Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 – Defensive line

Defenzívna lajna má za sebou pôsobivú sezónu!

V sezóne 2017 bola naša obrana jeden veľký nepodarený vtip, avšak jeden z mála svetlých bodov bola hra našej defenzívej lajny.  Pred sezónou tu však boli nad ňou veľké otázniky, že či NT Kenny Clark a DE Dean Lowry dokážu rozvinúť svoj potenciál a dokážu byť dôležitou súčasťou našej obrany. Očakávania vkladané do ich osôb ešte narástli potom ako bol prepustený Letroy Guion a nováčik Montravius Adams bol umiestnený do injured reserve. Progres obidvoch menovaných bol badateľný už od prvých zápasov, špeciálne u Kennyho. Darilo sa im zastavovať behy, ako aj vyvíjať tlak na quarterbacka. Spolu so skúseným veteránom Mikom Danielsom vytvorili nesmierne silné trio, na ktorom môže nový defenzívny koordinátor Mike Pettine postaviť obranu.

STARTERS

Mike Daniels

49 tackles, 5 sackov, 1 forced fumble

Už pravidelne okrádaný o účasti v Pro Bowle sa konečne dočkal svojej prvej účasti na tomto smiešnom podujatí, keď nahradil Aarona Donalda. Daniels mal skvelý štart do sezóny, keď v prvom zápase sezóny proti Seahawks zaznamenal 5 tackles a 1.5 sacku. Avšak potom prišlo zranenie a Daniels bol v nasledujúcich zápasoch polovičný. Ďalší sack sa mu podarilo zaznamenať až vo Weeku 10. Ku koncu sezóny to už bol „starý“ Mike Daniels. Daniels má stále len 28 rokov a patrí k najlepším linemanom v NFC. Z jeho roboty ťažia najmä Lowry s Clarkom, keďže tímy sa snažia Danielsa zdvojovať, tak ostáva viacej miesta pre spomínanú mladú dvojicu.

ZNÁMKA: B


Kenny Clark

55 tackles, 4.5 sacks, 2 forced fumbles, 1 zablokovaný pass

Pick z prvého kola predchádzajúceho draftu mal pomalšiu rookie sezónu, keď svoj potenciál začal ukazovať až ku koncu sezóny. V roku 2016 vynikal hlavne v zastavovaní behov, avšak v sezóne 2017 popri run stope bol aj neodeliteľnou súčasťou nášho pass rushu a svoju atletickosť ukázal naplno. V rookie sezóne zaznamenal len 1 sack, no teraz sa posunul už na 4.5 a pravidelne bol vysoko hodnoteným hráčom podľa Pro Football Focus. Keď už som pri tom PFF, tak spomeniem, že Kenny bol 2. najlepšie hodnoteným hráčom Packers, keď dostal sezónnu známku 87.9. Dokonca prekonal aj svojho kolegu Danielsa, ktorý mal známku 87.0. Počas celej sezóny mám ukazoval svoju skvelú fyzickú pripravenosť, avšak nastal pri ňom aj badateľný pokrok v technike využívaní rúk. Vo veľa zápasoch Kenny predčil Danielsa a bol hodnotený ako najlepší lineman zápasu a finálne čísla to len potvrdili. Opäť pripomeniem, že Kenny má stále len 22 rokov a svoje najlepšie sezóny ešte len pred sebou, ak dokáže stále napredovať, tak sa môžeme tešiť na parádne gala predstavenia čísla 97!

ZNÁMKA: A


Dean Lowry

32 tackles, 2 sacky, 1 fumble TD, 2 zablokované passy

Na prvý pohľad jeho štatistiky nie sú nijako oslňujúce, avšak bol veľmi užitočným obrancom ako proti behu, tak aj vo vyvíjaní tlaku na QB. Vo svojej prvej sezóne zaznamenal len 8 tackles, avšak v sezóne 2017 už mal na svojom konte 32 a nastúpil do 11 zápasov na pozícií DE. Takisto ako Clark sa zlepšil vo svojej technike oproti minulej sezóne. Takisto som zaznamenal aj nárast jeho sily, keď dokázal vyhrávať viacej súbojov 1vs1. Jeho najväčší moment prišiel v zápase proti Bucs, keď zaznamenal sack a dokonca aj skóroval TD po neuveriteľnom šprinte cez celé ihrisko 😛 Za tento výkon bol dokonca ocenený ako Defenzívny hráč týždňa v NFC.

ZNÁMKA: B


NÁHRADNÍCI

Quinton Dial

19 tackles, 0 sackov, 1 zablokovaný pass

Dial bol podpísaný až v septembri, keď bol prepustený z organizácie 49ers počas posledných cutov. Dial nahradil Christiana Ringa na našej aktívnej súpiske a dodal našej lajne viacej hĺbky. Dial hlavne vynikal proti behu. V pass rush to už také dobré nebolo. Dial bol podpísaný len na jeden rok a tak sa teraz stane voľný hráčom a je otázne, či bude aj naďalej súčasťou našej defenzívy.

ZNÁMKA: C


Montravius Adams

2 tackles

Zranenie nohy výrazne ovplyvnilo účasť bývalého hráča Auburnu v sezóne 2017. Vynechal takmer celý TC a v sezóne si pripísal slabých 66 snapov, počas ktorých zaznamenal 2 tackles. Osobne sa na neho v ďalšej sezóne teším a dúfam, že sa mu podarí napodobniť kolegov Clarka a Lowryho a spraví takisto poriadny pokrok vo svojej druhej sezóne.

ZNÁMKA: Bez hodnotenia


Ricky Jean-Francois

2 tackles

Ricky bol v Green Bay doslova len na otočku. Potom ako s nami podpísal v offseason 1 ročný kontrakt bol na začiatku sezóny prepustený, následne o 2 týždne opäť podpísaný a následne opäť prepustený. Sezónu dohral vo Foxborough a pozrel sa aj do slávneho Super Bowlu.

ZNÁMKA: Bez hodnotenia


CELKOVÉ HODNOTENIE DEFENZÍVNEJ LAJNY: A-

Takmer všetky pozície na strane obrany bude treba v nadchádzajúcich mesiacoch posilniť, avšak DL je z nich najviac „v suchu“. Očakáva sa,že nový DC Mike Pettine bude využívať ako 3-4, tak aj 4-3 obranu a to môže len pomôcť Danielsovi, či Clarkovi. Dneska má v Green Bay pohovor voľný hráč Muhammad Wilkerson, ktorý by bol dobrou posilou a opäť by mohol naštartovať svoju kariéru pod starým známym DC Pettinom. Uvidíme ako to s jeho pohovorom dopadne.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo sa deje vo Free Agency? I  |  Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 - Tight ends  |