REVIEW: WEEK #3 – Cincinnati Bengals vs Green Bay Packers

Skvelý comback Packers v posledných minútach!

Tento zápas sa zapísal do histórie ako najteplejší zápas v histórií na Lambeau Fielde. Teplota počas zápasu dosiahla takmer 32°C počas výkopu. Avšak Packers boli v prvej polovici práve že zmrazení. No Rodgers sa po polčase zahrial a doviedol Packers k víťazstvu až po predĺžení 27-24, ktoré je 1. proti Bengals od roku 1998 (3 prehry v rade). Toto bolo zároveň pre Green Bay 1. víťazstvo v predĺžení od roku 2007. Rodgers svojich prvých 7 (vrátane postseason) prehral. Takisto Bengals boli posledným tímom, ktorý Packers ešte neporazili počas Rodgersovej kariéry ako Packer.

No a poďme na hodnotenie hráčov. Ako som už spomenul, Aaron mal veľmi pomalý štart do zápasu a dokonca hodil pick six, keď hráč Bengals – CB William Jackson nádherne prečítal pass na Jordyho Nelsona a skóroval 75 yardovú pick six. Toto bola jeho len 2. pick six počas celej kariéry v NFL. Tá prvá prišla už pekne dávno a to v roku 2009. Avšak „druhej“ sme sa už dočkali o niečo skorej vo weeku 1, keď DE Seahawks – Nazair Jones zachytil Rodgersovu prihrávku a loptu niesol do end zóny 64 yardov. No na naše šťastie bola kvôli illegal blocku na Adamsa pick six anulovaná. Snáď ich už viacej nebude. Inak Aaron už tradične doplácal na dropy svojich receiverov, alebo aj tight endov. No Rodgers nás opäť zachránil svojou výnimočnosťou na získavanie free plays. Na 3&10 nachytal hráčov Bengals na offside a po ľavej strane našiel 72 yardovým passom WR Geronima Allisona, ktorý vytancoval niekoľko hráčov Benglals a loptu doniesol až na 7 yardovú líniu. V tom momente sa Lambeau Field otriasal v základoch. Rodgersovi sa v úvode nedarilo, ale postupne sa dostával do prevádzkovej teploty. Celkovo skompletoval 28/42 prihrávok pre 313 yardov, 3 TDs a 1 interception s passer ratingom 102.6.

TITANIC

Takisto Rodgersovi vôbec nepomáhala naša OL, kde nám chýbal LT David Bakhtiari, na ktorého miesto nastúpil Kyle Murphy a odohral otrasný zápas. V druhej polovici opustil zápas aj RT Bryan Bulaga a na jeho miesto prišiel Justin McCray. Aby toho nebolo málo, tak aj Lane Taylor mal menšie problémy so zranením. Si zoberte, že Murphy vstupoval do campu na depth chart ako O-lineman č.7 a od weeku 1 je starterom. Na poste Baka mu to vôbec nešlo. Nedokázal si poradiť s nováčikom z Aubornu Carlom Lawsonom, ktorý cez Murphyho zaznamenal 2 a pol sacku. Celkovo Bengals sackovali Rodgersa hneď 6x a z toho asi 3x na 3. downe.

BENNETOVE TRÁPENIE POKRAČUJE

Medzi TEs sa opäť nedarilo Martellusovi Bennetovi. Celkovo zachytil len 3 prihrávky pre 12 yardov a predviedol ďalší drop na dôležitom 3. downe v 4. štvrtine, avšak Martellus bol využívaný hlavne ako pass blocker, keďže naša OL bola deravá ako Titanic. No jeho parťákovi Lancemu Kendricksovi sa darilo o poznanie lepšie. V podstate všetky big plays Packers v prvom polčase išli práve cez Kendricksa. Zachytil náš 1. TD zápasu, keď sme rozohrávali loptu z 1 yardovej línie a Rodgers ho „pohodlne“ našiel v end zone po falošnej predávke na Montgomeryho. Takisto získal aj pass interference, keď ho Adam Jones zatiahol za ruku (nemuselo sa to pískať). Potom hneď počas prvej play v druhom polčase zachytil 51 yardovú prihrávku po scramblingu od Rodgersa.

MONTGOMERY NULA BODOV

Zápas vôbec nevyšiel RB Ty Montgomerymu. Ty odohral v prvých dvoch weekoch sezóny celkovo 139 snapov, čo je viacej ako hociktorý iný RB v NFL. Proti Bengals mal celkovo 12 behov na ktorých získal 35 yardov + zachytil 8 passov pre chabých 15 yardov. No treba povedať, že sa mu nedostávalo potrebnej pomoci od OL a takto sa behá veľmi ťažko.

JORDY NA 2. MIESTE V HISTORICKÝCH TABUĽKÁCH PACKERS

Spomedzi WRs odohral najlepší zápas Jordy Nelson. Jordy sa vrátil do zostavy po tom, čo opustil zápas proti Falcons kvôli zraneniu a bol opäť našim lídrom. Jordy celkovo zachytil 6 prihrávok pre 52 yardov a 2 TDs. Najdôležitejšia hra prišla 17 sekúnd pred koncom zápasu, keď v skoku zachytil pass od Aarona a vďaka tejto play sa išlo do predĺženia. Vďaka tomuto catchu sa Jordy posunul na 2. miesto v historických tabuľkách Packers v počte zachytených TDs (66) za lídra Dona Hutsona (99). Jordy tak odsunul na 3. miesto Sterlinga Sharpeho. Ďalším WR, ktorý odohral dobrý zápas je Geronimo Allison. Allison nemal veľmi vydarenú prvú polovicu zápasu, avšak ku koncu predviedol niekoľko dôležitých plays. Jednu hru potom, čo predviedol otrasný drop zachytil loptu brilantným spôsobom na side line na 3. downe. A ako som už spomenul, predviedol rozhodujúcu 71 yardovú play zápasu.

OBRANA SA „PREDVIEDLA“

No a poďme k tej našej slávnej obrane. DL v zložení Lowry-Clark-Dial nepredviedla nič, ani proti behu (kde som ich chválil). OLB takisto neodohrali najlepší zápas. Ahmad Brooks si pripísal jeden sack a Clay takisto vôbec nevyčnieval. Našim najlepším hráčom v obrane bol suverénne rookie Josh Jones (pre mňa najlepší hráč zápasu). V úvode síce spravil jednu chybu, keď v man coverage nekryl Giovaniho Bernarda, ktorý si pohodlne dobehol po 6 yardový TD. Ale kk vynecháme túto play, tak Jones ukázal, že si zaslúži oveľa viacej času na ihrisku. Celkovo zaznamenal 12 tackles (11 solo), 2 sacky na Andyho Daltona (obidva na 3. downe) a k tomu pridal 3 tackles for lost. Josh nastúpil do zápasu ako nitro LB a nejaký čas strávil aj na slote. Takisto zastavil Bengals aj v predĺžení na 3. downe, čo v konečnom dôsledku viedlo k nášmu víťazstvu. Burnett sa presunul na slot, kde nahradil Rollinsa a viedol si vynikajúco. A práve nitro package nás v kľúčových momentoch zápasu podržala. Z LBs odohral ešte vynikajúci zápas Blake Martinez. Blake nastúpil ako starter na pozícií ILB a podľa mňa odohral svoj najlepší zápas v NFL odkedy bol draftovaný. Zaznamenal celkovo 11 tackles. Dokázal dobre pokrývať behy a predviedol aj kľúčový tackle na A.J. Greena, ale jeho najväčšia hra prišla počas prvej hry v predĺžení, keď zastavil RB Bengals – Joe Mixona pre statu 2 yardov.

KING SVOJ VÝKON PROTI FALCONS NEZOPAKOVAL

Naša secondary sa opäť „vyznamenala“. Kevin King nahradil v zostave Davona House a nepodarilo sa mu zastaviť A.J. Greena. Green zakončil zápas s 10 zachytenými prihrávkami pre 111 yardov a 1 TD. Kentrella Bricea nahradil v zostave Marwin Evans. Andy Dalton si v útoku počas prvého polčasu robil doslova čo chcel. V prvom polčase skompletoval 12/14 prihrávok pre 116 yardov a 2 TDs. Ale niekedy spravil aj zbytočné chyby. Tá najväčšia prišla asi na 3. downe, keď nevidel úplne voľného recievera, ktorý by skompletoval 3. down.

PROTESTY UŽ AJ U NÁS

Počas hymny sa už aj naši hráči zapojili do protestov. No a hneď 3 hráči počas hymny sedeli: Kevin King, Martellus Bennett a Lance Kendricks. Zvyšok tímu stál popri sideline, ale mali navzájom spojené ruky.

Z VOGELA RASTIE VYNIKAJÚCI HRÁČ

V special teamoch by som chcel pochváliť puntera Justina Vogela. Celkovo puntoval 6x s priemerom 49.3 yardov. Jeho najdlhší punt meral 61 yardov. Z Justina nám rastie veľmi kvalitný punter! Som rád! V special teamoch sa zadarilo aj punt returnerovi Trevorovi Davisovi. Celkovo sa k nemu dostalo 5 puntov. Jeho najdlhší return mal dĺžku 33 yardov. Jeho priemer bol 14 yardov na jeden return. Na kick returne sme všetko zakľakli a bol na ňom Jeff Janis. Myslím si, že toto by dokázal robiť aj napríklad McCaffrey, alebo Dupre… vkuse zakľaknúť kop. Passovej hry sa Jeff nezúčastňuje. Stále som z tohto rozhodnutia vytočený.

ZÁVER

Do zápasu sme už po 3x v tejto sezóne vstúpili doslova tragicky. V prvom polčase naše drivy vyzerali nasledovne: TD, -4, -7, 9 a pick six. Rodgers, ale aj jeho útok v prvej polovici zápasu nedokáže vyprodukovať nič. V posledných dvoch zápasoch sa ukázala aj pravá tvár našej obrany. Keď tam nie je Daniels, alebo Perry, tak je nulová. Žiadny pass rush a tým pádom to je aj nemožné brániť pre secondary. OL je presne ten istý prípad. Pokiaľ nie je komplet zdravá, tak je tam obrovský výkonnostný prepad. S takýmto výkonom žiaľ podľa mňa na Vikings, prípadne Lions nemáme. Musíme sa prebrať. Asi počas ¾ zápasu tam nebolo vidno žiadne odhodlanie, hráči ako keby ostali v šatni. Dokonca fanúšikovia na Lambeau Fielde v určitých častiach zápasu (1. polčas) „bučali“, čo sa na Lambeau len tak často nevidí. Treba sa viacej nabudiť a bojovať, lebo takto to ďalej nepôjde. Go Pack Go!