Rodgers od Grahama očakáva veľký rok

Nielen hlavná hvizeda Packers Aaron Rodgers sa modlí za to, aby TE Jimmy Graham našiel parádnu formu a ťahal mužstvo za víťazstvami.

Vlani sa Brian Gutekunst odhodlal k podpisu veterána na pozíciu TE. Jimmy Graham bol v čase najväčšej slávy v New Orleans a Seattli obrovským strojom na chytanie prihrávok a jeho produktivita bola výborná v red zone. Po odchode Jordyho Nelsona vlani Rodgers márne hľadal niekoho v súperovej end zone. Graham za očakávaniami zaostal. Veľmi.

Zlepšenie si praje samotný hráč, ale aj Aaron Rodgers. „Očakávam, že bude opäť úspešný. Je zdravý, cíti sa dobre. Myslím si, že táto ofenzíva mu pasuje, jeho stavbe tela.“

Graham podpísal s Packers kontrakt na tri roky v celkovej hodnote 30 mil. dolárov. Reportérovi NBC 26 Kellymu Priceovi Jimmy povedal, že bude pripravený presvedčiť o opaku a napraví vlaňajšiu sezónu. 5-násobný Pro Bowler zachytil 55 prihrávok pre 636 yardov, ale skóroval len dva TD.

Nefunkčná passing game, Grahamov zlomený prst a žiadna chémia medzi ním a Rodgersom. To boli veci, ktoré sa dajú napraviť. K tomu by mal pomôcť aj nový tréner Matt LaFleur a jeho nový typ ofenzívy. Rodgers niekoľkokrát našiel Graham prihrávkami do stredu ihriska.

„Je to dôležité pre nás oboch. Po minulej sezóne je dôležité, aby sme naskočili na jednu vlnu, cítili sa komfortne. Myslím, že táto ofenzíva je preňho dobre nastavený. Dáva mu príležitosti vyhrávať routy, v situáciách ako pri big play v utorok, vyhrať na základe atletický zručností a rýchlosti. Má neskutočný rádius, ktorý som videl počas spomínanej play. Predviedol skvelý catch, lopta letela príliš dovnútra,“ opísal Aaron Rodgers, ktorý po tréningoch dáva rozhovory veľmi ochotne, vyzerá pri nich RELAXED 🙂 a všetko opisuje.

Rodgers povedal, že s Grahamom si sadli ako ľudia a sú v kontakte aj mimo Lambeau Fieldu. Bude veľmi dôležité, aby im tento vzťah vydržal aj počas sezóny, ktorá bude pre Grahama akýmsi comebackom.

Rodgers pokračoval: „Je neskutočne inteligentný hráč. Prvý raz to počuje a dostane to do seba. Menej premýšľania prináša na ihrisko viacej komfortu. Obaja sa musíme dostať na tento bod. Keď sa tak stane, myslím, že budeme veľmi efektívni.“

Budúci HoF quarterback si myslí, že LaFleurova ofenzíva môže pomôcť Grahamovi predviesť v roku 2019 pozitívny dopad na tím

„Liga je založená na matchupoch. Myslím, že práve toto mám rád na tejto ofenzíve. Stále sa snažíme hľadať cestu ako nájsť hráčov v pozitívnom matchupe. Každá hra má schému, pohyb alebo prídavok , ktorý spôsobí to, že títo hráči môžu byť číslom 1 alebo 2 v procese. Ak hodíte loptu na čas, nájde ruky hráča. Takže viac príležitostí pre Jimmyho. To, čo robíme mu dáva príležitosť dostať sa do rytmu, nie čakať na tretí alebo štvrtý read hry,“ uzavrel Rodgers, od ktorého sa taktiež čaká v tejto sezóne omnoho lepšia a hlavne konzistentnejšia výkonnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *