Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 – Outside linebackers

Clay Matthews, polovičný Perry a potom už nič…

Naša skupina outside linebackerov nebola schopná vytvárať pravidelný tlak na súperových QB a sklamala asi všetkých fanúšikov Green & Gold farieb. Avšak budúcnosť nevidím až tak čierno. Poďme sa teda pozrieť na výkony jednotlivých hráčov.


STARTERS

Clay Matthews

44 tackles, 5 tackles pre stratu, 8.5 sackov, 1 forced fumble

Clayove výkony boli oproti otrasnej sezóne 2016 lepšie a viedol tímové štatistiky hneď v niekoľkých kategóriách. Dokopy vynechal počas sezóny 2017 dva zápasy. Celkovo nazbieral 8.5 sackov, čo bolo tohto sezónne tímové maximum a jeho osobné maximum od sezóny 2014. Takisto viedol tímovú štatistiku v počte vyvinutých tlakov na QB, keď sa zastavil na čísle 30. Avšak aj napriek štatistickému zlepšeniu stále nepodáva výkony obdobné s výkonmi zo sezón 2010-2014. Na základe tohto sa rozbehli špekulácie, že Packers chcú počas tejto offseason prepracovať Matthewsov kontrakt, alebo podpísať s ním predĺženie, ktoré by bolo prospešné pre obe strany, keďže by sa tým zmenšil jeho obrovský zásah do tímového salary capu. Myslím si, že by k tomu mohol pristúpiť, keďže peňazí z reklám pre State Farm má určite dosť, tak nech je tímovým hráčom. 

ZNÁMKA: B-


Nick Perry

38 tackles, 1 tackle pre stratu, 7 sackov, 1 forced fumble

Perry zažil v roku 2016 svoju prelomovú sezónu, keď na svojom konte mal 11 sackov a 1 interception. Tieto výkony mu vyslúžili 5-ročný kontrakt na $60M, čo z neho spravilo jedného z najlepšie platených hráčov na súpiske a počítalo sa s tým, že bude lídrom našej obrany. Avšak nanešťastie pre nás, Perry nedokázal nadviazať na svoje minuloročné úspechy. Vynechal 4 zápasy, keď si poranil ruku a to ho ovplyvňovalo ešte niekoľko weekov. Aj napriek tomu dokázal zahrávať nejaké big plays, avšak nie tak často, ako by sa od neho čakalo a žiadalo. Momentálne pre mňa Perry vyzerá ako hráč, ktorý keď je zdravý, tak dokáže pozdvihnúť hru obrany a zahrávať dôležité plays, avšak pravdepodobne bude kvôli zraneniam chýbať určitý čas počas každej sezóny. 

ZNÁMKA: C


NÁHRADNÍCI

Ahmad Brooks 

19 tackles, 3 tackles pre stratu, 1.5 sacku 

Aj keď Ahmad dokázal podávať obstojné výkony a zahral aj niekoľko big plays počas svojej prvej sezóny v Green Bay, tak sa ani len nepriblížil v produkcií svojmu predchodcovi Peppersovi. Brooks dokonca poberal vyšší plat ako Peppers počas tejto sezóny v Panthers, no aj napriek tomu sa na neho nechytal. Veľmi zlá zámená veteránov…

ZNÁMKA: D


Kyler Fackrell

28 tackles, 3 sacky, 1 fumble recovery

Počas dvoch rokov v Green Bay sa Kyler viacej udomácnil v special teame než v obrane. V obrane sa mu podarilo celkovo vytvoriť 12.5 tlakov na QB, čo je 7. miesto v tíme. Fackrell pravdepodobne dostane ešte jednu šancu, ale nebudem ani len trošku prekvapený, ak neprejde cutom. 

ZNÁMKA: D


Vince Biegel

16 tackles, 1 tackle pre stratu

Zranenie nohy vyradilo Vinca na takmer celú sezónu. Po svojom návrate sa zúčastňoval hry prevažne v special teame. Ak Packers nebudú pokračovať s Brooksom, tak by mal Biegel dostať viacej šancí a ukázať, čo za hráča v ňom drieme!

ZNÁMKA: Bez hodnotenia


 

Chris Odom

6 tackles, 1 tackle pre stratu

Packers podpísali Chrisa z practice squad Falcons v strede septembra. Avšak aj Chris sa zúčastňoval hry prevažne v special teame. S veľkou pravdepodobnosťou sa zúčastní tohtoročného training campu a zabojuje o svoje miesto na súpiske.

ZNÁMKA: Bez hodnotenia


Reggie Gilbert

1 tackle

Reggie bol takmer celú sezónu v practice squad a do 53 členného tímu sa dostal až v decembri. Celkovo zasiahol len do dvoch zápasov, no aj napriek tomu dokázal vyprodukovať 6 tlakov na QB. V preseason zápasoch Reggie podával kvalitné výkony a aj na neho sa nesmierne teším. Myslím si, že by z neho mohol byť platný hráč.

ZNÁMKA: Bez hodnotenia


Na papiere táto skupina vyzerá solídne, avšak zranenia a slabý depth sa podpísali pod neúspešnou sezónou tejto skupiny. Osobne by som sa zbavil Brooksa a Fackrella, draftoval edge rushera ako napríklad Ardan Key, Harold Landry, alebo Marcus Davenport, draftoval ešte jedného čistého OLB a dával by som viacej priestoru Biegelovi a Gilbertovi. Očakávam, že vedenie určite zapracuje na posilnení tejto pozície počas offseason. 

CELKOVÉ HODNOTENIE OUTSIDE LINEBACKEROV: D

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *