PREVIEW: WEEK #7 – Oakland Raiders vs Green Bay Packers

Doma na Lambeau Fielde privítame Oakland Raiders!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Oakland Raiders

Kedy?  20/10/2019 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 13 zápasov (1 v postseason): 8 výhier, 5 prehier, 0 remíz

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass

  1. https://www.reddit.com/r/nflstreams/
  2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  3. https://sportsurge.net/#/events/1

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.45 ,remíza: 13.50 , výhra hostí: 3.34

Fortuna: výhra domácich: 1.47 ,remíza: 14.00 , výhra hostí: 3.09

Niké: výhra domácich: 1.48 remíza: 15.42 , výhra hostí: 3.03


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný vzájomný zápas sa odohral v roku 2015. V Black Hole sa z víťazstva tešili hráči Packers pomerom 30:20. Aaron Rodgers zažil na svoje pomery štatisticky len podpriemerný zápas, keď skompletoval 22/39 prihrávok pre 204 yardov, 1 TD a 1 INT. Hrdinom zápasu na strane Packers bol nováčik DB Damarious Randall, ktorý si pripísal 43 yardovú pick six. Na strane Raiders sa ukázal takisto nováčik a bol to WR Amari Cooper, ktorý skóroval 2 TDs a celkovo zachytil 6 prihrávok pre 120 yardov a 2 TDs. Po tomto víťazstve sa Packers posunuli na bilanciu 10-4 a Raiders spadli na 6-8. 


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

WR Davante Adams povedal, že už sa cíti milión krát lepšie, avšak aj napriek tomu hrať nebude, čo znamená, že vynechá svoj tretí zápas v rade a ja už som čítal reporty, že sa na ihrisku neobjaví až do zápasu s Carolinou Panthers. Out je aj safety Darnell Savage, ktorého trápi zranenie členku. Účasť tight enda Roberta Tonyana ja vysoko nepravdepodobná a podobne to bolo aj pri WR Geronimovi Allisonovi, avšak Packers jeho stav včera upravili a šanca, že hrať bude je vyššia. Otázni sú NT Kenny Clark (členok, chrbát), WR Marquez Valdes-Scantling (členok, koleno) a CB Tony Brown (hamstring). 

Raiders sa budú musieť zaobísť bez ich starting WR Tyrella Williamsa a edge rushera Ardena Keya. Účasť right tackla Trenta Browna je vysoko nepravdepodobná a WR/returner Dwayne Harris a OG Gabe Jackson sú otázni.   


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Green Bay Packers a Oakland Raiders príliš spolu nehrávajú. Od roku 1990 spolu odohrali 7 zápasov a zo všetkých vyšli víťazne práve Packers. Teraz to bude zápas, ktorý môže odhaliť kvalitu nášho trénerského tímu. Dokážu Matt LaFleur, Mike Pettine a Shawn Mennenga a zvyšok tímu udržať svojich hráčov sústredných, motivovaných a fyzicky pripravených na short week proti neznámemu súperovi, ktorý ma za sebou bye week? Dokážu rozvíjať schémy a stratégie aj napriek zraneniam? Packers vstupujú do zápasu ako favorit, avšak tím okolo hlavného trénera Jona Grudena nie je žiadny čaj. Svoje sebavedomie si posilnili víťazstvami nad Colts, či Bears v dvoch zápasoch za sebou. Stále to bude zápas domáceho tímu proti tímu bez elitného QB a obrany. Čo musia Packers spraviť preto, aby tento zápas vyhrali? 

ZASTAVIŤ JACOBSA

Oakland Raiders majú v tíme jedného z najlepších mladých running backov v súčasnej NFL a je ním rookie z Alabamy Josh Jacobs. Dokáže robiť všetko. First round pick z tohtoročného draftu tyranizuje tímy ako inside runner, keď sa už raz dostane do downfieldu, tak je ho ťažké zložiť na zem a hrozí aj ako receiver z backfieldu. Obrana Packers bude dúfať, že už sú ich problémy s behmi vyriešené, nakoľko Jacobs má priemer 4.9 yardov na jeden beh s 5 behmi nad 15 yardov a 4 nabehanými TDs. Počas posledného zápasu proti Chicagu Bears v Londýne nabehal proti excelentnej obrane Bears 126 yardov a 2 TDs. Pro Football Focus uvádza, že viac než 57% jeho tohtoročných nabehaných yardov prišli po kontakte a po kontakte priemerne získava ešte 2.8 yardov. Pre porovnanie, Aaron Jones po kontakte v tejto sezóne získal len 33% svojich yardov. Jacobs je real deal, o tom žiadna. Od zápasu s Eagles sa naša behová obrana dala dokopy a proti Cowboys a Lions to už boli pozerateľné výkony. Očakávam, že Raiders sa budú snažiť Jacobsa využívať čo najviac, aby kontrolovali line of scrimmage a takisto loptu. Na druhej strane očakávam nemalú dávku sústredenosti na to, aby zastavili súperove behy, špeciálne keď majú na poste WR maródku. 

DUO RUNNING BACKOV

Packers budú od svojich running backov Aarona Jonesa a Jamaala Williamsa dobrý zápas a musia byť silou nášho útoku. Obidvaja nám už ukázali, že sú toho schopní. Jones v Dallase vyprodukoval 182 yardov a 4 TDs. Williams minulý týždeň nazbieral 136 yardov a 1 TD. Očakávam, že v zápase proti Raiders budú obidvaja silno využívaní ako runners, ale aj ako receivers. Nebolo by žiadnym prekvapením, keby obidvaja dokopy získali viac než 200 yardov. No a ja už konečne dúfam, že LaFleur začne využívať aj FB Dannyho Vitaleho, obzvlášť, keď máme maródku v passovej hre a Danny je legitímnou vzdušnou hrozbou. Nech ho postaví zopár krát do flatu a následne pôjde do vertikálnych wheel a option routes. Toto by mohlo naozaj fungovať a pomohlo by to našim neskúseným WRs. Doteraz nebol v passovej hre príliš využívaný, avšak ak je niekedy čas na to, aby sme vypustili beštiu menom Danny Vitale, tak je to práve TU A TERAZ! Mimochodom, nerobte rovnaké chyby ako väčšina ľudí a jeho priezvisko čítajte ako „VAJTÁLI“, nie „VITALI“. ĎAKUJEM ZA POCHOPENIE.

MARÓDKA

Ako som už spomínal, tak obidva tímy sú na tom s WRs nie práve najlepšie. Packers chýba starting WR Davante Adams a G-mo s MVS sú otázni. Na strane Raiders je zranený starting WR Tyrell Williams a tak depth chart obidvoch tímov na poste WR vyzerá nejako takto:

Packers – Jake Kumerow, Allen Lazard, Darrius Shepherda a nová akvizícia Ryan Grant.

Raiders – Trevor Davis, Zay Jones, Hunter Renforw a Keelan Doss.

Ofenzívny koordinátor Raiders Greg Olson sa snaží o to, aby jeho QB Derek Carr posielal loptu z rúk čo najskôr a dostal sa do rytmu. Preto si myslím, že Mike Pettine sa bude snažiť hrať pomerne dosť press-coverage, aby routy WRs narúšal už hneď na začiatku a nedovolil tak Carrovi odhadzovať rýchle lopty. Aj vďaka tomuto Carr vedie ligu v úspešne skompletovaných loptách – 72%. Obrana Packers sa bude musieť sústrediť najmä na to, aby nepúšťala yardy po zachytení prihrávky, nakoľko viac než polovica Carrových passing yardov prišla po zachytený prihrávky. 

Ak by som mal ukázať na jedného hráča Raiders, ktorý je v passovej hre skutočnou hrozbou, tak je to TE Darren Waller, ktorého si Raiders prednedávnom poistili nad dlhší čas. Waller je fakt dobrým hráčom a Carr ho svojimi prihrávkami nachádza takmer 2x viacej, než svoj druhý najviac frekventovaný cieľ – WR Tyrella Williamsa, ktorý je však zranený a tak sa vyťaženosť Wallera pravdepodobne ešte zvýši. Očakávam, že pri man situáciach a bracket coverage na jasných passových downoch sa na Wallera nasadí S Adrian Amos, ako to bolo v minulom zápase proti Lions a Amos si s Hockensonom podaril pomerne slušne. 

PRÁVNICKÁ KANCELÁRIA SMITH & SMITH VS OL RAIDERS

Tak ako vždy, aj teraz to bude začínať pri našich bratoch Smithovcoch. Raiders v poslednom zápase totálne dominovali nad Bears a ich ofenzívna lajna fungovala perfektne. Ich ofenzívna lajna je jednou z najlepších v lige, či sa jedná už o passovú alebo behovú hru. Raiders minuli peniaze na OT Trenta Brown a ich second-year player OT Kolton Miller ukazuje, prečo si ho Raiders vybrali v prvom kole na 15. pozícii. Kľúčom k úspechu bude, aby náš pass ruch útočil najmä z krajov a do A-gapu z rôznych blitz packages. Toto sa ešte len znásobí, ak Raiders budú hrať bez Trenta Browna. 

DEEP BALLS

Packers by nemali byť tímom, ktorý bude púšťať veľké množstvo dlhých passových plays. Avšak vedieme NFL v skompletovaných prihrávkach, pri ktorých sme pustili nad 40 yardov – 8! No a 5 z nich sme pustili v posledných dvoch zápasoch, z čoho sa 3 skončili TD. Obrana Packers je na 17. mieste v pustených yardoch na jeden pokus (7.5) a piata v súperovom QB passer ratingu (77.0). Na ihrisku opäť nebude S Darnell Savage a práve toto je ten hlavý dôvod, prečo sa niečo takéto deje. Darek Carr moc hlboké prihrávky nehádže, avšak v tomto zápase sa to môže zmeniť, nakoľko je to zrejme naša najväčšia slabina. S Raiders sme sa prednedávnom dohodli na trade a poslali sme im WR Trevora Davisa, ktorý je poriadnym rýchlikom a našej obrane by na hlbokých loptách mohol narobiť nemalé problémy. 

KTO SA UKÁŽE?

Ak Adams, G-mo a MVS nebudú môcť hrať, tak Packers budú musieť nájsť niekoho iného, kto bude zahrávať plays na poste WRs. Po poslednom zápase s Detroitom Lions to vyzerá tak, že by tým chlapom mohol byť Allen Lazard. Ak nikto zo spomínanej trojky hrať nebude, tak to bude práve on, kto sa postaví na druhú stranu vedľa Jaka Kumerowa. Túto príležitosť si plne zaslúži, keď v zápase s Lions zachtyl 4 prihrávky pre 65 yardov a 1 TD. No a toto všetko stihol len počas 4. štvrtiny. Je to dobrý atlét a obrovským catch radiusom a potrebnou tvrdosťou počas zachytenia prihrávky. Aaron Rodgers mu verí a on nevyzerá tak, že by mal nedostatok sebadôvery. Je Lazard len zábleskom v tme, alebo sa skutočne dokáže presadiť a byť legitímnym kontribútorom? Packers by to do neho potrebovali a špeciálne proti obrane, ktorá pustí 8.0 yardov na jeden pokus v sezóne 2019. 

JE TO O LOPTE

Počas posledných dvoch zápasov majú Packers na svojom konte 5 turnoverov a 0 takeaways. Prehrali sme zápas s Eagles na turnover (aj keď diskutabilný) a takmer opäť prehrali proti Lions, keď sme na bilancii turnoverov boli -3. Matt LaFleur  bude dbať najmä na ochranu lopty a naopak na jej zisky od útoku Raiders. Ak sa družine Matt LaFleura podarí loptu strážiť počas celého zápasu, tak to je kľúč k víťazstvu. Raiders počas svojich posledných dvoch výhier vyprodukovali v každom jednom po 2 takeaways a pravdepodobne budú potrebovať ďalšie, ak chcú Green Bay opustiť s víťazstvom. 

GOLD PACKAGE

Je tu 5. domáci zápas na Lambeau Fielde a to znamená, že na rad prídu držitelia Gold Package sezónnych permanentiek z okolia Milwaukee. Nie je vôbec žiadnym verejným tajomstvom, že keď sú na tribúnach práve Gold Package, tak atmosféra je veľmi biedna a s Green Package sa to nedá ani len porovnať. Tak dúfam, že nás Gold Package opäť raz nesklame a tribúny Lambeau Fieldu budú hnať svojich chlapcov v ústrety ďalšiemu víťazstvu! Gold Package, sklamali ste nás už veľa krát, tak dúfam, že tentoraz to tak nebude!


GO PACK GO!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Colts a Packers sa dohodli na trade!  |