Preview Training Campu! Na čo sa môžme tešiť?

Training Camp už klepe na dvere!

Green Bay Packers otvárajú brány training campu už tento týždeň, konkrétne o 2 dni a tým pádom nám začína aj nová sezóna! Sezóna 2018 nám už od začiatku priniesla veľké množstvo zmien, či už na pozícií generálneho manažéra alebo na pozícií ofenzívneho a defenzívneho koordinátora. Hlavnou témou training campu sú pozičné súboje o to, kto sa dostane do 53 členného tímu, tak sa poďme trošku pozrieť na to, čo si treba počas najbližších týždňov poriadne všímať!


KTO A KOĽKO WIDE RECEIVEROV SA DOSTANE DO 53 ČLENNÉHO TÍMU?

Davante Adams je jednotka a Randall Cobb je jednotka na slote, oni majú miesto isté. No kto ďalší sa k ním pripojí a bude patriť medzi zbrane Aarona Rodgersa? Najväčším kandidátom byť trojkou za vyššie spomenutými hráčmi je podľa mňa Geronimo Allison. Ktorý bude chcieť nadviazať na vynikajúci zápas z minulej sezóny proti Bengals a podávať takéto výkony pravidelne. Pred tým ako sa Aaron Rodgers zranil, tak bolo vidieť, že Geronimo má jeho dôveru a to je len a len dobre. Ak sa mu bude dariť, tak to bude veľmi solídna trojka. Zo súčastného kádra odišiel

Jeff Janis a myslím si, že rovnako má svoje dni v zelenom zálive spočítané aj Trevor Davis. Momentálne je našou jednotkou na pozícií punt returnera, no tam to vidím tak, že na tomto poste by sme mohli vidieť Jaireho Alexandra. Ak Jaire dokáže počas zápasov preseason na punt returnoch odviezť dobrú prácu, tak Davis nebude mať šancu sa dostať do 53 členného tímu. Potom tu máme ešte dvojicu DeAngelo Yancey a Michael Clark. Yancey bude potrebovať veľmi silnú preseason, aby sa v tíme udržal. V jeho prospech hrá fakt, že už je v tíme dlhšiu dobu, no konkurenciu má viac než silnú. Michael Clark je môj veľký obľúbenec a takisto je aj obľúbencom Aarona Rodgersa. Obrovský wide receiver ťaží najmä zo svojej výšky a na jump balls bol počas minuloročnej preseason de facto nebrániteľný. Predstavte si situáciu, kedy sa nachádzame v red zone a na ihrisku bude Jimmy Graham, Davante Adams, Michael Clark a Marcedes Lewis! Aaron bude môcť na nich hádzať aj po slepiačky. Stačí, keď to hodí do vzduchu a jeden z nich to už nejako chytí. Neexistuje, že súper bude mať na ihrisku toľko vysokých hráčov, aby sa nevytvoril nejaký miss match. No a potom tu máme našich troch nováčikov. J´Mon Moore by mal byť na finálnej súpiske na 99%. Marquez Valdes-Scantling zaujal trénerov na minicampe a mne osobne je tento hráč nesmierne sympatický. Maká na sebe tvrdo a veľmi sa teším na jeho výkony. Potom tu máme ešte Equanimeousa St. Browna, ten je fyzicky skvele stavaný a na súpiske by sa objaviť mal. No a teraz tu je jedna veľmi ťažká otázka. Kto sa dostane do 53 členného tímu a koľko miest si ponecháme pre wide receiverov? Osobne by som to videl na sedem. Adams, Cobb, Allison, Moore, EQ, MVS a Clark. Avšak ak tréneri budú chcieť len 6. Tak sa bude rozhodovať medzi EQ, MVS a Clarkom, prípadne Yanceym. Dúfam, že tento súboj o miesto neovplyvní žiadne zranenie ako napríklad počas minuloročnej preseason, keď Dupre sa prakticky nedostal na ihrisko.


AKO ZAPADNÚ DO TÍMU NOVÍ TIGHT ENDI?

Určite si všetci pamätáme minulú sezónu a totálny prepadák s Martellusom a.k.a Snakom Bennettom a Lance Kendricksom. Fiasko, aké sa už dlho nevidelo. Gute pokračoval v zbrojení na pozícii tight enda a do tímu priniesol jedného z najlepšieho pass catching tight endov v lige v podobe Jimmyho Grahama, aj keď už nie je najmladší, tak svoje by si odohrať mal. Graham však je čistý pass catching tight end a jeho bloky sú na takej úrovni, ako keby tam postavíte 3 ročne dieťa. Výsledný efekt by bol ten istý. A aj kvôli tomu Gute priviedol z Jaguars Marcedesa Lewisa, ktorý bol označený portálom PFF za najlepšieho run blocking tight enda v lige počas minuloročnej sezóny. O poste trojky sa rozhodne medzi Lance Kendricksom a mladíkom Emanuelom Byrdom. Byrd počas mini campu žiaril ako „severka“ a pre mňa je jednoznačnou voľbou. Kendricks nech sa berie kade ľahšie.


AKO BUDE VYZERAŤ NÁŠ ÚTOK A OBRANA POD NOVÝMI KOORDINÁTOROMI?

Do Green Bay sa vracia v pozícií ofenzívneho koordinátora starý-známy Joe Phlibin. Philbinov útok vedený Rodgersom patril medzi elitu NFL a dúfajme, že tomu bude tak aj tento rok. McCarthy s Philbinom prerobili komplet celý playbook od prvej strany, čo nám pravdepodobne sľubuje poriadnu show. Ak Phlibin dokáže skĺbiť dohromady dominantný passový útok spolu so šikovnou behovou hrou, tak to môže byť nesmierne zaujímavé. Takisto čelí výzve a to zapracovať Jimmyho Grahama do svojho systému tak, aby využil jeho potenciál naplno a vrátil sa do čias, kedy drvil svojou hrou obrany NFL v drese Saints. Ktorých mimochodom túto offseason odmietol kvôli tomu, že chcel byť zaplatený ako WR a Gute mu túto požiadavku splnil. Seahawks ho podľa môjho názoru nevyužívali správne a často ho používali na blokovanie, ale tak nediv sa svetu, keď tá ich OL je ako maslo. Ak chceme vidieť toho pravého Grahama, tak ho musíme využívať prioritne ako pass catchera a postaviť ho aj ako WR, nie len na typické tight end pozície zo slotu.

Na druhej strany lopty je takisto nový koordinátor a je ním Mike Pettine, do ktorého vkladám veľké nádeje a takisto aj hráči, ktorí sa na jeho adresu vyjadrujú len v pozitívnom svetle. Ako som už spomínal v minulých článkoch, tak Pettinova obrana by mala stáť najmä na press corneroch a ILBs, ktorí sú všestranní a rýchli a aj oni sa výrazne zapájajú do pass rushu a coverage. Takže si najviac všímajte hráčov ako Josh Jones alebo Oren Burks. Oni by mali byť základným kameňom Pettinovej obrany. Do pozornosti dávam aj jedného hráča, ktorý by sa mohol dostať do tímu, keďže je to bývalý safety a momentálne LB – Ahmad Thomas. Ak by sa mu vydarila preseason, tak by sme sa mohli dočkať prekvapenia. Počas minulej sezóny bol v practice squade. Keď si to trošku premyslíte, tak tento krok dáva logiku. Martinez a Ryan sú dobrí proti behu, no v pass coverage to už taká sláva nie je. Jediným ILB na passové downy by tak bol Oren Burks a keby sa zranil, tak máme docela prúser. Nebudeme nakoniec ľutovať to, že sme v prvom kole nevyužili príležitosť a neuchmatli si Tremaine Edmundsa? To ukáže len čas…


AKO BUDE VYZERAŤ ROTÁCIA RUNNING BACKOV?

Naš hlavný tréner Mike McCarthy je neslávne známy tým, že nedokáže svojim RBs správne rozdávať hrací čas a priestor. Niekedy je jeho prístup úspešný, no väčšinou to je tragédia. Preto teraz musíme vkladať svoju dôveru do Joea Philbina, ktorý snáď dokáže McCarthymu ukázať cestu, akou sa je potrebné vydať. Packers by si mohli zobrať príklad z New Englandu Patriots, ktorí dokážu svojich running backov naplno využívať na základe ich individuálneho talentu. Ak toto Packers dokážu, tak môžu našu trojku v podobe Jones-Williams-Monty dostať poriadne vysoko.


BUDE OFENZÍVNA LAJNA NAŠOU SILNOU STRÁNKOU?

Ľavá strana ofenzívnej lajny je vyhradená pre najlepšieho pass protecting ľavého tackla v NFL – Davida Bakhtiariho a LG Laneho Taylora. Takisto pozícia centra je jasná, kde je jednotkou Corey Linsley. Pozícia pravého guarda by mala byť doménou stále sa zlepšujúceho Justina McCraya a backupa by mu mal robiť rookie Cole Madison a Lucas Patrick, avšak nebuďme prekvapení, ak bude Madison aj starterom. Na pozícií pravého tackla je jednotkou Bryan Bulaga, avšak ten s najväčšou pravdepodobnosťou štart sezóny nestihne a začne ho na PUP liste. Tak tu sa nám ponúkajú nasledujúce možnosti: Jason Spriggs, Kyle Murphy a Byron Bell. Tu si vôbec netrúfam predpovedať, že kto sa postaví na post RT. Ak sa táto trojka počas preseason moc neosvedčí, tak by som možno skúsil zostavu Bak-Taylor-Linsley-Madison-McCray. No určite bude nesmierne zaujímavé sledovať ako s ponúknutou šancou spomínaní hráči naložia a o všetkom sa rozhodne v preseason!


DOKÁŽU MLADÍ CORNERS HRAŤ NA VYSOKEJ ÚROVNI?

Úprimne si povedzme, na koho sa bude obracať zrak celej NFL v našom tíme? Na Aarona Rodgersa a hlavne na mladíkov Kevina Kinga, Jaireho Alexandera a Josha Jacksona. Ak chcú Packers uspieť, tak všetci títo traja mladí hráči budú musieť nastúpiť na ihrisko v poriadnom štýle. Tramon Williams sa vracia a s ním aj Davon House, ktorí do šatne prinesú potrebné skúsenosti a líderstvo. Takisto sa vracia do zostavy Kevin King, ktorý podstúpil operáciu ramena a teraz by už malo byť na 100% ready. Jeho prípadné zlepšenie sa bude veľkou mierou podieľať na úspechu, čí neúspechu našej secondary. Nezabúdajme ani na tvrdo pracujúceho Lenzyho Pipkinsa, alebo hráčov ako Josh Hawkins, Herb Waters, Donatello Brown alebo aj tragéd Quinten Rollins a Demetri Goodson, ktorí sa môžu nejakým zázrakom objaviť na finálnej súpiske. Spoliehať sa na mladých hráčov je vždy gamblerstvo. A na pozícií cornera to je kurňa veľké gamblerstvo. Dokáže defenzívny koordinátor Mike Pettine premeniť túto skupinu na jednu z tých lepších v NFL? Do obrany sa pridala rýchlosť a veľkosť, no bude nedostatok skúseností kľúčovým faktorom? Ak áno, tak dúfam, že sa to naplno neukáže v postseason, ale už skorej, lebo ďalší notebook, alebo televízor kupovať nechcem. Vidím to tak, že na outside startermi budú King a Williams a trojkou bude Josh Jackson, ktorý môže do pár weekov vytlačiť Williamsa z pozície startera. Slot bude doménou Jaireho Alexandera, ktorému bude robiť náhradníka Lenzy Pipkins. Na súpisku sa podľa mňa ešte dostane Josh Hawkins a Herb Waters. Čierny Peter ostane v rukách Browna, Goodsona a Rollinsa.


JE TOTO NAJLEPŠIA DEFENZÍVNA LAJNA V NFL?

Odpovedať na túto otázku je ešte veľmi skoro, avšak stojí to za opýtanie. Mike Daniels, Kenny Clark, Dean Lowry, Montravius Adams a nová akvizícia Mo Wilkerson môžu spolu vytvoriť nesmierne dominantnú DL. Ak všetko pôjde tak ako má, tak môžme očakávať našu obranu v tej lepšej polovici ligy. Kenny je stále mladší ako niektorí rookies a to už vstupuje do svojej 3. sezóny v NFL a hrá na takej úrovni, že patrí medzi najlepších NT v lige. Daniels je v súbojoch jedna na jedna takmer nebrániteľný a súperi ho musia zdvojovať. Táto dvojka patrí medzi to najlepšie, čo súčasná NFL ponúka v obrane proti behu. Ak zaberie táto skupina, tak sa na hru obrany Packers bude opäť raz radosť pozerať.


DOKÁŽÚ SA CLAY MATTHEWS A NICK PERRY POSTARAŤ O POST OUTSIDE LINEBACKERA?

Odpoveď na túto otázku je viac než jasná. ZDRAVIE. Najlepšia dni Claya Matthewsa už máme s 99.99% istotou za sebou, no Packers nedraftovali žiadneho čistého pass rushera. Takže to vyzerá tak, že ťarcha pass rushu bude ležať najmä na tejto dvojke. Do zápasového kolotoča sa konečne vracia aj Vince Biegel, v ktorého majú Packers obrovskú vieru a ja takisto. Potenciál má obrovský, veď pred zranením počas záveru college kariéry bolo odhadované, že na Drafte pôjde niekde okolo 2. kola a podával také výkony, ktoré boli prinajmenšom také dobré, ako tie T.J. Watta, ktorý bol jeho kolegom počas pôsobenia na univerzite Wisconsin. Spomeniem k nemu ešte jednu informáciu, počas offseason nabral na svalovej hmote a svedomito trénoval spolu s Clayom Matthewsom. No nesmieme zabúdať ani na Reggieho Gilberta, ktorý môže byť čiernym koňom našej súpisky. Alebo žeby sa predviedol Kendall Donnerson? Nechajme sa prekvapiť!


AKÉ VYDANIE HA HA CLINTON-DIXA SA OBJAVÍ V SEZÓNE 2018?

Ha Ha počas minulej sezóny nemal nijako žiarivé štatistiky a ani jeho hra nebola na takej úrovni ako by sme si želali. Morgan Burnett je preč a tak sa z Dixa stal „krstný otec“ našej skupiny safeties. Ak chceme pomýšľať na úspech, tak potrebujeme minimálne takého Haháča ako v roku 2016, kedy si za svoje výkony vyslúžil účasť v Pro Bowle. Toto je ďalší hráč, ktorého musí Mike Pettine prebrať k životu. Dix sa vyjadril, že schémy Capersa mu vôbec nesedeli, tak som zvedavý, ako mu budú sedieť tie Pettinove. Dix nemá žiadnu skvelú rýchlosť a ani len z ďaleka ho nemôžme porovnávať s Nickom Collinsom, no dokáže zahrávať hry a keď sa mu darí, tak patrí nad priemer NFL. Určite si však na tejto pozícii všímajte ešte Kentrella Brica, ktorý v roku 2016 zažil veľmi solídnu rookie sezónu, no v minulom roku ho pribrzdilo zranenie. Josh Jones by mal byť podľa posledných informácií už jednoznačným safetym. Vo svojej rookie sezóne mu vôbec nepomohlo, že musel striedať viacero pozícii. Ak sa zlepší v coverage, tak duo Dix-Jones môže byť celkom solídne.


NOVÝ PUNTER A LONG SNAPPER SA UCHYTIA, ALEBO TO BUDE OBROVSKÝ KROK VEDĽA?

PK Scott je novým punterom a má nesmierne silnú nohu. Počas mini campu kopal naozaj dobre a Packers sa tak rozhodli prepustiť svojho osvedčeného puntera Justina Vogela, ktorý v minulej sezóne exceloval a ja som ho zvolil za nováčika roku v našom tíme. No musím veriť vedeniu, predsa je tu dôvod, prečo tam sú oni a nie ja. Hunter Bradley bol draftovaný, aby nahradil nášho dlhoročného long snappera Bretta Goodeho. To že bol draftovaný a nie ulovený medzi nedraftovaými hráčmi (čo je typické pre long snapperov) znamená, že Packers majú od neho veľké očakávania a vkladajú do neho svoje nádeje. Podľa posledných správ, Bradley počas mini campu nepredvádzal najlepšie výkony, čo môže byť nemalým problémom. Snáď vám nemusím pripomínať čo sa dialo, keď na ihrisku boli hráči ako Tybor Pepper, alebo Derek Hart. Mason Crosby sa tak musí vysporiadať už so svojim 4. holderom a 3. long snapperom. Mason je veľmi dobrý kicker, no ak medzi ním a LS s holderom nebude fungovať mechanika, tak nás to môže vyjsť nesmierne draho. Osobne som toho názoru, že sa opäť vráti Brett GOOD(e). Pripomeniem ešte jednu vec, na ktorú sa takmer vôbec neprizerá z pohľadu fanúšika, no je to nesmierne dôležité. V tíme už nemáme Jeffa Janisa, ktorý bol pre hru v special teame doslova stvorený a pri puntovaní zohrával kľúčovú úlohu a osobne ho považujem za jedného z najlepších hráčov do special teamu v NFL. No teraz budeme musieť nájsť za neho náhradu.


KTO SA STANE BACKUPOM NA POZÍCII QUARTERBACKA?

Tak toto bude nesmierne zaujímavá bitka o miesto v tíme. Kizer vs Hundley. Manták z minulej sezóny vs Manták z minulej sezóny. Nesporný talent vs prežúvací talent. Mojim osobným favoritom je práve DeShone Kizer. Hundleyho už mám plné zuby a neviem, či by to už moje srdce vydržalo, keby sa opäť dostal na ihrisko. Kto nakoniec uspeje? O tom rozhodne training camp a zápasy preseason!


JE NOVÝ KONTRAKT AARONA RODGERSA PROBLÉMOM?

Prvotné správy hovorili o tom, že nový kontrakt bude podpísaný ešte pred začatím training campu, avšak posledné správy hovoria o tom, že Packers a Rodgers sa k podpísaniu novej zmluvy nijako nepriblížili. Aaronovi ostávajú z aktuálneho kontraktu dva roky. Záujem o predĺženie zmluvy z oboch strán je evidentný a musíme len dúfať, že naše vedenie to nepokazí a budeme si môcť Aarona užívať v drese Packers ešte minimálne 6 rokov!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Packers opúšťa ďalší wide receiver!  |