Postrehy z Training Campu 2018 – 8. deň (Family Night)

Máme za sebou tohtoročnú, medzi fanúšikmi nesmierne populárnu Family Night!

Na úvod k nám hneď dorazili zlé správy. Počas minulej sezóny sme nesmierne trpeli, keď nám na 4 zápasy chýbal kvôli zranenému hamstringu ľavý tackle David Bakhtiari. No a práve Bakhtiari opustil tréning na Lambeau predčasne s poraneným členkom. Najskôr bol len na sideline, avšak po chvíli bol vyprevadený do šatne. Coach Mike McCarthy sa vyjadril, že nemá žiadne bližšie informácie ku zraneniu Bakhtiariho. Nový generálny manažér počas offseason nepodpísal a ani nedratoval žiadneho hráča na ľavý kraj ofenzívnej lajny. V prípade zranenia sú k dispozícií Jason Spriggs, Byron Bell & Kyle Murphy. Avšak následne po tréningu sa Lane Taylor vyjadril, že sa s Bakom rozprával a je si istý, že bude v poriadku. Následne prišla informácia od novinára Aarona Naglerora, ktorý sa rozprával s Bakom a Bak mu povedal, že bude oukej. Takže klídek, všetko by malo byť oukej. 🙂 Celkovo sa tréningu nezúčastnilo 9 hráčov. WR Trevor Davis (hamstring), WR Randall Cobb (členok) – pri ňom bolo potvrdené, že sa jedná o zranenie členku, s ktorým mal problémy o niečo skôr v lete, S Kentrell Brice (členok), RB Devante Mays (hamstring), RB Aaron Jones (hamstring), LB C.J. Johnson (hamstring), LB Jake Ryan (koleno), RT Bryan Bulaga (koleno) – absencia Bryana bola prekvapivá, keďže v piatok bo aktivovaný z PUP a zúčastnil sa individuálnych drillov, avšak pravdepodobne sa jedná o plán trénerov a DT Mike Daniels (stehno).

 

WR J´Mon Moore prežíva typický rookie kemp. Nad niektorými plays len neveriacky krútite hlavou, ako sa mu niečo také podarilo a následne pri ďalšej play naplno rozumiete tomu, prečo bol vybraný až vo 4. kole. Pekný príklad sa nám k videniu naskytol počas sobotňajšieho tímového drillu. Na 2nd&7 na 33 yardovej línií sa krásne uvoľnil cez CB Jaireho Alexandera na ľavej side line. QB Tim Boyle mu poslal presnú loptu, avšak tá mu prepadla pomedzi ruky, keby ju zachytil tak by to bola 40 yardová play. Neskôr v tréningu red zone drillu QB Brett Hundley poslal loptu do pravého rohu end zone. Moore nádherne preskočil CB Josha Hawkinsa, zachytil loptu a ešte sa mu podarilo aj ostať v ihrisku. Parádny TD! J´Monovou najväčšou výzvou počas tohto roku bude ostať konzistentný. Rookie WR EQ St. Brown sa po pomalom začiatku začína ukazovať. Jeho route running je precíznejší a ruky sú istejšie! EQ hral veľmi dobre na slote a vyhral hneď niekoľko súbojov 1 vs 1. No raz stratil proti cornerbackovi loptu, čo by bol v reálnom zápase fumble. S rukami má občasné problémy aj ďalší rookie WR Marquez Valdes-Scantling. Rodgers hádzal 40 yardovú Hail Mary na konci 2-minute drillu a vyzeralo to tak, že loptu pre TD zachytil práve MVS. Avšak rookiemu lopta prekĺzla pomedzi prsty. No predviedol aj niekoľko pekných catchov, kde dokázal naplno využiť svoju rýchlosť a krásne sa uvoľnil. Nad všetkými rookies jasne vyčnieva Jake Kumerow, ktorý je oveľa, oveľa viacej konzistentný a skvelý route runner. Počas Family Night chytil všetko čo na neho letelo, vrátane plays cez Jaire Alexandera a Tramona Williamsa a skóroval aj TD. 

 

QB Tim Boyle pokračuje v striedaní si snapov s Aaronom Rodgersom a k lopte sa dostáva ešte pred Kizerom a Hundleym. Je dosť možné, že trénerský tím ho chce naplno pripraviť na nadchádzajúce prípravné zápasy, keďže je spomedzi našich 4 QBs jediným, ktorý v NFL ešte neodohral ani len jeden snap. Boylova silná ruka je niečo, čo sa naozaj oplatí sledovať, avšak ako každý rookie ukazuje nekonzistentné hody. V kapse príliš nepanikári a hádže pekné dlhé lopty. Niekedy hodí typickú „kachnu“, avšak to je všetko len o tréningu a mechanike. Naopak Kizer má problémy s presnosťou. V piatok, ale aj v sobotu netrafil niekoľko hodov. No po svojich dobehol až do end zone a skočil si svoj prvý neoficiálny Lambeau Leap! No zahanbiť sa nenechal ani Brett Hundley. Ten o jednu play na to takisto dobehol po svojich po TD, avšak ten mu nebol uznaný, keď rozhodca odpískal holding. Potom svojim passom našiel WR DeAngela Yanceyho, ktorý skóroval TD, avšak aj táto hra bola posunutá späť kvôli ďalšiemu holdingu. Počas ďalšej hry sa WR Allison nádherne uvoľnil cez CB Williamsa, no Hundley ho prehodil. Boyle a Rodgers už tradične hádzali do malej siete v rohu end zone a dopadlo to nasledovne: 

RB Ty Montgomery bol zodpovedný za to, že sa Aaron Rodgers ocitol na zemi. Čo je niečo, čo by sa na tréningoch nemalo stávať. S Jermaine Whitehead išiel po Rodgersovi z blitzu a Monty ho spozoroval až príliš neskoro a spôsobil kolíziu. Avšak na Aaronove šťastie sa nič hrozné neudialo. 

WR Davante Adams & CB Kevin King aj naďalej pokračujú v osobných súbojoch 1 vs 1. King mal perfektnú coverage na sideline a Davanteho do ničoho nepustil. No potom mu to Davante oplatil a na goal line sa rýchlym pohybom dovnútra presadil a skóroval jednoduchý TD. Súboje medzi týmito dvoma hráčmi sú naozaj okulahodiace!

Počas Family Night poriadne zaujal DT Montravius Adams. Defenzívny lajnmen, ktorý vstupuje do svojej druhej, respektíve prvej sezóny bol počas tohto tréningu proste neblokovateľný. Sám sa na to vyjadril, že už počas rookie sezóny by sa mu v pass rush darilo, avšak zabrzdilo ho zranenie a nemohol tak nič ukázať. No momentálne nám na svoju veľkosť ukazuje skvelú rýchlosť, keďže sa jedná o chlapa, ktorý meria 193 cm a váži 139 kg. Dokáže vynikajúco využívať svoje ruky a vďaka tomu sa vie skvele uvoľniť. Už sa na neho teším v reálnych zápasoch!

Rýchlosť nováčika LB Oren Burksa je evidentná. Je naozaj rýchly a bleskovo dokáže reagovať na screeny. Svoju rýchlosť ukázal aj na TE Lancovi Kendricksovi, ktorého krásne pokryl a prinútil tak Rodgersa zhadzovať loptu pre 10 yardov na Montyho. Avšak je stále otázne ako sa mu bude dariť v boxe počas reálneho zápasu, no v tomto hráčovi máme možno niečo špeciálne. 

OLBs dominovali proti náhradným tacklom. Vince Biegel, Kyler Fackrell, Reggie Gilbert, ale aj Chris Odom zažili excelentnú Family Night. Avšak backupovia na pozícií tacklov sa príliš neukázali. Na základe Family Night je poradie tacklov nasledujúce: Kyle Muprhy, Jason Spriggs a Byron Bell. 

V drille WR vs CB (1 vs 1) sa najviac darilo cornerom – Joshovi Hawkinsovi, Jairemu Alexanderovi a WR Geronimovi Allisonovi. 

Rookie P J.K. Scott puntoval 8x. Prvých 6 bolo z polovice ihriska a trénoval sa dopad pred súperovou end zone. Jeho lopty skončili na 14, 7, 10, 15 a 7 yardovej línií a šiesty pokus skončil o ten jeden yardík v end zone. Počas týchto kopov zaznamenal uctihodný priemerný hang time – 4.51s. Obidvaja zo snapperov Zach Triner a aj Hunter Bradley predviedli vysoký snap. CB Jaire Alexander muffol 4. punt return. 

Na Family Night sa prišlo pozrieť 64,702 divákov! „Chlape, toto je niečo iné. Nevedel som čo to je. Nikdy som nebol súčasťou niečo takéhoto. Mať takto zaplnený štadión len kvôli tréningu. Nemôžem sa dočkať momentu, kedy začne sezóna.“ toto sú slová TE Marcedesa Lewisa. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

REGISTRÁCIA DO FANTASY FOOTBALL SPUSTENÁ!  |