Skončil receiver, prišiel fullback, corner a linebacker

Generálny manažér Brian Gutekunst sa aj počas preseason činí. Sleduje voľných hráčov, výkony našich chlapov počas tréningov a reaguje rôznymi podpismi a škrtaním.

Kedy sme toto zažili? Aby Packers takto často riešili pohyby v kádri? Je to skvelé. Hráči dostávajú impulz, ktorý im šepká: „Makaj, pretože zajtra môžeš vyletieť aj ty.“

Gute to robí veľmi dobre. Musíme však chápať, že to nemá len tento význam. Jednoducho reaguje na výkony v tréningoch či v zápasoch. Ak sa Gutemu nezdajú výkony WRs, podpíše niekoho na túto pozíciu, prípadne si nie je istý poriadnou bitkou o zvyšné miesta v 53-člennom tíme alebo v practice squade. Proste konkurencia dvíha výkony a snahu v kádri. Zároveň nové tváre spôsobujú, že hráči v tréningu nehrajú stále proti rovnakým spoluhráčom.

Na niečo podobné doplatil WR Jawill Davis. Dozvedeli sme sa to v sobotu. 24-ročného receivera Packers zobrali z waiver listiny 7. mája 2019 od Giants. Davis odohral v NFL málo, pripísal si štyri chytené prihrávky a poslúžil pri punt a kick returnoch.

Voľné miesto zalepil Gutekunst príchodom CB Derricka Jonesa. Absolventa Mississippskej univerzity si v drafte 2017 vybrali Jets v 6. kole z celkového 204. miesta. V NFL si pripísal štyri štarty, v ktorých zaznamenal tri sólové tackle. Počas jeho pôsobenia na Ole Miss bol drvivú väčšinu wide receiver. Na cornera sa vrátil v seniorskom roku. Cornera hrával aj na strednej škole. 

Ešte v stredu 31. júla prišiel LB Markus Jones, ktorého si Packers „uchmatli“ z waiver listiny Baltimore Ravens. Naopak na svoju listinu Packers zapísali CB Javiena Hamiltona. 

Jones je rookie z Angelo State. Ravens ho podpísali 3. mája ako 

nedraftovaného voľného hráča. Počas jeho 4-ročnej kariéry na college naskočil do 45 zápasov, v ktorých pozbieral 226 tacklov, 77,5 tacklov pre stratu, 11 forced fumbles, 2 fumble zachytil a pripísal si 12 zablokovaných kopov! Postaral sa aj o rekordných 37 sackov. Toľko v histórii školy nikto nemal. Ako senior bol Jones Division II National Defensive Player of the Year. Skončil šiesty v hlasovaní o Harlon Hill Award. Je to niečo ako Heisman Trophy v II. divízii. Na drese bude mať číslo 59.

Poslednou akvizíciou Packers je FB Tommy Bohanon. Hráč, ktorého si vybrali Jets v roku 2013 z 215. miesta pôsobí v lige už 6. rok. Odohral tri sezóny v New Yorku a dva v Jacksonville. Bohanon nastúpil do 68 zápasov, 30 odohral v regular season. Nabehal 72 yardov na 26 pokusov a skóroval 2 TD. Chytil aj 29 prihrávok pre 239 yardov a jeden TD. Hral aj v postseason, kde si pripísal jeden TD. V Packers bude nosiť dres s číslom 48.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

#3 Čo je nové v Titletowne?  |  Brian Gutekunst ostal zaskočený.  |