Colts a Packers sa dohodli na trade!

Máme tu nečakaný trade!

Generálny manažér Packers Brian Gutekunst oznámil, že sme sa dohodli s Colts na trade. Do Colts putuje CB Lenzy Pipkins a opačným smerom ide LB Antonio Morrison. Morrison je 23 ročný, takmer 186 cm vysoký a 109 kg vážiaci inside linebacker, ktorý bol v roku 2016 draftovaný práve Colts v 4. kole, celkovo ako 125., projektovaný bol však až niekde na konci 7. kola, prípadne ako nedraftovaný nováčik. Vo svojej dvojročnej kariére v NFL nastúpil ako starter do 19 zápasov a bol produktívnym členom obrannej 7čky Colts. 

Svoju college kariéru hrával za Floridu. Bol 2x menovaný do second All-SEC tímu. Počas college bol nesmierne produktívny. V dvoch sezónach (2014 & 2015) zaznamenal +100 tackles, konkrétne 101 a 103 a bol lídrom svojho tímu v týchto štatistikách. Celkovo si počas 4 sezón za Floridu pripísal 249 tackles, 21 tackles for loss, 4.5 sackov, 1 interception a 3 forced fumbles. Bol známy pre svoju skvelú tréningovú morálku. Musel podstúpiť aj operáciu, kedy si v roku 2015 v Birmingham Bowle pretrhol predný krížny väz na ľavej nohe, keď bránil screen pass a jeho spoluhráč mu narazil do kolena. Morrison okamžite spadol na zem a začal kričať od bolesti.

No aj jeho pozadie mimo ihriska je pestré. Dva krát bol zatknutý v priebehu leta 2013. Na Scouting Combine sa nezúčastnil kvôli zraneniu a počas Pro Day Floridy dosiahol veľmi mizivé čísla: 5.1s na 40 yardov, 7.69s 3-cone drill a 20 yards short shuttle za 4.65s. V minulej sezóne nastúpil za Colts do 15 zápasov, celkovo odohral 812 snapov (75.4%) a pripísal si 109 tackles. Ako rookie nastúpil len do 4 zápasov. Skauti hovoria najmä o jeho vodcovskej schopnosti v kabíne a počas svojej seniorskej sezóny na Floride bol menovaný za defenzívneho kapitána. 

Angažovanie Morrisona je zrejme reakciou na zranenia ILBs Orena Burksa a Jaka Ryana a bojím sa toho, že zranenie Orena Burksa je naozaj vážne. Je to ten istý typ hráča ako Jake Ryan. Avšak ešte pomalší. Najväčšou slabinou Morrisona je rýchlosť a je to čistý run stopper, do coverage je nepoužiteľný a podľa mňa sa nedostane ani do 53 člennej súpisky, a ak áno, tak len ako hráč na behové prvé downy. Ako ILBs tam pôjdu Martinez, Burks, Martini a Thomas. Jeho jediná šanca je, že Burks prvých 6 týždňov vynechá, inak to nevidím reálne. Morrison našu dieru na poste ILB podľa mňa nezaplní. Všetky garantované peniaze mal cez podpisový bonus, takže toto mu platia Colts. Packers si tak na svoje ramená nezobrali žiadny finančný risk pre prípad, že by ho cutli. Nič mu nebudú dlžiť, ak sa nedostane do 53 členného tímu. V Packers bude nosiť dres s číslom 48. 

Lenzy je nesmierne sympatický hráč a medzi fanúšikmi Packers je známy pre svoje predzápasové tanečky a bol obľúbený aj medzi spoluhráčmi v kabíne. V drese Colts mu prajem len to najlepšie! Drž sa Lenzy! Pripomeňme si Lenzyho Pipkinsa 2 videami:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

NFL Draft 2017 - Deň 2  |