LaDarius Gunter prepustený!

Tak nakoniec LaDarius Gunter uvoľnil miesto Allisonovi!

Prvotné zdroje hovorili o tom, že hráčom, ktorý uvoľní miesto WR Geronimovi Allisonovi bude DL Ricky Jean Francois, no o pár minút na to, prišla oficiálna správa od GM Teda Thompsona, že nakoniec prepustili CB LaDariusa Guntera aby mohli do tímu zapísať práve Allisona a nie Francoisa, ako informovali poprední novinári. 

Packers až do tejto chvíle neoznámili oficiálne prepustenie DL Rickyho Jean Francoisa. Avšak očakávam, že to oznámia v najbližšej dobe, inak by sa o tom takto hlasno nehovorilo. O jeho prepustení zatiaľ informuje redaktor ESPN Adam Schefter, alebo popredné stránky z Wisconsinu. 

Prepustenie 30 ročného Francoisa je prekvapivé. Ricky podpísal kontrakt na jeden rok na $2M potom, čo bol prepustený z Washingtonu Redskins. Jeho prepustenie je o to divnejšie, že ho mali na súpiske v zápase proti Seattlu a tým pádom mu dlžia $1.25M na základe základného platu.

Aby to nebolo všetko, Packers ešte skorej prepustili svojich dvoch mladých a nádejných a podstatne lacnejších DTs – Briana Pricea a Christiana Ringa a ponechali si Francoisa len preto, aby ho mohli prepustiť práve teraz? Pricea si uchmatli Cowboys a Ringa Bengals, avšak Ringo bol tento utorok z Bengals prepustený.

Len minulý týždeň Francois hovoril o tom ako sa v Packers lepšie starajú o mladých hráčov než zvyšok tímov NFL.

„Starajú sa tu o hráčov či už po fyzickej, mentálne, oddychovej, stravovacej stránke. Starajú sa o všetkých. Veľa organizácií toto nerobí. A práve kvôli tomuto už boli v playoff toľkokrát po sebe. Necítim sa ako keby som absolvoval camp. Vo väčšine tímov sme trénovali až príliš. Toto je po 1x, čo vstupujem do sezóny a necítim sa ako po 10. weeku. Cítim sa čerstvo a pripravený.“

Prepustenie Francoisa takisto vyzerá byť silným indikátorom toho, že náš zdravotný tím má dobrý pocit z nášho 3. picku DT Montraviusa Adamsa, ktorý sa zotavuje od 28.7., kedy si poranil nohu a musel podstúpiť operáciu. Plus k tomu, trénerský tím je nadmieru spokojný s tým, čo videli na tréningoch od novej akvizície DT Quintona Diala, ktorý s nami podpísal zmluvu po tom, čo ho prepustili 49ers. Dial je o 3 a pol roka mladší než Francois.

Gunter naopak slúžil nášmu tímu v minulej sezóne ako cornerback č.1 , keď naši starting CBs boli zranení. Gunterovi sa v minulej sezóne vôbec nedarilo, ale počas preseason predvádzal na slote veľmi dobré výkony, ale Packers sa podľa všetkého cítia istejšie s mladými hráčmi, ktorí podali v preseason vynikajúce výkony a to s Joshom Hawkinsom a nedraftovaným nováčikom Lenzym Pipkinsom. Plus ešte pripomeniem, že v practice squad čaká na svoju príležitosť ďalší výborný nedraftovaný nováčik – CB Donatello Brown.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

REVIEW: WEEK #3 – Green Bay Packers vs Washington Redskins  |