Máme nového trénera defenzívnych backov!

Pred nedávnom sme prišli o nášho trénera defenzívnych backov Jasona Simmonsa, ktorý sa pridal k trénerskému tímu nového head coacha Caroliny Panthers Matt Rhula, kde bude pôsobiť na rovnakej pozícii. Teraz nás Tom Silverstein z Milwaukee Journal Sentinel informuje o tom, že Matt LaFleur už za neho našiel náhradu a našim novým trénerom defenzívnych backov sa stáva Jerry Gray.

Gray je 57 ročný tréner, ktorý ako hráč hrával bol v roku 1985 draftovaný v prvom kole tímom Los Angeles Rams, za ktorých hrával v rokoch 1985-1991. Následne hral jeden rok v Houstone Oilers a Tampe Bay Buccanneers. Za svoje hráčske úspechy na univerzite Texas bol uvedený do Univerzitnej Siene Slávy a v NFL bol celkovo 4x vybratý do Pro Bowlu v rokoch 1986-1989. Počas svojej NFL kariéry zachytil celkovo 28 interceptions. 

V roku 1999 sa začal venovať trénerskej činnosti ako tréner defenzívnych backov. Bol aj defenzívnym koordinátorom v Buffale Bills (2001-05) a v Tennessee Titans (2011-13). Posledných 6 rokov strávil v Minnesote Vikings, kde pod head coachom Mikom Zimmerom pôsobil ako tréner defenzívnych backov. V tejto sezóne sa Vikings na pozícii cornerbackov moc nedarilo a tak sa ho Zimmer rozhodol prepustiť. Avšak aj napriek týmto problém passová obrana Vikings opäť skončila v TOP 10 podľa DVOA (už 5 rokov za sebou). 

Gray vo svojej kariére trénera už trénoval niekoľko skvelých hráčov a pod jeho vedením sa títo hráči vypracovali na elitu v NFL. Trénoval hráčov ako Seant Taylor, Harrison Smith, Earl Thomas, Blaine Bishop, Lawyer Milloy, LaRon Landry, Michael Griffin, či Anthony Harris. Vo Vikings odviedol parádnu prácu, keď aj vďaka jeho práci bol safety Harrison Smith zvolený do 5 Pro Bowlov. Z nedraftovaného Anthony Harrisa spravil hráča, ktorý za posledné 2 sezóny zachytil 9 interceptions a v tejto sezóne podával fenomenálne výkony, ktoré mu určite prinesú poriadne mastný nový kontrakt. Harrison Smith je známy vďaka svojej všestrannosti, že dokáže hrať všade na ihrisku ako three-level obranca a Harris je jeden z najlepšie hodnotených safeties v posledných dvoch sezónach. V roku 2010 bol Gray trénerom defenzívnych backov v Seahawks, kde safety Earl Thomas vo svojej rookie sezóne zachytil 5 interceptions a tu započala jeho cesta k elite NFL na pozícii safetyho. Počas obidvoch sezón (2006, 2007) bol Sean Taylor dvojnásobným Pro Bowlerom a jeho pozičným trénerom bol práve Gray. Landry, bývalý first round pick z roku 2007 odohral svoje 2 najlepšie sezóny práve pod Grayom. 

Gray je skúseným trénerom, ktorý nám môže poriadne pomôcť. Safety Darnell Savage môže pod ním rásť, čo môže našu obranu drasticky zmeniť. V jeho rookie sezóne sme od neho mohli vidieť klasické nováčikovské výkony. Raz zahral perfektne a následne niečo pokazil. Doplácal najmä na zlé uhly nábehov a na svoju až priveľkú mladícku agresívnosť. Niekedy sa nechal práve kvôli tomuto nachytať na nejaký ten play-fake, alebo missol tackle. Avšak to, ako sa rýchlo dokáže dostať z pozície safetyho do boxu a podporovať behovú obranu je nie príliš vídané. Takisto jeho pass-coverage je omnoho lepšia, než na akú sme u nás boli v posledných rokoch zvyknutí, a to je Darnell nováčik. Gray mu môže v jeho napredovaní výrazne pomôcť. Taktiež máme v tíme veľa ďalších mladých defenzívnych backov ako Jaire Alexander, Kevin King, Josh Jackson, Raven Greene či Chandon Sullivan. Naša secondary má množstvo talentu, treba ho len rozvinúť a Grayovi sa to darilo takmer všade, kde pôsobil. Je práve Savage jeho ďalším diamantom vo výrobe?

Gray je prezentovaný ako človek, ktorý má pevnú vôľu a nebojí sa povedať svoj názor. Aj toto môže byť dôvod, prečo si ho Matt LaFleur vybral do svojho trénerského tímu. Chce mať vo svojom trénerskom tíme ďalšieho skúseného človeka, ktorý má skúsenosti a dokáže pomôcť aj v prípravách schém. Gray už bol aj päť krát na pohovoroch na post head coacha, avšak ani raz sa ním nestal. Gray môže byť pre LaFleura aj alternatívou na post defenzívneho koordinátora, ak by sa v polke sezóny rozhodol prepustiť aktuálneho defenzívneho koordinátora Mika Pettina. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

S ktorými hráčmi sa Packers stretli na NFL Combine?  |