Zaujímavé štatistiky, ktoré stoja za reč!

Niekto čísla moc nemusí, avšak garantujem vám, že tieto budú zábavné a zaujímavé!

MONEY MASON

V minulej sezóne mal náš kicker Mason Crosby problémy a jeho budúcnosť v zelenom zálive bola nejasná. V Green Bay je už viac ako jednu dekádu a v minulej sezóne premenil len 81% svojich pokusov o field goal, vrátane veľmi peknej štatistiky pri kopoch nad 50 yardov – 5/7.  Generálny manažér Brian Gutekunst sa tak rozhodol, že mu dopraje konkurenciu. Podpísal kickera Sama Fickena a práve s týmto kickerom Mason počas preseason bojoval o miesto v 53ke. V roku 2012 Mason zažil taktiež veľmi slabučkú sezónu, keď premenil len 63,6% svojich kopov a tak vtedy bývalý generálny manažér Ted Thompson priniesol do tímu pre Masona konkurenciu v podobe Giorgia Tavecchia. No a div sa svetu, Mason v nasledujúcej sezóne kopal parádne, jeho úspešnosť bola takmer 90% a v tíme je do dnešného dňa. Ako sa hovorí, história sa opakuje a to sa potvrdilo. Mason v tejto sezóne premenil 14/15 pokusov o field goal a 31/31 pokusov o extra point. To je dokopy úspešnosť 98%, čo z neho robí najpresnejšieho kickera v práve prebiehajúcej sezóne! Money Mason!


Teraz niečo málo štatistík k našim WRs.

Passer rating počas prvých 12 zápasov sezóny a celkový počet targetov:

 • Allen Lazard – 135.7 (29)
 • Jake Kumerow – 117.4 (16)
 • Davante Adams – 106.2 (77)
 • Geronimo Allison – 95.1 (43)
 • Marquez Valdes-Scantling – 89.8 (45)

Percento zachytených prihrávok našich WRs počas prvých 12 zápasov sezóny, čiže v podstate ako často predvedie receiver zachytenú prihrávku, keď na neho letí lopta:

 • Allen Lazard – 75.9% (22/29)
 • Davante Adams – 67.5% (52/77)
 • Geronimo Allison – 65.1% (28/43)
 • Jake Kumerow – 62.5% (10/16)
 • Marquez Valdes-Scantling – 51.1% (23/45)

Počet snapov našich WRs počas prvých 12 zápasov tejto sezóny s percentilom odohraných snapov:

 • Marquez Valdes-Scantling – 477 (65.43%)
 • Geronimo Allison – 444 (60.9%)
 • Davante Adams – 382 (52.4%)
 • Jake Kumerow – 251 (34.4%)
 • Allen Lazard – 239 (32.8%)

Allen Lazard

V 6 zápasoch s 49ers, ktoré odohral novo-získaný WR Emmanuel Sanders, tak v nich zachytil 21 prihrávok pre 250 yardov a 2 TDs, zatiaľ čo v 4 zápasoch odohral minimálne 60% útočných snapov.

V 7 zápasoch s Packers, ktoré odohral náš mladík Allen Lazard, tak v nich zachytil 22 prihrávok pre 330 yardov a 2 TDs, zatiaľ čo odohral len v jednom zápase odohral cez 60% ofenzívnych snapov.

Od 6. weeku je Allen Lazard na 18. mieste v celej lige, čo sa týka získaných yardov na jednu odbehnutú routu, pričom zachytil takmer 76% svojich targetov.

Allen Lazard je na 3. mieste v DYAR spomedzi všetkých WRs v NFL, ktorí majú menej než 50 targetov. Geronimo Allison je v rovnakej kategórii na 88. mieste spomedzi 94. hráčov, ktorí spĺňajú vyššie spomenutú podmienku. MVS je na 58. mieste spomedzi 67 receiverov v DYAR, ktorí majú nad 50 targetov.

Ako z týchto štatistík môžeme vyčítať, tak Rodgersove najlepšie zápasy v tejto sezóne prišli práve vtedy, keď bol WR Allen Lazard na ihrisku čo najviac. Ako sme si tu ukázali, tak je v skutku extrémne prekvapivé, prečo Lazard nehráva viacej ako MVS, či Allison…


RODGERS & SLOT

QB Aaron Rodgers zakončil zápas s New Yorkom Giants s perfektným passer ratingom, keď svojou prihrávkou hľadal svojich spoluhráčov na slote. Po prihrávkach do slotu skompletoval 4/5 prihrávok pre 67 yardov a 2 touchdowny. Celkovo keď Rodgers v tejto sezóne mieril svoje lopty do slotu, tak má 7. najvyšší passer rating (119.6) a 6. najvyššie percento skompletovaných prihrávok (73.8%).

Keď tu už hovorím o Rodgersovi, tak pri posledných 1,010 passových pokusoch hodil len 4 interceptions, čo je percentil 0.4%. Zaujímavosťou však je to, že to všetko prišlo po drope. No a teraz veľa ľudí hovorí, že Rodgers je až príliš konzervatívny. Jeho kariérna percentáž interceptions je 1.4%, čo je najnižšie číslo v histórii futbalu. No popri tom je to hráč, ktorý je na historickom delenom 9. mieste, čo sa týka yardov na jednu prihrávku. Ďalej je to najrýchlejší hráč v histórii, ktorý dosiahol hranicu 30,000 nahádzaných yardov, 300 & 350 nahádzaných TDs. 

Rodgers je je na ceste k vyrovnaniu rekordu NFL v najmenšom počte interception počas jednej sezóny a to aj napriek tomu, že niečo cez 31% jeho prihrávok smerovalo na dvoch nedraftovaných hráčov a running backa. 


RED ZONE & TURNOVERS

Naša obrana a takisto aj útok v tejto sezóne nezažíva úplne vydarenú sezónu. Avšak sú tu dve oblasti a to zrejme tie najdôležitejšie, v ktorých doslova excelujeme. Hovorím o hre v red zone a turnoveroch. Náš útok je druhým najlepším v NFL, keď hovoríme o úspešnosti útočenia v red zone a naša obrana je 6. najlepšou v NFL, keď hovoríme o úspešnosti bránenia red zone. Sme na druhom mieste čo sa týka počtu giveaways (8), na 7. mieste v takeaways (19) a na druhom mieste v celkovom rozdiely turnoverov (+11).  Žiadny iný tím v NFL v tejto sezóne nemá viacej zápasov so žiadnym turnoverom, než práve Packers – 8. Taktiež máme 6 zápasov, v ktorých sme mali 2 a viac takeaways, čo je delené 5. miesto v NFL. Keď sme v tejto sezóne nespravili ani jeden giveaway, tak sme na bilancii 7-1. No a keď sme ho za zápas spravili jeden a viac krát, tak sme na bilancii 2-2. Avšak čo je ešte dôležitejšie, sme na perfektnej bilancii 8-0, keď sme za zápas vyprodukovali aspoň jeden takeaway. 

Naša obrana v red zone:

 • Scoring Efficiency – 75.0% (3. miesto v NFL)
 • QB rating – 65.9% (2. miesto v NFL)
 • Percento skompletovaných prihrávok – 45.9% (2. miesto v NFL)
 • Percentáž pustených TDs – 11.5% (1. miesto v NFL)
 • Počet interceptions – 4 (1. miesto v NFL)

Práve tieto štatistiky a herné činnosti sú dôvodom, prečo New England Patriots vyhrajú každý rok 12 zápasov. Hrá výborný situačný futbal a svojich súperov nechávajú poraziť sa samých. Naša obrana v tejto sezóne púšťa extrémne množstvo big plays a premenených tretích, či štvrtých downov. No keď sa začne hrať na skrátenom ihrisku, tak v NFL je len málokto lepší, než práve my.

V NFL je aktuálne len 5 tímov, ktoré sú v TOP 10 (DVOA) ako pri behovej, tak passovej hre. Všetky tieto tímy vedú svoju divíziu. No a 3 tímy, ktoré majú first round bye. Tieto tímy sú Baltimore Ravens, Dallas Cowboys, Seattle Seahawks, New Orleans Saints & GREEN BAY PACKERS. 

Aj napriek tomu, ž je náš útok nekonzistentný, tak sme skórovali touchdown pri 28/40 návštev v red zone, čo je druhé najlepšie číslo v NFL! Na druhej strane lopty sme pustili len 19 touchdownov pri 40 tripoch súpera v našej red zone, čo je percentáž 47.5% a 6. najlepšie číslo v NFL. 


BIG Z

Kapitán našej obrany Za´Darius Smith zažíva extréme vydarenú sezónu a od weeku číslo 9 nie je v NFL lepšieho pass rushera. Počas posledných 5 weekov mu portál Pro Football Focus udelil známku za pass rush 90.0, čo je vôbec najvyššie číslo v celej NFL v tomto časovom období! Za túto dobu si podľa PFF pripísal 10 hitov na QB, vyhral 26.5% svojich súbojov, jeho percentil vyvinutého tlaku na snap je 25.6%. V týchto štatistikách je na prvom, alebo delenom prvom mieste spomedzi všetkých edge rusherov v NFL počas weekov 9-13, s minimálnym počtom odohraných snapov (100). Aktuálne má na svojom konte 10 sackov, je na treťom mieste čo sa týka tlakov na QB – 70, keď je len za Cam Jordanom (71) a Danielle Hunterom (71). 

One thought on “Zaujímavé štatistiky, ktoré stoja za reč!

 • 4 decembra, 2019 at 21:36
  Permalink

  Mám rád štatistiky ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kto sa dostal do practice squad? + príchody a odchody  |  NFL Draft 2017 - Deň 1  |