PREVIEW: WEEK #3 – Denver Broncos vs Green Bay Packers

Bart je späť a s ním aj jeho tradičné preview!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Denver Broncos

Kedy?  22.09.2019 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Green Bay, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 14 zápasov (1 v postseason):  6 výhier, 7 prehier, 1 remíza

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass

  1. https://www.reddit.com/r/nflstreams/
  2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1,30 , remíza: 14,50 , výhra hostí: 4,45

Fortuna: výhra domácich: 1,32 , remíza: 14,50 , výhra hostí: 4,02

Niké: výhra domácich: 1,35 remíza: 14,58 , výhra hostí: 3,80


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný vzájomný zápas sa odohral v roku 2015, keď obidva tímy boli doposiaľ neporazené a Packers zavítali na Mile High do Colorada. Neporazeným tímom nakoniec ostali Broncos, ktorí Packers prehrali pomerom 29-10. Packers tak padli na bilanciu 6-1. Aaron Rodgers bol úplne mimo hry, keď skompletoval len 14/22 prihrávok pre 77 yardov. Naproti tomu Payton Manning skompletoval 21/29 prihrávok pre 340 yardov, no nehodil ani len jeden TD a pridal jednu interception. Úspech Broncos tkvel najmä v kvalitnej behovej hre, keď C. Anderson na 14 behov nabehal 101 yardov a 1 TD. Jeho parťák R. Hillman pridal 19 behov pre 60 yardov a 2 TDs. Naproti tomu náš Eddie Lacy mal len 11 behov pre 38 yardov a 1 TD. V behovej štatistike mu konkuroval práve Rodgers, keď na 2 behy si pripísal 38 yardov. Jedinou svetlou bodkou v našom tíme bol kicker Mason Crosby, ktorému sa podarilo premeniť 56 yardový FG, avšak na Mile High to veľký problém nie je. Však aj minulý week kicker medvedíkov trafil 53 yardový FG. 1,000 babiek na to, že doma v Chicagu by to netrafil.


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

LG Lane Taylor bol umiestnený do injured reserve a do 53ky bol z practice squadu Titans zapísaný náš bývalý OL Adam Pankey. Taylora na poste LG nahradí šikovný nováčik Elgton Jenkins. ILB Oren Burks si bude musieť na svoj návrat ešte počkať. Účasť DL Montraviusa Adamsa je pochybná, tak že by sme sa konečne dočkali nováčika Kinglseyho Kekeho, ktorý bol doteraz vždy mimo súpisku? Otázna je účasť TE Jimmyho Grahama, ktorého trápi trieslo a niektoré správy hovoria o tom, že s týmto už mal problémy aj minulú nedeľu proti Vikings. Ak by nemohol nastúpiť, tak jeho náhradníkom by mal byť Big Bob! Packers si však do 53ky zapísali ešte ďalšieho tight enda – Evana Baylisa z practice squad. Otázna účasť svieti ešte pri WR Jakovi Kumerowovi, WR Darriusovi Sheppherdovi a OLB Kylerovi Fackrellovi. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

PASSOVÁ DEFENZÍVA

Packers našli v hráčoch ako Kevin King, Jaire Alexander, Darnell Savage, či Adrian Amos niečo špeciálne a chalanom to na ihrisku neuveriteľne klape. Každý jeden z nich dokáže priložiť ruku k dielu a dokopy tvoria aktuálne azda jednu z najelitnejších seconderies v NFL. Duo cornerov Alaxander s Kingom tvoria aktuálne jednu z najlepších dvojíc na pozícii cornera v NFL a rookie safety Darnell Savage je neskutočný. Áno, ten jeden zlý uhol tacklu na RB Cooka nás stál inkasovaný TD, ale inak hrá parádne. Vôbec nevyzerá ako rookie a v tomto chalanovi sme našli diamant. Denver v úvode sezóny nachádza priemerný úspech v passovej hre, keď majú priemer na zápas 265,5 yardov, čo je 15. miesto v NFL, avšak v počte skórovaných bodov sú v najhoršej päťke NFL. Spoliehajú sa na krátku passovú hru vedenú veteránom na poste QB Joeom Flaccom. Flacco hádže najmä krátke prihrávky do pravej strany ihriska, kam ich nasmeroval už 34, čo je druhé najvyššie číslo v lige. Ich najväčšou zbraňou je WR Emmanuel Sanders, ktorý doposiaľ zachytil 16 prihrávok pre 184 yardov a 2 TDs. No Alexander by sa o neho mal vedieť postarať a verím, že naša secondary dokáže passový útok Broncos zastaviť. Avšak Jaire, prosím ťa, niekedy je lepšie loptu len zraziť, než pustiť TD. Hráš perfektne, len takéto plays ako tá proti Diggsovi sa ti stávať nemôže, ak chceš byť All-Pro…


TLAK NA QB

Hviezdne duo pass rusherov nezažíva vydarený vstup do sezóny. Počas prvých dvoch weekov si dokopy pripísali len 5 tlakov na QB – Chubb (3), Miller (2) a žiadny sack. Aj keď je pravda, že ten sack na Trúbu bol anulovaný kvôli totálne smiešnemu roughing the passer a Bears tak boli stále pri živote. Inak by boli 0-2. Pre porovnanie, náš tohtoročný first round pick Rashan Gary má pri limitovanom počte pass rushing snapov (15) 3 tlaky na QB. V zápase proti Bears si Packers pripísali 19 tlakov na Trúbu a 25 tlakov na Cousinsa. Dokopy tak už majú 44 tlakov na QB, čo je najvyššie číslo v NFL! Packers mali v minulej sezóne excelentný počet sackov, avšak neboli schopní vytvárať tlak pravidelne. V tejto sezóne to je už ale úplne iná rozprávka. Len pán a pani Smithovci si pripísali dokopy 25 tlakov na QB (Z-15) a P-10. Sacky nie sú všetko, ak nedokážete robiť tlak na QB pravidelne. A presne o tomto hovoril pred sezónou tréner outside linebackerov Mike Smith. Svoje slová zatiaľ dodržuje do bodky! Paráda trénere, len tak ďalej! No a v zápase proti Broncos bude mať náš pass rush pred sebou LT Garetta Bollesa, ktorému bolo v tejto sezóne doposiaľ odpískaných 5 penált za holding (3 boli odmietnutné) a 4 boli v zápase s Bears. Zároveň viedol ligu v počte holdingov počas posledných dvoch sezón. Flacco behať nedokáže, takže ako Bolles dokáže udržať náš pass rush od svojho QB bude extrémne kľúčové. V tomto duely práve toto môže rozhodnúť o osude zápasu. Flacco taktiež nebol v úvodných dvoch zápasoch príliš dobrý v rozoznávaní tlaku pre-snap, čo tento fakt ešte len podškrtuje. Na našej strane bude všetka pozornosť upriamená na LT Bakhtiariho a RT Bryanu Bulagu, ktorí budú musieť čeliť pass rusherom Von Millerovi a Bradleymu Chubbovi. Aj keď ich vstup do sezóny nie je najveľkolepejší, tak podceniť ich a myslieť si, že to bude prechádzka ružovou záhradou, by nás vyšlo extrémne draho. Odkedy sa vrátil Bulaga do akcie v minulej sezóne vo weeku 16, tak jeho pressure rate je 0,5%!! Čo je najmenšie číslo spomedzi všetkých ofenzívnych tacklov v NFL s minimálnym počtom odohraných snapov – 100. Bulaga pustil len jeden tlak na 182 pass-blocking snapov počass posledných 4 zápasov. Toto len podčiarkuje fakt, že keď je na ihrisku a zdravý, tak patrí medzi absolútnu elitu na poste OT v lige a aktuálne je našim najlepším ofenzívnym lajnmenom. Áno, aktuálne hrá lepšie aj ako Bakhtiari. A to pomerne jednoznačne! Zrejme Bakove problémy s chrbtom ho trošku limitujú a je to na jeho hre vidieť. Snáď sa dá čoskoro do 100% pohody. 


TURNOVERS

V prvom weeku sme zaznamenali en jeden turnover, no bol to hneď ten najdôležitejší v red zone v závere zápasu. O týždeň na Lambeau sme sa postarali už o 4. No a v tomto trende budeme chcieť určite pokračovať. Je to divné hovoriť, no v obrane máme veľa ball hawking hráčov a takisto aj tých, ktorí dokážu drviť ofenzívnu lajnu play za play. Táto schopnosť našej obrany sa premieta najmä v hre v red zone. Cousins s Trubiskym proti Packers v red zone skompletovali 0/6 pre 0 TDs, 2 INTs a QB Rating 0.0. 


RUSHING OFFENSE

Denver v úvodných dvoch zápasoch sezóny pustil priemerne na jeden zápas 125,5 nabehaných yardov, čo je 24. miesto v lige. Po pomalom štarte v zápase proti Bears, sa Aaron Jones v zápase proti Viqueens prebudil a predviedol kvalitný výkon. Ak chcú Packers v nedeľu uspieť, musia v tomto pokračovať a proti Broncos na to budú mať priestoru dostatok. Naopak v Broncos v minulej sezóne žiaril nedraftovaný nováčik RB Phillip Lindsay, keď vyhral aj cenu pre nováčika roku. Avšak doteraz si len podelil snapy so svojim kolegom Roycom Freemanom (24:21) a Freeman je efektívnejší, keď má priemer na jeden beh 5,2 yardov, zatiaľ čo Lindsay len 3.3 yardov.


JENKINS NAHRADÍ TAYLORA

LG Lane Taylor nezažíva dobrý vstup do sezóny. Prvý zápas proti Bears mu vôbec nevyšiel a väčšina tlaku išlo práve cez neho. Zápas proti Viqueens nebol výnimkou a tak ho LaFleur rotoval s nováčikom Elgtonom Jenkinsom, ktorý vyzeral o hodne lepšie. Myslím si, že Jenkins môže nášmu útoku ponúknuť viacej než Taylor a dúfam, že už bude na poste starting LG práve ON. Ako som toto dopísal, tak prišlo info od head coacha LaFleura, že Jenkins bude starting LG už tento týždeň. Takže som happy! Len keby to nebolo na úkor zranenia… Jenkins teda nahradí Taylora na pozícii ľavého guarda a to je pozícia, ktorá je v našej OL najslabšia. Jenkinsa tak čaká krst ohňom, keď si myslím, že nový head coach Broncos Vic Fangio pošle Chubba s Von Millerom práve na tohto nováčika. Jenkins doposiaľ predvádza fenomenálne výkony, tak dúfajme, že v tom bude pokračovať aj v nedeľu proti Broncos!


ADAMS VS HARRIS

Toto bude určite jeden z higlightov tohto zápasu. Jeden z najlepších receiverov v lige (Davante Adams) proti jednému z najlepších cornerov v lige (Chris Harris Jr.). Je dosť možné, že Harris bude Adamsa nasledovať po celom ihrisku. Ako nám už ukázalo mnoho zápasov, tak Adamsa nikto nedokáže na 100% zastaviť. No aj napriek tomu budú Packers potrebovať ďalšieho receivera, ktorý dokáže potiahnuť passový útok. MVS a G-mo budú musieť byť efektívni, špeciálne vtedy, ak slot corner Bryce Callahan nebude môcť hrať.


SPECIAL TEAM DOSTAL NOVÚ ZBRAŇ

Packers si z waivers uchmatli cornerbacka Tremona Smitha. Smith je rýchlik, ktorý by mal do nášho special teamu priniesť okamžité zlepšenie. Či už ako gunner alebo returner. Disponuje elitnou rýchlosťou a jeho čísla hovoria sami za seba. Počas minulej sezóny v drese Chiefs vracal 33 kopov pre 886 yardov (26,8 priemer), vrátane 97 yardového vo weeku 6 proti Patriotom. Jeho priemer 26,8 yardov bol 4. najlepším v celej NFL. Ak Shepherod hamsting bude oukej, tak na punt returne uvidíme práve tohto mladíka a na kickoch a ako gunnera uvidíme práve Smitha.


NADVIAZAŤ NA ZAČIATOK ZÁPASU S VIQUEENS!

3 drivy = 3 TDs. Packers mali neskutočný začiatok zápasu a na ihrisku bol len jeden tím. Práve tu sme mohli vidieť pravú ofenzívu Matta LaFleura. Veľa, veľa motionu, veľa netradičných setov – napríklad ten, ako počas prvých dvoch drivov boli na ihrisku naraz Aaron Jones s Jamaalom Williamsom a obrana Viqueens na to absolútne nevedela reagovať, vytváranie miss matchov, ktorých výsledkom boli big plays alebo G-mov TD. No potom sa to akosi z nášho útoku vytratilo. Útok počas prvých troch drivov šlapal, Aaron loptu z ruky posielal rýchlo a ono to išlo. Potom sa čosi zmenilo a pripomínalo to útok Mika McCarthyho. Takmer žiadny motion, formácie s Jonesom a Williamsom sa úplne vytratili a Rodgers držal loptu ako keby patrila iba jemu a nikomu inému ju nechcel požičať. Výsledok? Nula skórovaných bodov. Nože vráťme sa k tomu zábavnému útoku z prvej štvrtiny proti Viqueens!


GET LOUD LAMBEAU!!!!!!!

V prvom tohto sezónnom domácom zápase to na tribúnach Lambeau Fieldu vrelo neskutočne. Mal som tú možnosť vyskúšať si to naživo a poviem vám, že to bolo niečo elektrizujúce. Keď bola naša obrana na ihrisku, tak celý Lambeau Field bol na nohách a hulákal čo to šlo. Nebolo to len na tretích downoch, ale počas celej doby, čo bola naša obrana na ihrisku. Či už Steve, Jeff, alebo John mi všetci zhodne povedali, že takýto „bordel“ na Lambeau nebol už vééééééééééééľmi dlho. O toto sa postarali držitelia Green package sezónnych lístkov, teda pôvodní držitelia permanentiek na Lambeau Fielde, ktorí majú k dispozícii domáce zápasy číslo 1, 3, 4, 6, 7 a 8. No teraz prídu na radu držitelia tzv. Gold package a to sú držitelia sezónnych permanentiek z Milwaukee. A nie je žiadnym verejným tajomstvom, že keď sú na tribúnach práve títo držitelia sezónnych permanentiek (2. a 5. domáci zápas), tak na Lambeau je atmosféra o dosť horšia, oni sa len pozerajú a hodujú. Takže dúfam, že nadviažu na prvý zápas a na Lambeau to bude zas jedno veľké peklo, ktoré našu obranu povedie k ďalšiemu fenomenálnemu výkonu! Go Pack Go! 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Aaron je späť... v meste  |