PRESEASON 2018: Postrehy zo zápasu s Tennessee Titans!

Čakanie na futbal sa skončilo!


Packers majú za sebou úspešný vstup do tohtoročnej preseason, keď si na domácej pôde v celku ľahko poradili s Tennesse Titans 31:17. Poďme si teda zhrnúť to najpodstatnejšie, čo sa na ihrisku udialo!

Musím sa priznať, že skupina quarterbackov v celkovom dojme vyzerala lepšie, než som pred zápasom očakával. Do zápasu ako prvý naskočil Brett Hundley a to s jednou výraznou a na prvý pohľad hneď viditeľnou zmenou. Už ho nemôžem volať „prežúvačom“, keďže žuvačku si nechal v šatni a na ihrisku nám už s ňou nervy nepílil. Hundleyho môžme kľudne premenovať na Mr. August, keďže každoročne počas preseason predvádza výkony hodné backupa. Tento titul prevzal od Jeffa Janisa, ktorý sa už tento rok do augustu na našej súpiske nedostal. V kapse vyzeral oveľa pohodlnejšie, než v minulej sezóne, avšak ani teraz to nebolo ideálne a jeho prehľad, keď sa mu to rúca nie je vôbec dobrý. Ako passer vyzeral byť rozhodnejší a hlavne presnejší. V otváracom drive Packers skompletoval 4/5 prihrávok pre 74 yardov, vrátane parádneho 48 yardového passu na Davanteho Adamsa a následne našiel krátkou prihrávkou RB Jamaala Williamsa, ktorý si dobehol po TD. Ďalšiu parádu predviedol, keď sa svojim „bullet“ passom trafil presne medzi dvoch obrancov a skompletoval tak prihrávku na EQ St. Browna. Toto bola paráda. Celkovo skompletoval 9 zo 14 passov (64,3%) pre 108 yardov, 1 TD a 1 interception (čo nebola jeho chyba). Slušný výkon. 

Druhý na rad prišiel nováčik v našom drese – DeShone Kizer. No a jeho debut môžem označiť za úspešný. Problémy sa ukázali s premieňaním príležitostí v red zone. Toto bola azda jeho najväčšia slabina počas minulej sezóny, keď v red zone hádzal priveľa interceptions. Práve v tejto hernej činnosti sa musí zlepšiť a pochopiť, že keď nemá nikoho voľného, tak to tam na silu netlačím a neriskujem interception. Proste to odhodím do outu a dám šancu McCarthymu zacallovať novú play. Prípadne dám šancu Crosbymu na skórovanie field goalu. V jednom momente zápasu hodil na 5 yardovej línií Titans 6 neskompletovaných prihrávok v rade a jeho načasovanie na fade routach nebolo dobré. Niekedy hodil loptu nepresne, ale inak loptu rozdával pomerne spoľahlivo. Inak to bol dobrý výkon. V kapse sa orientoval lepšie ako Hundley. Ukázal aj rýchle nohy a niekoľkokrát si vďaka ním zachránil kožu. Vyzdvihol by som jeho jednu vlastnosť. Väčšina mladých QBs, keď rotujú do strany a vidia maličký priestor na beh, tak si nevšímajú downfield a sústredia sa len na svoj beh. No Kizer vkuse držal zrak v downfielde a vďaka tomu aj skompletoval prihrávku pre značnejší zisk. V tomto má rozhodne plusko. Spomeniem ešte jednu play. Packers stáli po niekoľkých fauloch pred 2nd&30, no Kizer perfektnou loptu našiel Marqueza Valdes-Scantlinga pre 51 yardovú play. Avšak podľa mňa Hundley podal lepší výkon. Celkovo skompletoval 10/19 passov pre 134 yardov.

Ako posledný dostal šancu nováčik Tim Boyle a predviedol parádny výkon! Vyzerá to tak, že Packers opäť našli veľmi silného nedraftovného QB. Z posledných rokov spomeniem napríklad Joa Callahana alebo Tysoma Hilla. Boyle nemá vôbec žiadne skúsenosti s NFL, ale počas tejto noci vyzeral ako starter v NFL. Ukázal nám presne to, čo aj v tréningoch. Silnú ruku, vynikajúcu presnosť a schopnosť ostať v kapse kľudný a doručiť loptu svojim receiverom aj pod enormným tlakom. Aj keď treba poznamenať, že hral najmä proti hráčom, ktorí sa do NFL v tejto sezóne nedostanú. Spomenul by som napríklad situáciu, kedy mal pred nosom v plnom šprinte DB Titans, ktorý prišiel z blitzu, no on aj tak poriadnou bombou neskutočne našiel J´Mona Moora, ktorý však loptu otrasne dropol. Nebyť toho, tak to je neuveriteľný 65 yardový TD. A takýchto plays mal Boyle hneď niekoľko a WRs mu dropli minimálne 4 lopty. Ďalšia parádna lopta z jeho ruky vyletela v závere zápasu, keď hodil krásny 52 yardový TD pass na WR Jaka Kumerowa. Keby na chrbte mal číslo 12, tak by ste si ho ľahko pomýlili s Aaronom Rodgersom pri týchto hodoch. Celkovo mal k dispozícií 4 drivy a pripísal na ukazovateľ skóre 17 bodov. Náš 4. quarterback je lepší, než starting quarterback Bears! 😛

Spomedzi WRs sa najviac ukázal nováčik Marquez Valdes-Scantling. Jeho highlightom bol už spomínaný 51 yardový catch na 2nd&30, pri ktorom naplno využil svoju rýchlosť. Musím povedať, že jeho zápasová rýchlosť je neskutočná. Potom nám ukázal aj svoju schopnosť koncentrovať sa na loptu a v end zone zachytil 15 yardový TD od Tima Boyla. No nevyhol sa aj nejakému tomu dropu, ktorý nemusel byť. Avšak na prvý zápas, klobúk dole! Celkovo zachytil 5 prihrávok pre 101 yardov a 1 TD. Ďalší rookie, ktorý podal solídny výkon bol Equanimeous St. Brown. Ten ukázal, že má spoľahlivé ruky a čo na neho letelo, tak to chytil. Prezentoval sa aj šikovnou hrou po zachytení prihrávky. Celkovo chytil 4 lopty pre 61 yardov. Pekný konzistentný výkon. No náš najvyšší tohtoročný draft pick na pozícií WR – J´Mon Moore odohral otrasný zápas. Predviedol niekoľko lacných dropov a niekoľkokrát dovolil obrancom, aby mu loptu z rúk vyrazili, vrátane play v end zone, čo by bol inak TD. Takisto nezachytil už spomínaný geniálny pass Tima Boyla. Nesmierne slabý výkon. Som sklamaný. 

Počas training campu sa najviac spomedzi WRs hovorí o Jakovi Kumerowi. Kumerow mal pomalší štart do zápasu, no neskôr ukázal perfektný route running a isté ruky. Pripísal si aj 52 yardový TD. Za zmienku stojí reakcia Aarona Rodgersa, ktorý vyskakoval od radosti a po sideline behal ako zmyslov zbavený. Je vidno, že má v tíme nového obľúbenca. Darilo sa mu aj v special teame, čo mu môže pomôcť v prieniku do 53 členného tímu. Už tradične skvelý výkon podal Davante Adams, ktorý CB Malcoma Butlera počas prvého drivu totálne zničil popri sideline a zachytil 48 yardový pass a zastavil sa tesne pred end zone. To už nemá ani cenu Adamsa chváliť, ten chlap hrá parádne. Spomeniem ešte DeAngela Yanceyho, ktorý predviedol 2 pekné catche, no takisto aj jeden drop v end zone. 

Naši WRs mali veľké problémy na fade routach v end zone. Áno, v tíme máme vysokých hráčov, avšak lopty do rohu end zone v tomto zápase nefungovali. Je očividné, že McCarthy chcel dať mladým hráčom príležitosť, no ak to bude takto pokračovať, tak na týchto plays nebude ľahké skórovať ani s Aaronom Rodgersom. 

Packers by sa mali obávať o svoju šírku na poste ofenzívneho tackla. Do zápasu nezasiahli naši starting tackles Bakhtiari s Bulagom. Na ľavom tacklovi sa tak objavil Kyle Murphy a na pravom Byron Bell. No a bol to otrasný výkon. Či už proti jednotkám, alebo dvojkám. Murphy spôsobil strip sack turnover, keď ho porazil môj obľúbenec z tohtoročného draftu – Harold Landry a vyrazil Hundleymu loptu z ruky. No a k tomu Muprhy dovolil hneď niekoľko tlakov na QB. Podľa mňa ešte horší výkon podal Byron Bell. Nedokázal ubrániť Gimela Presidenta, ktorý spôsobil Hundleyho interception. Potom mal holding, false start a prehral súboj s Aaronom Wallacom, ktorý prinútil Kizera opustiť kapsu. Okamžite by som ho prepustil. Ten chlap je katastrofa. V druhom polčase na poste pravého tackla nastúpil Jason Spriggs a obišiel sa bez väčšieho incidentu. Počas kempu podáva z tejto trojky najkonzistentnejšie výkony, no v tomto zápase jednotkou nebol. Keď sa novinári opýtali McCarthy na túto tému, tak len odpovedal, že toto rozhodnutie bolo na základe toho, že sa niečo udialo. Čiže predpokladám, že sa asi stalo niečo mimo ihriska. 

V obrane sa pekne darilo CB Joshovi Jacksonovi. Má za sebou výborný debut a jeho výkon patril medzi tie naše najlepšie. Ukázal nám dobrú coverage a jeho najlepšia hra prišla v end zone, keď k ničomu nepustil Taywana Taylora na fade route a jeho pozícia bola perfektná. Potom predviedol tesnú coverage na treťom downe a vynikajúco zablokoval prichádzajúcu prihrávku. Avšak rozhodca hodil flag za holding, no podľa mňa si túto penaltu mohol odpustiť. Aktívny bol aj CB Lenzy Pipkins a pripísal si z blitzu aj jeden zrazený pass. Mal lepšie, ale aj slabšie chvíľky. No celkovo si myslím, že hral lepšie ako House. Naopak v secondary totálne horel DB Quinten Rollins. Spomeniem najmä 2 obrovské hrúbky. Zápas svojim drivom začínali Titans a hneď čelili 3rd&7. Rollins bol nasadený na WR Nicka Williamsa. Rollins to cutol na inside, no loptu netrafil a dovolil tak WR získať 38 yardov. O niečo neskôr bol na punt returne a dopustil sa fumblu, ktorý však Packers dokázali pokryť. Je vidno, že tréneri mu chcú dať príležitosť a je to skvelý spoluhráč, avšak podľa mňa nemá dostatok kvality do coverage. Treba sa zmieriť s tým, že je to bust a nechať ho ísť. 

Na poste ILB sa v dobrom svetle ukázal nováčik Oren Burks. Nepredviedol síce nič extra (teda okrem peknej stopky na screene), no na loptu reagoval rýchlo, bol tam, kde aj lopta a jeho tackles boli isté. Síce pustil krátky pass na 4. downe, no môže sa z toho poučiť. Z Burksa môže byť nesmierne dôležitý rookie. Rookie Greer Martini odohral tiež obstojný zápas, nedopustil sa väčšej chyba a darilo sa mu najmä v special teame.

Reggie Gilbert nastúpil na pozícií starting outside linebackera a odohral dobrý zápas. Darilo sa mu proti behu, no dokázal aj pravidelne vytvárať tlak na QB. Podľa mňa už má miesto v 53 člennom tíme isté. Rookie Kendall Donnerson si pripísal jeden forced fumble a loptu pre Packers získal Vince Biegel. Kyler Fackrell odohral na svoje pomery slušný zápas, keď si pripísal aj jediný sack Packers a 1 hit na quarterbacka.

 

 

Je dôležité, že sme sa obišli bez nejakých vážnejších zranení. Safety Josh Jones bol v 3. štvrtine odvedený do šatne a podrobil sa testu na otras mozgu. Avšak protokolom prešiel, čo je skvelá správa. Druhý hráč, ktorý musel nedobrovoľne odstúpiť z ihriska bol ďalší safety Jermaine Whitehead. Malo by sa jednať o zranenie chrbta, avšak zatiaľ nemám žiadne informácie o vážnosti zranenia. 

 

 

6 thoughts on “PRESEASON 2018: Postrehy zo zápasu s Tennessee Titans!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ktorí hráči bez mena by mohli zažiariť?  |