Zomrel legendárny returner Al Carmichael

Jeho rekordy prekonávali ťažko a niektoré vydržali desiatky rokov.

 Packers si ho vybrali v drafte v roku 1953 z celkového 7. miesta. Al Carmichael hral za Green Bay v rokoch 1953 až 1958. V roku 1974 bol uvedený do Packers Hall of Fame.

Halfback a kick returner sa najviac preslávil svojim 106-yardovým kickoff returnom na old City Stadium proti Chicago Bears. Bolo to 7. októbra 1956.

Jeho rekord vydržal neuveriteľných 51 rokov. Dva razy ho dokázali dorovnať, no zlomil ho až Ellis Hobbs z New England Patriots v roku 2007, kedy dal ešte o dva yardy viac. Rekordom Packers bol až do roku 2011, kedy ho zlomil 108 yardovým returnom Randall Cobb.

Keď po šiestich rokoch skončil v Packers, držal rekord v počte kickoff returnov a aj rekord v počte yardov. Jeho výsledný zápis v Green & Gold: 153 kickoff returnov pre 3907 yardov. Priemer na return 25,5 yardu. Dal aj 100 puntov s priemerom 7,5. Dohromady teda vracal loptu 253-krát, čo je taktiež absolútnym maximom Green Bay Packers.

„Zvyčajne sme (returneri) karhaní za to, že vraciame loptu, ktorá skončí hlboko v end zone,“ rozhovoril sa o svojom rekorde ešte v roku 2001: „Ale dostal som sa do hádky s trénerom. Bol som nahnevaný. Povedal som, že keď sa dostanem opätovne na kickoff return, vrátim to nech to dopadne, kam chce. Spoluhráč Jack Losch ma varoval, nech to nerobím, ale aj napriek tomu som sa rozhodol, že to vrátim.“

Carmichael mal byť pôvodne náhradou za hviezdneho halfbacka Tonyho Canadea, ale nikdy tieto očakávania nenaplnil. Hral pravého halfbacka, ale až ako tretí v poradí. Dokopy nazbieral 712 nabehaných yardov a 994 nachytaných yardov.

„Bol solidnym running backom a receiverom. Neviem, či dokázal naplniť očakávania, ale nikdy som ho za to nesúdil. Mal veľké schopnosti,“ povedal jeho bývalý spoluhráč a 4-násobný Pro Bowle safety Bobby Dillon.

V čase draftu mal Carmichael 24 rokov. Predtým sa postaral o jediný TD Rose Bowlu, v ktorom jeho USC porazilo University of Wisconsin 7:0. Po tom, čo vyštudoval strednú školu (rok 1946) slúžil u vojakov a dva roky hral futbal za EL Toro Air Station. Ro hral ešte za Santa Ana Junior College a až potom šiel do USC.

Carmichael bol umiestnený na waiver listinu 26. augusta 1959. Len mesiac pred prvým tréningovým kempom Vinca Lombardiho. V roku 1960, kedy sa vytvorila AFL, podpísal s Denverom, za ktorý odohral dve sezóny. Skóroval vôbec prvý touchdown AFL.

Jeho manželka Barbara ešte žije. Mal dve dcéry – Pam a Stacy – ešte z prvého manželstva s Jan, ktorá zomrela. Jeho syn Chris zomrel tiež pred ním. Má ešte dvoch nevlastných synov Darina a Brucea Durkee. Posledná rozlúčka bude 28. septembra v Shadow Rock Church v La Qujinte v Kalifornii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Packers vyhodili asistenta head coacha!  |  PREVIEW: WEEK #2 - Minnesota Vikings vs Green Bay Packers  |