REVIEW: WEEK #2 – Green Bay Packers vs Atlanta Falcons

Na prvú prehru v sezóne sme dlho čakať nemuseli.

V druhom zápase sezóny sme prehrali no novom štadióne Falcons 23-34. Falcons nás opäť jednoznačne porazili. Poďme si teda trošku tento zápas priblížiť.


 

 

 

AARON JE ASI ZO ŽELEZA

Začnem už tradične QB. Na konci zápasu som si len odfúkol a normálne som bol šťastný. Prečo by som mal byť šťastný? Lebo Aaron dohral zápas. OL Aaronovi vôbec nepomáhala a ten od hráčov Falcons schytal pekné množstvo tvrdých hitov. Za fumble, ktorý skončil TD ho vôbec neviním, to bol zázrak, že sa po tej play dokázal vôbec postaviť. Interception takisto nebola jeho chyba. Allison uprostred svojej routy pribrzdil a Aaron ho prehodil. Takisto mu ani Bennett vôbec nepomohol, keď dropol takmer každý pass. Aaron v tejto prehre nemá prsty. Dokázal aj pri obrovskom tlaku skompletovať nádhernú 33 yardovú loptu na Adamsa pre TD. Celkovo skompletoval 33/50 prihrávok pre 343 yardov, 2 TDs a 1 interception. A ako bonus, Aaron v tomto zápase zaznamenal svoj 300. TD v NFL, čo sa mu podarilo najrýchlejšie v histórií. Potreboval na to len 144 zápasov. Gratulujem Aarod!


MONTGOMERY MUSÍ ZABRAŤ

Od QB idem k RB. Celkovo mal 10 behov, na ktorých nabehal len 35 yardov. No asi polka jeho behových plays bola na dlhých 2. downoch a ani raz sa mu nepodarilo zaznamenať úspešný beh počas tejto situácie. Tieto zacallované plays sa mi vôbec nepozdávajú. Avšak k tomu pridal 6 zachytených prihrávok pre 75 yardov a 1 TD. No vytknem mu jeho pass protection. Úplne pokazil dvojblok čo viedlo k sacku. Stále má v tomto hernom aspekte obrovské slabiny. Takisto od neho potrebujeme dobrý výkon počas celého zápasu, špeciálne v úvode! 


ADAMS NÁS ŤAHAL

Spomedzi WRs sa v zápase najviac darilo Cobbovi a Adamsovi. Adams si pripísal 99 nachytaných yardov a 1 TD a Cobb zachytil 6 prihrávok pre 60 yardov. Zápas už v úvode opustil Jordy Nelson kvôli bez kontaktnému zraneniu. Nestihol si pripísať ani jednu zachytenú prihrávku. Martellus Bennett je vééééééééľmi ďaleko za očakávaniami. Zatiaľ neprináša do našej hry toľko ako prinášal Cook. Kopec dropnutých passov, zbytočné flagy. Ak si pamätáte, tak Cook bol Aaronov obľúbený cieľ pri dlhých 3. downoch a končilo to väčšinou tak, že loptu bez problémov zachytil a náš drive pokračoval. Toto sa žiaľ nedá povedať o Martellusovi. Ale bol to len druhý zápas, tak ešte pevne verím, že sa dokáže chytiť a byť pre náš tím lídrom. 


DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V NAŠEJ OL

No a teraz príde ten najväčší problém. Popravde, keď sme sa dozvedeli, že do zápasu nezasiahnu naši starting tackles Bakhtiari s Bulagom, tak málokto veril vo výhru. Nahradili ich Kyle Murphy na ľavej strane a na pravej Justin McCray, ktorý v preseason na tomto poste neodohral ani jeden snap a zároveň to bol jeho 1. zápas v NFL. A poviem to takto, podľa mňa to nebola až taká katastrofa z jeho strany. Ale keď zhodnotím OL celkovo, tak to bola obrovská bieda. Aaron ak do 2 sekúnd neodhodil loptu, tak dostal poriadne po držke. Takýmto tempom sezónu nedohrá. Z OL podal jediný chválitebný výkon Lane Taylor.

Z útoku by som chcel pochváliť ešte FB Aarona Ripkowskeho. Rip je nenápadný, no nesmierne dôležitý hráč. Dokáže robiť skvelé bloky a aj pri behovom TD Montgomeryho predviedol práve on kľúčový blok pred end zone.


UKÁZALA SA PRAVÁ TVÁR NAŠEJ OBRANY

Obrana. Kde len začať… Pôjdem od našej čelnej trojky. Tu sa naplno ukázalo, aký je pre nás dôležitý Mike Daniels. Daniels sa zranil hneď v úvode a do zápasu už nezasiahol. Nahradil ho nováčik v našom tíme – Quinton Dial. Po jeho zranení sme mali k dispozícií už len 3 DLs. Kenny Clark sa ukazuje byť ako veľmi platný hráč proti behom.

Na poste OLBs tento krát odohral najlepší zápas Clay Matthews. na pravej strane dokázal pravidelne porážať náhradníka Ty Sambraila a pripísal si 1.5 sacks, 1 tackle for loss a 3 hity na Ryana. Na ľavej strane mal Perry veľmi zlý deň. Nevedel si rady s bratrancom Claya – Jakeom Matthewsom a nezaznamenal jediný hit na Ryana. Kyler Fackrell nezahral nič a jedine čo spravil bolo, že dovolil Ryanovi (Ryanovi!!!) dobehnúť po vlastných po veľký zisk.

Morgana Burnetta už oficiálne označím ako inside LB, čo je jeho úloha v nitro package. Odohral snapy aj na SS, ale nastupoval hlavne na pozícií ILB. Martinez odohral ďalší dobrý zápas. Pripísal si sack z blitzu a pridal ďalšie 2 tackle for loss. Ryan odohral málo snapov a Thomas si pripísal 0.5 sacku.

Dix predviedol veľmi zlý výkon. Nepredviedol nič a nezachytil jasnú interception v prvom polčase. Na pozícií SS sa počas zápasu zranil Kentrell Brice a jeho náhradníkom bol Josh Jones.


KEVIN KING PO 1X V PLNOM NASADENÍ

Na záver som si nechal cornerbackov. Po tomto zápase nám je jasné, že Randall nedokáže pokryť Julia. Dovolil mu zahrať hneď v úvode 2 big plays, na ktorých Julio získal 53 yardov. Dom Capers sa tak rozhodol, že na Julia pošle Kevina Kinga (ako som si želal). A Kevin odohral spomedzi našich cornerov suverénne najlepší zápas. Nedovolil zachytiť jediný pass a zrazil jeden pass, čo bol zároveň jediný od našich cornerov. Celkovo na neho smerovali 4 passy. Randall, Rollins odohrali otrasný zápas, keď totálne vyhoreli v man coverage. Takisto aj Davon House odohral slabý zápas a mám obrovské pochybnosti nad tým, že dokáže byť prínosom pre našu secondary. V Jaguars bol v poradí až 4., možno 5. cornerom a rok skoro vôbec nehral. Ku koncu zápasu sa zranil aj on. Očakávam, že King bude starterom v zápase proti Bengals. King má z našich cornerov ako jediný potrebnú kombináciu rýchlosti a veľkosti, ktorá je tak potrebná na bránenie hráčov ako Julio Jones.


ROZHODCOVIA SI PÝTAJÚ TIMEOUT?!!!

Čo chcem ešte spomenúť sú flagy proti Packers. Na konci 2. štvrtiny, Packers začínali drive pred koncom polčasu a snažili sa zrezať náskok Falcons na 7 bodov s tým, že do 2. polčasu by sme začínali práve my. Aaron skompletoval 36 yardový pass na Randalla Cobba cez stred ihriska. No rozhodcovia hodili flag za offensive pass interference od Martellusa Bennetta a v ďalšej hre Rodgers hodil už spomínanú interception, ktorú zachytil Desmond Trufant a Falcons stihli do konca polčasu skórovať TD. No a po výkope dostal Mike McCarthy flag za nešportové správanie, keď bol rozčúlený na rozhodcov za hodený flag. Po zápase Mike túto situáciu okomentoval takto: „Chcel som dostať vysvetlenie, prečo bol flag hodený na Martyho Bennetaa a nedostal som žiadnu odpoveď.“

Packers potom v 3. štvrtine dostali ďalší flag za offensive pass interference, no tentoraz na Geronima Allisona, táto hra skončila TD Randalla Cobba. Ale namiesto toho sme prišli o 7 bodov, keďže prišla ďalšia penalta a museli sme sa uspokojiť len s 3 bodmi. A čo ma dostalo najviac? V našom prvom drive Rodgers videl, že Falcons striedajú veľa hráčov a chcel ich svojím typickým spôsobom nachytať na príliš veľa hráčov na ihrisku, no rozhodcovia zahlásili timeout. Avšak tento timeout si nezobral ani jeden z tímov, ale práve ROZHODCOVIA! Tento timeout odôvodnili tým, že potrebovali čas na pripravenie. Stalo sa toto vôbec niekedy?! 


HAMSTRING, HAMSTRING, HAMSTRING,…

No a čo by to bol za zápas, keby sa nám nezranilo hneď niekoľko hráčov?! Zápas kvôli zraneniu opustili Daniels, Nelson, Brice, House a Cobb. Daniels už podstúpil MRI a malo by sa jednať len o menšie zranenie hamstringu. David Bakhtiari sa vyjadril, že si zranil hamstring počas zápasu proti Seahawks a celý čas vedel, že to bude rozhodnutie v deň zápasu. Jordy Nelson sa zranil bez kontaktu a jeho účasť v zápase proti Bengals je 50-50. Randall Cobb si poranil rameno a prvotné informácie hovoria o tom, že to bude vážnejšie ako to na prvý pohľad vyzeralo a mohol by vynechať nejaké zápasy. Davon House si takisto sám privodil zranenie hamstringu (zase hamstring mimochdom!!). Brice si poranil bedro a takisto predčasne opustil zápas. Čiže momentálne máme zranených hneď 7 starterov!!!!! (Bak, Bulaga, Brice, Daniels, Nelson, Cobb a House)


ZHODNOTENIE

Falcons úplne zaslúžene ovládli tento zápas. Využili svoje príležitosti, no my sme ich naopak prepásli. Naša OL je bez starterov katastrofálna, secondary bola totálne deravá a ukázalo sa, že nejaký extra pokrok tam nenastal (v zápase proti Seahawks neboli dosť preverení). House už podľa mňa na NFL nemá, Randall raz zahrá dobre a potom vyhorí, to isté Rollins. Možno je čas dať priestor mladým hráčom ako King, Pipkins, alebo aj Brown. Horšie to už nebude a môžme mať aspoň nádej. Ten Gilmore mal byť jednoznačne náš počas free agency. Dix takisto vôbec nepomohol. Pass rush je bez Danielsa zreteľne oslabená a Ryan mal opäť kopec času na odhody. Chcem ešte pochváliť aj Vogela, ktorý nedovolil žiadny punt return. Útok na tom takisto nie je najlepšie a máme problém s dropmi a skórovaním. V 1. polčase sme zatiaľ počas 2 zápasov skórovali len jeden TD! Tu si prezrite všetky útočné drive v prvom polčase počas našich dvoch úvodných zápasov sezóny:

vs Seahawks

7 plays, 51 yards — Interception
11 plays, 32 yards — Punt 
6 plays, 23 yards — Punt 
3 plays, 3 yards — Punt 
9 plays, 28 yards — Punt

vs Falcons

11 plays, 75 yards — Touchdown 
3 plays, -3 yards — Punt 
6 plays, 19 yards — Punt 
2 plays, -2 yards — Interception

Takisto sme možno prišli o potenciálnu výhodu v nasadení do play off. A všetci veľmi dobre vieme ako je pre nás dôležitá Frozen Tundra. Treba však túto prehru hodiť za hlavu, vyhecovať sa a bojovať! Ešte ostáva 14 zápasov v regular season! Go Pack Go!


PS: Chcel by som sa vám ospravedlniť, že toto review vyšlo tak pozde, ale žiaľ môj rozvrh hodín počas prvých 3 dní je na komplet celý deň a nemám na písanie vôbec čas. Ostatné dni už sú v pohode. Takže vás aj do budúcna poprosím o trošku pochopenia a trpezlivosti. Váš Bart.

2 thoughts on “REVIEW: WEEK #2 – Green Bay Packers vs Atlanta Falcons

 • 20 septembra, 2017 at 5:28
  Permalink

  Opět super článek, vždy se na něj moc těším. K prodlevě. Je to pochopitelné Každý máme nějakou práci či školu. Myslel jsem, že chceš jen vychladnout po výkonu než ho napíšeš.
  Pár postřehů k výkonům.
  – Cobb mě zatím moc překvapuje pozitivně. myslel jsem, že už to má za sebou a mohutně jsem přikyvoval když se v tom Boldprediction psalo o jeho poslední sezóně.
  – Matthew měl výborný začátek. V druhé půlce jako by mu došly síly.
  – Nejde vše házet jen na secondary. Bez pass rushe a proti Juliovi Jonesovi to měli těžké.
  – Bennett jednoznačné zklamání, ale čekal jsem i víc od Allisona. Je to můj oblíbenec – vysoký WR, ale kromě první zachycené přihrávky neměl snad nic. A interception jde jednoznačně na jeho vrub.
  – Pro mě Ha-Ha není zklamání. Já od něj víc nečekám, podle mě je to náš nejpřeceňovanější hráč. Jeho loňský Probowl byl omyl. Neumí skládat, nemá dobrou předvídavost takže i díky němu naši CB tak hoří.
  – Na konec něco pozitivního: RELAX ? Loni jsem nás odpeisoval po zápase s Titans, že play off z toho už nemůže být a jaká to nakonec byla jízda.
  – Máme dost těžký schedule. Rozhodnou zápasy s Lions a Vikings, kde hlavně Lions nevypadají vůbec špatně. S TJ Langem vyztuženou OL. ?

  Reply
 • 20 septembra, 2017 at 11:23
  Permalink

  Já si rád na tvoje shrnutí počkám. Taky jsem si říkal, že potřebuješ vychladnout po zápase a pak teprve napíšeš ? ? V zápasech se ukazuje, to co sem říkal už během offseason. Krom podepsání Benneta a poměrně slušného draftu do 5 kola (teda po draftu to tak vypadalo, teď se to tak i skrz zranění úplně nejeví) to byla mizerná offseason. Nepodepsání hvězdného cb z free agency (jakože jich k dispozici bylo dosti, např. vzpomínaný Gilmore či Boaye) a nedraftování či nezískání top pass rushera (TJ Watt například), dále nepodepsání alespoň jednoho z dvojice G TJ Langa a JC Trettra jsou dle mého názoru prostě další obrovské chyby front office Packers ? A přitom cap space na to byl. Jak se vráti starting tacklové, tak útok bude fungovat dobře, ale kombinace průměrné secondary s průměrným pass rushem znamená (proti týmům s kvalitnější OL) velké problémy v pasové obraně. Přesto věřím, že play off zase dáme, ale není to na tým s Aaronem málo? Nezbývá než věřit ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *