PREVIEW: WEEK #4 – Chicago Bears vs Green Bay Packers

Najväčšia rivalita v NFL napíše svoju novú kapitolu už tento štvrtok!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Chicago Bears

Kedy? 29.9.2017 o 2:25 (noc zo štvrtku na piatok)

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 194 zápasov (vrátane 2 v postseason): 94 víťazstiev, 2 remízy, 94 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? Gamepass, Sport 2

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com
  3. www.batmanstream.live

Predpoveď počasia: 16ºC

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.30, remíza: 14.50, výhra hostí: 4.45

Fortuna: výhra domácich: 1.28, remíza: 17.00výhra hostí: 4.47

Niké: výhra domácich: 1.30, remíza: 16.00, výhra hostí: 4.25


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný zápas sa odohral 18.12. 2016 na Soldier Fielde v Chicagu. Zaujímavosťou je, že Aaron v tomto zápase nehodil ani jeden TD. Avšak práve on a Jordy Nelson sa postarali o víťaznú play v posledných sekundách zápasu. Packers boli hlboko na vlastnej polovici,dokonca zápasu ostáva pár sekúnd a Aaron našiel 60 yardovou bombou svoju „dvojičku“ Jordyho Nelsona, ktorý loptu zachytil, Packers spikeli loptu a Mason Crsoby premenil 32 yardový FG s uplynutím času. Packers vyhrali 30-27. V tomto zápase nám perfektne fungovala behová hra. Montgomery mal 16 behov pre 162 yardov a 2 TDs! Jeho najdlhší beh meral 61 yardov. Skvele mu sekundoval aj Christine Michael, ktorý mal 4 behy pre 45 yardov, avšak jeden jeho beh Meral 42 yardov a práve týmto behom skóroval aj TD.


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

OT David Bakhtiari (hamstring) – nepravdepodobné, že nastúpi, OT Bryan Bulaga (členok) – nepravdepodobné, že nastúpi, DT Mike Daniels (bok) – otázny, CB Davon House – nenastúpi, LB Nick Perry – otázny


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO SI TREBA POČAS ZÁPASU VŠÍMAŤ?

PREBUDÍ SA UŽ MARTELLUS BENNETT?!

Máme za sebou už 3 zápasy a Martellus v nich dokopy nespravil nič. Počas týchto zápasov zachytil len 11 prihrávok pre 102 yardov a 0 TDs. Avšak Packers Bennett podpisovali s očakávaním, že práve on bude obrovským prínosom pre náš útok. Rozhodli sme sa nechať odísť Jareda Cooka, ktorý podával vynikajúce výkony a s Aaronom si perfektne rozumeli. Mal isté ruky, čo sa však nedá povedať o Bennettovi. Martellus predviedol niekoľko dropov na istých catchoch. No a práve TNF proti jeho bývalému tímu bude pre neho ideálnou príležitosťou naštartovať svoju produktivitu. Bears zatiaľ v bránení TEs v tejto sezóne odvádzajú dobrú robotu. Celkovo povolili tight endom zachytiť len 8 prihrávok pre 194 yardov a 1 TD. Avšak obrovskú časť v tejto štatistike pridal Austin Hooper z Falcons, keď zachytil 2 passy pre 128 yardov a 1 TD. No Bears majú nočnú moru z Aarona Rodgersa. Aaron vo svojej kariére porazil Chicago celkovo 14 krát, čo je viacej ako hociktorý iný tím v NFL. Celkovo proti Bears nahádzal 4,417 yardov, 38 TDs a jeho quarterback rating je 105.7. Čiže očakávam, že Rodgers bude opäť na ihrisku dominovať a nájde svojou prihrávkou práve Bennetta niekoľko krát počas zápasu.


ÚLOHA Č.1= ZASTAVIŤ DUO RBs

Naša obrana bude mať plné ruky roboty so zastavovaním dynamického backfieldového dua v hlavnej úlohe s Jordanom Howardom a rookiem Tarikom Cohenom. Minulý týždeň Howard po 1x v tejto sezóne prekročil hranicu 100 nabehaných yardov za jeden zápas. Cohen mu sekundoval so 78 yardami po zemi a 4 zachytenými prihrávkami pre 24 yardov. Howard v tejto sezóne skóroval 3 TDs a Cohen pridal jeden, ale má skvelý priemer na jeden beh – 6.5 yardov. Takisto vedie ligu v počte zachytených prihrávok RB (20). 


CLAY MATTHEWS MÁ NA DOSAH PREPÍSANIE HISTÓRIE

Štvrtkový zápas proti Bears môže byť pre Claya najpamätnejším zápasom proti nášmu rivalovi zo Severu. Claya delí jeden sack od prekonania nášho historického lídra v počte sackoch Kabeera Gbaja-Biamila, ktorý počas svojej kariéry ako Packer zaznamenal 74.5 sacks (Clay je na čísle 74.0). Matthews dokopy vo svojej kariéry zaznamenal proti Bears 8.5 sacks. 


POTREBNÉ JE VYBUDOVAŤ SI NÁSKOK HNEĎ OD ÚVODU!

Bears odohrali v tejto sezóne 2 skvelé duely a 1 otrasný. Tie, ktoré im vyšli mali ten istý základ. Darilo sa im efektívne behať s loptou. Avšak toto nebol prípad v zápase proti Bucs. V 2. štvrtine Tampa viedla už 17-0 a Glennon tak musel hádzať loptu častejšie. Celkovo loptu hodil 45 krát. Čiže ciel je jasný, donútiť Bears doťahovať. Na Glennona by mohla platiť naša man-to-man coverage. Steelers hrali proti Bears Cover 2. A práve naša man-to-man by mohla vytvoriť tlak na Glennona a spôsobiť nejaká ten turnover. O pressing na QB sa budú starať naši nitro safeties Josh Jones a Morgan Burnett. Avšak ak nebude môcť nastúpiť Daniels, tak budeme musieť na skorých downoch hrať s 2 ILBs, aby sme dokázali eliminovať behovú hru súpera. 


TREBA PRESTAŤ STRÁCAŤ LOPTU

Aaron Rodgers zatiaľ v každom jednom zápase tejto sezóny hodil interception. Minulý zápas z toho bola dokonca jeho len 2. pick six v kariére. No a keby nebol odpískaný faul v prvom zápase, tak by to už boli 3. Packers celkovo „darovali“ loptu súperom 4x. No sami sme získali len 2 dárečky. A práve na týchto zbytočných stratách lôpt inkasujeme body.


PROBLÉMY NAŠEJ OL POKRAČUJÚ…

Packers do 195. zápasu proti Bears budú pravdepodobne vstupovať bez svojich dvoch starting OTs. LT David Bakhtiari stále bojuje s poranením hamstringom a celý týždeň trénoval len limitovane. RT Bryan Bulaga si obnovil v zápase proti Falcons zranenie členku. Je to presne to isté zranenie, ktoré ho vyradilo z hry v prvých dvoch zápasoch v tejto sezóne. No a ako bude teda vyzerať naša OL bez nich? (otrasne) Máme hneď niekoľko možných kombinácií. Jedna je tá, že postavíme na RT rookieho Adama Pankeyho a k nemu pridáme extra tight enda na blokovanie. Alebo je tu aj možnosť, že na ľavého tacklea prehodíme ľavého guarda Laneho Taylora a Lucas Patrick zaujme jeho miesto na pravom guardovi. No podľa mňa najlepší scenár by bol, keby neskúseného Pankeyho udržíme mimo hracej plochy, čo by otvorilo dvere G Justinovi McCrayovi nastúpiť na pravom tackleovi. Packers v pondelok podpísali večne zraneného Ulricka Johna z Arizony. On je jediným ozajstným tackleom na našej aktívnej súpiske. Spriggs a Murphy sú v injured reserve. Nechajme sa prekvapiť ako to Mike McCarthy vyskladá.


PACKERS UKÁŽU SÚDRŽNOSŤ

Na oficiálnej stránke Packers sa pred pár dňami objavilo vyhlásenie, že všetci hráči, tréneri a pomocný tím budú stáť bo po boku so spojenými rukami. Toto sú slová Aarona: „Na mojej stránke na sociálnej sieti bolo veľmi veľa ´hejterov´- Úprimne, nerozumiem tomu. Nikdy to nebolo o armáde, alebo mužoch a ženách v uniformách. Ako som už povedal pred zápasom, milujeme ich a podporujeme ich. Toto gesto je o rovnosti, jednote, láske a o vzájomnom rešpekte. No a niekto sa môže pri týchto konverzáciách cítiť nepohodlne. Aj tento týždeň ideme pokračovať v prejavoch lásky a jednoty. Takisto žiadame fanúšikov, aby sa k nám pripojili a tak všetkým ukážeme, že môžme byť všetci navzájom prepojení a môžme spolu rásť.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *