Exkluzívny rozhovor s mladým obľúbencom fanúšikov Packers!

Podarilo sa nám vybaviť ďalší zaujímavý rozhovor!

Keď sme spúšťali túto stránku, tak sa nám podarilo dohodnúť rozhovor so slávnym Frozen Tundra Manom, s ktorým spolupracujeme do dnešného dňa a už sa nám s ním aj podarilo vybaviť stretnutie. Následne sa nám podarilo vybaviť rozhovor s držiteľom Super Bowlu a legendou Green Bay Packers – Chrisom Jackem! (ak niekto ešte nečítal, tak !!!klikaj tu!!!). No a teraz sa nám úspešne podarilo osloviť aktuálneho obľúbenca fanúšikov z Wisconsinu! 

Niektorí hráči sú obľúbení vďaka svojej legendárnej kariére, iní pre svoje správanie a niektorí pre svoje meno. No a pred pár týždňami sa do našej practice squad dostal mladý a nádejný ofenzívny lajnmen so špecifickým menom, ktoré perfektne vystihuje celý Wisconsin. V poslednom roku bolo Green Bay označené za mesto, v ktorom pravidelne pije najväčšie percento Američanov (26.5%). Pre zaujímavosť, v TOP 10 sa umiestnilo ďalších 5 miest z Wisconsinu! (2. miesto: Eau Claire 26,2% / 3. miesto Appleton 26,2% / 4. miesto Madison 25,9% / Oshkosh-Neenah 24,5% / 9. miesto Wausau 20,4%). Nie ja teda žiadnym tajomstvom, že Wisconsinčania milujú pivo a nemajú ho problém piť ani pri -30 stupňoch počas zápasov Green Bay Packers na Lambeau Fielde. No a práve s pivom má niečo spoločné obrovský obľúbenec miestnych fanúšikov. Aj napriek tomu, že zatiaľ je len v practice squade, tak jeho dresy idú na dračku. Dámy a páni, predstavujem vám ofenzívneho tackla Green Bay Packers -Gerharda de Beera!

Písal sa koniec decembra tohto roku a generálny manažér Green Bay Packers Brian Gutekunst oznámil transakciu, kde sa do practice squad zapísal mladý ofenzívny tackle Gerhard de Beer. Gerhard je rookie ofenzívny tackle, ktorý sa narodil v Južnej Afrike. Má 24 rokov, meria 201 cm a váži 119 kg. V college hrával za University of Arizona. V apríli bol na pred draftovej návšteve v Green Bay a taktiež tu mal aj skúšku v Septembri. de Beer je extrémne nadaný atlét, ktorý počas Pro Day dosiahol excelentné čísla. Podľa RAS systému si vyslúžil celkové hodnotenie 9,44/10 počas atletického testovania, čo je pre ofenzívneho tackla v skutku veľmi kvalitné číslo. Jeho čísla na Pro Day dosiahli nasledujúce hodnoty: 40 yardov za 5.21s, 35 opakovaní na bench a 3-cone drill za 7.52s. 

de Beer vstupoval do NFL ako nedraftovaný nováčik a 1. mája si ho uchmatli Buffalo Bills. Počas finálnych cutov bol prepustený, avšak v zápätí bol okamžite zapísaný do practice squad. Rodák z Južnej Afriky hrá futbal naozaj len krátko. Pred tým, než hrával futbal, tak bol excelentným atlétom v hode diskom. V roku 2015 vyhral titul v Pac-12 a umiestnil sa na 3. mieste na Majstrovstvách sveta juniorov. V roku 2016 svoju diskársku kariéru zavŕšil 4. miestom ne celouniverzitnom šampionáte v USA). de Beer nemá obrovské množstvo skúseností s futbalom, avšak trénerom NFL sa páči jeho pomer veľkosti a atletickosti. Kontaktu sa nebojí a podľa jeho slov je to práve to, čo sa mu na tomto športe tak páči: „Oh, milujem tu. Toto je presne to, prečo som sa do tejto hry tak zamiloval. Je to jediné miesto, kde môžte z človeka hitom vybiť aj dušu a nedostanete sa do veľkých problémov. Nie je tu nič lepšie ako ten pocit, keď sa niekto snaží s niekým pohnúť, snaží sa naozaj zo všetkých síl a potom ho proste hodíte na chrbát,“ povedal de Beer. Gerhard zažil aj jeden úsmevný moment, keď bol na pohovore na univerzite v Nebraske. „Stalo sa to, že jeden z trénerov ma chcel prijať a ukázal mi vtáčí pohľad na tréningový campus. Uvidel som štadión a povedal som, ´Wow, budeme tu hádzať?´ a on odpovedal, ´Nie, to je len pre futbalový tím,´ povedal som mu ´Wow, to je cool, môžem tam hrať?´ a on my povedal nie.“

Nakoniec de Beer skončil v Arizone, kde mu dovolili hádzať diskom a aj hrať futbal. V roku 2013 sa de Beer uchádzal o miesto vo futbalovom tíme a dostal sa do tréningového tímu. V roku 2015 dostal svoju šancu a aktívne zasiahol do 13 zápasov. V úvode svojej kariéry hrával ako ofenzívny guard, avšak vo svojej seniorskej sezóne sa presunul na post ofenzívneho tackla. V roku 2017 odohral všetkých 12 zápasov na pozícií pravého tackla. „Je to extrémne bystrý mladý muž. Dokáže rozoznávať drobné detaily, ktoré majú následne veľký vplyv. Toto perfektne vystihuje atletiku. Drobné zmeny sa dokážu pretaviť do lepších výkonov. A takisto to je aj vo futbale. Je to naozaj dobrý študent. Fakt, že dokázal nastupovať za tím, ktorý je v ´Power 5 Conference´ a excelovať, tak preto si zaslúži dostať šancu v NFL, aj keď doposiaľ odohral len 4 roky,“ povedal analytik Pac-12 Glenn Parker. „Je extrémne explozívny a silný. No momentálne je ešte „surový“. Avšak už sa do toho dostáva. Veľmi rýchlo sa učí,“ povedal ofenzívny lineman Bills. V tejto sezóne už de Beer šancu nedostane, avšak Packers v ňom možno našli neobrúsený diamant, ktorý sa nám v budúcich sezónach bude hodiť! Poďme teda na ten sľubovaný rozhovor!

1.) Aký to je pocit, byť hráčom Packers? 

Je to skvelé byť súčasťou takto historického tímu a klubu, ktorý má takto neskutočnú fanúšikovskú základňu po celom svete!

2.) Narodil si sa v Južnej Afrike. Kedy, prečo a ako si sa dostal do USA?

Do Ameriky som sa dostal vďaka univerzitnému štipendiu. Diskom som hádzal od svojich 12 rokov. Darilo sa mi dosť dobre na to, aby som sa vďaka tomu dostal do Spojených štátov. University of Arizona bola jedinou univerzitou, ktorá mi dovolila hádzať diskom a taktiež hrať aj futbal, tak som si vybral práve ich. V hode diskom sa mi vždy darilo a rozmýšľal som nad tým, aké by to bolo, keby sa hodu diskom venujem aj naďalej. Vzdal som sa olympiády, avšak milujem šport.

(pozn. autora: Keby sa rozhodol ísť na olympiádu do Ria 2016 a hodil by svoj osobný výkon, tak by skončil na 12. mieste.)

3.) Poznáš nejakých slovenských atlétov?

Žiaľ nepoznám žiadnych slovenských atlétov.

4.) Ako a prečo si sa rozhodol, že skúsiš hrať futbal?

Margus Hunt, estónsky diskár, chodil na SMU a je úspešný vo futbale, tak som sám sebe chcel dokázať, že to dokážem tiež. 

(pozn. autora: Hunt je pôvodom z Estónska. V roku 2013 išiel na Draft a v 2. kole, celkovo 53. si ho vybrali Bengals, kde bol v rokoch 2013-2016. Od roku 2016 nastupuje v drese Colts. Hráva na pozícií defenzívneho enda a za svoju kariéru si doposiaľ pripísal 82 tackles, 7.5 sackov, 1 forced fumble a 7 zablokovaných passov)

4.) Keď si bol v Arizone, tak si aj trošku puntoval. Čo sa ti viacej páči, OL alebo puntovanie?

Oveľa viacej sa mi páči hrať v ofenzívnej lajne, pretože sa môžem viacej zapojiť do priebehu zápasov a pre mňa osobne je to väčšou výzvou.

(pozn. autora: keď v tréningu puntoval po prvý raz, tak trafil 75 yardový punt s hang timom cez 5 sekúnd. Special team koordinátor mu následne povedal: „Vitaj v programe“, avšak de Beer mu odpovedal, že nevie čo to znamená.“)

5.) V apríli si bol na pred draftovej návšteve v Green Bay. Ako takéto návštevy vyzerajú a prebiehajú?

Takže najskôr si ťa pozvú a priletíš do mesta. Následne ti ukážu tímove priestory, stretneš sa s trénerským tímom a pozeráš s nimi rôzne zápasové filmy. Taktiež si spravia tvoju zdravotnú prehliadku, aby si overili tvoju minulosť. 

6.) Ešte si veľmi mladým futbalistom. Kto ti najviac pomohol počas pôsobenia v Green Bay?

V Green Bay je ofenzívna lajna zložená z veteránov, na ktorých sa môžem pozerať a všetci mi nesmierne pomáhajú v mojom napredovaní. 

7.) Tým že si mladý, tak musíš o miesto v zostave bojovať so staršími a skúsenejšími hráčmi. Ako vyzerá tento váš súboj o zostavu?

Je to ťažké prísť a hneď sa biť o miesto na takejto úrovni a ešte s mojimi limitovanými skúsenosťami. No musím to robiť, ak chcem byť úspešný. Avšak počas posledných mesiacov mi to pomohlo sa značne zlepšiť.

8.) Trénuješ s Aaronom Rodgersom a ostatnými QBs Green Bay Packers. Je to niečo iné, než na čo si bol zvyknutý v Buffale alebo na univerzite?

Vídavať chlapov ako Aaron Rodgers je úžasné. Je neskutočne znalý a má neskutočný cit pre hru. 

9.) Musíš niečo robiť pre starších hráčov kvôli tomu, že si rookie?

Som tu naozaj len krátku časť sezóny, ale naši veteráni sú skvelí chlapi. Takže ma to absolútne neobťažuje, keď musím pre nich niečo urobiť, čo si vyžiadajú. 

10.) Kto je najväčším showmanom v kabíne?

Toto je naozaj skvelá otázka, avšak skutočnú odpoveď ti nemôžem dať, pretože som tu naozaj len krátko. 

11.) Tvoje priezvisko je pre fanúšikov vo Wisconsine naozaj špeciálne. Máš vďaka nemu nejaké zábavné príbehy?

Haha, yeah, od rôznych ľudí mi prišlo niekoľko zábavných tweetov a rôznych zábavných slovných hračiek, no a poriadne som sa na nich nasmial. Ale mojim obľúbencom je ako niekto komentoval skákanie morských levov (pozn. druh tuleňa) a pri každom skoku zakričal „beer“. 

12.) Na záver by si chcel niečo odkázať svojim slovensko-českým fanúšikom?

Chcem sa vám poďakovať. Táto skúsenosť je neskutočná a všetkým vám ďakujem. Práve vďaka vám sme schopní robiť to, čo milujeme! Takže pokračujte s hrdosťou vo svojom fandení a GO PACK GO!!


Na záver by som chcel Gerhardovi nesmierne poďakovať! Je to naozaj skvelý chalan a prvotriedny športovec! Dúfam, že ho v budúcej sezóne uvidíme v Green & Gold už aj na ihrisku Lambeau Fieldu! No a samozrejme odo mňa budúci rok dostane tričko nášho fanklubu ako poďakovanie! Go Pack Go!

 

One thought on “Exkluzívny rozhovor s mladým obľúbencom fanúšikov Packers!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Do tímu prichádza nový linebacker!  |