Príbeh „mŕtveho“ dieťaťa!

Jeho mama nemohla tomu uveriť, keď je prišiel email od syna, ktorého nevidela 23 rokov a považovala ho za mŕtveho!

Presne toto bolo to, čo doktori povedali Michelle Hooshingovej pred mnohými rokmi. Mala len 13 rokov, keď porodila chlapca, ktorého pomenovala Calvin Darnell – chlapec, ktorý mal srdcový šelest. Lekári neočakávali, že sa vôbec dožije svojich 10. narodenín. Hooshingová sa rozhodla postihnuté dieťa z južnej Floridy dať na adopciu mesiac potom, čo ho porodila. 

Neskoršie sa ho rozhodla vyhľadať a všade možne hľadala meno Calvin Darnell. Avšak bezvýsledne. No a teraz, mladý muž menom Ahmad Thomas ju kontaktoval cez Google Plus a tvrdí jej, že je jej syn. „Myslela si, že je to nejaký krutý vtip alebo niečo také. Ale keď som jej povedal, aké bolo moje predchádzajúce meno tak vedela, že som to ja.“ povedal Thomas.

Chlapec menom Calvi Darnell bol adoptovaný ako 3-mesačný Marvice Thomasovou, ktorá ho vychovala ako slobodná matka. Thomasová svojmu adoptovanému synovi dala svoje priezvisko a začala ho volať Ahmad Thomas. Chlapec sa nie len že dožil svojich 10. narodenín, ale vyrástol vo veľkého a silného hviezdneho linebackera na Miami Central High. Po strednej škole obdržal štipendium na prestížnej univerzite Oklahoma, kde sa presunul na pozíciu safetyho a počas svojej seniorskej sezóny bol kapitánom tímu. 

No a momentálne, mesiac potom, čo bol v novembri podpísaný do practice squadu, Thomas má šancu a dúfa, že sa mu podarí dostať do 53 členného tímu Green Bay Packers na novú sezónu. Jeho šance ešte viacej vzrástli potom, čo si starting ILB Jake Ryan počas 4. tréningu preseaso pretrhol predný krížny väz a je nútený vynechať celú sezónu. No a opakovania v prvom tíme dostáva k dispozícií práve Thomas a je naozaj silným kandidátom a takisto má aj reálnu šancu stať sa Ryanovou náhradou na poste ILB. Thomas už viacej nie je safetym a vrátil sa na svoju pôvodnú pozíciu, kde vynikal. Svoju atletickosť môže pretransformovať do kvalitného inside linebackera. „Urobil veľmi veľa dobrých vecí. Určite má schopnosti do coverage, najmä na WILL pozícií. A to je niečo, čo hľadáme. Teším sa na to, čo predvedie v special teame, no má za sebou veľmi dobrý štart.“ povedal coach Mike McCarthy. 

Rok 2018 sa tak môže stať pre Thomasa pamätným. Po tom emaile a následnom telefonáte, Hooshingová zistila, kde žije Thomasov otec pomocou webstránky Been Verified.com a vyhľadala ho na Facebooku. Michael Samuel, ktorý mal v dobe narodenia svojho syna takisto len 13 rokov, matke dieťaťa povedal, že obidvoch ich hľadal veľmi dlho. No po niekoľkých neúspechoch sa svojej nádeje vzdal. Hooshingová prehrala rozhovor Thomasovi a ten ich oboch pozval na návštevu do Green Bay. 

Thomas a jeho manželka, Skyler, privítali jeho biologických rodičov v ich vlastnom dome neďaleko Lambeau Fieldu na 3 dni na začiatku februára. „Bolo to ako keby sme sa neoddelili. Tešili sme sa a bolo to neskutočné. Vedel som, kto som, pretože moja rodina ma formovala, ale nevedel som, kto som bol.“ hovorí Thomas. 

Boli tu chvíľky, kedy si Skyler Thomasová myslela, že jej manžel svojich biologických rodičov už nikdy nestretne. No pokúšala sa ho takmer 4 roky presvedčiť, aby ich vyhľadal. Každý mesiac mu to pripomínala, no nikam to neviedlo. Ahmad Thomas si bol istý a spokojný tým kým bol. Rodinu som mal, hovoril svojej manželke. Nepotreboval vedieť odkiaľ pochádza. 

Nie dlho po príchode do Green Bay, sa Thomas rozhodol. Spočiatku povedal, že jeho dôvody sú čisto biologické. On a jeho manželka majú dve deti, Skylynn a Ahamada Thomasa II. A chcel ich oboznámiť so svojou zdravotnou históriou.

Myslel si, že keď objaví svoje korene, tak by z toho takisto mohla benifitovať jeho futbalová kariéra. Počas minuloročných fyzických testov v Los Angeles Chargers si myslel, že už má prácu, avšak doktori mu oznámili, že má anémiu. „Nikdy som nevedel, že to mám.“ povedal Thomas. A zaujímal sa o to, aké ďalšie tajomstvá pred ním minulosť ukrýva.

Avšak Skyler tušila, že sú tu hlbšie dôvody prečo jej manžel chce nájsť svojich rodičov. „Cítila som, že tu je kúsok, ktorý v ňom chýba. Môžem povedať, že to potreboval ako časť svojho života. Neviem povedať či sa toho bál, alebo nemal záujem. Ale vedela som, že to potrebuje, aj keď to on v tom čase ešte netušil. Myslím si, že si to naozaj váži, že som ho do toho tlačila, pretože si nemyslím, že by sa do tohto bodu dokázal dostať sám. A takisto viem, že aj jeho otec a mama sú šťastní, že ho našli.“ hovorí Skyler.

Avšak vždy ho trápila neznáma minulosť, ktorú potreboval vyriešiť. Nevie prečo, možno na základe intuície, Thomas povedal, že si myslí, že je adoptovaný. To bolo ešte pred tým, než mu to Marvice Thomasová povedala ako 16 ročnému. „Viem, že to robila z dobrých úmyslov. Ale bolo pre mňa ťažké veriť ľuďom.“ hovorí Thomas. Takisto prostredie v ktorom Thomas vyrastal mu v dôvere k ľuďom príliš nepomohlo. Síce mal svoju adoptívnu matku, ktorá ho vychovávala, avšak ulice Miami neboli príliš pohostinné. Thomas povedal, že keď mal 11 rokov, tak videl niekoho, ako bol zastrelený počas lúpeže. O tri roky neskôr bol svedkom niekoho zapleteného v spore o vražde. Ako citlivý dospievajúci na neho z ulice volali drogy a násilie, avšak našiel útočisko vo futbale. Thomas mohol prostredníctvom hry potláčať svoje emócie. 

„Počas futbalu som cítil veľa hnevu, ale naučil som sa ako sa toho zbaviť a proste sa len zabávať. Pretože keď hráte nahnevaný, tak máte tendenciu byť nesústredený. Počas strednej školy som si prešiel veľa vecami. Bol som šialený, proste som sa len snažil niekoho hitnúť. Keď som bol na college, tak som sa musel o hre naučiť oveľa viacej vecí. Musel som sa naučiť ako byť viacej v pri zemi, než len proste sa snažiť niekoho zraziť na zem. Tak som sa naučil byť viacej vyrovnaný.“ hovorí Thomas. 

Thomas povedal, že stretnutie s jeho manželkou na college mu pomohlo v rovnováhe, ale Skyler vždy verila v to, že musí stretnúť svojich biologických rodičov. Tri mesiaci pred tým ako nadviazali kontakt, Skyler a jej mama, Meredith Horn, začali pátrať bez Thomasa. Chceli byť pripravené na ten moment, ak by náhodouThomas zmenil svoj úsudok. 

Počas tých troch dní vo februári sa Thomasova rodina snažila stráviť spoločný čas čo najkvalitnejšie. Hľadali si spoločné záujmy. Thomas, ako fanúšik hudby sa dozvedel, že Michael Samuel je DJom. „Ostali sme dlho hore len kvôli tomu, aby sme sa rozprávali. Pretože tu boli len na krátky čas. Potom čo odišli, tak sme spali 2 dni vkuse. „ povedal Thomas

Toto zjednotenie sa stalo začiatkom dvoch nových, zmysluplných vzťahov, ktoré rozširujú rodinu. S oboma zostal v kontakte. Skyler povedala, že ich opäť čoskoro očakávajú v Green Bay. Avšak ešte viac prekvapujúce, než Thomasovo spojenie s rodičmi je ich vlastný vzťah. Michael a Michelle, ktorí sa navzájom dlho hľadali majú budúci rok naplánovanú svadbu. Thomas sa už ďalej trápiť nemusí. Jeho túžbu poznať odpovede nahradili odpovede. Keď sa na to Thomas pozerá spätne, tak je rád, že poslal ten email. „Mám pocit, že viem, kto som, pretože moja rodina sa sformovala. Ale zároveň som nevedel, čo som. Preto bolo pre mňa dôležité, aby som svojím deťom mohol povedať: „Toto je to, čím si.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Packers prepustili Mika Danielsa!  |