PREVIEW: WEEK #15 – Chicago Bears vs Green Bay Packers

Ukončíme pre Bears sezónu?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Chicago Bears

Kedy?  15/12/2019 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 199 zápasov (2 v postseason): 98 výhier, 95 prehier, 6 remíz

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass

  1. https://home.nflbite.com/
  2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  3. https://sportsurge.net/#/events/1

Kurzy: 

Tipsport:výhra domácich: 1.53 ,remíza: 16.50 , výhra hostí: 2.84

Fortuna: výhra domácich: 1.50 ,remíza: 15.00 , výhra hostí: 2.83

Niké: výhra domácich: 1.54 ,remíza: 13.37 ,výhra hostí: 2.88


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Green Bay Packers sú stále zdraví, čo je SKVELÉ!!! (Klop, klop, klop)… Otázna je len účasť CB Kevina Kinga a TE Jimmyho Grahama. King vynechal minulý zápas proti Redskins kvôli problémom s ramenom. No coach LaFleur sa vyjadril, že je ohľadom účasti Kevina optimistický. Graham má problémy so zápästím a trieslom. Počas celého týždňa trénoval limitovane. 

Na strane Bears sú out 4 hráči a to WR Taylor Gabriel, TE Ben Braunecker, OL Bobby Massie a LB Danny Trevathan. Otázna účasť je pri DL Roy Robertson-Harrisovi a WR Javonovi Wimsovi. 

Akiem Hicks je jedným z najlepších interných defenzívnych lajnmenov v lige, no aktuálne je na IR. Bude v nedeľu hrať? Zatiaľ to vyzerá tak, že bude. Hicks sa pripravuje na zápas tak, ako keby šiel hrať a jeho návrat je pre celú obranu veľkým boostom. Jeho neprítomnosť v strede obrany bolo cítiť a je to proste netvor (v dobrom slova zmysle), na ktorého sa môže spoľahnúť. Je to líder obrany a ak sa vráti, tak máme o ďalšiu vrásku naviac. 

AKTUALIZOVANÉ: Bears oficiálne aktivovali Akiema Hicksa z IR a je tak na aktívnej súpiske. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Minulý rok sme cestovali do Chicaga, kde sme museli vyhrať, inak by Bears oslavovali víťazstvo v divízii a zaručené miesto v playoff s minimálne jedným domácim zápasom. My sme bojovali ešte o ako takú šancu na playoff, no potrebovali sme víťazstvo. Nám sa vyhrať nepodarilo, Bears doma vyhrali 24:17 a mohli oslavovať. Bola to naša 100. sezóna a skončila sa nechválne známo. Tento rok Bears oslavujú svoju 100. sezónu, cestujú na Lambeau Field a ak sa chcú udržať v boji o playoff, tak nás musia poraziť. Inak sa sezóna pre nich skončí a my tak máme šancu pred vlastnými divákmi na sladkú odplatu. Zároveň sa jedná o 200. zápas medzi týmito dvoma tímami, čo na náboji duelu ešte len pridáva. Tento zápas je pre Bears Super Bowlom. Preto to určite nebude prechádzka ružovou záhradou, Bears sa budú snažiť hrýzť a naďalej tak živiť svoje teoretické šance na účasť v playoff. Matematika je jasná. Packers porazia Bears a keď Minnesota buď vyhrá, alebo remizuje, alebo LA Rams vyhrajú, tak tím Matta Nagyho je oficiálne eliminovaný z bojov v playoff. Zaujímavosťou je, že v 19 zápasoch proti Packers od roku 2011 Bears vyhrali len 3 krát. 

NEBUDE TO ĽAHKÉ

Bears ešte pred pár týždňami neboli schopní hýbať loptou, boli králi 3&outov a boli schopní prehrať s kýmkoľvek. Fanúšikovia Bears volali po hlave head coacha Matta Nagyho, či QB Trubiskyho. Bola to veľmi podobná situácia, akú sme zažili vo svojej 100. sezóne práve my…(Zrejme je tá magická stovka nejako prekliata)..- No aktuálne sa im tento zadrhnutý stroj podarilo rozbehnúť, Trubisky v posledných troch zápasov skompletoval 70% svojich prihrávok s passer ratingom 99.1. Zároveň tieto zápasy aj vyhrali. Obrana Bears možno nie je taká dominantná v minulej sezóne, no stále patrí úplne k tomu najlepšiemu, čo môžme v súčasnej NFL nájsť. Obrana vedená generačným talentom Khalilom Mackom na jeden zápas pustí priemerne 17.8 bodov, čo je 4. najlepšie číslo v NFL. Prečo sa im však v tejto sezóne nedarí?

V minulej sezóne boli Bears na prvom mieste v takeaways (36), na prvom mieste v interceptions percentile (4.39%), a v percentile sackov na deviatom mieste (8.13%). Avšak v tejto sezóne sú len na 17. mieste v počte takeaways (16), na 27. mieste v percentile interceptions (1.65%) a na 25. mieste v percentile sackov (6.20%). Hra ich obrany mala vplyv na to, že útok Bears stál mnohokrát pred krátkym ihriskom a na víťazstvo im stačilo skórovať jeden TD a kopnúť 3 FGs. Avšak teraz big plays v podaní obrany tak často neprichádzajú, Bears musia hýbať s loptou a to im nejde. V minulej sezóne skórovali 6 defenzívnych TDs a v tejto sezóne len jeden.

TRUBISKY MUSÍ BYŤ NEISTÝ

Ako som už spomínal trošku vyššie, QB Mitchell Trubisky prichádza na Lambeau Field nažhavený a v posledných dvoch zápasoch vyprodukoval 7 touchdownov, ktorými priviedol Bears k výhram. Čo musia spraviť Packers pre to, aby táto jeho úspešná šnúra nepokračovala? Všetko musí začínať už pred snapom. Pettine ho musí pred snapom zmiasť tak, že Trubisky nebude vedieť, čo pred sebou vlastne vidí. To je prvý bod. Druhý bod je ten, že ho musíme udržať v pockete a prinútiť ho hrať pozíciu QB a nie RB. Defenzívny koordinátor Mike Pettine by mal callovať toľko rôznych coverages, ako je len možné, ukazovať mu rôzne blitzy a prinútiť ho k tomu, aby musel váhať, že čo vlastne hráme. Všetci veľmi dobre vieme, že pokiaľ sa Trubisky dostane do pohody a vie čo sa bude diať, tak to dokáže využiť. Matt Nagy sa snaží postaviť ho do situácií, v ktorých loptu posiela z lopty veľmi rýchlo a reaguje na to, čo vidí. Lions takmer vôbec neblitzujú, pred snapom to pre Trubiskyho spravili fakt jednoduché. Cowboys zase len málokedy pred snapom maskujú to, čo idú robiť v coverage. Pri väčšine plays v týchto zápasoch Trubisky ešte pred snapom presne vedel, kam loptu bude hádzať a jeho first read bol takmer vždy voľný. Preto to náhle zlepšenie jeho hry. Cowboys, ani Lions mu život ale že vôbec nesťažili. Pozrite sa na zápas s Giants. Giants pred snapom maskovali čo sa len dalo a Trubisky mal problémy s čítaním obrany a trvalo mu dlho zistiť to, kam s loptou pôjde. Aj keď Bears síce vyhrali, tak Trubisky hodil 2 interceptions. Proti Packers si toto dovoliť môcť asi nebude. Akonáhle ho obrana zneistí, tak sa mu to začne rúcať a nad všetkým premýšľa až prehnane veľa. V prvom weeku sa nám to podarilo, Trubisky hral z pocketu, a útok Bears bol totálne bezzubý. Nebyť zázračného Robinsona, ktorý tam pochytal aj nemožné, tak by to vyzeralo ešte oveľa horšie, ako to nakoniec bolo. Trubisky hádzal loptu celkovo 45 krát, mal passer rating len 62.1 s priemerom slabučkých 5 yardov na jeden pokus. Zároveň mal len 3 behy pre 11 yardov. RBs Bears boli úplne mimo hru, mali dokopy len 12 behov s priemerov 2.9 yardov na jeden beh. Dokážeme to spraviť opäť? 

O zlepšení Bears v útočnej fáze hovoria aj štatistiky dvoch útočných hráčov. RB David Montgomery v posledných dvoch zápasoch nabehal 161 yardov na 36 behov, čo je priemer 4.47 yardov na jeden beh 80.5 yardov na zápas. V prvých 11 zápasoch v tejto sezóne mal 156 behov pre 519 yardov, čo je priemer 3.33 yardov na jeden beh a priemer 47.18 yardov na jeden zápasy. WR Anthony Miller v zápase na Deň vďakyvzdania proti Lions zachystil 9 prihrávok pre 140 yardov a minulý týždeň proti Cowboys zachytil 3 lopty pre 42 yardov, vrátane jedného TD. V posledných 4 zápasoch má 24 zachytených prihrávok pre 313 yardov (13.0 priemer) 

OFENZÍVNA LAJNA BEARS

V prvom meraní síl bol Trubisky sackovaný hneď 5 krát. Ofenzívna lajna Bears mala s pass protection problémy a to najmä na pravej strane. Pre Kyla Longa sa sezóna skončila a Bobby Massie je out na niekoľko týždňov s vyvrtnutým členkom. Rashaad Coward a Cornelius Lucas boli nie perfektnou, avšak solídnou náhradou. No odkiaľ sa Bears rozhodli prehodiť Codyho Whitehaira späť na pozíciu centra a Jamesa Danielsa na pozícii ľavého guarda, tak ich ofenzívna lajna nabrala nových dych. Trubisky hovoril o tom, že sa zlepšila komunikácia a môžme vidieť zlepšenie ako v behovej hre, tak pri pass protection. V poslednom mesiaci sa ofenzívna lajna Bears fakt zlepšila. No je to dostatočne kvalitná na to, aby udržala pass rush Packers? Podľa mňa nie. Ani na jednom poste nevidím matchup, ktorý by mali na strane práve Bears. Videli ste čo spravili náš 4-man rush v podaní Gary-Clark-Smith-Smith v zápase s Redskins? Trubisky sa bude musieť lopty zbaviť veľmi rýchlo, inak to pre Bears dobré nebude. A tu sa opäť vraciame k prvému bodu a to prinútiť Trubiskyho premýšľať, zmiasť ho a zobrať mu first read. 

ČO S AARONOM JONESOM?

Nedeľný zápas proti perfektnej obrane Bears je skvelou príležitosťou na to, aby Packers dokázali, že dokážu udržať RB Aarona Jonesa v game plane aj proti skvelej obrane. Keď sa Jones rozbehne, tak je útok Packers na elitnej úrovni a je ho ťažké zastaviť. No akonáhle ho trošku vyhodíme z game planu, tak je to úplne iná káva a máme problémy. Môžte si staviť na to, že všetka snaha Bears sa bude upriamovať na zastavenie Jonesa, čím ho budú chcieť vymazať zo zápasu. Bude Zaujímavé sledovať, či Matt LaFleur, Nathaniel Hacket, Luke Getsy a Aaron Rodgers dokážu nájsť spôsob, ktorým Jonesa udržia v zápase a bude produktívny proti elitnej obrane. Nemôžu mať pripravený len jeden scenár. Musia ich mať hneď niekoľko a počas zápasu ich striedať. Ak sa uchýlime k jednému, tak to možno pôjde v jednom, dvoch drivoch, no potom to obrana Bears rozpozná a sme nahratí. Pestrosť a kreativita nášho útoku bude v tomto zápase zohrávať veľkú úlohu.

Tu je jedna štatistika ktorá ukazuje, ako je Aaron Jones pre náš útok dôležitý. Ke%d mal v tejto sezóne 20 a viacej dotykov s loptou, tak Packers sú na bilancii 4-0 a Jones má v týchto zápasoch priemer 187.5 yardov na zápas. Nie je to teraz tak, že dajme Jonesovi plus 20 lôpt a vyhráme. Avšak niečo nám to môže našepkať. Dobrá behová hra rozbehne aj play-action a podobne. Všetko na sebe nadväzuje.

KONZISTENTNÝ ÚTOK

 Ak by ste náš útok súdili len na základe prvého ofenzívneho drivu, tak by sme povedali, že je jeden z najlepších v NFL. No problém je v tom, že nedokážeme nadviazať na skvelý začiatok. Na otváracom drive v tejto sezóne máme priemer 3.77 bodov, no vo všetkých ostatných drivoch máme priemer len 2.06 bodov. Žiadny iný tím v NFL nemá väčší prepad od prvého drivu než my. Nemôže byť žiadnych pochýb o tom, že LaFleur dokáže pripraviť perfektné skriptá na prvý drive, ktoré mu vychádzajú. V prvej štvrtine sa nám darí a Rodgers v nej hodil 8 TDs, žiadnu interception, má priemer 10.3 yardov na jeden pokus, skompletoval 76% svojich prihrávok a jeho passer rating je v prvej štvrtine 136.1. Spomedzi všetkých QBs v NFL Rodgers vedie štatistiku v nahádzaných yardoch, TD prihrávkach a passer rating v prvej štvrtine zápasu. V prvej štvrtine máme toľko TD, ako puntov (14-14) Celkovo sme v prvej štvrtine skórovali 98 bodov, čo je tretie miesto v NFL, keď sme len za Ravens a Patriots. V prvej štvrtine sme v skórovaní +52 , no v druhej, tretej a štvrtej štvrtine dokopy na -13. Rodgersov rating v ostatných štvrtinách padá na 92.6, skompletuje len 61.2% prihrávok s priemerom 6.6 yardov na pokus. Potrebujeme na drivy v prvej štvrtine nadviazať. Tieto drivy sú dobre naplánované. Je možné, že LaFleur nie je efektívnym play-callerom a má problém dávať dokopy útočné drivy, keď sa už nejde podľa skriptu. Packers v útoku dokážu hrať naozaj efektívne, to nám už ukázali, už len nájsť konzistentnosť. Máme na to posledné 3 zápasy regular season. A poviem vám toto. Ak sa nám podarí nájsť rytmus v útoku a Rodgers bude robiť to čo má, tak v NFL nebude jediný tím, ktorému by sa v playoff pred Packers s Aaronom Rodgersom nerozklepali kolená. Kedy je lepší čas na to celej NFL ukázať, že Rodgers to stále v sebe má, než proti rivalovi z veterného mesta, ktorému môžme ukončiť sezónu? Toto je za mňa ideálny čas! 

JAIRE VS ALLEN

Tak toto môže byť naozaj skvelý a zábavný duel. CB Jaire Alexander na strane Packers a WR Allen Robinson na strane Bears. Toto je matchup, ktorého výsledok bude nakláňať misky váh na jednu, či druhú stranu. Myslíte si, že Bears dokážu hýbať loptou, ak Robinson nebude tým x-faktorom? Ja si myslím, že nie a ak ho z nášho tímu dokáže niekto zastaviť, tak je to len Jaire. 

BULAGA VS MACK

Keď sme hrali vo weeku 1 proti Bears, tak sme vyhrali aj vďaka tomu, že náš pravý tackle Bryan Bulaga zo zápasu úplne vymazal hviezdneho OLB Khalila Macka. Počas 40 pass-blocking snapov v prvom tohtoročnom meraní síl týchto dvoch starčekov (Packers a Bears) NFL, Bulaga čelil Mackovi pri 13 snapoch, na ktorých nepovolil ani len jeden jediný tlak na QB proti pass rusherovi, ktorý je považovaný za najlepšieho v NFL (a oprávnene). Ak sa Bulagovi tento výkon podarí zopakovať, tak nech mu po zápase Gutey rovno donesie novú zmluvu, lebo v NFL nie je tackle, ktorý by toto dokázal v jednej sezóne hneď dva krát. 

No ako celku sa našej obrane v prvom weeku nedarilo. Rodgers bol sackovaný 5x a Aaron Jones nabehal len 39 yardov. 

BITKA SPECIAL TEAMOV

Toto je zápas, v ktorom môže hra special teamu rozhodnúť o osude zápasu. Bears majú duo dynamických returnerov, ktorí musia v nedeľu Trubiskymu pomáhať a ponúkať mu dobré štartovacie pozície pre útočné drivy. No keď hovoríme o kickerovi, tak tam majú mladého a neskúseného kickera Eddyho Pineira, ktorý si kopanie vo Frozen Tundre pri -15 stupňoch celzia moc užívať nebude. Môžme povedať, že Bears majú výhodu na returne, keď tam majú Cordarrelle Pattersona a Tarika Cohena. Cohej je minuloročný Pro Bowl returner, ktorý je v tejto sezóne na druhom mieste v počte v yardoch na punt returne a jeho priemer 9.1 yardov na return je tretím najlepším v celej lige. Jeho najdlhší return v tejto sezóne mal hodnotu 71 yardov. Patterson je ďalší Pro Bowler a 4 násobný All-Pro returner, ktorý vedie NFL v počte yardov na returne v tejto sezóne a to hneď o 70 yardov. Je jedným zo 6 hráčov v tejto sezóne, ktorý majú na svojom konte kick return TD. Jeho priemer 30.2 yardov je druhým najlepším v NFL. Počas 14 weekov sme na 23. mieste čo sa týka priemeru pustených yardov na punt return (8.2 yardov) a na 26. mieste v priemere pustených yardov na kick returne (24.4). 

No my máme výhodu v kopaní, kde v tejto sezóne kope takmer bezchybný Mason Crosby. Očakávam, že Bears sa v tomto zápase môžu pokúsiť aj o nejaké tie faky, či už pri puntoch, alebo pokusoch o FG. Musia tento zápas vyhrať a musia využívať všetky možné zbrane. Ich special team coach Chris Tabor je jedným z najlepších v tomto biznise a pri akejkoľvek situácii v special teame sa musíme mať na pozore!

NICK KWIATKOSKI

Bears prišli o svojho skvelého mladého inside linebackera Roquana Smitha, ktorý sa zranil na celú sezónu. Avšak číslo 44, ktoré nosí Nick Kwiatkoski, je skutočne podhodnoteným hráčom. Robí všetko, čo od hráča na tejto pozícii chcete a to nie len priemerne, ale na fakt dobrej úrovni. Jeho tvrdosť pri behovej obrane a schopnosť pohybu v priestore sú naozaj do očí bijúce. Odporúčam vám sledovať tohto hráča. Po sezóne je voľným hráčom a ak by ho Packers dokázali podpísať, tak by to bol hit ako sviňa. Keď už hovorím o pozícii ILB. Tak by LaFleur mohol nadviazať na svoj skvelý úvod zo zápasu s Redskins, keď na nich vybehol so špeciálne nadizajnovanými hrami práve na nich. Bears sú bez Smitha a s našimi TEs by mohli mať problém. To isté platí pre prípad, keď sa do passovej hry zapojí FB Danny Vitale. A toto je moja bold prediction na tento zápas. Danny zachytí TD! A keď sa to udeje, tak to len budem oslavovať! Ešte viacej ako TD Kumerowa, hh. Prípadne sa Mack môže posunúť viacej do stredu, no tým prídu o silu v pass rushy a dať Rodgersovi čas na odhody sa nevypláca. Upozorním ešte na tú prvú big play na Grahama z úvodu zápasu proti Redskins. Pozrite si to ešte raz a napíšte mi do komentárov, kto beží popri pravej sideline úplne voľný pre TD? Kto to napíše ako prvý a ide na stretko, tak mu kupujem jedno veľké pifko! Nie, môj chalan Danny to nie je, a ani Kumerow. 

NAŠE STRETKO!

Tento zápas nebude len 200. stretnutí týchto dvoch rivalov, ale aj historicky prvým stretkom nášho fanklubu! Spoločne sa zíde niečo okolo 30 syrových hláv a budeme spolu pozerať zápas týchto dvoch obrovských rivalov! Na našej webovej stránke nájdeš o tomto stretku všetky základné informácie! 


GO PACK GO!!!!!!

One thought on “PREVIEW: WEEK #15 – Chicago Bears vs Green Bay Packers

  • 17 decembra, 2019 at 0:06
    Permalink

    Kluci si to neumějí udělat jednoduchý, prostě chtěj napínat diváky do poslední vteřiny. Chápu, že by to jinak byla nuda:)

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Packers majú záujem aj o skvelého trénera quarterbackov!  |