REVIEW: WEEK #3 – Denver Broncos vs Green Bay Packers

Obrana to opäť ukopala!

Po 2 týždňoch plných futbalu za veľkou mlákou som sa musel uspokojiť s pozeraním futbalu len na mojom notebooku a veru že to bolo divné. Avšak konečne poriadne pivečko v ruke nechýbalo a mohlo sa pozerať! Packers svoj tretí zápas sezóny zvládli a na domácej pôde Lambeau Fieldu porazili Denver Broncos pomerom 27-16! Družina head coacha Matta LaFleura tak zostáva aj naďalej neporazená a pri našom mene svieti bilancia 3-0! No kto by toto pred začiatkom sezóny bol povedal? Matt LaFleur tak doposiaľ vyhral všetky 3 zápasy. Ostatných 7 nových head coachov má dokopy bilanciu 2-18-1. 

OBRANCOVIA LAMBEAU FIELDU!

Nehovorím o nikom inom než o našej defense! Celá offseason sa niesla v duchu rozprávania o turnoveroch. Vtedy to boli len slová, no dneska sú to aj činy od chlapcov nášho defenzívneho koordinátora Mika Pettina. Do nedeľňajšieho zápasu Packers vstupovali s tým, že mali bilanciu turnoverov plus 3. Len New England Patriots a Tennessee Titans mali plus 4. No a boli sme na delenom prvom mieste v počte takeaways (5). Nedeľňajší zápas tieto štatistiky potvrdil a víťazstvo prišlo najmä vďaka ním. Packers spôsobili tri turnovers, ktoré nám pripravili krátke ihrisko a viedli k 14 bodom. Tretí turnover, čo bola prvá kariérna interception rookie safetyho Darnella Savage Jr. mohla tiež Packers pripraviť short field, avšak rozhodcovia hru totálne zmarili tým, že odpískali nekompletnú prihrávku. Matt LaFleur tak musel hodiť challenge, ktorej výsledok bol dopredu viac než jasný. Analista pravidiel pre FOX Mike Pereira pri tom turnoveri Jaire Alexandera povedal, že rozhodcovia správne nechali hru plynúť a vrátili sa ku nej až po jej konci. Tým pádom nepripravili tím o možný zisk po získaní lopty. No o pár minút to už pokašľali. Packers sú tak aktuálne v bilancii turnoverov na plus šesť. To je rozdiel, vďaka ktorému vyhráte veľmi veľa zápasov. Útok Broncos mal priemer 4,2 yardov na jednu play a skórovali len 16 bodov aj napriek tomu, že mali k dispozícii 72 útočných plays. 

BEHOVÁ OBRANA 

Pred týždňom mala obrana Packers problémy zastaviť jedného z najlepších tailbackov NFL Dalvina Cooka z Viqueens. Nie je to žiadna hanba, keď Cook dokáže nabehať proti vašej defenzíve plus 100 yardov. No running back Denveru Broncos Phillip Lindsay je na tejto pozícii v rozdielnom výkonnostnom koši. Lindsay vstupoval do nedeľňajšieho zápasu so 79 nabehanými yardami na 24 behov počas úvodných dvoch zápasov sezóny. No aj napriek tomu si z našej obrany robil prču po celý zápas. Quarterback Broncos Joe Flacco loptu hádzať nedokáže a tak nebolo žiadnym prekvapením, že Broncos sa to budú snažiť pretlačiť po zemi. Broncos takmer počas celého zápasu nachádzali úspech proti základnej obrane Packers na prvých downoch. Ako povedal Inžiner (prepáčte za trošku vulgárnejší výraz), ten krpatý smrad počas celého zápasu behal totálne nezmysli a vždy sa mu z toho podarilo nejako vyšmyknúť a získať yardy. V prvom zápase sezóny sme udržali Bears na 46 behových yardoch na 15 behov, avšak aktuálne sme povolili už 347 nabehaných yardov na 65 behov, čo je priemer 5,3 yardov na jeden beh.

BRATIA SMITHOVCI

BIG Z & Preston naplno ukazujú, prečo za nich v offseason Gutey vysolil nemalé peniaze. Preston odohral gigantický zápas a bol všade. Pred koncom prvého polčasu spôsobil fumble, keď vyrazil loptu z ruky QB Flacca, tú získal Rashan Gary, Packers boli rázom pár yardov od súperov end zone a skórovali touchdown. Celkovo si v zápase pripísal 3 sacky, vrátane toho na 4. downe pri poslednom drive Broncos, ktorým rozhodol o našom víťazstve. Na svojom konte má už 4,5 sacku!  Packers mali po úvodných troch zápasoch minulej sezóny na svojom konte ako tím 6 sackov. Teraz majú po troch zápasoch len bratia Smithovci dokopy 7,5 sackov. Krátko po našom podpise Prestona Smitha som písal, že Preston je najviac podceňovaným pass rusherom v tohtoročnej FA a moje slová sa napĺňajú. Takmer celá NFL sa nám smiala, že sme hráčov ako Za´Darius, Preston či Adrian Amos preplatili. No teraz sa ukazuje, že tie peniaze sú viac než adekvátne a splácajú to do posledného centu! Len tak ďalej! Títo traja hráči zmenili kompletne celú obranu a aktuálne patrí medzi elitu v NFL. 

JONES MÁ TD, NO WILLIAMS SA UKÁZAL VIACEJ

Aaron Jones síce skóroval 2 touchdowny, no celkovo si pripísal len 19 nabehaných yardov. Jeho parťák na pozícii running backa Jamaal Williams mal na starosti špinavú prácu a počas celého zápasu získaval ťažké yardy. Williams možno nedosiahol nejaké excelentné čísla, avšak nebyť jeho špinavej práce, tak by sme tento zápas nevyhrali. Toto bol jeden z tých zápasov, kedy sa vaša práca neukáže v štatistikách, no bez vás by to proste nešlo. 

GARY SA ZLEPŠUJE

Darnell Savage Jr. nebol jediným rookiem, ktorý odohral skvelý zápas na defenzívnej strane lopty. Savage si pripísal svoju prvú interception medzi profesionálmi, no a Garymu sa podarilo nazbierať prvý kariérny sack a prvý kariére fumble recovery. K tomu ešte pridal jeden tackle for loss a jeden hit na QB. Hneď v úvode bol pri Flaccovi, keď bol sackovaný, avšak za tento sack nebol ohodnotený pol sackom. No a ten jeho sack vďaka perfektnému motoru. Obišiel si tight enda, porazil blok a bol pri Flaccovi. Garymu bolo vyčítané, že nehrá hry dokonca. Túto hral a zožalo to svoje ovocie. Bratia Smithovi boli opäť raz hviezdami, no Packers potrebujú viacej než len dvoch edge rusherov. No a nedeľňajší zápas proti Broncos nám ukázal, že Garyho progres je badateľný a je ho vidieť od zápasu k zápasu. Gary počas tohtoročnej offseason menil pozíciu, nakoľko v Michigane hrával prevažne defenzívneho enda s rukou na zemi. Avšak Mike Pettine od neho chcel, aby sa presunul na post standing outside linebackera.

JAIRE HRÁ AKO ALL-PRO

Jaire odohral fantastický zápas. Tá play, pri ktorej spôsobil fumble na TE Noahovi Fantovi a sám loptu aj získal bola neuveriteľná. Proste play ako z futbalovej učebnice. K tomu pridal 2 zrazené prihrávky a najmä tá v end zone bola fakt veľká. Minulý week proti Bears receiver Broncos Emmanuel Sanders zachytil 11 prihrávok pre 89 yardov a 1 TD. V nedeľu proti Packers mal 2 catche pre 10 yardov. Obidva catche boli proti zónovej obrane. Keď bol v man-to-man coverage proti Jairemu, tak si nepripísal jediný catch (leteli na neho 3 prihrávky). Jaire je hviezda, ktorá ešte ani zďaleka nenaplnila svoj potenciál! 

KEVIN KING SPAL

Po skvelom zápase proti Viqueens sa očakávalo, že Kevin svoj výkon napodobní. No realita bola iná. Zaspal na stop-and-go route, v polke ju úplne vypustil a dovolil tak skompletovať dlhú prihrávku na receivera Courtlanda Suttona z vlastnej end zone až na polovicu ihrisku. No a bol to tretí down… Potom missol tackle na screene, vďaka čomu Broncos získali 30 yardov a rázom boli v našej red zone. King bol podľa Zacha Krusa zodpovedný za 121 passových yardov. Pred operáciou ramena mu tackling išiel a tackloval viac než obstojne. Avšak odvtedy ako keby mal pred tackles rešpekt a potom sa to ukazuje aj na ihrisku. Či to je nejaký blok v hlave, to neviem. Avšak Kevin sa musí vrátiť k tacklingu, ktorý predvádzal vo svojej rookie sezóne. 

MVS AKO DEEP THREAT

Wide receiver Marquez Valdes-Scantling sa pomaly udomácňuje ako náš deep threat. Receiver, ktorý hrá svoju druhú sezónu v NFL v nedeľu skóroval 40 yardový TD po free play, keď Rodgers na hard count nachytal či už Von Millera, alebo Chubba na offside, získal free play a v downfielde svojou prihrávkou neomylne našiel rýchlika MVS. Toto bol jeho druhý catch v tejto sezóny pre 40 yardov a viac, keď vo weeku 1 vytvoril pozíciu pre touchdown Grahama svojim 47 yardovým catchom. Avšak to nie je všetko. MVS má aktuálne na svojom konte catch, ktorý meral 40 yardov alebo viacej v 6 zo svojich 18 zápasov v NFL. Avšak v tomto zápase predviedol aj jeden nepekný drop na treťom downe, čo by inak bol prvý down. Takéto jednoduché lopty musí chytať. Potrebovali by sme od neho viacej konzistentné výkony, avšak to príde, verím mu. Ukazuje progres a to je hlavné. Opäť raz spomeniem meno DROPVANTE…

DŽEJKEJ JE ZBRAŇ!!!!

Punter a zbraň? Bart, čo to trepeš?! No ja to myslím úplne seriózne. DŽEJKEJ JE ZBRAŇ!!!!! Scott mal počas svojej rookie sezóny pod Ronom Zookom nevyrovnané výkony a ku koncu sezóny sme sa o neho obávali. Avšak prišiel Shawn Mennenga a on hrá ako vymenený. Počas troch zápasov v sezóne 2019 bol doposiaľ naozaj zaneprázdnený a to najmä kvôli problémom v útoku. Puntoval celkovo 21x, no hrubý priemer má 48,9 yardov na jeden punt, čo je 6. miesto v NFL. Net priemer je 43,4 yardov, čo je 9. miesto. Keď si to porovnáme s jeho minuloročnými priemermi 44,7/33,8.. tak zlepšenie je rapídne. Počas každého tohtoročného zápasu mal Džejkej veľké punty. Vo weeku jedna v posledných dvoch minútach poslal 63 yardovú bombu, ktorá prišpendlila Bears na ich vlasnej 20ke. Vo weeku 2 predviedol 5 sekundový 59 yardový z vlastnej 16 yardovej línie. Potom vo weeku 3 proti Broncos doručil zrejme svoj najlepší punt – 66 yardový punt, ktorý returnera Diontae Spencera prišpendlil na vlastnú 2 yardovú líniu. Za mňa je Džejkej doposiaľ našim tohtoročným MVP. 

MAL, ČI NEMAL?

Packers sa ešte pred polčasom mohli pokúsiť navýšiť svoje vedenie. Boli sme na svojej 10 yardovej línii a do konca polčasu zostávalo 63 sekúnd, plus jeden timeout vďaka tomu, že running back Broncos Phillip Lindsay spadol do outu a zastavil tak čas. K tomu všetkému do druhého polčasu začínali Broncos na lopte. V minulosti to bola situácia, kedy by sa Rodgers určite pokúsil získať aspoň ten FG. No namiesto toho, LaFleur zacalloval dve behové plays, potom Rodgers zakľakol a bol tu polčas. Možno to nebolo zlé rozhodnutie, no určite bolo konzervatívne. 

ÚTOK STÁLE NEEXPLODOVAL

Opäť to nebol výkon, ktorý by si náš útok dal za klobúk. Náš útok je v ofenzíve počas prvej štvrtiny na 7. mieste v lige a 30 počas 2-4 štvrtiny. Počas prvých troch weekov čelil Chuckovi Paganovi a defenzívne Bears, ktorá minulý rok zažila historický rok. Potom Mikovi Zimmerovi a teraz Vicovi Fangiovi. Ďalej máme pred sebou Jima Schwartza a Roda Marinelliho. Len ťažko dáte dokopy ťažšie zloženie defenzívnych trénerov v 5 zápasoch za sebou. Dalo sa očakávať, že to nebude hneď od začiatku ideálne, avšak štve ma fakt, že Rodgers si ide aj tak svoje. Stále naťahuje čas do poslednej možnej chvíle, loptu drží pridlho aj keď má receiverov voľných – pozrite si coaching film zo zápasu s Viqueens – porazí vás…. Plus do toho všetkého pôsobí extrémne arogantne. OL mu drží dobre, tak nerozumiem tomu, prečo stále robí to isté, čo robil počas posledných dvoch rokov a úspech to neprinieslo. Akonáhle sa útok rozbehne a rozohrávame rýchlo, tak to ide. No Aaron toto spraví tak počas jedného drivu za zápas a to je všetko. V ruke to stále má… však v zápase proti Viqueens predviedol 2 hody, aké som od neho nevidel za posledné 4 roky ani raz, no obidva skončili dropom – Davante a ešte neviem kto… Len nech robí to, čo mu Matt hovorí a nesnaží sa tam robiť to isté čo pod McCarthym. V mojom sezónnom preview som písal, že to bude trvať, kým sa adaptuje a vžije do nového útočného systému a budeme potrebovať pomoc od obrany v podobne turnoverov. Pomoc od obrany je perfektná a Aaron tak má kopu šancí na lopte, avšak veľa krát sa ich zbavíme za pár sekúnd úplne sami totálnymi hlúposťami. Či už zbabranou RPO, holdingom, či false startom…

OSTATNÉ POSTREHY

 • TE Robert Tonyan, prosím ťa, bež svoje routy na 100%. V úvode zápasu šiel Tonyan do deep route a Aaron Rodgers doručil neskutočnú prihrávku, ktorá by sa skončila TD, keby Tonyan nebežal routu len na 75%. Preto mu lopta len tesne lýzla končeky prstov. Veľká škoda…
 • LG Elgton Jenkins nastúpil do svojho prvého zápasu v pozícii startera na poste LG a viedol si naozaj obstojne. Pustil len jeden tlak na QB a aj to bolo v tretej ofenzívnej play zápasu. Inak bol pevný ako skala a postaral sa aj o kľúčový blok pri behovom TD. 
 • FB Dany Vitale predviedol nádherný 27 yardový catch tesne pred end zone a od skórovaného TD ho delili len centimetre. Na tej behovej hre pred end zone mu Matt mohol dopriať TD. Zaslúžil by si ho. Dúfam, že ho v hre uvidíme oveľa častejšie. Vitale je zbraň a to najmä v passovej hre. 
 • CB Tramon Williams odohral vynikajúci zápas. Svoju robotu si odviedol famózne. Veľa sme o ňom počas priebehu zápasu nepočuli, ale to je preto, že jeho coverage bola perfektná a jeho smerom sa proste hádzať nedalo. Za mňa naozaj vynikajúci výkon.
 • Defenzívny front na tretích downoch v zložení 91-97-55-52 má potenciál byť zbraňou hromadného ničenia. Presne takto hrali počas prvých troch tretích downoch zápasu. 91 vyhral svoj súboj, 55 svoj súboj vyhral okamžite, 52 svoj súboj vyhral, 97 hltal dvojblok = SACK.
 • 13 mussnutých tacklov je fakt hodne. Najmä King a Redmond boli v tomto tragickí. 
 • Ofenzívna lajna bola skvelá. Nepustila ani len jeden sack a Von Miller s Chubbom tak pokračujú v suchotách. Par krát boli pri Rodgersovi, avšak azda v troch prípadoch to bolo vďaka zbabranej RPO. 
 • Graham druhý week po sebe bol neviditeľný a narobil viacej zloby než dobra. Opäť mal nula zachytených prihrávok, má problémy s trieslom a my ho už máme plné zuby. 
 • DL Tyler Lancaster odohral kvalitný duel. Broncos s loptou po zemi hýbali dobre, no to nebola chyba Lancastera. Celkovo bol na ihrisku počas 38 snapov a keď bol na ihrisku, tak behová obrana bola lepšia. Dokonca aj od PFF si vyslúžil skvelú zápasovú známku 85.0. 
 • S Darnell Savage Jr. zachytil prvú kariérnu interception, avšak čo je ešte viacej obdivuhodné je jeho podpora pri behovej obrane. Z pozície deep safetyho sa extrémne rýchlo dokáže dostať do pozície a zatvoriť okienka. Počas jednej play v prvom polčase Darnell priletel a zostrelil RB Lindsayho tvrdým hitom. Neskôr sa dostal z bloku a na sideline si pripísal čistý tackle for loss. Rookie konzistentne vplýva na hru svojej prirodzenou rýchlosťou. Už teraz je to jeden z hlavných kandidátov na ocenenie defenzívneho nováčika roku. Od prvého zápasu podáva skvelé výkony. Tento week si pripísal interception, minulý week spravil fumble na Kirkovi Cousinsovi a vo weeku 1 nešťastne dropol pick. 
 • Go Pack Go and we are 3-0!!

 

4 thoughts on “REVIEW: WEEK #3 – Denver Broncos vs Green Bay Packers

 • 24 septembra, 2019 at 9:16
  Permalink

  Vítej zpět. Opět perfektní článek.
  Obrana: Dříve se na zápas s námi těšili QB s tím, že si udělají karierní maximum a teď se těší RB. Savage a Alexander byli úžasní. Alenander už je nejlepší hráč obrany. Ale pro nějaký úspěch je nutné zlepšit run stoping. Zdá se mi, že Martinez prostě nemá ten instinkt ILB co se bude hrát. Velmi často je jinde než jde hra. Měl tam několik skládek a jednu špičkovou za LOs. Ale celkově mi to přijde málo. Málem jsem ještě ve svém věku vyrostl jak tam při tom 4d držel Lindsayho Clark za nohu, okolo něj kupa našich obránců a on přesto skóruje TD. To se prostě nemůže stát.
  Útok: to tak nějak to uplácal, svoje si asi odehráli. Ale už nemůžeme čekat, že to bude jinak. Už před sezónou jsem čekal vzhledem k posilování dobrou obranu a že se AR proti posledním sezónám snad trochu zlepší. To tak i je. Kdo se mi ale nelíbí letos je J. Alison. Minule Fumble teď měl drop, vždycky se mi líbil velký rychlý WR, ale letos je to bída.

  Reply
 • 24 septembra, 2019 at 9:48
  Permalink

  Me dělají vrásky tři věci: naše běhová hra, která se oproti minule sezóny moc nezměnila (sice behame častěji, ale efektivita zůstala stejná). Tackling, ten je špatnej a díky němu pouštíme big play, tohle nám soupeři nedovolují. A ofenzíva, během přenosu byla uvedena zajímavá statistika: jsme nejhorší v lize v 3&OUT, kterých jsme měli už 10x a úspěšnost na třetích downech v neděli taky žalostná. Buď ten LaFleur vůbec neví co callovat a nebo jej Rodgers proste ignoruje

  Reply
 • 24 septembra, 2019 at 12:00
  Permalink

  Ahoj, můžeš dát odkaz na ten coaching film, který zmiňuješ v článku? Díky

  Reply
  • 24 septembra, 2019 at 11:10
   Permalink

   Zdravím, to si vedia pozrieť len tí, ktorí majú Gamepass. Tam to je k dispozícii.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Je Herb Waters nový Sam Shields?!  |