Parádny vstup do sezóny a prehra s Patriots

Do sezóny ostáva ešte viac ako týždeň, no rozhodol som sa, že sa skúsim zahrať na jasnovidca a napíšem moje predpovede na zápasy základnej časti. Ponuku prijal aj Bart a pridávam aj jeho tipy. Do komentárov pokojne píšte vaše tipy resp. s čím nesúhlasíte.

WEEK 1 – GREEN BAY PACKERS vs CHICAGO BEARS, LAMBEAU FIELD

Môj tip – W: Vstup do sezóny je vždy ťažký a zvlášť proti najväčšiemu rivalovi. 100-ročná rivalita, najdlhšia v NFL. Dva slávne kluby, ktoré odštartovali v minulom storočí americký futbal. Historická bilancia hovorí po vlaňajšku v prospech Packers (96-94-6). Trubisky dostal tento rok nové zbrane v podaní WR, defenzíva Bears je vystužená Roquanom Smithom a majú silný behový útok.  

Aaron bude hrať po zranení prvý raz v plnej forme celý zápas a navyše na domácej pôde. Myslím, že domáce prostredie urobí veľa a naša mladá secondary bude hviezdiť. Vidím to na ťažkú prvú polovicu, no po nej prevezme hru do svojich rúk Rodgers a do sezóny vykročíme správnou nohou.

WEEK 2 – GREEN BAY PACKERS vs MINNESOTA VIKINGS, LAMBEAU FIELD

Môj tip – W: Prvé dva zápasy doma, no oba proti súperom z divízie. To znamená, že majú takmer dvojnásobnú váhu. Bude sa hrať v pre nás normálnom čase o 19.h. Vikings sú neskutočne silní, ich defenzíva bola skvelá už minulé roky a po tejto offseason azda nemá slabú stránku. Cousins je v mojich očiach preceňovaný, no v novom pôsobisku nájde veľmi kvalitné ciele svojich prihrávok. V tomto zápase budeme potrebovať, aby Aaron čaroval. V útoku nesmieme stratiť loptu, secondary musí zahrať nad svoje schopnosti a ešte lepšie. Bude to veľmi tesné, no verím, že nadviažeme na triumf s Bears a po dvoch domácich dueloch budeme mať čistý štít!

WEEK 3 – WASHINGTON REDSKINS vs GREEN BAY PACKERS, FedEx FIELD

Môj tip – W: Redskins radím medzi mužstvá, ktoré prechádzajú prestavbou a v sezóne môžu len prekvapiť. Veterán Peterson je veľký borec, no už nemá potrebnú rýchlosť na to, aby behal ako kedysi. Aleix Smith nedoviedol Chiefs k výraznému úspechu a v Redskins to bude mať ešte ťažšie. Bude to prvý zápas na ihrisku súpera, navyše proti klasickému tímu NFL, no sme favoritom. Sezóna bude poriadne vyrovnaná a tento zápas bude podľa mňa patriť medzi tie, ktoré by sme mali vyhrať. Myslím, že Adams a Graham budú na obranu vedenú Normanom stačiť a vyhráme.

WEEK 4 – GREEN BAY PACKERS vs BUFFALO BILLS, LAMBEAU FIELD

Môj tip – W: Späť doma v Titletowne. Bills nemajú QB, ktorý by Packers porazil. V tomto dueli sa McCarthyho zverenci môžu poraziť sami zbytočnými chybami a turnovermi v útoku resp. ak nebudú fungovať special tímy. Ďalší zo zápasov, ktoré sú takou povinnosťou. Ak chceme hrať o najvyššie méty, s Bills proste vyhrať musíme. Navyše doma.

WEEK 5 – DETROIT LIONS vs GREEN BAY PACKERS, FORD FIELD

Môj tip – W: Tretí kolega z divízie, no tentoraz bude Green Bay v roli hosťujúceho celku. Lions sú nevyspytateľní a tiež kvalitní. Celkovo sa na divízia poriadne vyrovnáva a o rok-dva to bude suverénne najťažšia divízia. Nerád tipujem proti môjmu obľúbenému tímu v akomkoľvek športe. Najradšej by som sem napísal 16-0 a vybavené…. Správny fanúšikovia by si ale mali vedieť naliať pohár čistého vína a prijať realitu. Tá je taká, že v Detroite sa vyhráva veľmi ťažko. A preto tam vyhráme 😀 Neviem, možno to príde až priveľmi optimistické, no myslím si, že v úvode sa budeme viesť na víťaznej vlne. Predpokladám, že v predchádzajúcich zápasoch sa vyznamená aj secondary, ktorá bude v laufe a proti Lions to potvrdí.

WEEK 6 – GREEN BAY PACKERS vs SAN FRANCISCO 49ers, LAMBEAU FIELD

Môj tip – W: Jimmy Garoppolo vyhral všetkých päť zápasov, v ktorých na konci vlaňajšej sezóny hral ako starter zlatopokov. Celkovo má bilanciu 7-0. V drafte siahli 49ers po ochrane svojho rozohrávača, vo free agency priviedli aj hviezdneho CB Richarda Shermana. V San Franciscu sa môžu pripravovať na futbalovú horúčku, no po návrate z Green Bay fanúšikovia nadšení nebudú. Pred bye weekom bude totiž Aaron veľmi spokojný. Veď kto by s bilanciou 6-0 nebol, nie? 

WEEK 7 – BYE WEEK

WEEK 8 – LOS ANGELES RAMS vs GREEN BAY PACKERS, L.A. MEMORIAL COLISEUM

Môj tip – L: A je to tu. Prvá prehra, ktorú musím priznať. Rams majú vynikajúcu obranu, v ktorej nájdeme hneď niekoľko lídrov. Goff sa vlani zlepšil, ale môže za to hlavne Todd Gurley, ktorý je pre mňa vlaňajším MVP. Takisto na pozícii WR sú kvalitní hráči a ešte na pôde Rams… Ale nevadí, Packers nie sú muzikanti, aby stále vyhrávali.

WEEK 9 – NEW ENGLAND PATRIOTS vs GREEN BAY PACKERS, GILETTE STADIUM

Môj tip – L: Súboj dvoch najlepších QB v lige. To bude paráda. Očakávam vyrovnaný zápas, no vonku to bude ťažké, najmä po tom, čo za týždeň Packers preletia celú Ameriku dva razy. Prehra nás bude mrzieť, no v SB im to, verím, oplatíme.

WEEK 10 – GREEN BAY PACKERS vs MIAMI DOLPHINS, LAMBEAU FIELD

Môj tip – W: Dolphins prišli ešte počas minulej sezóny o Ajayiho, po sezóne sa poberal aj top WR Landry, Tanehill je viac zranený ako zdravý a to znamená, že v Miami príliš svetlá sezóna nebude. Očakávam, že to bude horúci kandidát v boji o prvý výber v nasledujúcim drafte. Doma ich Packers prebehnú a po dvoch prehrách si napravia chuť.

WEEK 11 – SEATTLE SEAHAWKS vs GREEN BAY PACKERS, CENTURYLINK FIELD 

Môj tip – W: Jimmy Graham sa vráti do Seattlu a bude sa chcieť predviesť v dobrom svetle. Seahawks nemajú O-line a v tomto ohľade sú na tom určite horšie ako my. Obrana prechádza prestavbou a bez Shermana a Chancellora sa budú istú dobu hľadať. Verím, že budeme lepším tímom a zo severozápadu privezieme ďalšiu výhru.

WEEK 12 – MINNESOTA VIKINGS vs GREEN BAY PACKERS, U.S. BANK STADIUM

Môj tip – L: Doma vyhrali Packers a rovnako to bude aj v odvete. Môj dom, môj hrad a Kirk Cousins sa môže tešiť.

WEEK 13 – GREEN BAY PACKERS vs ARIZONA CARDINALS, LAMBEAU FIELD

Môj tip – W: Cardinals sú ďalším tímom, ktorý prechádza opatrnou prestavbou. Síce nie kompletnou, no na niektorých postoch došlo k obmene. Larry Fitzgerald hrá asi poslednú sezónu, Palmer išiel na dôchodok a chvíľu bude trvať, kým sa mladíci nájdu. Bude to ťažký zápas, obrana Arizony patrí medzi lepšiu polovicu, no domáce prostredie a verme, že už aj Frozen Tundra efekt dopomôžu k výhre!

WEEK 14 – GREEN BAY PACKERS vs ATLANTA FALCONS, LAMBEAU FIELD

Môj tip – W: Atlanta je bez Kylea Shanahana v ofenzíve stratená. Do tohto zápasu je síce ešte času ako do Vianoc, no stále si myslím, že by sme mali Ryana a Jonesa v zimnom domácom prostredí poraziť. V tomto momente budeme jasne v play-off a zároveň budeme bojovať o to, aby sme mali výhodu domáceho prostredia čo najdlhšie.

WEEK 15 – CHICAGO BEARS vs GREEN BAY PACKERS, SOLDIER FIELD

Môj tip – W: Bears budú v tejto sezóne siahať až na osem výhier, no proti nám si nepripíšu ani jednu. Možno o rok, priatelia 🙂

WEEK 16 – NEW YORK JETS vs GREEN BAY PACKERS, METLIFE STADIUM

Môj tip – W: Jets omladzujú a zbroja do ďalších rokov, no ja vám toho Darnolda nejako nemusím. Pripomína mi toho tučka z Pána prsteňov čo bol Frodov kamarát. Neviem ako sa volá, no isto viete, že koho myslím. Predposledný zápas regular season musíme zvládnuť a držať sa vo víťaznej nálade.

WEEK 17 – GREEN BAY PACKERS vs DETROIT LIONS, LAMBEAU FIELD

Môj tip – W: Lions budú hrať v pravej Frozen Tundre. To je Aaronove prostredie. V tomto vie kopať len Mason a dúfajme, že aj JK Scott bude puntovať výborne. Očakávam ťažký zápas, no proti rivalovi z divízie sa naladíme play-off výhrou. Po roku sme späť! A nechceme skončiť v januári 😉 

Konečná bilancia 13-3: Berte to ako moje pocity. Samozrejme, zmeniť sa to môže hneď. Príde zranenie Aarona, Adamsa alebo Martineza a môžeme sa pravdepodobne sústrediť na draft a ďalšiu sezónu. Verím, že sme si smoly za posledné roky vybrali už veľa. Tento rok potrebujeme ísť do play-off, aby si mladíci okúsili atmosféru veľkých zápasov a pripravili sa na útok na SB. Bodaj by to prišlo tento rok, no ešte nám nejaké tie kúsky do skladačky chýbajú… Trpezlivosť ruže prináša. 

AKO TO VIDÍ BART?

WEEK 1: Packers vs Bears – W, WEEK 2: Packers vs Vikings – W, WEEK 3: Redskins – Packers – W, WEEK 4: Packers – Bills – W, WEEK 5: Lions – Packers – L, WEEK 6: Packers – 49ers – W, WEEK 7: BYE, WEEK 8: Rams – Packers – W, WEEK 9: Patriots – Packers – L, WEEK 10: Packers – Dolphins – W, WEEK 11: Seahawks – Packers – W, WEEK 12: Vikings – Packers – L, WEEK 13: Packers – Cardinals – W, WEEK 14: Packers – Falcons – L, WEEK 15: Bears – Packers – W, WEEK 16: Jets – Packers – W, WEEK 17: Packers – Lions – W

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Training camp 2019 – 5. deň  |