Keď vám tréning na záhrade pomôže vyhrať zápas NFL

Matt LaFleur to mohol zahrať istejšie. Avšak nemyslel si, že to potrebuje. Nie po tom, čo videl od JK Scotta a Huntera Bradleyho na tréningu a už vôbec nie, keď počul o všetkých tých snapoch na záhrade. 

Packers prehrávali o 2 body a v poslednom drive zápasu proti Lions museli skórovať, ak chceli vyhrať. No a náš mladý head coach mal plán jasný. Namiesto skórovania touchdownu a tým dať Lions ešte možnosť na lopte, sa LaFleur radšej dostal do field goal pozície, vyžmýkal všetok čas a osud zápasu položil na ramená svojho pravonohého kickera Masona Crosbyho. Ako sa ukázalo, tak to bolo skvelé rozhodnutie, Crosby premenil 27 yardový FG, čas zápasu vypršal a Packers tak vyhrali 23-22.

Potom ako si running back Jamaal Williams zámerne sadol na zem 3 yardy od end zone, získal tým prvý down, Lions boli bez timeoutov, tak mohol LaFleur túto situáciu riešiť niekoľkými spôsobmi. On sa rozhodol, že Aaron Rodgers druhý a tretí down zakľakne, následne si zobral timeout, keď do konca zápasu ostávali len 2 sekundy a na 4. downe na 5 yardovej línii poslal na ihrisko kickera Masona Crosbyho, long snappera Huntera Bradleyho a holdera JK Scotta.

Tento prístup nebol bez risku. LaFleur mohol zavolať hráčov na field goal skorej, a to na 3rd&3 na 4 yardovej línii s 12 sekundami do konca v prípade, že by sa niečo pokazilo. V tom prípade by mal LaFleur ďalší down na to, aby sa pokúsil o ďalší kop. Namiesto toho nechal hodiny ubehnúť až na 2 sekundy a počkal si až na 4. down. LaFleur dal Bradleymu, Scottovi a Crosbymu len jeden pokus. 

„Myslím si, že musíte veriť v samých seba a naši špecialisti odvádzali skvelú prácu počas celej sezóny. Takže tu nebol žiadny dôvod na to, aby som im neveril. Títo chalani nám neustále ukazujú, ako sú to schopní robiť perfektne. Aby som vám pravdu povedal, na treťom downe mi to ani len nenapadlo,“ nechal sa počuť Matt LaFleur. 

Počas svojej nováčikovskej sezóny, pick v 5. a 7. kolo, respektíve Scott a Bradley predvádzali nekonzistentné výkony pri robení snap-hold-kick operácie. Do tejto offseason prichádzali s tým, že sa musia zlepšiť a k ich aktuálnym výkonom im pomohla aj záhrada na vlastnom pozemku. 

Bradley počas svojej rookie sezóny býval v jednej polovici dvojdomu na západnej strane Green Bay, neďaleko Austin Straubel International Airport. V priľahlom dome býval jeho spoluhráč a wide receiver Geronimo Allison. No G-mo si našiel nové bývanie a pre Scotta, jeho manželku Sydney a ich syna Johna nastal čas na hľadanie si lepšieho bývania, ktoré by bolo bližšie Lambeau Fieldu. V tom Bradley vošiel do akcie. 

„Vždy sme o tom žartovali, ´Musíš sa presťahovať vedľa mňa,´ Keď sa Geronimo odsťahoval, tak som si len povedal, ´Hey, napíšem môjmu domácemu´“ hovorí Bradley

Ku koncu povinného minicampu v strede júna, už mal Bradley nového suseda a rodinka Scottovcov nového kandidáta na opatrovanie ich dieťaťa. 

„Povedal som mojej neveste, ´Mali by sme to urobiť, mohli by sme si účtovať poriadne ceny. Len sa s ním ísť prejsť od vedľajších dverí. Žiadny problém,´“ žartuje Bradley. 

Skutočným benefitom bolo to, že toto duo mohlo spolu trénovať na spoločnej záhrade. S tým, ako NFL obmedzuje to, čo môžu hráči robiť počas Phase I a Phase II mimo sezónneho programu a limitovaným časom pre special team počas organizovaných tímových aktivitách, začali Scott s Bradleym pracovať na snapoch. Nakoľko Bradley počas kopov snapuje loptu priamo do rúk holdera JK Scotta, ktorý ju podrží pre kickera Masona Crosbyho. A tak pred training campom trénovali na záhrade za svojimi domami. 

„Jedného dňa mi napísal a povedal, ´Stretneme sa na 50 yardovej línii.´ Čím myslel presný stred našej spoločnej záhrady,“ objasňuje Scott.

Ich extra práca sa vyplatila a takmer okamžite začala prinášať svoje ovocie. LaFleur prijal nového special team koorinátora Shawna Mennenegu, ktorý si pozrel film a zistil, že pred prvým tréningom training campu bola ich súhra bezproblémová a čistejšia. A od tohto momentu sa to len zlepšovalo.

„Lokácia snapov sa zlepšila a taktiež aj rýchlosť vykonania celej akcie. Myslím si, že sa ich dôvera skutočne zlepšila. Myslím si, že sme tam mohli vidieť poriadne zlepšenie, či už pri Hunterovej lokácii a ostatných veciach. Bol som z toho potešený. A stále sa to zlepšuje,“ povedal Mennenga. 

Tento prístup mladíkov pomohol najmä kickerovi Masonovi Crosbymu, ktorý bol počas minulej sezóny s mladíkmi opatrný a nechcel byť na nich tvrdý aj napriek tomu, že ich nekonzistentné výkony ovplyvnili jeho presnosť. 

„S prácou, ktorú Hunter a JK odviedli a stali sa extrémne konzistentnými so snapom a následným holdingom sa cítim tak, že sa môžem sústrediť len na to, ako sa napriahnem, aby som mal skvelú rovnováhu a pohľad na loptu. Som vďačný za robotu, ktorú do toho dali a vďaka tomu sme teraz konzistentní.“ povedal Crosby, ktorá v tejto sezóne premenil 10 zo svojich 11 pokusov o field goal a 16 zo 16 extra pointov.

„Drasticky sme sa zlepšili. Je to nešťastím, že naše výkony neboli v minulej sezóne také dobré, ako mohli byť. No v určitom momente sme sa pozreli na seba v zrkadle, našli sme veci, na ktorých musíme zapracovať a skutočne sme na tom počas offseason makali. Čo je prístup, aký by sme mali mať. Musíte sa neustále zlepšovať a učiť sa na svojich chybách. A to je presne to, na čo sme sa počas tejto offseason sústredili. Naša súhra je o dosť hladšia a všetci sa pri kopoch cítime o dosť istejšie,“ povedal Bradley.

Počas pondelkového zápasu s Lions to bol práve head coach Matt LaFleur, ktorý sa rozhodol nehrať to na istotu a ukázal, že im plne verí. 

„Je to skvelé, že majú v nás takúto dôveru, no zároveň je to presne to, čo tu musíme robiť a za čo sme platení. V tom momente to bola proste tá správna play, ktorú sme mali zahrať, kopnúť to na 4. downe a ukrojiť čo najviac času. To, že máme takúto dôveru to pre nás robí iba ľahším, no aj toto bol len ten jeden kick, kde nad tým nemôžte príliš premýšľať. Proste prídete na ihrisko a spravíte svoju robotu. Vedeli sme, že to Mason premení, no JK a ja sme mali toho od minulej sezóny na práci fakt hodne, avšak teraz sme na ihrisko išli bez akýchkoľvek pochýb v našich mysliach,“ hovorí Bradley.

Aj keď ten ich snap a hold nebol vyslovene produktom ich práce na záhrade, Bradley je presvedčený o tom, že s to v zápase proti Lions vyplatilo.

„Ten moment je tým, prečo sme sme išli na záhradu a zahrávali tie snapy. Neurobili sme ich tam tisíce, no pomohlo nám to pripraviť sa na training camp, nakoľko pred kempom sme nemali toľko opakovaní, ako by sme chceli. Pomohlo nám to v rýchlom nástupe do kempu a vždy chcete začať rýchlo a dobre,“ povedal na záver Bradley. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *