Návrat Kumerowa a štedrý Aaron Rodgers!

Očakávaný návrat hviezdy preseason, Rodgers pomáha Californií a nový hráč v practice squad!

Dámy a páni, je to tu tu! Okamih, na ktorý s netrpezlivosťou čakal celý Wisconsin sa zrejme stáva skutočnosťou! Wide receiver Jake Kumerow a.k.a Touchdownový Ježiš Kristus je späť! Packers využili svoju druhú a zároveň poslednú možnosť na návrat hráča z injured reserve práve na tohto veľkého obľúbenca fanúšikov Green & Gold. (Prvým bol Trevor Davis, pred zápasom so Seattlom Seahawks.) Jake tak môže hrať už túto nedeľu proti Vikings, keďže „svojich povinných“ 8 zápasov si už odsedel. Momentálne je naša 53ka plná, tak sa ešte dozvieme, komu ostane v rukách čierny Peter. 

Tento krok tak znamená, že sezóna sa pre WR G-ma Allisona oficiálne skončila, keď už nemáme k dispozícií žiadne ďalšie ťahy a najskôr by sa mohol vrátiť až po prvom zápase post season. Tento krok dáva zmysel. G-mo je out, Cobb má celú sezónu zdravotné problémy a nie je schopný odohrať jeden week bez zranenia. EQ s MVS robia stále začiatočnícke chyby a Moore zrejme ešte nie je ready na NFL. Kumerow nie je typom rýchleho WR, ktorý poráža coverage vďaka rýchlosti, ale je poctivým route runnerom, dokáže si v obrane nájsť okienka a vie, kde má kedy byť pripravený na prihrávku. Myslím si, že môže pomôcť nášmu útoku nájsť tu potrebnú istotu na poste WR. Aaron Rodgers sa niekoľko krát vyjadril, že Jake si získal jeho dôveru a to je to najdôležitejšie. Má už za sebou prvý tréning so svojimi spoluhráčmi a zúčastnil sa všetkých „on-air“ drillov a zachytil niekoľko prihrávok od Aarona Rodgersa. Momentálne zahrával snapy s rezervným tímom, čo by mohlo znamenať, že Packers tento týždeň využijú na jeho futbalovú prípravu a hrať bude až budúci týždeň.

Kumerow, obrovský objav training campu, si poranil svoje rameno pri bezvýznamnom skoku do end zone v druhom zápase preseason proti Steelers. V tom momente viedol ligu v počte nachytaných yardov v zápasoch preseason – 190 yardov a 2 TDs. Celkovo mal 6 catchov a každý jeden sa skončil buď touchdownom alebo prvým downom. Zároveň 3 catche boli nad 20 yardov a 2 nad 40 yardov. No ďalšie zápasy už neodohral a ocitol sa v injured reseve. Pred tým, než sa zranil, tak hral tak dobre, že Packers boli ochotní si ho ponechať v 53ke. Jake takisto nepatrí medzi najmladších hráčov, keď má už 26 rokov (vo februári 27), no Rodgers sa na návrat Kumerowa vyjadril nasledujúco: „Mohol by to byť ten oživujúci moment.“ Žeby sa nám tu rysoval podobný príbeh ako s WR Vikings Adamom Thielenom? Len čas ukáže…


Deň po tom, čo WR Keon Hatcher opustil practice squad a zamieril do 53 členného tímu Oaklandu Raiders, zaplnili Packers voľné miesto ďalším mladým receivrom. Generálny manažér Brian Gutekunst nám oznámil podpis Tea Reddinga, ktorý sa tak stal desiatym členom našej PS.

Teo Redding je 23-ročný nádejný prospekt z Michiganu. Pred draftom bol považovaný za jedného z najviac podceňovaných hráčov, čo sa aj potvrdilo. Nevybral si ho ani jeden tím NFL. 11. mája ho podpísal najväčší klub jeho rodného štátu Detroit Lions, no na konci augusta ho prepustili aj napriek tomu, že bol ESPN označený ako za prekvapenie jarných workoutov Detroitu Lions. Ďalšiu šancu dostal 11. septembra, keď si ho zobrali pod svoje krídla Redskins, ale len na sedem dní.

Green Bay je pre Reddinga už treťou zastávkou v NFL, no bez jediného odohraného snapu. Za 4 roky v college zachytil 94 prihrávok pre 1,328 yardov a 14 TDs. Vo svojom seniorskom roku 2017 dosiahol najlepšie čísla, keď si pripísal 45 catchov pre 624 yardov a 8 TDs na svojej ceste do druhého All-Mid-American Conference tímu, keď zachytil za Bowling Green osem TD, najviac z tímu. Počas Pro Day Reddingu zaznamenal nasledujúce čísla: 40 yardov za 4.46s, 3-cone drill za 6.85s, short shuttle za 4.22s, vertical jump 38.5 inchov a Broad Jump 11-foot-0. V Packers bude na drese nosiť číslo 88.


Na záver tu mám pre vás ešte jednu novinku. Po zápase s Miami Dolphins mal Aaron Rodgers na hlave šiltovku s nápisom „Santa Monica Fire Department“, čím ukázal, že aj od podporuje tých, ktorým silný požiar zobral domovy nad hlavou. No a o 10 dní neskôr, quarterback Packers daroval svojmu rodnému štátu (California) sumu v hodnote $1M.  „V severnej Californií, kde som sa narodil a vyrastal, mesto Paradise vyhorelo do tla a veľa miestnych tak momentálne nemá vlastný domov. Vyhľadal som mojich priateľov, ktorí našli svoje útočisko v Chico a pýtal som sa ich, ako by som im mohol pomôcť,“ povedal Rodgers. Rodgers takisto dodal, že jeho dlhodobý partner State Farm daruje $1 za každý retweet jeho postu až do sumy $1M a kto použije hashtag #retweet4good. Tak ak chcete aj vy nejakým spôsobom pomôcť obetiam požiaru v Californií, tak len retweetnite Aaronov post a použite spomínaný hashtag.

One thought on “Návrat Kumerowa a štedrý Aaron Rodgers!

  • 23 novembra, 2018 at 7:24
    Permalink

    Potom co Bears a Cowboys vyhráli je jasné, ze pro zachování šance na WILD CARD musíme vyhrát v Minnesote, jinak máme na 100% po sezóně.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nepomenovaný znovupoužiteľný blok  |