REVIEW: WEEK #8 – Green Bay Packers vs Los Angeles Rams

Je to až neuveriteľné ako Packers dokážu pohnojiť celý zápas…

Dámy a páni, kam sme sa to len dostali… Packers už fandím nejaký ten piatok, no nikdy som ani len na sekundu neuvažoval nad jednou situáciou, ktorá bola pre mňa fanfiction. Jedná sa o situáciu, v ktorej si budem počas každého jedného zápasu Green Bay Packers viacej užívať hru obrany a tešiť sa na nich viacej ako na náš útok. Táto istá rozprávka sa opakuje stále dokolečka dokola už celú sezónu a každé review je v podstate rovnaké. Ani toto tak nebude výnimkou.

Máme za sebou 7 zápasov sezóny a v každom jednom zápase ma viacej bavila hra našej obrany ako hra útoku. To čo dokázal Mike Pettine spraviť s našou obranou za jednu offseason je niečo neuveriteľné. Z jednej z najhorších obrán ligy spravil fungujúcu mašinu, ktorá dokázala v prvom polčase vynulovať útok LA Rams! Áno, píšem vynulovať, lebo 8 bodov, ktoré sme v prvom polčase inkasovali obrana prakticky nemôže… Posledné roky nám zápasy prehrávala obrana, no teraz je to úplne opačne a útok absolútne nedokáže využívať ponúknuté príležitosti od obrany. Poďme sa teda pozrieť na to utrpenie, ktoré stálo za tým, že si z mesta Anjelov odnášame prehru 27-29 a prepadáme sa na bilanciu 3-3-1…

Kde hľadať príčiny prehry? Na túto otázku existuje veľmi ľahká odpoveď, teda hneď niekoľko odpovedí. Mike McCarthy, útok & special team. Čiže v podstate všetko okrem obrany. Na prípravu na tento zápas sme mali 2 týždne. Jediný, kto odviedol svoju prácu tak ako by sa pri takomto čase očakávalo, bol náš nový defenzívny koordinátor Mike Pettine. Jeho obrana v prvom polčase fungovala ako švajčiarske hodinky a nad útokom Rams doslova dominovala. Rams by za celý prvý polčas neskórovali ani jeden bod, keby nebolo pribblého Mika McCarthyho. A tu sa dostávame k tomu, čo ma najviac rozčúlilo. Naša obrana hrala životný zápas a najlepší útok ligy nevedel koľká bije. Bolo to vidno na Goffovi, na Gurleym a aj na McVayovi. Pohodu a sebaistotu by ste na ich tvárach hľadali neúspešne. Pettine svoju prácu odviedol na jednotku s hviezdičkou. Pamätáte si také dva roky dozadu, keď sme sa bavili o tom, že aké by bolo dobré, keby naša obrana dokáže spraviť nejaké dôležité stopky a dať tak nášmu útoku viacej šancí? Hovorili sme o tom, že Rodgers od obrany potrebuje aspoň trošku pomoci a budeme neporaziteľní. Sme v roku 2018 a čo sa deje? Obrana celý polčas hrá perfektne, Rams sa poriadne nedostali ani za vlastnú polku ihriska, no náš nemotorný útok skóruje za celý polčas len 10 bodov… Vstup do zápasu sme mali perfektný. Od začiatku bol starting running backom Aaron Jones a nášmu útoku sa podarilo skórovať touchdown a premeniť jeden FG. Avšak to bolo od útoku v prvom polčase všetko. McCarthy za 2 týždne prípravy dal dokopy nasledujúci game plan. Počas úvodných drivov skórujeme jeden touchdown a ak sa podarí, tak pridáme jeden FG. No a následne naša obrana celý zápas udrží rozdiel jedného TD, vynuluje najlepší útok ligy a zápas vyhráme 10-0, prinajhoršom 10-7. No a musím povedať, že mu tento neuveriteľne dômyselne premyslený game plan vychádzal takmer polovicu zápasu a na sideline sa usmieval od ucha k uchu!!! 

Ako som už spomínal, od začiatku zápasu bol ako starting RB Aaron Jones a náš útok šliapal perfektne. Aaron Jones na 7 behov nazbieral 45 yardov a obrana Rams si s ním nevedela rady. Avšak potom ho McCarthy takmer na celý zápas posadil a útok začal stagnovať. Prišlo niekoľko 3&outov a až keď nám horelo pod riťou, tak ho opäť poslal na ihrisko a na ďalších 5 behov získal 41 yardov a skóroval TD. Jones dokáže perfektne hýbať loptou a počas tejto sezóny premenil 44 behov na 16 prvých downov. Keď hrá obrana perfektný zápas, tak potrebujeme tie naše útočné drive natiahnuť čo najviac a držať útok Rams mimo ihriska. Avšak počas pasáže zápasu, kedy nás Rams prehrali 23-3 tak Jones mal len 2 behy. Po záverečnom hvizde bol čas držania lopty v prospech Rams, keď mali loptu 34m10s a Packers 25m50s… Toto hovorí za všetko…

Pripomeňme si napríklad jednu situáciu, kedy sme mali momentum zápasu na svojej strane a ako sme s ním naložili. Do konca zápasu ostávalo nejakých 7 minút a Packers začínali drive na vlastnej 21 yardovej línií a s vedením o jeden bod. Čo sme potrebovali spraviť? Trošku natiahnuť drive, skórovať pravdepodobne rozhodujúci TD alebo minimálne premeniť FG, čo by Rams prinútilo premeniť aspoň FG. Ako vyzeral náš drive? 1st&10: Nekompletný pas doprava na Montgomeryho. 2nd&10: 4 yardový beh Jonesa. 3rd&6: Montgomery absolútne nezvládol svoju úlohu v pass protection a kvôli nemu bol Rodgers sackovaný. 4th&16: 25 yardový punt JK Scotta a Rams začínali drive už vo field goal range… Keď je Jones na ihrisku, tak sa nám darí zahrávať big plays. Lebo obrana vie, že mu nemôžu dovoliť sa rozbehnúť, lebo ak mu to dovolia, tak už ho nájdu len v end zone. Preto viacej zahustia box a snažia sa ho tým eliminovať. Ale tým pádom zabúdajú na zadné vrátka a naši WRs tam behajú voľní jedna radosť.  

Za zlými výkonmi útoku hľadajme najmä McCarthyho, ktorý svojimi rozhodnutiami spôsobuje infarkty fanúšikom Packers už od roku 2014, kedy totálne precoachoval vyhratý zápas proti Seahawks v NFC Championship. Ani proti Rams svojej povesti neostal nič dlžný. Rozohráva sa pol yardu od našej end zone. Rams majú v strede defenzívnej lajny asi najlepšie duo NFL Donald-Suh a čo zacalluje McCarthy? Beh stredom lajny a skončilo sa to presne tak ako všetci tušíte. Safety… V tomto momente mali prísť 3 rýchle odhody a keď tak následne punt. A nie tam vymýšľať beh a posadiť tak Rams na koňa… Jeho útok premenil len 2/9 tretích downov a pri mnohých prišlo k zbytočnému sacku. S takýmto číslom sa zápas vyhrať nedá a ani si ho vyhrať nezaslúžite.

Takisto sme opäť totálne mrhali timeoutom jedna radosť. Viedli sme 27-26 v štvrtej štvrtine. Stáli sme pred 3. downom a zobrali sme si timeout, avšak bol prd platný, keďže v ďalšej play prišiel sack a puntovali sme… McCarthy si zobral ešte jeden zbytočný timeout, keď boli Rams už vo FG a nebol tam dôvod brať si timeout… Spomínal som toto v Bartovi za kormidlom a už ma to vytáča ako sviňa…

V útoku okrem RB Jonesa odohral perfektný zápas WR Davante Adams, ktorému CB Marcus Peters ani len náhodou nestíhal a Davante potvrdil povesť nebrániteľného WR na line of scrimmage. V zápase si pripísal 5 catchov pre 133 yardov, vrátane dvoch big plays – 48 a 41 yardové, ktoré pripravili pôdu pre 2 TDs. Nie je debaty o tom, že Adams sa zaradil medzi úzku elitu najlepších WRs v lige. Pochváliť by som chcel opäť aj mladíkov MVS a EQ. EQ mal skvelý vstup do zápasu a je vidno, že mu Rodgers dôveruje a dovolí si na neho hádzať tesné lopty. Zachytil 2 prihrávky pre 31 yardov. Takisto 2 prihrávky pre 45 yardov zachytil aj MVS, avšak on pridal aj 40 yardový TD, kedy sa perfektne dokázal uvoľniť z press coverage a Rodgers ho už nemal problém nájsť. Perfektná práca ako rúk, tak aj nôh v podaní MVS!

TE Jimmy Graham si v našom druhom útočnom drive našiel voľné miesto stredom ihriska a od TD ho delilo len niekoľko centimetrov. Avšak okrem tejto play bol celý zápas neviditeľný a neschopný sa uvoľniť. Tento krok Gutovi nevyšiel a Jimmy ani náhodou nie je hodný 10 melónov čo mu platíme. Dúfam, že po sezóne využijeme okienko v zmluve, ktoré sme si pri jeho podpísaní nechali a rozlúčime sa s ním. Toto nie je hráč, ktorý už dokáže robiť na ihrisku rozdiel. A ak aj dokáže, tak by mal stáť omnoho menej, nakoľko okrem svojej výšky neponúka nič iné. Rýchlosť, separácia, ruky, blocking tam proste vôbec nie sú. 

Naša ofenzívna lajna doposiaľ patrí k tomu najlepšiemu čo NFL ponúka. Po veľkých obavách počas preseason sa chlapci zohrali, vďaka bohu im slúži zdravie a ukázali takmer každému, že dokážu byť fungujúcim celkom na vysokej úrovni. No v nedeľu si OL vybrala slabšiu chvíľku najmä interná časť lajny, o ktorej som písal aj v preview. RG Byron Bell a LG Lane Taylor mali s Donaldom značné problémy a hneď niekoľko drivov sa končilo po sacku na 3. downe bez akejkoľvek šance na odhod. Avšak treba ich pochváliť za prácu pre behovú hru. Naša lajna už nie je čisto tá na pass-protection a efektívne dokáže robiť uličky pre Jonesa. Akurát pri tom safety im to nevyšlo, no za toto ich viniť netreba. Donalda úplne nezastaví žiadna ofenzívna lajna v NFL a určite by som z tohto veľkú tragédiu nerobil. 

Ďalším dôvodom, prečo sme prehrali bola mizerná hra special teamu. Začnem rookie punterom JK Scottom. JK podával od úvodu sezóny dobré výkony, avšak na tento zápas bude chcieť určite čo najskôr zabudnúť. Nedarilo sa mu celý zápas a všetko zaklincoval svojím posledným puntom, ktorý meral „bláznivých“ 25 yardov a Rams začínali svoj drive už vo field goal range a pripísali si jednoduché body… Mal aj jeden zlý hold pri field goale Masona Crosbyho. Narozdiel od Scotta, punter Rams John Hekker nám perfektne ukázal, čo dokáže spraviť dobrá hra special teamu. Najskôr predviedol perfektný fake a skompletoval prihrávku pre 1. down na nášho bývalého cornera Sama Shieldsa. Pri tejto play totálne zaspal Kevin King a ide to na jeho triko. No a neskôr kopol perfektný punt, ktorý skončil pol yardu od našej end zone, ktorý opäť zachytil Shields a následne prišlo safety. Tu je krásne vidieť, čo robí field position a v tomto nás Rams jasne prehrali.

Nevydarený deň special teamu nenormálnym spôsobom zaklinoval Ty Montgomery. Nie len že Montgomery nedokázal spraviť kľúčový blok na 3. downe v polovici 4. štvrtiny, keď bol Adams úplne voľný, avšak Aaron loptu ani nestihol hodiť, lebo Montgomery totálne zaspal, no on nám aj zobral akúkoľvek šancu na víťazstvo svojím debilným rozhodnutím vracať kop z vlastnej end zone. Rozhodol sa kop vracať a spravil totálne detský fumble, keď si loptu nepostrážil, držal ju len jednou rukou a zápas bol prehratý. Toto sa mu nestalo po 1x a toto isté spravil aj v zápase preseason. No teraz to bolo o to horšie, že rozkaz od trénerov jasne znel, že ak to bude možné, tak loptu zakľakni v end zone. Avšak Montgomery rozkaz trénerov neuposlúchol a stalo sa toto… Montgomery vracal v tejto sezóne 10 kopov a má priemer 21 yardov na jeden return. Keď loptu zakľaknete, tak začínate na 25 yardovej línií. V polke 4. štvrtiny po nezvládnutom dôležitom bloku bol posadený na lavičku a on si ešte hodil prilbou o zem, lebo s rozhodnutím posadiť ho nesúhlasil a chcel hrať ďalej. Potom išiel na vlastnú päsť vracať kop a spravil fumble. Na časomiere ostávalo ešte niečo cez 2 minúty a my sme potrebovali premeniť len FG a vyhrali by sme. Máte v tíme Aarona Rodgersa a 2 minúty do konca….Pane bože, aký som len vytočený z tohto… Montgomery uprednostnil seba pred tímom a žiadny hráč nie je viacej ako tím. Ešte ako to aj blbo odôvodnil, že prečo sa rozhodol ten kop vracať. Povedal, že nevedel či je na goal line a nechcel zakľaknúť na goal line… Akože Ty… tieto výhovorky si nechaj pre seba, toto ešte len podškrtlo tvoju neschopnosť a tvrdohlavosť…  

Avšak zo special teamu by som chcel pochváliť kickera Masona Crosbyho a gunnera Josha Jonesa. Mason premenil obidva field goals a s kľudom angličana premenil aj 53 yardový kop. Klobúk dole pred Masonom, ako sa dokázal oklepať! MoneyMasoooonn! Josh Jones dva krát pekne pokryl punt a dáva zabudnúť na nášho bývalého skvelého gunnera Jeffa Janisa. 

No poďme trošku na veselšiu vlnu a pozrime sa na výkony našej obrany. Mike Pettine je génius. Dokázal držať útok Rams na nule takmer celý polčas, no na výhru to aj tak nestačilo… Jeho obrana fungovala perfektne proti passom a v úvode aj proti behu. Ak dokážete Gurlyho udržať pár yardíkov od end zone pri 3 z 3 situáciách, tak je to nadľudský výkon. No a naša obrana to dokázala. Najskôr na prvých dvoch downoch perfektne zastavila Gurlyho niekoľko yardov pred end zone a následne pri 2-point conversion ho opäť zastavila a nedovolila mu tak pripísať si ďalšie 2 body. Pettinova obrana vyzerala ako najlepšia obrana v lige a dokázala aj pravidelne vytvárať tlak na Goffa, keď ho dokázala miasť rôznymi blitzmi. Úvod do zápasu sme mali fantastický a takto vyzerali drivy útoku Rams: Punt, Punt, Punt, Punt, Punt, Touchdown, Punt, Touchdown, Touchdown, Field goal, Punt & Field goal. Obrana urobila všetko preto aby sme tento zápas proti najlepšiemu tímu v NFL vyhrali. Spomenul by som napríklad situáciu po úspešnom fake punte Rams. LA tak mali 1. down, no obrana následne nepustila ani len jeden yard a poslala tak Goffov útok z ihriska preč. Ja som sa bál, že ich to nakopne, no obrana zahrala fantasticky a napravila chybu special teamu. Celkovo predviedla 10 stopiek na 3. downoch, útok Rams udržala na priemere 5.5 yardov na jednu play, zaznamenal 5 sackov, 8 tackles for loss a 8 hitov na QB. 

Ako ste si mohli všimnúť z výpisu drivov, tak úvod zápasu bol perfektný, no potom sa to trošku pokazilo. Čo sa stalo? No celý prvý polčas sa McVay s Goffom snažili ísť cez našich cornerov, avšak tí im nepustili vôbec nič a bolo to doslova galapredstavenie našich cornerov. Avšak po polčase McVay trošku zmenil game plan a začali to hádzať na našich safeties. Ukázalo sa, že táto pozícia je opäť našou slabinou a všetky 3 TDs išli cez nich… Najskôr bol pri prvom TD v end zone porazený v man-to-man coverage Ha Ha Clinton-Dix, kedy vôbec nestihol zareagovať na pohyb hráča Rams, ktorý skóroval jednoduchý TD. Následne v zone coverage Jermaine Whitehead neustrážil Todda Gurleyho a pri treťom TD táto dvojka v zone coverage zlyhala pekne dohromady a prišiel 3 TD. Safeties v tomto zápase nespravili nič. Vôbec nič.

Zrodila sa hviezda. Nie, nehovorím o tom novom filme, v ktorom hrá Lady Gaga & Bradley Cooper. Avšak táto hviezda sa tiež zrodila v Hollywoode. Hovorím o nováčikovi Jairem Alexanderovi! Pre generálneho manažéra Briana Gutekunsta to musel byť nádherný pohľad na hraciu plochu LA Colisea, kde Jaire po ihrisku lietal akoby vypil ten elixír, čo pili Asterix a Obelix. Jeho prvý first round pick sa pretransformoval v playmaking beštiu. Celý zápas si Jaire robil dobrý deň s Brandina Cooksa a Roberta Woodsa. V prvej štvrtine perfektne zrazil Goffov hlboký pass do end zone na Brandina Cooksa, ktorý bežal deep post routu. Toto bol highlight ako sviňa! Celkovo si za zápas pripísal 5 zrazených prihrávok, čo je najviac v prebiehajúcej sezóne a zároveň vyrovnaný zápasový rekord pre nováčika. Alexander nám ukázal, že nemá problém držať krok na hlbokých loptách s jedným z najrýchlejších hráčov v NFL. Hrá primárne zo slotu a darí sa mu ako v man-to-man coverage, tak aj v zone coverage. Jaire dokázal svoju hru povýšiť na nový level proti najlepšiemu útoku NFL a vôbec nevyzeral ako nováčik. Vyzeral ako All-Pro hráč, ktorý je v NFL už aspoň 5 rokov. Momentálne má od Pro Football Focus priemernú zápasovú známku 82.0, čo je 6. najlepšia známka v NFL spomedzi cornerbackov! Keď už som pri tých corneroch, tak chcem pochváliť aj Kevina Kinga, ktorý takisto odohral veľmi slušný zápas! 

V obrane ďalej vyčnieval opäť raz ILB Blake Martinez. Viedol tímovú štatistiku tackles, keď sa mu ich podarilo nazbierať hneď 12, pridal aj 2 tackles for loss a zaznamenal aj jeden sack. No mal aj ďalšie kvalitné tlaky na QB z rôznych blitzov, bolo ho proste plné ihrisko! Z LB chcem konečne pochváliť aj Claya Matthewsa! Bol hladný a v tomto zápase mal poriadnu chuť do jedla! Celkovo si pripísal 7 tackles, 1 sack a 2 hity na QB. Nebol to žiadny intergalaktický výkon, no jednoznačne to bol jeho najlepší zápas v tejto sezóne!

V defenzívnej lajne jasne dominoval ďalší mladík Kenny Clark. Posledné drafty nášho bývalého generálneho manažéra Teda Thompsona sú jedna veľká katastrofa. Avšak ako sa hovorí, výnimka potvrdzuje pravidlo a tou výnimkou je práve Kenny. Kenny sa od zápasu k zápasu zlepšuje a proti LA odohral doposiaľ svoj najlepší zápas v kariére. Zaznamenal 5 tackles a 2 sacky. Takisto sa darilo aj Mikovi Danielsovi a aj ako duo Clark-Daniels odohrali pravdepodobne najlepší zápas kariéry. Nebojím sa povedať, že v tomto zápase duo Suh-Donald prehrali a boli lepší. 

Tento zápas sme si prehrali úplne sami a nebojím sa povedať, že sme Rams aj prehrávali. No zápas rozhodol jeden turnover, ktorý sme žiaľ spravili my. Podľa mňa hráči a tréneri Rams ešte stále premýšľajú nad tým, ako mohli tento zápas vyhrať. Packers tak za 7 úvodných zápasov vyhrali len 3, čo je naša najhoršia bilancia od roku 2006, kedy na post head coacha nastúpil Mike McCarthy. Takže o osude našej sezóny sa rozhodne na Foxborough, Centrury Link Fielde a U.S. Bank Stadium. Ťažšie to už byť snáď momentálne ani nemôže… Bude to znieť zle a divne, ale prajem si, aby sme tieto zápasy prehrali, nepostúpil do playoff, mali vysoký pick na drafte a tým pádom konečne z tohto tímu odišla rakovina menom Mike McCarthy. Ak sa nám opäť podarí zázračne postúpiť do playoff, tak sa ho už asi nikdy za éry Aarona nezbavíme… Ten chlap je úplne nemožný, calluje plays úplne opačne ako by sa callovať mali, nedokáže vytvárať priestor pre svojich útočných playmakerov, je príliš konzervatívny, neprináša do útoku žiadne inovácie a my sme sa dostali do budu, kedy sa normálne netešíme na to, že na ihrisku stojí Aaron Rodgers. Koľkokrát sa stane, že máte 2 týždne na prípravu proti najlepšiemu tímu NFL? Koľkokrát sa stane, že hráte von pred 75,000 divákmi a máte prostredie ako doma na Lambeau? (Týmto by som chcel pochváliť fanúšikov Packers, to čo vytvorili na Coliseu bolo niečo neskutočné a bol to ako domáci zápas, len bolo trošku teplúčko na naše pomery. Aký bordel bol na 3. downoch Rams, tak to som ešte nevidel!) Koľkokrát sa počas sezóny stane, že máte k dispozícií kompletne zdravý káder?…. McCarthy to opäť nezvládol. It´s Lincoln Riley time baby! Go Pack Go! 

 

2 thoughts on “REVIEW: WEEK #8 – Green Bay Packers vs Los Angeles Rams

 • 31 októbra, 2018 at 10:59
  Permalink

  Doufám, že nemyslíš vážně že si přeješ prohry. Já dokud bude naděje tak budu držet palce. Pěknou náhradu jsi vybral. To je jen tvoje přání nebo jsi někde četl nějaké drby?

  Reply
  • 31 októbra, 2018 at 11:04
   Permalink

   Je to len moje obrovské prianie. To čo robil minulý rok s Bakerom robí aj teraz s Murrayom, ktorý nie je ani zďaleka tak kvalitný QB. Ich útok je stále našlapaný a nenormálne rád sa pozerám na ich zápasy. To je proste pastva pre oči… No a boli nejaké drby, že by mohol zmamieriť po sezóne do NFL, avšak on sám sa vyjadril, že v Oklahome sa cíti perfektne a nemá dôvod ich opúšťať… ??

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  |