PREVIEW: WEEK #7 – New Orleans Saints vs Green Bay Packers

Éra Bretta Hundleyho môže započať!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? New Orleans Saints

Kedy? 22.10. 2017 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 24 zápasov: 16 výhier, 0 remíz, 8 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com
  3. www.batmanstream.live

Predpoveď počasia: 15ºC (oblačno, šanca dažďa)

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 3.11, remíza: 16.00, výhra hostí: 1.47

Fortuna: výhra domácich: 3.12, remíza: 13.00 , výhra hostí: 1.50

Niké: výhra domácich: 2.73, remíza: 17.28výhra hostí: 1.55


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Proti Saints sme naposledy nastúpili 26.10. 2014 na Mercedes-Benz Superdome v New Orleans. Saints nás rozdrvili 44:23. Ašak Packers vstúpili do zápasu parádne, keď Rodgers po 2 minútach zápasu našiel 80 yardovou prihrávkou Randalla Cobba, ktorý skóroval TD. V polčase bolo skóre 16:16, no v druhom polčase sa na nás doslova zosypala lavína. Najprv Brandin Cooks skóroval 50 yardový TD, potom RB Mark Ingram pridal dva 20 yardové TD behy a Josh Hill zachytil TD od Drew Breesa. Skóre upravoval na konci zápasu Aaron, keď si dobehol po 14 yardový TD. Zaujímavosťou je, že Eddie Lacy mal 13 behov pre slabých 59 yardov, z čoho bol jeden beh pre 19 yardov, no pripísal si aj 8 zachytených prihrávok pre skvelých 123 yardov, z čoho najdlhší mal hodnotu 67 yardov. Na strane Saints v tomto zápase hviezdil RB Mark Ingram, ktorý mal 24 behov pre 172 yardov, 1 TD a WR Brandin Cooks, ktorý si pripísal 2 TDs.


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO SI TREBA POČAS ZÁPASU VŠÍMAŤ?

1. OSTRÍ ŠTART HUNDLEYHO

Nedeľný zápas proti Saints bude pre Hundleyho 1. kariérny štart v zápase NFL od doby ako bol v roku 2015, v 5. kole draftovaný Packers. Aj keď má Brett minimum skúseností, tak McCarthy sa s pozíciou QB cíti pohodlne. Na tlačovej konferencií sa novinár opýtal McCartyho, či Packers podpíšu Kapelníka a ten sa poriadne vytočil a novinárovi povedal nasledujúce slová: „Investoval som 3 roky do Bretta Hundleyho a 2 roky do Joea Callahana. Brett má u mňa vysokú dôveru.“


VŠETKO ZAČÍNA NA ZEMI

Ak chceme byť úspešní bez Rodgersa, tak potrebujeme zminimalizovať tlak na nášho mladého quarterbacka. No aká je najlepšia cesta, aby sme to dokázali? Hýbať loptou po zemi. V roku 2013, náš úspech bez Rodgersa spočíval v tom, že Eddie Lacy dokázal pravidelne hýbať loptou po zemi, no a niečo podobné sa môže stať opäť. Z Montyho a Aarona sa stáva veľmi silná dvojka, čo sú pre nás len a len dobré správy. Avšak teraz určite nemôžme očakávať, že sa z nás stane prevažne behový tím. Ako sme spomínali, nemáme na to proste OL. No aj napriek tomu budeme musieť hýbať loptou aj po zemi a snažiť sa udržať Breesa čo najdlhšie mimo ihriska. Dokážu naši RBs pravidelne získavať dôležité yardíky? Uvidíme. Takisto ďalším kľúčom bude aj zdravotný stav našej OL. Očakáva sa, že naši starting tackles Bak s Bulagom by mali nastúpiť do zápasu proti svätcom. (Len je otázne, či ho aj dohrajú). Avšak ľavý guard Lane Taylor je pochybný, čo značí, že pravdepodobnosť jeho štartu v tomto zápase je minimálna. Pripomeniem, že Taylor počas celého týždňa netrénoval. Ďalší problém nastal v piatok, keď Packers do svojho injury reportu pridali aj centra Coreyho Linsleyho pre problémy s chrbtom. Náhradný center Don Barclay je v injured reserve čo znamená, že momentálne nemáme v našom 53 člennom tíme zdravého centra. Ak by Linsley nemohol nastúpiť, tak jeho miesto pravdepodobne zastúpi Justin McCray, ktorý nie je prirodzený center, ale na tejto pozícií odohral počas training campu niekoľko snapov. Ak do zápasu nenastúpia Taylor a Linsley, tak naša OL by mohla vyzerať nasledujúco: LT Bakhtiari, LG Lucas Patrick, C McCray, RG Jahri Evans, RT Bulaga.


TREBA ZÍSKAŤ HNEĎ NIEKOĽKO TURNOVEROV!

Keď prídete o takého QB akým je Aaron Rodgers, tak sa celý tím musí prebrať a začať hrať ešte na vyššej úrovni. Hundley svoju časť spraví, takisto aj RBs, ale nesmieme zabúdať aj na druhú stranu lopty. Do nášho malého mestečka príde ďalší budúci HoF QB a to nie je nikto iný ako už legendárny Drew Brees. V tomto zápase sa bude počítať každý jeden turnover. Ak obrana Doma Capersa dokáže pripraviť Breesa a spol raz, alebo 2x o body pre New Orleans, tak Packers budú mať šancu doviesť tento zápas do víťazného konca. Saints počas minulého zápasu proti Lions prišli o loptu hneď 3x. No cirkusanti z Detroitu dokázali prísť o loptu hneď 5x! Ak by sa im toto nepodarilo, tak by Saints s výhrou pravdepodobne neodchádzali. Na druhej strane nesmieme prichádzať o loptu MY! Saints majú v tíme hneď 3 hráčov v defenzívne, ktorí doteraz patria podľa PFF medzi TOP 10 v NFL na svojej pozícií a to: Cameron Jordan (#1 edge), Marshon Lattimore (#4 cornerback) a Ken Crawley (#7 cornerback). Avšak aj napriek tomuto je obrana New Orleans 26. v celej NFL, 28. v passovej obrane a 21. v obdržaných bodoch. No útok svätcov je na tom úplne odlišne. Útok 39 ročného Breesa je celkovo 7. v NFL, keď má na zápas priemer 372,2 získaných yardov. Passový útok je 5. s 258.4 yardami na zápas a v bodoch sú 4., keď majú priemer 29 bodov na jeden zápas. Naša behová obrana je podľa štatistík 24. v lige, keď na zápas pustíme súperom po zemi 120 yardov. No a práve tu by sme mohli dominovať. Myslím si, že Ingram s Kamarom to mať ľahké nebudú. Daniels, Clark a hlavne Martinez dominujú line of scrimmage, čo by mohlo znamenať, že Saints pôjdu viacej do vzduchu. Čo je proti nám aj logické. Čiže bude to na našom pass rushy, aby dokázali vytvárať tlak na Breesa a donútili ho tak robiť chyby.


OTÁZNA JE ZDRAVOTNÁ SITUÁCIA NAŠICH HRÁČOV

Počas tohto týždňa sa na našom injury reporte objavilo 15 hráčov!!! Pre porovnanie, Saints mali len DVOCH a to tackla Terrona Armsteada a WR Willieho Sneada, ktorí boli počas celého týždňa limitovaní. Zdravotné problémy v našej OL som už spomínal, poďme teda do obrany. CB Quinten Rollins bol umiestený do injured reserve, keď si odpálil achilovku. V tíme máme ešte na tejto pozícií Davona, Kevina, Lenzyho a Damariousa, no každý jeden z nich sa nachádzal tento týždeň v injury reporte. Jediný zdravý corner je Hawkins. Očakáva sa, že Kevin a Lenzy do zápasu nastúpia. Očakávam, že Kevin bude mať na starosti Michaela Thomasa. No Davon s Randallom sú otázni a Burnett, Thomas a Brooks do zápasu nezasiahnu. Pripomeniem, že ak by sme potrebovali cornera, tak v PS máme k dispozícií mladíka menom Donatello Brown, ktorý má za sebou skvelú preseason a pochvaľuje si ho aj náš tréner cornerov Joe Whitt Sr. Proti útoku Breesa budeme potrebovať čo najviac hráčov na ihrisku, inak na zápas ani nemusíme nastupovať .


ZAČÍNA ŽIVOT BEZ RODGERSA 

Život bez QB Aarona Rodgersa začína. Veci sa dokážu vo svete NFL veľmi rýchlo obrátiť. Potrebujeme nájsť cestu ako vyhrávať zápasy aj bez nášho budúceho Hall of Fame quarterbacka. Rodgersova sezóna ešte nie je oficiálne ukončená a nejaká šanca na jeho neskorý návrat stále existuje len v tom prípade, že by sme boli v boji o play off. V inom prípade už Rodgersa túto sezónu neuvidíme. Každý jeden zápas, v ktorom Hundley nastúpi je nesmierne dôležitý. Či už z pohľadu našej reputácie, dôvery v náš tím, v TRÉNERA(!!!!!!!), alebo možného budúceho tradu Bretta Hundleyho. Je len ťažké uveriť tomu, že Brett je len 6. starting QB Green Bay Packers za posledných 25 rokov. Ak chceme vyhrávať, tak nás musí podržať obrana. Ako sa hovorí, útok vyhráva zápasy, no obrana šampionáty. Ak mi neveríte, tak sa pozrime späť do minulosti. V Super Bowle XXXV vyhrali Baltimore Ravens, ktorí boli vedení Trentom Dilferom. Obrana Ravens v tomto zápase povolila NY Giants len 152 získaných yardov v útoku. Spomeniem aj moment, keď sa vynikajúci hráč Don „Magic Man“ Majkowski zranil a na jeho miesto prišiel chlapec menom Brett Favre a zvyšok je ako sa hovorí – história. Musíme dať Brettovi šancu, aby si mohol dokázať, že to môže dokázať takisto ako jeho slávnejší menovec. Na záver pridám nádhernú myšlienku od jedného trošku viacej úspešného pána, ktorý nosil klobúk a okuliare: „Miera toho, kto sme, je to, čo robíme s tým, čo máme.“ GO PACK GO!!!!!! (pozn. pre tých, ktorí majú pochybnosti nad tým, kto to povedal. Áno, bol to Vince Lombardi)

PS: V tomto PREVIEW som sa veľmi nezameral na to ako by sme mohli hrať. Spravili sme o tom s Rolom osobitný článok, čiže ak si ho ešte nečítal/a, tak si ho prečítaj tu! 🙂 A ak ste ešte neposlali svoje tipy do súťaže, tak šup šup!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

a  |  TOP 10 - Výberov v drafte od roku 2000  |