Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 – Safeties

Sláva to nebola ani zo strany safeties.

Veľa pozícií počas sezóny 2017 sklamalo, avšak od skupiny safeties som čakal naozaj oveľa lepšie výkony.


STARTERS

Ha Ha Clinton-Dix

79 tackles, 2 tackles pre stratu, 6 zrazených passov, 3 interceptions

Celkovo sa očakávalo, že Haháč bude vodcom našej obrany a zabezpečí si lukratívny dlhodobý kontrakt. Avšak namiesto toho zažil doposiaľ svoju najhoršiu sezónu v NFL a zvýšili sa reči o jeho neistej budúcnosti v drese Packers. Veľmi často sa stávalo, že bol mimo svojej pozície, čím dovolil jednoduché catche. Nedokázal zahrávať svoje typické hry, ktorými dokázal meniť priebeh zápasu a celkovo jeho výkony boli sklamaním. Teraz bude mať pod Mikom Pettinom šancu ukázať, že futbal hrať stále vie a preukázať svoju hodnotu, ak sa mu to nepodarí, tak v budúcej offseason sa budeme musieť pozrieť po náhrade.

ZNÁMKA: D-


Morgan Burnett

68 tackles, 5 tackles pre stratu, 3 zrazené passy, 1 forced fumble

Hodnota a prínos Morgana pre obranu Packers sa naplno prejavila v štyroch zápasoch v ktorých nemohol nastúpiť. Hrával na viacerých postoch, ako napr. nickel, strong safety, alebo slot cornerback, čím nám dal jasne najavo, kto je najvšestrannejším obrancom Packers. Burnett sa za pár hodín stane voľným hráčom a bude zaujímavé ako Packers celú situáciu vyriešia, keďže už v januári bude mať 29 rokov a nejaký dlhodobý kontrakt nepripadá v úvahu.

ZNÁMKA: C+


NÁHDRADNÍCI

Josh Jones

71 tackles, 3 tackles pre stratu, 2 sacky, 5 zrazených passov, 1 interception

Jones bol draftovaný za účelom, že vyriešime náš dlhoročný problém s pokrývaním tight endov a wide receiverov v strede ihriska. Avšak mal problémy v tacklingu a pravidelne sa nachádzal mimo pozície, čo súperom dovoľovalo veľké a ľahké zisky. V hre má stále veľa medzier a v druhom roku sa musí zlepšiť.

ZNÁMKA: D


Kentrell Brice

23 tackles, 3 zrazené passy, 1 interception

Zranenia zase raz pribrzdili nádejného Kentrella Brica, ktorý v sezóne 2017 odohral len 6 zápasov. Kentrell je zdravo agresívny typ hráča, avšak niekedy neprekazuje inštinkty potrebné pre hru safetyho. No ak mu zdravie v budúcej sezóne vydrží, tak sa môžme od neho dočkať kvalitných výkonov.

ZNÁMKA: C


Marwin Evans

24 tackles, 1 forced fumble

Marwin Evans je podľa mňa najlepším atlétom spomedzi našich safeties. Avšak aj jeho sezónu značne ovplyvnili zranenia a hlavne bol súčasťou special teamu. V budúcnosti by mohol byť obstojným náhradníkom a platným členom special teamu, ale tam to pravdepodobne končí.

ZNÁMKA: Bez hodnotenia


Jermaine Whitehead

11 tackles, 1 zrazený pass

Takisto ako vo svojej nováčikovskej sezóne, Whitehead nastupoval len sporadicky a to najmä v strede sezóny, keď bola najväčšia maródka. Whitehead má telo cornerbacka a prístup safetyho, čo z neho robí zaujímavý prospekt. Pod Pettinom bude možno nastupovať na pozícií cornera, kto vie…

ZNÁMKA: Bez hodnotenia


Veľmi zlá sezóna Clintona-Dixa a Jones + zranenia sa podpísali pod neuspokojujúce výkony safeties. Jediný, kto ako tak zahral bol Burnett. Vôbec by som sa nedivil, keby sme na drafte brali napríklad Derwina Jamesa.

CELKOVÉ HODNOTENIE SAFETIES: D-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

CIELE HRÁČOV DO SEZÓNY 2017: ÚTOK + SPECIAL  |  Parádny vstup do sezóny a prehra s Patriots  |