RIVALITA: Detroit Lions

V prvom článku zo série RIVALI sme sa zamerali na najväčšieho súpera z Chicaga. Druhé vydanie sa zameria na Detroit Lions. 

História vzájomných zápasov s Lions sa začala písať v roku 1930, kedy organizácia sídlila v meste Portsmouth a nie v Detroite, kde je od 1934. V jednej divízii sú spolu od roku 1933 a od sezóny 1932 sa každý ročník stretli minimálne dva razy. Jedná sa o najdlhšiu neprerušenú rivalitu.

Vzájomná bilancia je po sezóne 2016 jasná v prospech Packers. Dohromady sa tieto dva celky stretli 175-krát, z toho sa v Green Bay tešili rovných 100 ráz, 68 výhier majú Lions a zvyšných 7 zápasv sa skončilo remízou. Najvyššiu výhru zapísali taktiež Packers, ktorí zničili Lions 24. novembra 1940 v pomere 50:7, pričom bol rozdiel počas duelu až 43:0.

Čo sa týka víťazných šnúr, tam má navrch Detroit, ktorý medzi rokmi 1949-1954 uspel 11-krát v rade, zatiaľ čo Packers dva razy ťahali 10-zápasovú víťaznú niť. V súčasnosti má Green Bay našliapnuté na ďalšiu pozitívnu sériu, keď s rivalom neprehral tri zápasy v rade a dúfame, že minimálne o ďalšie dva ju dokáže v tomto kalendárnom roku Rodgers a spol. natiahnuť.

NAJPAMÄTNEJŠIE ZÁPASY

5. – 8. január 1994 – Packers porazili prvý raz Lions v play-off

Písal sa rok 1994 a na pozícii quarterbacka bol, kto iný, ako Brett Favre. Lions boli v zápase o čosi popredu a v celkovom počte nazbieraných yardov dokonca vyhrali 410-293. Posledné slovo však mal 55 sekúnd pred koncom Favre. Jeho 40-yardová delovka našla WR Sterlinga Sharpea, ktorý skóroval TD. Za zmienku stojí to, že tento WR, ktorý odohral za Packers 6 sezón, chytil v zápase takmer polovicu všetkých yardov, o ktoré sa postaral The Gunslinger.

4. – 1. január 2012 – Novoročné predstavenie Michaela Flynna

Toto bol šialený zápas. Bodová prestrelka a my sme hrali bez Aarona, keďže si Packers zabezpečili výhodu domáceho prostredia počas celého play-off už pred posledným weekom. Priestor dostal backup Matt Flynn, ktorý hádzal ako z inej planéty. Na konci zápasu sa zastavil na šiestich TD a 480 nahádzaných yardoch. Proste famózny výkon, ktorý sa zapísal do histórie Packers. Len dodám, že Green Bay vyhral 45-41 a dohromady tímy zaznamenali 1125 ofenzívnych yardov.

3. – 15. november 2015 – Lions vyhrali na Lambeau Fielde po 24 rokoch

Je to tak. Lions nedokázali vyhrať v našom svätostánku dlhých 24 rokov! Stafford a spol. túto sériu prerušili tesným víťazstvom 18:16. Treba však povedať, že Packers mali veľa príležitostí na rozhodnutie zápasu. Matt Prater nepremenil niekoľko extra bodov a Calvin Johnson nezachytil onside kick. Mason Crosby sa postavil na víťazný 52-yardový FG, no jeho kop bol zablokovaný a výhra Detroitu bola na svete. Teraz však začína ďalšia dlhá séria a Packers počas nej vyhrajú nielen doma, ale aj von najbližších 10 rokov v rade.

2. – 28. decembra 2008 – „Perfect season“ v podaní Lions

V histórii Lions nájdeme veľa okamihov a míľniov, ktoré stoja za zmienku. V Detroite môžu byť hrdí na sezónu 2008, kedy prehrali aj v gulečníku. V poslednom 17. weeku prišli chlapci na Lambeau s cieľom vyhrať a odvrátiť hanbu. Nepodarilo sa. Po prvej časti viedli domáci už 14:0, no Dan Orlovsky našiel dva razy Johnsona a pred poslednou štvrtinou bolo vyrovnané. Hneď v jej úvode dali Green and Gold 10 bodov za TD a FG, odskočili súperovi, ktorý sa po TD dotiahol na rozdiel troch bodov. Aaron úradoval, keď Donald Driver zachytil jeho pass pre 71-yardový touchdown a Lions dostali definitívny úder.

1. – 3. december 2015 – Hail mary na trase Rodgers – Rodgers

Tento zápas si musí pamätať drvivá väčšina aktuálnych fanúšikov. Packers prehrali posledné štyri zápasy z piatich (vrátane domácej porážky s Lions), súper naopak zachraňoval hrozný štart do sezóny. Poriadne napínavý duel vyvrcholil do tesného záveru. Detroit viedol 23:21, lopta bola na 21 yarde Green Bay a do konca šesť sekúnd. Devin Taylor dostal na zem Aarona, no rozhodca hodil flag a zbadal, že hráč Lions trafil masku nášho QB. Ten dostal ešte jednu šancu. Pár sekúnd po uplynutí času sa napriahol a hodil loptu až do end zóny, kde sa parádne zorientoval Richard Rodgers, chytil pass a nastal výbuch radosti. Neskutočný záver v podaní A-Rodgersa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *