REVIEW: NFC CHAMPIONSHIP vs 49ers

Kalifornská nočná mora zrejme nemá konca…

Na Levi´s Stadium sme opäť zápas prespali a výsledkom je prehra 20-37 a tým pádom aj koniec sezóny 2019. Prehra ma nesklamala. Sklamal ma náš predvedený výkon. Hráči 49ers boli opäť rýchlejší, tvrdší a na mňa pôsobili tak, že chcú ten trip do Miami viacej než náš tím. Vyhral lepší tím, ktorý nám ukázal hlad po úspechu. Tomuto sa veľa vytknúť nedá, len dať dole cheeseheadu. 

Mohli sme do tohto zápasu vstúpiť ešte horšie, než minule? Veru, že mohli a sami sme sa strieľali do nôh. Myslím si, že naši chalani sa snažili prekonávať v tom, kto spraví väčšiu chobotinu… Veľký rozbor sa z toho zápasu robiť nedá, tak vám len zhrniem zopár mojich poznámok, ktoré si tradične robím už počas zápasu. 

Tu je výpis nášho „výkonu“ v prvom polčase:

Najskôr sme parádne zastavili útok 49ers a išli sme na loptu. Boli sme cca v polke ihriska, prišiel tretí down a Rodgers si nevšimol úplne voľného TE Jimmyho Grahama, namiesto toho to hodil na RB Jamaala Williamsa, boli sne 4th&1, LaFleur sa to rozhodol nehrať a od tohto momentu to bola jedna obrovská katastrofa. 

V úvode drivu CB Kevin King missol tackle na Samuela a ten si dobehol pre zisk 18 yardov. Následne rookie safety Darnell Savage missol tackle opäť na Samuela a div sa že to neskončilo TD. Moment na to Savage zahral perfektnú play v backfielde, keď prečítal screen a zastavil ho pre stratu yardov. No hneď na ďalšej play mal otrasný uhol nábehu na tackle a bol z toho 36 yardový behový TD na 3rd&8. Niners v tom drive zahrali 6 hier pre 89 yardov, z čoho jedna play bola pre stratu 4 yardov. 

Išli sme na loptu, hral sa tretí down a Rodgers mal úplne voľného hráča pre TD stredom ihriska, ktorý mu tam mával ako na prvého mája. Voľný bol ako Adams, tak aj Sternberger. Keby ostal v pockete, tak si uch určite všimne. Avšak spanikáril a vbehol priamo do náručia Nika Bosu, ktorý by sa do pocketu cez Baka na tej play nedostal. Sack a punt. 

Potom Rodgers na treťom downe prišiel o loptu, ktorú sme následne zaľahli a museli sme puntovať. Prišiel na ihrisko punter JK Scott a ten poslal dlhočizný punt, ktorý meral 23 yardov a útok Niners tak začínal svoj drive na našej 37čke… Niners z toho dali samozrejme TD.

Kumerow zahrá big play, Jones predvedie konečne pekné zisky po zemi, darí sa nám s loptou hýbať a hneď na to, ako keby to ešte nemohlo byť horšie, center Corey Linsley spravil chybu, akú som od neho ešte nevidel, s Rodgersom si nerozumel a pri predávke snapu spravili fumble a opäť sme vlastnou chybou prišli o loptu. 

O chvíľku neskôr returner Tyler Ervin, ktorý v našom drese ešte nespravil ani len jednu chybičku, muffol return a drive sme začínali tesne pred vlastnou end zone na 8 yardovej línii. Našim hráčom to však ešte vôbec nestačilo, RT Bryan Bulaga po peknom zisku od Lazarda spravil false start, prišlo nedorozumenie dvojice Rodgers-Allison, keď Rodgers očakával, že G-mo bude bežať dig, prišla interception a ďalší TD Niners. 

Ľahšie sme to už pre Niners urobiť nemohli a podľa mňa ani oni samotní nečakali, že im to až takto uľahčíme a každý drive budú začínať najhoršie na svojej polovici.

OSTATNÉ POSTREHY

 • Podľa mňa sme mali ísť ten 4. down v našom prvom drive hrať. Vyhrali sme los a na lopte sme začínali druhý polčas. Prví na loptu šli Niners, sme ich zastavili a v podstate sme mali drive zadarmo. Ja by som do toho išiel. Namiesto toho prišiel punt, explozívny drive Niners a bolo po paráde. 
 • Počas posledného mesiaca a pol sa zdalo, že naše problémy s tacklingom sú minulosťou. Avšak v tomto zápase sme neboli schopní tacklovať ani stojaceho hráča. V tomto bol obrovský rozdiel medzi nami a 49ers. Šak tie ich tackles boli isté a po kontakte nepustili ani milimeter. 
 • Defenzívny koordinátor Mike Pettine nebol vôbec schopný reagovať na útok Niners, stále sa snažil hrať to svoje aj keď videl, že nám to vôbec nejde. Výsledkom bolo to, že sme už v polčase prehrávali 0-27 a RB Mostert mal 14 behov pre 160 yardov a 3 TDs. Pričom 109 yardov prišlo ešte pred prvým kontaktom, čo je najvyššie číslo v tejto sezóne počas prvého polčasu. Celkovo skončil na 142 yardoch pred prvým kontaktom. Niečo šialené. Yardy pred kontaktomo sú väčšinou o schémach a run fitoch a naša obrana vôbec nebola dobré coachovaná. Je to základný futbal a my sme v tom totálne vyhoreli. Pettine bol v tomto zápase extrémnym spôsobom precoachovný a keby som si mal vsadiť na to, či bude defenzívnym koordinátorom aj v ďalšej sezóne, tak by som skôr povedal, že si Matt nájde svojho vlastného chlapa. Táto obrana je až príliš talentovaná na to, aby horela takýmto spôsobom. Prehrávali sme 7-37 a to mali Niners dovtedy len 6 prihrávok!! Pettine tento zápas ale že absolútne nezvládol. Takto zle pripravenú obranu som už dlho nevidel, obzvlášť keď mal na stole film zo zápasu Vikings-49ers, kde zlatokopky len behali, nič viac. Mám ho rád, avšak takéto výkony sú neakceptovateľné. 
 • Naša obrana dokopy pustila 285 yardov na 42 behov. V roku 2013 sme proti 49ers v playoff pustili 323 nabehaných yardov na 43 behov. V posledných 600 zápasoch sú práve toto naše dve najhoršie behovo-obranné predstavenia… V obidvoch zápasoch sme pustili 4 behové TDs a len v roku 2008 proti Panthers sme pustili viacej behových TDs (5). Kedy sme ešte pustili 4 behové TDs? Super Bowl XXXII proti Broncos. 
 • 5 rokov sme hovorili o tom, že ak chceme do Super Bowlu, tak musíme mať elitný pass rush. Ten sme v tejto sezóne aj mali, avšak v NFC Championship sme nastúpili proti tímu, ktorý loptu hádzal len 8 krát pre 77 yardov, no mal takmer 300 nabehaných yardov…
 • Podľa mňa v tomto zápase bolo po našej obrane druhou najväčšou chybou to, že Matt postavil gameplan na Rodgersovi a nie na Aaronovi Jonesovi. A povedal by som, že je to aj jeho najväčšou chybou v jeho prvej sezóne v roli head coacha. Keď sme hrali proti Chiefs a využívali najmä Jonesa, tak to bola veľká paráda. Vkuse bol v matchupoch proti LBs a mal cez 150 nachytaných yardov. Keď sme v zápase využívali maximálne Aarona Jonesa ako v behovej, tak aj passovej hre, tak sa na náš útok pozeralo parádne. Ale akonáhle sme to začali dávať do rúk Rodgersa, tak sa diali zlé veci. 
 • ILB Blake Martinez ma v tomto zápase už na 110% utvrdil v tom, že mu novú zmluvu nemáme dávať a treba sa s nim rozlúčiť. Toto bol z jeho strany otrasný, otrasný výkon. Pomalý, nonstop mimo pozície…  A keď som videl jeho pozápasový rozhovor, tak si dovolím tvrdiť, že u nás už na 110% dohral. Blake je super chalan, avšak ako hráč na ihrisku je priemerný. Ak nepristúpi na poriadnu domácu zľavu, tak do novej sezóny budeme musieť nájsť dvoch adekvátnych a rýchlych ILBs.
 • QB Aaron Rodgers počas zápasu len stál na sideline so šiltovkou na hlave, vyzeral stratený a skleslý. V zápase, kde Pacekrs od svojho esa potrebujú ten najlepší výkon sezóny, Rodgers príde o loptu tri krát a 2 ďalšie fumbles boli zaľahnuté našim Billym Turnerom. Rodgers vo svojej kariére hodil už 7 interceptions v NFC Championship games. 6 a menej interceptions hodil v 6 celých regular seasons. No všetko to na Rodgersa hodiť nemôžme. Ten skompletoval 30/36 prihrávok pre 310 yardov na ceste proti najlepšej obrane v playoff. Naše vlastné stredoškolácke chyby nás stáli tento zápas.
 • Rodgers stal sa lídrom v počte passových TDs v drese Packers počas post-season. Prekonal tak Bretta Favra a na svojom konte má 40 passových TDs. 
 • WR Davante Adams odohral veľmi dobrý zápas, v ktorom si pripísal 9 zachytených prihrávok pre 138 yardov, vrátane parádneho 65 yardového catchu, pri ktorom si na chleba natrel CB Shermana. 
 • Rookie TE Jace Sternberger sa opäť ukázal v dobrom svetle a skóroval aj svoj prvý TD v NFL. Toto je jedno z málo pozitív tohto zápasu. Videli sme jeho prvý kariérny TD, na ktoré nadviaže ďalšími mnohými. Tento chalan má fakt talent a v druhej sezóne od neho očakávam veľké veci! 
 • LT David Bakhtiari bol podľa PFF našim najlepším ofenzívnym hráčom, keď pri 44 pass-blockinig snapoch nepustil ani len jeden tlak na QB.
 • K tej penalte Kennyho Clarka za 15 yardov. Ako neviem, čo tam mal Kenny urobiť viacej. Už padal a fyziku moc neoklameš. To je všetko…. 
 • Prvá penalta 49ers prišla 2 minúty pred koncom tretej štvrtiny. Wow, naši hráči by si mali brať príklad. 
 • 3rd&3 – penalta proti Redmondovi za DPI bola pekná somarina podľa mňa. Z oboch strán kontakt. To sa hádzať nemalo. Kittle šiel do kontaktu prvý, čo tam mal Redmond robiť?
 • Zo zápasu nám odpadli S Adrian Amos a aj CB Jaire Alexnder kvôli zraneniam. Jaire si zlomil palec.
 • V Kalifornii sme v tejto sezóne na bilancii 0-3 a celkové skóre je 38-100. V ostatných štátoch sme bolo 14-1. 

Avšak aj napriek tomu ako to dopadlo, sa chcem našim chalanom poďakovať za parádnu sezónu! Pred začiatkom som nebol príliš optimistický a hovoril som si, že keď to dotiahneme aspoň do wild card, tak to bude úspech. Väčšina odborníkov tvrdil, že tento tím má maximálne na 6 výhier. No my sme si dokázali zaistiť first round bye a hrali sme NFC Championship!! Mattova prvá sezóna v pozícii head coacha skončila nad moje očakávania a ja sa teším na to, čo prinesie budúcnosť! Nezabúdajte, že 49ers boli v prvých 2 sezónach pod Shanahanom 6-10 a 4-12. No keď 4 roky po sebe draftujete nonstop v top 10, tak ak nie ste Browns, tak tú kvalitu naberiete. Skvelá práca v podaní front office Niners. Určite túto sezónu neberiem ako sklamanie. Teraz si už tradične po našom poslednom zápase sezóny beriem futbalovú dovolenku a o futbale nechcem najbližšie 3 týždne poriadne ani počuť. Po tejto pauze pre vás napíšem veľké sezónne review, v ktorom zhrniem sezónu a vyjadrím sa ku všetkému podstatnému. Potom sa bude pripravovať nový web dizajn a budem pokračovať v písaní mojej knihy o Green Bay Packers. 

Rodgers po zápase povedal, že sa mu páči líderstvo GM Briana Gutekunsta a HC Matta LaFleura, čo mu dodáva istotu v tom, akým smerom smerujeme. Dodal, že Gute spravil pre súpisku všetko, čo bolo v jeho silách a LaFleur každý týždeň prišiel s dobrým game planom, avšak ofenzívna musí na ihrisku zlepšiť prevedenie. S tým musíme súhlasiť. Na záver povedal peknú vetu: „Táto sezóna bude navždy špeciálna, pretože sa to opäť stalo zábavou. Tento tím si užíva to, že môžu stáť a stráviť čas jeden vedľa druhého. Práve kvôli tomuto bol tento rok taký výnimočný.“ Do tejto sezóny naši hráči vstupovali ako spoluhráči, avšak na konci sú rodinou!

Na tieto posledné riadky by som chcel ešte nadviazať. Na začiatku tejto sezóny sme aj my boli len akousi fanpage a prevažne to bolo o článkoch. Tam to začínalo a aj končilo. Avšak ako sezóna plynula, tak sa vzťahy našich fanúšikov zlepšovali a pozrime sa kde sme teraz! Mali sme parádne spoločné stretko a aktuálne máme aj 23 spoluvlastníkov nášho fanklubu, ktorí sa podieľajú na chode a pravidelne prispievajú. To je brutálne!!! Ďakujem a cením si každého jedného človeka, ktorý sa mňa a náš fanklub rozhodol takto podporiť! Nebojím sa povedať, že už sme taká menšia rodinka syrových hláv! Robíme niečo, čo u nás nemá obdoby a opäť len raz potvrdzujeme to, že lepších fanúšikov, než práve tých syrových, NIET! Chcem vám veľmi pekne poďakovať za to, že pravidelne navštevujete moju stránku, čítate moje nezmysli, aktívne sa zapájate do diskusii a ešte k tomu ste moju tvorbu a prácu začali podporovať aj finančne! Veľmi si to vážim a teším sa na to, kam to spoločne dokážeme dotiahnuť!! Robí sa to všetko pre vás – pre slovensko-české syrové hlavy!

Nevešajte teraz hlavu dole, že sme prehrali a je koniec sezóny. Ako povedal Bart Starr: „Podporovať svoj tím, keď vyhráva si nevyžaduje žiadnu guráž, avšak podporovať svoj tím a stáť za ním, keď sa mu nedarí a skutočne vás potrebuje, tak to si vyžaduje veľmi veľa guráže.“ Samozrejme je to trošku skreslené, nakoľko sme boli až v NFC Championship, čo je samo o sebe poriadny úspech, avšak odkaz zostáva rovnaký. O tom by vám vedeli hovoriť fanúšikovia 49ers, ktorí sa prezývajú „Faithful“, avšak ani zďaleka význam tohto slova nenaplňujú. Postavili krásny nový štadión, no posledné roky bol na domácich zápasoch Niners takmer úplne prázdny, lebo sa im nedarilo. Teraz začali vyhrávať a pozrite sa ako majú vypredané. Pre porovnanie Packers v druhej polovici minulého storočia 30 rokov za sebou nevyhrali vôbec nič a aj tak sme mali domáce zápasy vypredané na každom jednom zápase! Teraz si ešte raz prečítajte tú vetu, ktorú vyslovil Bart Starr a uvedomíte si, že ste súčasťou niečoho výnimočného. Niečoho, čím sa nemôže pýšiť žiadny iný tím v NFL! Noste svoje G hrdo aj naďalej!

STÁLE MILUJEM TENTO TÍM! GO PACK GO!!!!

                                      Bart.

7 thoughts on “REVIEW: NFC CHAMPIONSHIP vs 49ers

 • 20 januára, 2020 at 17:31
  Permalink

  Díky za všechny články po celou sezonu i mimo ní. Těším se jestli pro nás opět připravíš pár poznatků k již blížícímu se draftu 2020 atd. ?

  Reply
 • 20 januára, 2020 at 19:09
  Permalink

  O čom rozprával Martinez v tom Interview ?

  Reply
 • 20 januára, 2020 at 19:16
  Permalink

  I já se připojuji k díkům za skvělý web a budu se těšit na nové články.
  Rok určitě skvělý, konečně jsme mohli být pyšní na naše hochy.
  Přesto, že jsem Martineze několikrát zde kritizoval dnes nad ránem by nám nepomohl ani nejlepší ILB ligy. Ale bude to mít snad za výsledek, že na něm přestaneme stavět.

  Reply
 • 20 januára, 2020 at 19:29
  Permalink

  Dostali jsme na zaver peknou nakladacku, ale jsem rad, ze se tym v druhe pulce neslozil a nezabalil to a udelal tri TD, byt uz to byl trosku garbage time.
  Zapadni pobrezi je evidentne nas kryptonit a proti takto dominantni D-line a perfektne zvolenemu behovemu game planu to zatim neumime. Zaklad tymu je ale dobrej, Jones, Adams, Jenkins, Clark, Smithovci a secondary jsou super, ARod taky jeste neco uhraje. Potrebujeme nutne ILB a WR, ale to bylo jasne uz pred touto sezonou. Pokud se povede draft a udrzime kostru tymu, muzeme byt zase konkurenceschopni.
  Pettine ale zrejme narazil na svuj strop, tohle je jeho velka porazka.
  Celkove byla sezona velmi dobra, s prihlednutim ke zmenam v trenerskem tymu skvela. Ja si to uzil a celemu tymu dekuju. Go Pack Go!
  Diky i Bartovi a Rolovi za skvele clanky a cas, ktery tim stravili, i za chut posunout fanklub dal!
  PS: V Superbowlu budou skutecne dva nejlepsi tymy a Kansas to bude mit proti SF extremne tezky. Snad to bude skvelej fotbal.

  Reply
 • 20 januára, 2020 at 19:58
  Permalink

  Barte co myslíš, že stálo za včerejším selháním s ubráněním běhové hry 49ers:

  – je to díky nedostatečné kvalitě hráčů na důležitých pozicích (ILB, MLB, DL – myslím Lowry, Adams, Keke, Lancaster) ?
  – byl to spíše systémový problém?
  – nebo obrovská kvalita na straně 49ers?

  Nemyslím si, ze OL 49ers je tak fantastická, že muže proti nám takovou běhovou explozi??‍♂️ Ja si myslím, ze naše OL je lepší než jejich.

  Měli bychom se snažit podepsat Trevathana nebo Kwiatkoskiho z Bears? První je hotovy hráč, druhy “neobroušený diamant” ?‍♂️

  Reply
 • 20 januára, 2020 at 20:03
  Permalink

  Jen k těm faulum 49ers, řekl bych že až tak čistě nehráli, měli několik holdingu od o-line, ale rozhodovalo to skupina rozhodčích, kteří je skoro vůbec nehážou, což se jim šiklo. Ale ten zápas jsme si prohráli sami. Každopádně super sezónu, snad si příští rok zahrajeme ještě o jeden zápas víc.
  Díky za všechny články, super práce. Už se těším na další sezónu. GO PACK GO!

  Reply
 • 21 januára, 2020 at 10:47
  Permalink

  Díky za sezónu nejen našemu týmu, ale také především našemu fanklubu. Je skvělé mít kolem sebe blázny jako jste vy sám. ? GoPackGo a přístí rok o jeden zápas více. ?
  Jinak z draftu by byl fajn Tua Tagovailoa, QB, Alabama, jako budoucí starter a pak zatím máme na pozici 30. Tee Higgins, WR, Clemson a na pozici 62. Albert Okwuegbunam, TE, Missour, což jsou pozice, které nás tlačí(zatím samozřejmě). Zbavíme se soft Jimmyho a budeme mít moderní TE, kteří dokáží i silově.
  Jsem rád, že letos tým hrál jako tým a nebylo to o Arodovi, s čímž se musel smířit hlavně on sám.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *