Packers opúšťa ďalší wide receiver!

Hrdina play off zápasu proti Cardinals si našiel nový domov!

Jeff Janis, pick v 7. kole na Drafte 2014 sa po minulej sezóne stal voľným hráčom a podľa najnovších informácií si našiel nový tím a sú nim Clevelend Browns. Jeff sa tak pripojí k ex-Packerom v drese Browns – bývalým skautom Eliotovi Wolfovi a Alonzovi Highsmithovi a hráčom Damariousovi Randallovi a JC Tretterovi. 

Janis odohral svoju college kariéru v Division II za Saginaw State. Po nesmierne vydarenej 2014 NFL Combine bol draftovaný do Green Bay Packers. Každú preseason nám ukazoval záblesky, že na to má, avšak počas sezóny nikdy nedostal dostatok priestoru v útoku vedenom Aaronom Rodgersom. Počas 4 sezón v Green Bay zachytil len 17 prihrávok pre 200 yardov a 1 TD (bez post-season). Jeho najpamätnejším zápasom v Green & Gold drese je bezpochyby Divisional Round 2015 na pôde Arizony Cardinals. V tomto zápase zachytil 7 prihrávok na 11 targetov pre 145 yardov a 2 TDs. Avšak 2 z týchto hier prišli počas posledného vyrovnávajúceho drivu tímu z Green Bay. Najprv zachytil 60 yardovú bombu na 4&20 a následne 41 yardovú Hail Mairy a v tom momente sa stal veľkým obľúbencom všetkých syrových gebúľ po svete. Tento jeho výkon by som si chcel pripomenúť aj priložením videa. 

Janisova úloha v našom tíme bola primárne gunner pri puntovaní a občasný kickoff returner. Jeho rýchlosť a veľkosť mu pomáhali v jeho práci a stal sa z neho jeden z najlepších hráčov v special teame, takisto pomohol rookie punterovi Justinovi Vogelovi stanoviť nový klubový rekord v net punting yardage. V sezóne 2017 bol dokonca medzi hráčmi Special Teamu, ktorí sa bili o účasť v All-Pro teame. No v útoku to taká sláva ani zďaleka nebola. Jeff mal/má obrovské problémy so zabehnutím daných route a keď si ho všímate dôkladnejšie, tak je to niekedy až úsmevné ako to on behá. Na neho asi fakt dokáže hádzať iba Aaron Rodgers. No nechajme sa prekvapiť a možno aj nový QB Browns príde na tú tajnú zmes ako mu tú loptu treba do rúk dopraviť. Ďakujeme za všetko a veľa šťastia a zdravia v Clevelande Jeff!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *