REVIEW: Preseason #1 – Eagles 9:24 Packers

Na úvod preseason dokázali Packers v bláznivom zápase poraziť Eagles 24:9!

Keďže sme videli v akcií takmer všetkých možných hráčov, tak som sa rozhodol, že toto preview spravím formou ZAŽIARILI/SKLAMALI. Vyjadrím sa ku väčšine hráčov, ako na mňa pôsobil ich herný prejav, čo sa im podarilo a čo naopak nie. 

 

ZAŽIARILI

P Justin Vogel

Justin mal v posledných tréningoch problém s podávaním vyrovnaných výkonov. No v tomto zápase si viedol na 1*. Puntoval dokopy 6x a 5 puntov bolo pekne umiestnených do inside 20 a takisto mali dobrý hang time a aj back spin. Prvý punt zahrával z hĺbky vlastnej polovice ihriska, no jeho punt mal vynikajúci hang a returnerovi nedal žiadnu šancu. Ak bude takto puntovať ďalej, tak máme pozíciu punter na veľmi dlhú dobu vyriešenú 🙂


DT Kenny Clark

Kenny nadviazal na vynikajúcu formu z konca minulej sezóny a potvrdil slová McCarthy, ktorý o ňom povedal, že Kenny je hráč, ktorý od minulého roka zaznamenal najväčší pokrok. Odohral síce len 1. štvrtinu zápasu, no aj to mu stačilo na to, aby ukázal svoje markantné zlepšenie. Zahral 2 big plays, pričom obidve skončili stratou yardov pre útok. Nemal problém sa presadiť cez O-line orlov a poriadne ich prevetral! 

 

WR/Punt returner Trevor Davis

Trevor ukážkovo predviedol, ako by sa mali zahrávať punt returny. Davis zahrával dva punt returny a obidva boli vynikajúce. Prvý return skončil nádherným 68 yardovým punt return touchdownom a druhý return bol 26 yardový. Ukázal, že vie pekne čítať bloky a dokáže vyvinúť obrovskú rýchlosť. No ak sa chce dostať do tímu na sezónu, tak bude musieť predviesť aj nejaké tie plays na poste receivera. Ale punt returner je pravdepodobne momentálne najlepší spomedzi našich hráčov. 

 


Quarterbacks

Prvý polčas odohral Brett Hundley, no doplácal na chyby svojich spoluhráčov. Hodil pekný TD pass na Jeffa Janisa a ukázal aj niečo z jeho schopností scramblingu. Avšak jeho posledný snap skončil interception, keď zle načasoval prihrávku do stredu ihriska a jeho pass skončil v rukách LB Eagles. Do 3. a časti 4. štvrtiny nastúpil Joe Callahan a predviedol fantastický výkon! Má obrovský prehľad v kapse, nezmätkuje, hlava hore, keď je treba povybehnúť z kapsy, tak vybehne. Dĺžka hodov, načasovanie boli takisto dobré, akurát pri jednom dlhom passe prehodil McCaffreyho a raz zbytočne prišiel o loptu, no na šťastie sme ju zaľahli. Takýchto ľahkomyseľných strát sa musí v budúcnosti vyvarovať. Inak nádherný výkon a mne osobne sa páčil viacej ako Hundley. Skompletoval 10/16 prihrávok pre 103 yardov. Ku koncu zápasu dostal príležitosť aj nedraftovaný QB Tysom Hill a do tretice to bol dobrý výkon. Skompletoval 4/5 prihrávok pre 69 yardov a 1 TD na monštrum menom MICHAEL CLARK. Hodil nádherný back shoulder pass a Clark nemal problém skórovať TD. Pales hore pre QBs 🙂


ILB Joe Thomas 

 

Joe vyzerá byť v skvelej forme. Najprv spôsobil turnover na downoch, keď zastavil RB Coreyho Clementa na line of scrimmage a potom aj zachytil interception v strede ihriska. 

 

Wide receivers

Mohutný rookie WR DeAngelo Yancey si pripísal 3 nádherné catche pre 67 yardov, pričom jeden bol 46 yardov dlhý a jeden hlboký pass do end zóny od Callahana len tesne nezachytil. Davante Adams nastúpil len do prvej štvrtiny, no aj tak predviedol pekné hry. Zachytil 2 dôležité passy pre 26 yardov. Max McCaffrey bol častým cieľom našim QBs, ktorí mu očividne veria. Zachytil 3 prihrávky pre 60 yardov. Pekný a sympatický výkon od Maxa. Jeff Janis dropol jednoduchý pass, no vynahradil si to nádherným touchdownom, keď sa pekne a rýchlo uvoľnil a Hundley ho našiel presným passom. Geronimo Allison tiež neodohral veľa snapov, no na 3. downe predviedol pekný akrobatický catch. Malachi Dupre toho veľa nestihol, zachytil 2 passy pre 16 yardov a potom bol odnesený z ihriska na nosítkach. K tomuto sa ešte vyjadrím. Montay Crockett predviedol svoju rýchlosť a pripísal si jeden catch pre 12 yardov. No a na záver si nechávam naše „basketbalové“ monštrum, Michaela Clarka. Michael nastúpil len na zopár záverečných snapov, no aj tak toho stihol až až. Zachytil 2 prihrávky pre 19 yardov a 1 TD. Jedna hra z toho bola 3&10, ktorú úspešne premenil. Mohol si pripísať ešte jeden catch, no obranca orlov predviedol fantastickú coverage. No a keď skóroval TD, tak ste mali vidieť reakciu Aarona Rodgersa! Aaron od radosti vyskočil a usmieval sa od ucha k uchu. Je vidno, že Michaela si naši QBs obľúbili a milujú ho. A viete čo?! Zoberme ho do tímu na sezónu, keď ho má Aaron tak rád! Budeme mať aspoň o srandu postarané 😛 


S Marwin Evans

Marwin viedol v tomto zápase tímovú štatistiku v počte tackels s číslom 6 a pripísal si aj jednu interception v závere zápasu.


Dobré výkony ešte predviedli: CB Josh Hawkins, S Josh Jones podal poctivý výkon a prekvapivo aj CB LaDarius Gunter, keď spôsobil jeden forced fumble, osobne sa mi páčili aj nedraftovaní CBs z tohto roku a to Pipkins, Holmes, alebo Brown. Predviedli obstojnú coverage a Brown dropol na konci zápasu jasný pick, škoda. ILB Blake Martinez, zapísal si jeden forced fumble. Nick Perry si zapísal jediný sack Packers.


SKLAMALI

CB Kevin King

Kevin 2x totálne vyhorel v coverage pri dlhých loptách. Nechal sa ľahko odstaviť rookie WR Mackom Hollinsom, ktorý následne skóroval TD. No na line of scrimmage predviedol dobrú a čistú prácu, jeho tackles boli prekvapivo na vysokej úrovni. S takouto hrou neexituje, že bude vo weeku 1 starting cornerom.

 

 


LB Clay Matthews

 

Clay odohral len prvú štvrtinu. Pustil zo svojich rúk jasný sack a nevyzeral vôbec presvedčivo.

 

Running backs

Ako by povedal český komentátor Jaromír Bosák: „Nuda, nuda, shit, shit.“ Naša behová hra v tomto zápase vôbec neexistovala. Montgomery pokračuje vo svojom trende z TC, keď často fumbluje lopty a hneď v úvode zápasu sme prišli o loptu. Williams, ani Jones nepredviedli nič. Ani jeden runner nemal beh nad 5 yardov!!!! Jediný svetlý moment predviedol Mays, keď na 4&2 sa na screene krásne vyhol tacklu a došiel si po zisk 1. downu. 

 

OT Jason Spriggs

Jason nedisponuje potrebnou silou, ktorá je vyžadovaná na blokovanie. Tieto problémy má aj napriek tomu, že vyzerá byť väčší ako počas svojej prvej sezóny v NFL. Spriggs niekoľko krát pustil orlov na dostrel Hundleyho a raz ho aj cez neho sackovali. Na jeho výkon sa nedalo pozerať.


SS Kentrell Brice

Brice missol niekoľko jasných tackles a na ihrisku vyzeral nepresvedčivo.


OSOBITNÁ KATEGÓRIA: ZRANENIA!!!!!!!!!

Počas zápasu do šatní odišlo celkovo 5 hráčov kvôli zraneniu!! Niekoľkí z nich sú dôležitými členmi depth chart a ich absencia môže znamenať na ich pozíciach dieru.

Prvý, kto sa zranil bol CB Damarious Randall. Randall obdržal tvrdý hit od Bryce Treggsa a bol odvedený do útrob Lambeau Fieldu s podozrením na otras mozgu. Toto by mal byť jeho „len“ 1. otras mozgu a ak sa chce dostať späť na ihrisko, musí prejsť protokolom.

Ďalej sa zranil SS Kentrell Brice. Kentrell si poranil prst a už do zápasu nezasiahol. Brice je backupom Burnetta, alebo Jonesa.

Ďalším backupom, o ktorého sme prišli je ofenzívny lineman Don Barclay, keď ihrisko opustil po problémoch s členkom a nevyzeralo to vôbec dobre. Teraz sa nám ten odborník na členky asi naozaj zíde… Namiesto Dona hral Lucas Patrick.

Najvážnejšie zranenie sa privodilo môjmu najobľúbenejšiemu hráčovi z tohtoročnej draft class a to WR Malachimu Dupremu. Ten sa dostal do súboja prilba na prilbu a už sa zo zeme nepostavil. Tento súboj bol posúdený ako čistý!! Malachi bol následne odnesený z ihriska na nosidlách. O Malachim sme už napísali aj članok. Prečítaj si ho tu!

Posledným zraneným je Raysean Pringle, ktorý má takisto príznaky otrasu mozgu. Toto sa mu prihodilp pri našom punte, keď returner Greg Ward muffol punt a Pringle chcel loptu zaľahnúť, no dopadol na hlavu.

Ďalší súboj, ktorý bol posúdený ako „čistý“ bol late hit hráča Eagles na Maxa McCaffreyho! Eagles tento zápas očividne nezobrali ako prípravný a naozaj niektoré hity si mohli odpustiť!!

3 thoughts on “REVIEW: Preseason #1 – Eagles 9:24 Packers

 • 11 augusta, 2017 at 19:31
  Permalink

  King ma velmi znepokojoval, z toho co som videl to bolo menej nez idealne, a to by receivers Philly nemali byt na nejakej skvelej urovni. Inak velmi dobre napisane, paci sa mi postrehnutie niektorych detailov, velmi dobra praca 🙂

  Reply
 • 12 augusta, 2017 at 11:46
  Permalink

  To co předvedli Rollins a King pred touchdownem Eagles, ukazovalo, ze jsme se asi jeste v secondary moc dopředu neposunuli. A zda se to jen me nebo je King docela pomalý?

  Reply
 • 12 augusta, 2017 at 20:28
  Permalink

  Vyzera to, ze Aaron bude musiet zase celu sezonu hviezdit

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nové správy ohľadom zdravotného stavu Orena Burksa!  |