TOP 30 momentov v histórii Green Bay Packers

Green Bay Packers reprezentujú jednu z historicky najbohatších histórii vo svete profesionálneho športu. Poďme sa teda spoločne pozrieť na TOP 30 momentov v histórii Green Bay Packers, či už smutných, alebo radostných! 

#30 – Kolaps v NFC Championship 2015 

Som si istý, že tento moment máme ešte všetci v čerstvej pamäti. V zápase sme viedli 16:0 a 19:7, menej než 4 minúty do konca. No prišiel fake field goal a následný TD, neschopnosť Brandona Bosticka zachytiť onside kick a náš sen o Super Bowle sa rázom rozplynul. Tento zápas je istotne jeden z najsmutnejších momentov v našej bohatej histórií. 

#29 – Matt Flynn: 480 yardov a 6 TDs 

Posledný zápas sezóny 2011 priniesol pamätný výkon od niekoho, od koho sa to vôbec nečakalo. Backup QB Matt Flynn nastúpil namiesto Aarona, ktorého Packers šetrili na neúspešné play off. Matt nahádzal 480 yardov a 6 TDs proti Lions! Flynn zároveň prekonal rekord v nahádzaných yardoch za zápas v histórii Packers, ktorý držal z roku 1980 Lynn Dickey – 418 yardov. 

#28 – „He did WHAT?!?“ 

Počas upršanej noci v novembri 2000, Packers potrebovali nevyhnutne víťazstvo nad divíznym rivalom – Minnesotov Vikings. Vikings mali bilanciu 7-1 a ak Packers chceli zostať v boji o divíziu, tak museli bezpodmienečne vyhrať. Zo 43 yardov línie Vikingov, QB Brett Favre hodil zúfalý pass na 3&4 na WR Antonia Freemana. Freeman padol na zem a lopta po ňom poskakovala, obranca si myslel, že je to nekompletný pass, no Antonio dokázal loptu zachytiť ešte pred tým, ako sa dotkla zeme, postavil sa a pohodlne si dobehol po TD, ktorý rozhodol zápas v prospech Packers! 

 #27 – Sklamanie v sezóne 2011

Tím z roku 2011 sa mohol zapísať do histórie ako jeden z najlepších v histórii NFL, no bude už navždy zapísaný pod ‚SKLAMANÍM‘. Packers takmer dokázali skončiť s perfektnou bilanciou, no vo weeku 13 prišla prehra s Chiefs. Packers skončili s bilanciou 15-1 a boli považovaní za hlavného adepta na zisk Super Bowlu. Rodgers zažívali najlepšiu sezónu, akú kedy QB v NFL odohral, keď mal rating 122.1. No v prvom zápase play off prišla prehra 20-37 na domácej pôde proti New Yorku Giants a nastúpilo obrovské sklamanie. 

#26 – 4&26

11.1.2004 – prišla ďalšia devastujúca prehra. V Divisional round Packers nastúpili proti Eagles a viedli 14-0 a minútu do konca sme ešte viedli o 3 body. Eagles boli na lopte a stáli pred 4&26 na vlastnej polovici ihriska. Donovan McNabb skompletoval 28 yardový pass cez stred ihriska na Freddyho Mitchella, čo ich dostalo do FG range a následne vyrovnali zápas FG. V predĺžení hodil Favre interception a Eagles skórovali víťazný FG. 

#25 – Rodgers prebral úlohu Favreho 

Veľa ľudí bolo zaskočených. Favre oznámil koniec kariéry, no následne sa vrátil v drese Jets. V tomto čase ste mohli pravdepodobne vidieť v Green Bay viacej dresy Favreho v Jets, než ten zeleno-zlatý Aarona. Všetci boli na pochybách ako dokáže Aaron nahradiť člena Siene slávy a zvyšok príbehu všetci veľmi dobre poznáme 🙂 

#24 – Prijatie Mikea McCarthyho 

V roku 2005 Packers vyhodili Mikea Shermena a veľkou otázkou bolo, kto ho nahradí. Packers podpísali ofenzívneho koordinátora 49ers, Mikea McCarthyho a ukázalo sa, že to bola dobrá voľba. Za svoje pôsobenie v Green Bay má bilanciu 114-61-1 a 1 Super Bowl. 

#23 – 1. Lambeau Leap 

Jedna z najikonickejších osláv začala pred 23 rokmi. DE Reggie White vyrazil loptu hráčovi Raiders a SS Leroy Butler ju zobral a skóroval TD. Butler následne skočil medzi divákov do hľadiska. Táto oslava sa používa dodnes a fanúšikovia ju milujú! 

#22 – 2010 NFC Championship Game 

Jedno z najväčší víťazstiev v našej histórii nemohlo prísť proti lepšiemu súperovi než Chicagu Bears. Každý si pamätá pamätnú pick six B.J. Rajiho a následnú parádne oslavu! 

#21 – Životný zápas Desmonda Howarda

Super Bowl 31, proti Patriots. Howard predviedol neskutočný výkon, keď mal na svojom konte 154 yardov z kick returnov a 90 punt return yardov. Jeden kick return vrátil 99 yardov až do end zóny! 

#20 – Mason Crosby a jeho životný zápas 

Tento zápas máme ešte všetci čerstvý v našich pamätiach. Divisional round na pôde Cowboys a neskutočný výkon od nášho kickera, ktorý premenil za zápas 3 +50 yardové FGs (áno, jeden nebol platný, pre timeout). Jeho posledný, rozhodujúci 51 yardový FG si budem pamätať dokonca života! 

#19 – Posledný pas Favreho ako Packer 

Ďalšie play off sklamanie v tomto rebríčku, ktoré ukončilo púť Bretta Favreho ako hráča Green Bay Packers. V roku 2007 Packers zakončili základnú časť so skvelou bilanciu 13-3 a mali prvé kolo voľné. V Divisional round sme porazili Seahawks a tak nás čakal New York Giants. Crosby poslal 37 yardovým FG zápas do predĺženia. Packers vyhrali žreb a začínali na lopte na 26 yardovej línií. Favre hľadal passom Donalda Drivera, no zle prečítal coverage a hodil loptu priamo do rúk DB Coreyho Webstera. Giants následne premenili FG a tešili sa z postupu do SB XLII. 

#18 – Podpísanie Mikea Molmgrena 

V roku 1992, GM Ron Wolf vymenoval Holmgrena hlavným trénerom Green Bay Packers. Holmgren nikdy za svojho pôsobenia nemal zápornú bilanciu a kariéru hlavného trénera Packers zakončil s bilanciu 75-37. Packers doviedol do dvoch SBs po sebe, prvý vyhral v roku 1997 a v druhom sme žiaľ podľahli Broncos. 

#17 – Výhra nad Bears v roku 2013

V roku 2013 nastúpili za Packers hneď 4 rôzni QBs a aj napriek tomu sme sa dostali do play off! Packers v Monday Night hrali proti Bears, v tomto zápase nás Bears doma porazili, no prišli sme o Aarona až do weeku 17! Scott Tolzien, Seneca Wallace a Matt Flynn počas absencie Aarona doviedli Packers ku 2-4-1. V poslednom zápase sezóny Packers nastúpili proti Bears a museli vyhrať, ak chceli bojovať o Lombardi Trophy. V 4. štvrtine sme prehrávali o 8 bodov, Packers skórovali TD a pridali extra point. Boli sme jeden bod od Bears. Packers následne čelili 4&8. Aaron rozohral hru a roloval do ľava, kde ho takmer sackoval Peppers, no Rodgers našiel dlhým passom WR Randalla Cobba, ktorý zabezpečil Packers titul NFC North!

#16 – Favreho legendárny zápas po úmrtí jeho otca 

Nikto nikdy nespochybní jeho bojovnosť, no v pondelkovom zápase proti Raiders posunul Favre látku na úplne iný level. Favre skompletoval 22/30 passov, pre 399 yardov a 4 TDs. Tento jeho výkon sa považuje za najlepší v jeho kariére, aj vzhľadom na to, v akom psychickom rozpoložení sa musel nachádzať po smrti otca a on sa z toho dokázal „oklepať“, uprednostniť klub pred osobnými vecami a odohrať takýto zápas! Toto je dôvod, prečo všetci #4 v Green Bay milujú! 

#15 – Prehra v Super Bowle XXXII

Packers boli na skvelej ceste obhájiť víťazstvo v SB z minulého roku, no podľahli Denveru Broncos v tesnom zápase. Toto bola a je zatiaľ jediná prehra Packers v Super Bowle. 

#14 – Fail Mary 

V roku 2012 NFL zažila pravdepodobne najhorší call vo svojej histórii. Packers hrali na pôde Seahawks. Packers viedli 12-6. Prišiel posledný drive zápasu. Wilson poslal dlhý pass do end zóny. Lopta smerovala na WR Seahawks, Goldena Tatea. Tate postrčil Sama Shieldsa, čo malo byť posúdené ako pass interference. Safety Packers, M.D. Jennings zachytil loptu a padol na zem, kde mu Tate loptu uchmatol. Jeden rozhodca zahlásil Touchback a druhý Touchdown. Rozhodcovia túto akciu išli preskúmať a na prekvapenie každého zahlásili TD! 

#13 – Ocenenie MVP 

Vieš, koľkokrát bol hráč Green Bay Packers zvolený za MVP od roku 1957? Ak si povedal 8, tak máš pravdu! Začalo to v roku 1962, keď MVP získal nikto iný ako Paul Hornung a o rok na to RB Jim Taylor. V roku 1966 si ocenenie MVP prebral Bart Starr a bol zároveň prvým QB Green Bay Packers, ktorý získal toto ocenenie. Potom sme na MVP hráča čakali 29 rokov! V roku 1995 vyhral toto ocenenie Brett Favre, v roku 1996 obhájil MVP a v roku 1997 bol spolumenovaný za MVP s RB Lions, Barry Sandersom. Potom sme museli čakať až do roku 2011, keď si toto ocenenie prevzal Aaron Rodgers a nasledujúcu sezónu ocenenie obhájil. Don Hutson v rokoch 1941 a 1942 vyhral Carr Trophy, čo je ekvivalent MVP. 

#12 – Podpísanie Rona Wolfa 

V roku 1991 sa začalo v Green Bay blýskať na lepšie časy a všetko to začalo Ronom Wolfom. Podpísanie Wolfa sa ukázalo ako brilantné rozhodnutie. Ron stál za získaním Mikea Holmgrena, Bretta Favreho, alebo Reggieho Whitea. 

#11 – Podpísanie Reggieho Whitea 

6.4.1993 Packers získali DE, Reggieho Whitea. White je známy ako „The Minister of Defense“. Za Packers hrával v rokoch 1993-1998 a bol súčasťou tímu, ktorý vyhral v roku 1996 Super Bowl. Zaznamenal 239 tackles, 68.5 sacks a 14 FF. Jeho číslo #92 bolo aj napriek jeho krátkej dobe pôsobenia v Packers vyradené. 

#10 – Aaron Rodgers bol k dispozícii v 24. výbere

Na drafte roku 2005 sa čakalo, že si 49ers v prvom picku draftu vyberú ich fanúšika a domáceho hráča, Aarona Rodgersa. No vybrali si Alexa Smitha a zvyšok je každému jednému známy. 

#9 – „Packers si v 17. kole vyberajú Barta Starra“ 

Ak si myslíte, že najväčší príbeh v drafte je o Tomovi Bradym, tak ste asi ešte nepočuli o Bartovi Starrovi. V roku 1956 si Packers vybrali v 17. kole, celkovo 200., Barta Starra a zvyšok je história plná obrovských úspechov! 

#8 – NFL Draft 1958

V roku 1958 sa odohral najlepší draft v histórii Green Bay Packers. Trieda z roku 1958 obsahovala mená ako Dan Currie, Jim Taylor, Ray Nitschke a Jerry Kramer !Čo by sme teraz dali za taký draft, že? 🙁

#7 – Zisk Bretta Favreho 

Brett kto?! Toto sa pýtala Cheesehead Nation potom, čo Ron Wolf oznámil, že do Falcons poslal 1. round pick za náhradníka. Wolf však jediný vedel, čo robí a ten deň sa zapísal zlatými písmenami do našej histórie! 

#6 – Ice Bowl 

31.12.1967 sa odohral jeden z najznámejších zápasov v našej histórii.

 #5 – Podpísanie Dona Hutsona 

19.2.1935, Curly Lambeau podpísal Hutsona.  No v ten istý deň podpísali Hutsona aj Dodgers. Vedenie ligy sa nakoniec rozhodlo, že Don bude hrať za tým, ktorý prvý podpísal zmluvu. Prvý boli Packers a zvyšok je história. 

#4 – Lombardiho 3 šampionáty v rade, v 60. rokoch!

Pre tých ktorý nevedia čo bolo v 60. rokoch, tak tieto roky sa v Green Bay nazývajú „Zlaté Roky“. Vince Lombardi priniesol trofej opäť domov, do Titletownu 3x po sebe! A to v rokoch 1965, 1966 a 1967.

#3 – Prvé 3 šampionáty v rade! 

Michal Michalske, Johnny Blood, Carl Hubbard a Arnie Herber viedli Packers k zisku prvého tripletu v 1929-1931. Počas týchto rokov Packers doma neprehrali 30 zápasov v rade! 

#2 – Zisk 4 Super Bowlov

Packers vyhrali hneď prvé dva ročníky pod Lombardim, v roku 1996 prišiel 3., a v roku 2010, 4.

#1 – Podpísanie Vinca Lombardiho 

Najpamätnejší okamih v našej histórií sa odohral na konci januára, v roku 1959! Keď vedenie Packers oznámilo, že sa Vince Lombardi stáva hlavným trénerom a zároveň generálnym manažérom. Vložiť budúcnosť Packers do rúk Vinca sa ukázal ako brilantný krok a nastalo najkrajšie a najbohatšie obdobie v histórii Green Bay Packers! Lombardi nepriniesol do tímu len novú filozofiu, ale novú kultúru – Kultúra vyhrávania! Po Lombardim bola aj pomenovaná trofej pre víťaza Super Bowlu a jeho odkaz bude žiť v našich srdciach na veky!  

 

  • Ktorý moment bol pre vás ten najvýznamnejší a najkrajší v našej histórií? Ak nemáš v našej histórii jasno a chcel by si sa dozvedieť viacej, tak si prečítaj: 

 

 

 

 

 

One thought on “TOP 30 momentov v histórii Green Bay Packers

  • 11 marca, 2017 at 12:22
    Permalink

    Uzasny clanok zas raz. Pre mna urcite Lombardi, Favre a Rodgers. Z tych negativnych urcite kontroverzny cath seahawks a minuly rok Fitzgeraldovych cca 80 yardov v OT v zapase s Arizonou :/

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *