McDaniels na ceste do Green Bay, draftová pozícia a súperi pre sezónu 2019!

Front Office má zrejme jasného favorita na post head coacha Green Bay Packers!

To čo sa všeobecne očakávalo sa zrejme stáva realitou. ESPN Las Vegas Joe Arrigo a ligový zdroj Jim McBride z Bostone Globe hovoria o tom, že sa očakáva, že Packers požiadajú Patriots o povolenie pohovoru na post head coacha s ich aktuálnym ofenzívnym koordinátorom Joshom McDanielsom a trénerom linebackerov Brianom Floresom. Zachary Jacobs údajne hovoril s niekým z organizácie Packers a zistil, že jediná cesta ako sa McDaniels nestane head coachom Packers je tá, že túto prácu odmietne a že Josh McDaniels je jasným favoritom na pozíciu head coacha.

Pravidlá NFL stanovujú, že tím nemôže zablokovať pohovor svojho asistenta trénera, ak ide o pozíciu, ktorá by jeho postavenie vylepšila, takže sa očakáva, že New England túto „prosbu“ Green Bay formálne odsúhlasí. Je veľmi pravdepodobné, že s McDanielsom a Floresom sa pohovory uskutočnia v najbližších dňoch. Nakoľko ligové pravidlá umožňujú asistentom trénera tímu, ktorý je v post-season navštevovať pohovory len v tom prípade, ak má tím prvé kolo voľné, čo je prípadom aj New Englandu Patriots. V roku 2015, defenzívny koordinátor Seattlu Seahawks Dan Qouinn išiel počas bye weeku Seattlu na pohovor s Atlantou Falcons. Avšak Falcons museli počkať až do momentu, kedy boli Seahawks vyradení, aby mohli oficiálne oznámiť jeho prijatie do pozície head coacha.

Menia sa týmto niečo v procese hľadania nového head coacha? NIE. Podľa mnohých zdrojov chcú Packers na pohovor dotiahnuť toľkých kandidátov, ako to len bude možné a hovorí sa o číslach 10-12. Packers svoj čas počas sezóny využili múdro a na pohovor si zavolali nezamestnaných trénerov Chucka Pagana a Jima Caldwella, tým pádom môžu teraz priamo ísť po asistentoch, nakoľko splnili tzv. Rooney Rule, o ktorom som písal v minulom článku. Jay Glazer z The Athletic hovorí o tom, že veľa NFL tímov využíva rôzne metódy na to, aby zistili, či daný tréner má o danú pozíciu záujem ešte pred tým než ho formálne oslovia. Je jedno či sa už opýtajú jeho agentov, alebo to zistia inak, tímy majú dobrú predstavu o tom, kto záujem má a kto nie.

Ako so spomínal, tak je záujem aj o Briana Floresa. Myšlienka toho, že Packers prijímu defenzívne orientovaného trénera je ťažkým sústom pre fanúšikov Green & Gold na sociálnych sieťach. Avšak Tom Silverstein z Milwaukee Journal Sentinel hovorí o tom, že Packers by mohli s Floresom získať ešte viacej ako s McDanielsom. Flores je v organizácií Patriots od roku 2004, keď u nich pôsobil ako skaut, avšak v roku 2008 sa pridal k trénerskému tímu. Patriots momentálne nemajú formálneho defenzívneho koordinátora, no práve Flores odvádza túto prácu aj napriek tomu, že oficiálne je vedený ako tréner linebackerov a je defenzívnym play-callerom. Keď sa Dont´a Hghtowera pýtali, aký je rozdiel medzi predchádzajúcim defenzívnym koordinátorom Mattom Patriciom a Floresom, tak odpovedal, že tím sa pod ním učí oveľa lepšie a oveľa ľahšie. Povedal, že každému to pomáha a každý vie, kde má na ihrisku byť. Že môžu hrať rýchlejšie, robiť veci inak a že nech už robí čo robí, tak to funguje.

Ďalej sme spoznali aj zoznam súperov, s ktorými sa stretneme v novej ligovej sezóne 2019 a taktiež poznáme naše postavenie na NFL Drafte 2019 – 12. pick. Tímy z NFC North budú v budúcej sezóne popri 6 divíznym súperom čeliť tímom z NFC East a AFC West +2 zápasy na základe postavenia v sezóne 2018. Tu si môže pozrieť zoznam našich budúcoročných súperov

 • Domáce zápasy: Philadelphia Eagles, Washington Redskins, Denver Broncos, Oakland Raiders, Carolina Panthers, Chicago Bears, Detroit Lions, Minnesota Vikings.
 • Vonkajšie zápasy: Dallas Cowboys, New York Giants, Kansas City Chiefs, Los Angeles Chargers, San Francisco 49ers, Chicago Bears, Detroit Lions, Minnesota Vikings

Zároveň by som poprosil Ondřeja Ambroža a Janku Lorincovú, aby ma kontaktovali na facebooku ohľadom umiestnenia v tipovačke za sezónu 2019!

3 thoughts on “McDaniels na ceste do Green Bay, draftová pozícia a súperi pre sezónu 2019!

 • 1 januára, 2019 at 13:55
  Permalink

  Angažování McDanielse by byla podle mě velká chyba. To není trenér pro Rodgerse. Přijde mi, že se jen veze na Belichikově káře. Stejně jako Patricia. Chce to nějakého mladého z college, aby Rodgersovi napumpoval novou energii. Aby dodal Rodgersovi zase chuť hrát a snažit se.

  Reply
 • 3 januára, 2019 at 6:59
  Permalink

  Ja jsem taky proti angažování toho chlapíka, je to určitě mladý a perspektivní kouč, ale me proste nějak nevoní

  Reply
 • 3 januára, 2019 at 7:00
  Permalink

  Ja jsem taky proti angažování toho chlapíka, je to určitě mladý a perspektivní kouč, ale me proste nějak nevoní, ale to nejsem sám kdo má na jeho angažování takový názor

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *