Green Bay Packers našli svojho nového head coacha!

Dámy a páni, predstavujem vám nového head coacha Green Bay Packers!

Spoznali sme meno 15. head coacha v 100 ročnej histórií Green Bay Packers! Novým trénerom je Matt LaFleur! LaFleur je mladý a inovatívny útočný mozog, ktorý aj napriek tomu, že má len 39 rokov, už má dostatok skúseností.

Do NFL sa dostal v roku 2008, kedy bol asistentom a kontrolórom ofenzívnej kvality pre Houston Texans. Následne bol v rokoch 2010-2013 trénerom quarterbackov Washingtonu Redskins, Notre Dame Fighting Irish v 2014(kde pracoval s našim aktuálnym backupom DeShonom Kizerom) a Atlanty Falcons v rokoch 2015-2016. Následne sa stal v roku 2017 ofenzívnym koordinátorom v Los Angeles Rams a odtiaľ prešiel do Titans, kde pôsobil rok ako ofenzívny koordinátor a zároveň to bol jeho prvý rok ako ofenzívny play-caller. LaFleur má veľkú zásluhu na Mattovej Ryanovej MVP sezóne v roku 2016 a jeho útok bol jeden z najlepších a najinovatívnejších v lige. Ryan v tej sezóne nahádzal 4,944 yardov a 38 TDs. No a následne takisto na prelomovom roku 2017 quarterbacka Rams Jareda Goffa. Taktiež pomohol RG3-mu vyhrať ocenenie ofenzívneho nováčik roka. Počas svojej kariéry pracoval pod trénermi ako Mike Shanahan alebo Sean McVay a má bohaté skúseností s trénovaním quarterbackov, nakoľko počas svojej kariéry trénoval QBs ako Robert Griffin III, Kirk Cousins, Matt Ryan, Jared Goff, či Marcus Mariota. Ako som už spomínal, tak LaFleur pochádza z trénerského stromu Mika Shanahana, ktorý vyprodukoval niekoľko mladých útočných mysliteľov ako Sean McVay z Rams, či Kyle Shanahan z 49ers.

Keď prišiel do Tennesse pracovať pod Mikom Vrabelom, čo je defenzívne ladený coach, tak LaFleur dostal za úlohu vypracovať schémy, ktoré by sedeli ich mladému quarterbackovi Marcusovi Mariotovi a do toho zaviesť prvky útočnej hry Falcons a Rams. Zónové blokovacie schémy zafungovali a Titans skončili na 7. mieste v behovom útoku, keď mali priemer 126,4 nabehaných yardov za zápas a to aj napriek nie príliš kvalitnému passovému útoku, ktorý bol slabý. V passovom útoku boli WRs Corey Davis, Taywan Taylor, či Tajae Sharpe, no a pri všetkej úcte, toto nie sú prémioví receivers, na ktorých chcete postaviť svoju passovú hru. Ich passový útok utrpel ranu už v prvom weeku, keď sa ich starting tight end Delanie Walker zranil na celú sezónu. Mariota aj napriek tomu zaznamenal svoju najlepšiu kariérnu percentáž skompletovaných prihrávok (68,9%) a druhý najlepší quarterback rating kariéry (92.3) a to aj napriek tomu, že nahádzal len 2,582 yardov a 11 TDs. Mariotovi nepomáhala ani ofenzívna lajna, ktorá sa podľa Pro Football Focus v tejto sezóne umiestnila na 29. mieste v pass protection. Musím aj poznamenať, že Mariota odohral len 13 zápasov kvôli niekoľkým zraneniam, ktorého ho sprevádzali celú sezónu. Zavedenie nového útočného systému takmer vždy trvá viacej než jeden rok, no LaFleur dokázal pripraviť schémy, ktoré maximalizovali talent mladých hráčov. Dokázal oživiť Henryho a Dion Lewis hral tiež dobre.

LaFleur má za sebou len jeden rok ako play-caller, no a následne sa stal hneď head coachom. Avšak toto nie je v Green Bay nič nové. Pred tým, než sme prijali McCarthyho, tak zažil otrasný prvý rok ako ofenzívny koordinátor vo 49ers a keď prišiel ku nám, tak otočil celú franchisu o 180 stupňov a o pár rokov sme slávili Super Bowl. To isté bolo s Mikom Shermanom, ktorý bol len 1 rok ofenzívnym koordinátorom v Seahawks a tiež s Mikom Holmgrenom, ktorý bol ofenzívnym koordinátorom 49ers len 3 roky. Osobne som z tohto kroku nadšený, nakoľko mi je LaFleur neskutočne sympatický a všade kde bol, tak sa mu darilo. No len čas ukáže, či to bolo správne rozhodnutie a aj LaFleur dokáže napodobniť trénerských velikánov Packers ako boli Lambeau, Lombardi, Holmgren, či McCarthy. Rob Demovsky a Ian Rapoport nás ďalej informujú, že Mike Pettine pravdepodobne ostane defenzívnym koordinátorom aj v novej sezóne, nakoľko bol na LaFleurovom liste trénerov počas nedeľňajšieho pohovoru, čo je podľa mňa skvelá správa! Toto sú slová Dona Orlovskyho na menovanie LaFleura head coachom: „Milujem tento podpis. Chalan je veľmi bystrý, kreatívny, vie ako útočiť, je skvelým učiteľom a najväčšou vecou je, že z 12ky dostane úplne všetko a bude ho denne vyzývať!“

5 thoughts on “Green Bay Packers našli svojho nového head coacha!

 • 8 januára, 2019 at 8:29
  Permalink

  Hlavne, ze to neni McDaniels! ?

  Reply
  • 8 januára, 2019 at 12:22
   Permalink

   presne tak, som nadšený ? gopackgo

   Reply
 • 8 januára, 2019 at 9:55
  Permalink

  Souhlas. Taky jsem si oddychl. Ale já jsem čím dál víc o tom přemýšlel tak jsem se přikláněl pro defenzivního HC. AR by stačil kvalitní OC, aby oživil jeho hru. Věřím, že i Pettine je schopný naši obranu posunout ještě o hodně dál.

  Reply
 • 8 januára, 2019 at 12:14
  Permalink

  Určite mám z neho lepší pocit ako z McDanielsa. Za LaFleurom je videť celkom slušná robota. McDaniels ako keby bol stále schovaný za Billom B. A ak si naozaj nechá Pettina ako DC, tak budem spokojný úplne.

  Reply
 • 10 januára, 2019 at 8:06
  Permalink

  Sdílím vaše názory a jsem taky moc rad ze jsme nevzali McDanielse, dokonce jeste před tím než oznámili LaFleura, jsem si říkal, ze at raději neberou nikoho z College, protože to je taky risk, který by nemusel úplně vyjít.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  |