silnou stránkou, avšak v zone coverage je takmer perfektný a inštinkty na loptu sú už teraz na vynikajúcej úrovni. Toto by tiež nemuselo byť zlé dočasné riešenie podľa mňa.  


Los Angeles Rams si uchmatli ďalšiu posilu do obrany a z Jaguars získali outside linebackera Dante Fowlera Jr. Ian Rapoport nás však informuje, že z Jaguars rokovali aj Jets a práve Packers, ktorí mali evidentný záujem. Avšak Fowler Jr. uprednostnil LA a vidinu prsteňa…

Ďalej do practice squad bol zapísaný TE Ethan Wolf a naopak z nej bol prepustený FB Joe Kerridge. Wolf je 198 cm vysoký a 114 kg vážiaci rookie tight end, ktorý bol pôvodne podpísaný Tennessee Titans ako nedraftovaný nováčik z University of Tennessee. Za UT odohral za 4 sezóny 50 zápasov a pripísal si v nich 91 zachytených prihrávok pre 998 yardov a 7 TDs. Keď v college končil, tak bol na 2. mieste v historických tabuľkách UT za počet zachytených prihrávok tight endom a na 3. mieste v počte nachytaných yardov tight endom. V Packers bude nosiť dres s číslom 86. 

V 53 člennom tíme máme po týchto tradoch 2 voľné mieste a som zvedavý, ako s nimi Gute naloží. Žeby sa chystal návrat jedného z dvojice Trevor Davis/Jake Kumerow? To nám odhalia nasledujúce hodiny!

 

2 thoughts on “Clinton-Dix a Montgomery boli vytradovaní!

 • 31 októbra, 2018 at 6:47
  Permalink

  Mě se splnil sen o odchodě Dixe, který se táhne od doby co je u nás. Napsal jsi to naprosto přesně. Já nechápu kdo na něm co viděl. Tackling – mizerný, čtení hry mizerné. Pro bowler :D. V té sezóně měl sice asi 7INT, ale podle mě všechny náhodné. Jedinou Big play předvedl letos a to bylo INT s Bills jak ještě zboural Benjemina. Já tedy vůbec nelituji, že odchází.
  No a Mongomery. Zalepil díru, když jsme neměli RB, i proto zesílil, ale jeho výkony nic moc.

  Reply
 • 31 októbra, 2018 at 8:29
  Permalink

  Barte souhlasím s tebou se vším. Montgomeryho jsme se chtěli zbavit, protože jej kabina odepsala a na druhou stranu kdo by dal vysoký pick za hráče, který nerespektuje rozhodnutí trenérů? A u Dixe? U nej jsem trochu doufal ve hráčskou kompenzaci než draftovou, protože jsem tušil nižší pick. Ale s odchodem jsem u nej počítal, nezaslouží si velký kontrakt. Mírně jsem doufal v nějaké posílení, třeba zkusit Collinse s Giants. Upřímně teď nevím jak to u nás na safetym bude vypadat, jestli jsme tím tak trochu nepodepsali sezónu. Na draftu kvalitní safety nebude a ve free agency asi taky ne (respektive poměr cena – výkon). Joyner s Rams je nic moc, Earl Thomas zlomena noha. Snad jedině Honey Badger, ale toho myslím si Texans pohlídají. Nevěřím moc v konvertování cornerbacku na safety. Každopádně nás teď Brady prověří.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *