NFL Draft 2017 – Deň 3 + Celkové zhodnotenie

Máme sa za sebou tohtoročný draft! Tak sa poďme pozrieť na to, koho si Packers vybrali počas 3. dňa! 


4. kolo, celkovo 108. – OLB Vince Biegel (Wisconsin) 

3. deň sme opäť začínali my. Podľa očakávania sme siahli po LB. Packers si vybrali domáceho edge rusher Vinca Biegela. Biegel je excelentný atlét, čo ukázal na combine, keď zabehol 40 yardov za 4.67, čo je dokonca rýchlejšie ako Watt (4.69). V 3-cone drille zaznamenal takisto slušný čas 6.92s. Má aj ideálne proporcie, výška 193cm a váha 106kg. Biegel za svoju kariéru vo Wisconsine odohral celkovo 52 zápasov. Pripísal si celkovo 178 tackles, z toho 38,5 pre stratu a 20.5 sacku. Podľa mňa je to zaujímavý výber a Biegel môže byť kľudne v novej sezóne celkom slušnou náhradou za Peppersa. 

HODNOTENIE VÝBERU: 8/10

 


4. kolo, celkovo 134. – RB Jamaal Williams (BYU) 

Na konci 4. kola sme si vybrali RB Jamaala Williamsa. Tak po 4 pickoch do defenzívy prišiel na rad pick do offense. Williams je držiteľom rekordu v počte nabehaných yardov za BYU – 3 901 yardov. V roku 2016 zaznamenal 1 375 nabehaných yardov, skóroval 12 TDs a priemer na jeden beh mal 5.9 yardu. Jamaal meria 183cm a váži 91kg. Na combine zabehol 40 yardov za 4.59s. Vďaka svojím parametrom je to skôr power back a dokáže toho veľa ustáť. Očakávam,že to bude dobrý back na 3. downy, celkom slušná náhrada za Lacyho.

HODNOTENIE VÝBERU: 7,5/10


5. kolo, celkovo 175. – WR DeAngelo Yancey (Purdue) 

V 5. kole sme spravili trade s Broncos, posunuli sme sa dole na 175. výber + sme dostali 238. pick. Tento pick sme využili na WR DeAngelo Yanceya. O tohto hráča mali Packers záujem už pred draftom, keď bol v Green Bay na skúške. Yancey nebol pozvaný na combine, no mal excelentný Pro Day. Meria 188cm a váži 91kg. Počas Pro Day zabehol 40 yardov za 4.44s a v 3-cone drille zaznamenal čas 6.84s. Vo svojom seniorskom roku mal priemer na catch 19.4 yardov. Celkovo zachytil 141 passov, pre 2 344 yardov a 20 TDs. Čo som čítal vyjadrenia na neho, tak väčšina hovorila o tom, že keby mal lepšieho QB, tak by šiel oveľa skorej, že sme tento pick vybrali naozaj dobre. No Yancey sa potrebuje ešte výrazne zlepšovať a isto mu k tomu dopomôže aj učenie sa od Jordyho Nelsona. 

HODNOTENIE VÝBERU: 6/10


5. kolo, celkovo 182. – RB Aaron Jones (UTEP) 

V 5. kole prišiel na rad ďalší RB. Je ním Aaron Jones. Jones je všestranejším RB, než Williams. Na scouting combine mal excelentné výsledky v rýchlostných testoch. Combine zakončil medzi top 3 RBs v short shuttle (4.20s), long shuttle (11.53s) a 3-cone drill (6.82s). 40 yardov zabehol za 4.56s. Jones má skvelú schopnosť na veľké behy, počas poslednej sezóny zabehol vo 8 zápasoch minimálne raz +40 yardov na jeden beh. No Aaron je takisto slušným receiverom, za 2 roky ako starter (2014, 2016, v roku 2015 bol zranený) zachytil 29 passov pre 260 yardov. Ako runner nabehal v roku 2014 1 321 yardov a 11 TDs a vo svojom seniorskom roku 1 773 yardov a 17 TDs. Priemer na beh mal 7.7 yardu.

                                                                                             HODNOTENIE VÝBERU: 7/10


6. kolo, celkovo 212. – OL Kofi Amichia (USF)

Na rad sa dostala aj OL. Packers si vybrali OL Kofiho Amichia. Amichia už navštívil Green Bay pred draftom. Amichia je bývalý LT, no hovorí sa, že v NFL bude nastupovať ako guard, o čom hovorí aj pick Packers, kde bol napísaný ako guard. Meria 193cm a váži 120kg. No 40 yardov dokázal zabehnúť za 4.99s!!! Myslím si, že solídny pick do hĺbky na tejto pozícii, keďže už bol aj u nás, tak asi Ted vie, prečo si ho bral.

HODNOTENIE VÝBERU: 7/10


7. kolo, celkovo 238. – RB Devante Mays (Utah State)

V 7. kole sme si vybrali opäť RB. Mays tiež navštívil Green Bay pred draftom. Je to veľký, fyzický back, meria 180cm a váži 104kg. Mays je explozívnym, no neohybným RB. 40 yardov zabehol za 4.52s, vertical jump mal 40.5″, no short shuttle mal za 4.53s a 3-cone drill za 7.43s. 

HODNOTENIE VÝBERU: 4/10

 


7. kolo, celkovo 247. – WR Malachi Dupre (LSU) 

Našim posledným pickom je WR Malachi Dupre. Meria 191cm a váži 86kg. Na combine zabehol 40 yardov za 4.52s. Dupre je explozívny, ohybný WR. Na combine zaznamenal parádny vertical jump 39.5″, čo je 3. miesto medzi WRs a fantastický board jump 343cm!! No jeho shuttle a cone časy boli iba okolo priemeru na jeho pozícii. Dupre bol projektovaný niekde okolo 4. kola! Čiže je celkom zázrak, že sa nám ho podarilo uchmatnúť, dobrá práca Ted! Žeby Donald Driver 2.0?!

HODNOTENIE VÝBERU: 8/10

 

 

 


Po skončení Draftu Packers ešte podpísali niekoľko nedraftovaných hráčov

CB Donatello Brown, Valdosta State 

EDGE Jonathan Calvin, Mississippi State 

WR Johnathan Crockett, Georgia State

OL Thomas Evans, Richmond 

OL Geoff Gray, Manitoba

ILB Cody Heiman, Washburn 

QB Taysom Hill, BYU

DT Izaah Lunsford, Bowling Green 

OL Adam Pankey, West Virginia 

WR Aaron Peck, Fresno State 

CB Lenzy Pipknis, Oklahoma State

CB David Rivers III, Youngstown State 

OL Christian Schneider, UC-Davis 

P Justin Vogel, Miami

+ bol pozvaný do rookie mini campu WR Raysean Pringle, Southern Utah 


ZHODNOTENIE NFL DRAFTU 2017

Z tohtoročného Draftu mám veľmi dobrý dojem. Prvé 4. picky sú pre nás perfektné a úroveň našej obrany pozdvihnú okamžite. Istotne sa zlepšila rýchlosť defenzívy, keďže každý jeden hráč má výborné rýchlostné schopnosti. CB Kevin King je naša budúcnosť, najlepší pick na tohtoročnom drafte. Myslím si, že keby sme nevymenili náš 1st round pick, tak takto kvalitného cornera by sme nemali, rýchly, veľký, výborné ruky, dokáže hrať aj ako safety, čo chceme viacej?! Safety Josh Jones je všestranný DB a skvelá náhrada za Micaha Hydea. DT Adams je takisto slušný pick a istotne pomôže našej DL. Na DT je výnimočne rýchly. OLB Vince Biegel má predpoklady na to, aby z neho vyrástol kvalitný LB a istone má extra motiváciu, keďže si ho vybral domáci tím. Nerozumiem veľmi rozhodnutiu draftovať 3 RBs. Pravdepodobne sa dvaja z nich ani nedostanú do tímu na sezónu, čo sú premárnené picky. Myslím si, že zostava RBs na sezónu bude vyzerať takto: starter: Montgomery + 2. náhradníci (Michael + 1 RB z tohtoročného Draftu, Dona Jacksona nepočítam, ten nemá šancu). No je na tom aspoň jedna pozitívna vec, teraz si okrem Montgomeryho nie je ani jeden RB istý miestom v tíme, takže budú makať na 120% a čaká nás zaujímavá bitka o miesto! Kofi Amichia nám solídne zväčší hĺbku v OL. Draftovaní WRs majú obrovský potenciál, no je ho potrebné rozvinúť. Som veľmi zvedavý, ako sa situácia okolo WRs do novej sezóny vyrieši. Neohrození sú Nelson, Allison, Cobb a Adams… Davis, Janis budú o miesto v tíme bojovať s nováčikmi. Takisto aj na tomto poste nás čaká zaujímavá bitka o miesto v tíme! Celkovo by som tohtoročný draft zhrnul tak, že sme doplnili pozície, ktoré sme doplniť mali. Do Secondary sme priniesli potrebnú rýchlosť a veľkosť. Možno namiesto 2 RBs sme mohli skúsiť zobrať nejakých edge rusherov, keďže si myslím, že s 2 RBs sa pred sezónou rozlúčime a veľa RBs ostal aj nedraftovaných. Toto považujem za jediný prešľap na drafte. Ted nás všetkých pryekvapil a doplňoval to, čo je potrebné. Myslím si, že dokonca vďaka tradu nadol do 2. kola zachránil draft a dal nám nádej, že budúca sezóna môže byť úspešná. Za posledné roky je toto jeho najlepší draft! Go Pack Go! 

CELKOVÉ HODNOTENIE NFL DRAFTU 2017: 8.5/10

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Postrehy z Training Campu 2018 – 15. deň  |