#15 Bart za kormidlom! Návrat Kumerowa, premrhané timeouty a žeby Bartova kniha?!

Bart je späť za kormidlom!

Moji milí fanúšikovia najlepšieho príbehu v históriu športu, týždeň ubehol ako voda a som späť! Prácu na stránke počas posledného týždňa za mňa prebral kolega Rolo a musím povedať, že odviedol skvelú robotu a dúfam, že ste s ním boli spokojní! Najmä článok o Jimovi Taylorovi bol pre mňa pohladením pri srdci! Packers majú momentálne Bye Week a tak sa žiadne preview nepíše. Využijem túto príležitosť a preberiem zopár tém, ktoré podľa mňa stoja za zmienku a na záver vám poviem aj zopár dodatočných informácií, ktoré vás zaručene potešia (teda dúfam!!!!!!!). Bart je späť za kormidlom, čaká vás poriadna dávka čítania o americkom futbale, tak poďme na to!


JAKE KUMEROW A JEHO NÁVRAT?!

Miláčik fanúšikov WR Jake Kumerow sa už čoskoro bude môcť vrátiť na trávniky NFL. Bolo to trošku prekvapujúce, keď sa Packers rozhodli presunúť Kumerowa do injured reserve pred úvodným výkopom sezóny proti Bears. Kumerow, obrovský objav training campu, si poranil svoje rameno pri bezvýznamnom skoku do end zone v druhom zápase preseason. V tom momente viedol ligu v počte nachytaných yardov v zápasoch preseason – 190 yardov a 2 TDs. No ďalší zápas už neodohral a ocitol sa v injured reseve. Počas preseason Kumerowa chválil takmer každý, vrátane quarterbacka Aarona Rodgersa. Pochvala zo strany QB číslo 1 je skvelým znakom, nakoľko má vo vás nesmierne potrebnú dôveru. No ani toto nestačilo. Aj napriek jeho skvelej produkcií a Rodgersovmu súhlasu, bol Kumerow umiestnený do injured reserve. Je to ešte o to nepochopitelnejšie, keď jeho zranenie nebolo dlhodobé a s najväčšou pravdepodobnosťou by už bol Kumerow ready na druhý zápas sezóny proti Vikings.

Väčšinou, ak sa spraví takýto krok, tak sa už mladý a neskúsený hráč z injured reserve počas sezóny nedostane. Dostane ďalšiu šancu o rok, alebo bude jednoducho prepustený zo zdravotných dôvodov. Len mizivé percento hráčov draftovaných v neskorých kolách, respektíve nedraftovaných, ktorí boli umiestnení do injured resere dostali ďalšiu príležitosť. A v Green Bay Packers je to už takmer tradíciou. No a práve Kumerow je týmto typom hráča. No ak by sa ho Packers aj rozhodli povolať, tak hral by vôbec? WR G-mo Allison by mal byť po bye weeku ready a Cobb taktiež. Ďalej sa pomerne dobre ukazujú nováčikovia MVS a EQ. MVS bol postavený do prominentnej pozície, keď mal nahradiť Cobba s Allisonom. Doposiaľ zachytil 12 prihrávok pre 212 yardov a 1 TD. Jeho priemer 17.7 yardov na zachytenú prihrávku je najlepší v NFL spomedzi všetkých rookies, ktorí zachytili aspoň 10 prihrávok. Chalan určite dokáže hrať. Ak ešte dostane príležitosti, tak sa z neho stane najlepší rookie receiver na akého kedy Rodgers hádzal a ľahúčko prekoná 446 nachytaných yardov Davante Adamsa z rookie sezóny 2014. Čo je najlepšie číslo rookie receivera pod Rodgersom. Takisto sa v parádnom svetle ukazuje môj obľúbenec Equanimeous Tristan Imhotep J. St. Brown. Narozdiel od MVS má lepšie ruky a aj route running. Doposiaľ zachytil len 4 prihrávky, no dokázal ich premeniť na 108 yardov. No a ten sideline back-shoulder catch v závere zápasu proti 49ers, to bola „Nelsonovka“ ako sviňa!!!! Klobúk dole! J´Mon Moore sa doposiaľ nepresadil,pripísal si len jeden catch a je to náš najvyšší draft pick spomedzi WRs.

Packers si týchto chalanov ponechali preto, lebo ich draftovali a myslia si, že majú dlhodobý potenciál. To je aj dôvod, prečo je v tíme Moore a nie Kumerow. Sú to názory, že Kumerow nemá taký priestor na zlepšenie ako Moore a hral len v Divison III UW-Whitewater. Čiastočne s tým aj súhlasím. Kumerow už ide mať vo februári 27 rokov a Moore má stále len čerstvých 23 rokov. No situácia je ešte viacej komplikovaná. Receiver a return man Trevor Davis bol takisto v úvode sezóny premiestnený do injured reserve. Obidvaja hráči sa môžu vrátiť do tréningového procesu po bye weeku a nemôžu hrať do weeku 8. Davis bol projektovaný ako náš muž číslo 1 na returny, avšak počas dvoch sezón v NFL bol ako receiver nulový. Pripísal si len 8 catchov pre 94 yardov a 1 TD, čo sú „Janisovské“ čísla. Je očividné, že Rodgers na Davisa lopty hádzať nechce a McCarthy ho zasa nechce na ihrisku. Avšak Davis bol draft pick, čo Kumerow nie. Packers určite na 53 člennej súpiske nebudú mať 8 receiverov a za sezónu môže tím do svojej 53ky povolať len dvoch hráčov z injured reserve. A tak sa nám naskytujú len 4 možnosti:

1.) Kumerow aj Davis ostanú v injured resere. Dostanú šancu budúci rok a pravdepodobne už o nich nikdy počuť nebudeme.

2.) Všetko sa bude točiť okolo zdravotných dôvodov a príde možno aj prepustenie.

3.) Kumerow alebo Davis sa vráti do tímu a niekto bude prepustený.

4.) Packers cutnú Moora, budú dúfať, že prejde waivers, budú ho môcť zapísať do practice squad a do tímu sa zapíšu Kumerowa alebo Davisa.

Je vysoko nepravdepodobné, že Packers využijú obidve svoje možnosti a do tímu zapíšu 2 wide receiverov. Preto moje kurzy na jednotlivé možnosti sú nasledujúce:

1.) 2/1

2.) 3/1

3.) 10/1

4.) 20/1

Keď bola McCarthymu položená otázka ohľadom návratu Kumerowa z injured reserve, tak povedal toto: „Trošku sme sa o tom dneska rozprávali, ale konečné rozhodnutie vám prinesieme na ďalší týždeň.“ Toto nie sú veľmi presvedčivé slová a neverím tomu, že Kumerowa v tejto sezóne ešte uvidíme. Svojou hlúposťou sa možno pripravil o poslednú príležitosť presadenia sa v NFL…


PROBLÉM S VYUŽÍVANÍM RUNNING BACKOV!

Štatistiky neoklamete. Packers majú dvoch ultra efektívnych running backov. Avšak obidvaja sú nevyužívaní. Aaron Jones nás každý week uchváti svojím dynamickým behom a momentálne je na 4. mieste v NFL v získaných yardoch na jeden beh – 5.9 yardov. Ty Montgomery je prekonvertovaný receiver na running backa, ktorý dokáže v passovej hre vytvárať perfektné matchupy. Je na 4. mieste v NFL v yardoch na jeden catch spomedzi všetkých running backov – 12.0 yardov. Spolu majú priemer 6.7 yardov na jeden dotyk s loptou. Problém však je, že počas 6 zápasov dostali dokopy takýchto dotykov len 74. Pre porovnanie starting RB Jamaal Williams dostal počas prvých 5 zápasov k dispozícií 67 dotykov s loptou. Náš útok má priemer 5.95 yardov na jednu play, no pár, ktorý vyprodukuje 6.7 yardov na jednu play stojí na sideline. Jones proste potrebuje viacej dotykov s loptou. Vie to každý, vrátane quarterbacka Aarona Rodgersa, ktorý tiež je za to, aby Aaron Jones dostal viacej priestoru.

Vie to každý, no jeden človek to nevie. A tým je head coach Mike McCarthy. Za posledné 2 zápasy dostal Jones k dispozícií len 15 behov, no aj napriek tomu nám ukázal veľké veci pri každom jednom dotyku s loptou. Má perfektné videnie, rýchlosť a kreativitu. Dajme mu 15 behov každý jeden week a on náš útok nakopne o level vyššie. No takisto sa sami pripravujeme aj o jednoduché yardy v passovej hre. Montgomery by mal za zápas chytať minimálne 5 prihrávok. Počas 6 zápasov ich má však len 12. Spomeniem napríklad jednu play zo zápasu proti 49ers. Rodgers poslal Montyho na slot a mal bežať slant. Bol v matchupe 1 vs 1 proti pomalšiemu linebackerovi. Monty sa dokázal poľahky uvoľniť a bol otvorený pre big play stredom ihriska. Avšak Rodgers sa na neho ani len nepozrel a namiesto veľkého zisku prišla strata yardov kvôli zbytočnému sacku. Pri takýchto matchupoch musí byť Montgomery jasným prvým readom!!!!!! Toto momentálne funguje v celej NFL, len u nás to je ešte za opicami. Alebo ešte hneď úvod zápasu proti Niners. Na ihrisku sa ako prvý objavil Jones a celá obrana Niners bola z neho úplne omámená. A to až tak, že úplne zabudli pokrývať našich receiverov, ktorí získavali obrovské porcie yardov po play-actions, kde sa celá obrana sústredila na Jonesa. Avšak toto vydržalo asi len 2 drivy a potom tam už bol výlučne len Jamaal Williams…

Packers callujú passové plays častejšie než hocijaký iný tím v NFL. Rodgers má našliapnuté na 700 passových pokusov. McCarthy povedal, že by bol rád, keby za zápas mali 40 passových a 30 behových plays. Toto znie pekne, ale nedeje sa to. Dôvody sú jednoduché, príliš veľa ofenzívnych zbytočných penált, nevydarené prvé downy a zlé rozhodnutia v podaní Aarona Rodgersa. 


MRHAJÚ PACKERS TIMEOUTAMI VIACEJ AKO INÉ TÍMY V NFL?

Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá. Áno, mrhajú. Takmer v každom jednom zápase Green Bay Packers môžme vidieť situáciu, kedy sa Aaron Rodgers snaží meniť play alebo posúvať rozostavenie hráčov pred snapom. Avšak čas na rozohrávku uplynie a míňame tak timeouty. Deje sa to určite aj pri iných tímoch, ale tu to vnímam oveľa viacej, nakoľko sú to Packers.

Používanie timeoutov v úvode polčasov a ešte v útoku je takmer vždy zlý nápad. Deje sa to preto, lebo QB nestíha rozohrať play a tak si radšej zoberie timeout, ako by mal dostať penaltu 5 yardov kvôli zdržovaniu hry. Optimálne využívanie timeoutov je v záveroch polčasov, kedy sa súper snaží odkrajovať z času, alebo naopak keď ten čas nemáte a potrebujete ho zastaviť. Dá sa povedať, že ak máte k dispozícií všetky timeouty, tak to môže pre váš útok vytvoriť jeden extra drive a môžu poslúžiť ako ekvivalent turnoveru.

Poďme sa teda pozrieť na toto naše mrhanie rečou čísel. Do úvahy nebudeme brať timeouty, o ktoré sme prišli kvôli neúspešnej challenge. Následne rozdelíme timeouty na „skoré“ a „neskoré“. Skoré sa berú kvôli tomu, aby sa tím vyhol penalte a neskoré budú tie, ktoré callujeme preto, lebo chceme dostať loptu späť do rúk nášho útoku a zároveň tie, ktoré sa využili v záverečných 2 minútach prvého polčasu a záverečných 5 minútach zápasu. Takže poďme na to! Mrhajú Packers timeoutami? Môžte sa staviť že áno!

Doposiaľ Packers odohrali 6 zápasov a mali tak celkovo 36 príležitostí vybrať si timeout. Celkovo Packers použili 16 (39%) timeoutov mimo záverov polčasov. Čo je najvyšší počet v celej lige. Na druhom mieste sú Rams a Raiders s 13. Ďalej nasleduje Dallas s 11 a zvyšné čísla už sú jednociferné. Takí Eagles si vybrali takéto timeouty len 2. Uvediem pre predstavu totálne nezmyselné využitie timeoutu. V úvode zápasu proti Vikings bol Rodgers sackovaný Griffenom a Richardsonom. Stáli sme tak pred 3rd&17. Na rozohranie sme mali kopu času, avšak Rodgers si sekundu pred uplynutím vypýtal timeout. Zobrať si timeout, aby sme zachránili stratu 5 yardov na 3rd&17 je najhoršie možné mrhanie timeoutom. Tento timeout sme mohli využiť v závere polčasu, keď sme dostali loptu 1:37 pred koncom. Celý drive skončil len field goalom na 19 yardovej línií Vikigns pri 1st&10. Ak by sme mali ten timeout, tak by sme mohli mať minimálne 2 možnosti nájsť end zone… Ďalší zbytočný timeout v tomto zápase prišiel v polovici tretej štvrtiny. Rodgers perfektne našiel Adamsa a Packers tak boli na 18 yardovej línií Vikings. No my sme si v zápätí na 1st&10 zobrali ďalší zbytočný timeout, lebo sme nestihli rozohrať a Rodgers stál za centrom 10 sekúnd!!!!


JE ČAS VYSKÚŠAŤ TRAMONA WILLIAMS AKO SAFETYHO

Počas úvodných 6 zápasov sezóny sa obrana ako celok zlepšila, aj keď sa tam stále striedajú svetlé a temné okamihy. Jednoznačne najväčším sklamaním v tejto sezóne je hra starting safetyho Kentrella Brica a v zápase proti Niners to len podškrtol. Rýchlik Marques Goodwin sa dostal vďaka perfektnému playcallu do skvelého matchupu proti omnoho pomalšiemu linebackerovi Blakovi Martinezovi, ktorý pokrýval stred ihriska a ďalší linebacker Clay Matthews strážil prípadnú out routu, nakoľko obrana hrala zónový blitz cornerov. V takomto prípade musí safety vypomáhať linebackerovi, nakoľko je v nevýhodnom matchupe. Avšak Brice sa na to doslova vysral, Martinezovi ani trošku nepomohol a play skončila 67 yardovým touchdwnom. To si akože Brice myslel, že Blake udrží krok s olympionikom v behu cez prekážky na nejakých 25 yardov?!!!

Je viac než očividné, že nemá kvality na to, aby bol starting safetym a pri najlepšom môže byť hráčom special teamu a backupom. Na sideline stojí second round pick safety Josh Jones a nedáme mu ani len šancu. Môže byť horší než Brice? Nemyslím si… Na súpiske máme ešte Jermaine Whiteheada a Ravena Greena. Whitehead nie je typickým safetym, keď nemá dostatočné fyzické predispozície, avšak je našim novým Micahom Hydom a.k.a švajčiarskym nožíkom. Portál Pro Football Focus mu doposiaľ udelil rating 76.6, čo stačí na 15. najlepšieho safetyho v lige spomedzi 89 hráčov. Zároveň je na 3. mieste spomedzi safeties vo vyvinutých tlakoch na QB. Whitehead dokáže hrať proti behu a aj proti passom a najviac sa mu darí pri hre na line of scrimmage. Nemá problém zaskočiť aj ako corner. Jeho úloha je presne taká ako Hydova/Woodsonova. Byť nickel/slot DB v sub packages. Greene je nedraftovaný nováčik z James Madison, kde nehrával zrovna proti futbalovo silným menám. Avšak máme tu jedného hráča, ktorý už hral ako safety na súpiske tímu NFL. A je to Tramon Williams.

Safetyho hrával počas posledného mesiaca v Clevelande Browns. Sám Williams sa vyjadril, že sa mu hra safetyho páči a bol by tam schopný nastupovať pravidelne. Packers pred nedávnom podpísali skúseného a kvalitného cornera Beshauda Breelanda. Na súpiske tak máme 5 kvalitných cornerov. Ak by sme presunuli Williamsa na safetyho, tak by sme dostali našich najlepších hráčov na ihrisko v tom isto čase. Na cornerovi by hrali King, Alexander, Breeland a prípadne Jackson, no a ako safety Dix s Williamsom. Ide o to nájsť spôsob ako dostať svojich najlepších hráčov na ihrisko v tom istom čase a toto je tá správna cesta. Všetci títo 5 corners sú lepší hráči ako Brice. Brice dobrý nie je ani náhodou a podľa mňa sa lepším hráčom ani nestane.

Sranda je, že v offseason sme vymenili Randalla za Kizera. Randall by bol momentálne našim najlepším safetym, túto pozíciu hrá aj v Clevelande. Za 6 zápasov už stihol nazbierať 6 ubránených passov a 2 interceptions. Pre porovnanie, v minulej sezóne za nás ako corner nazbieral v 14 zápasoch 9 ubránených passov a 4 interceptions. Je očividné, že pozícia safetyho mu sedí oveľa viacej ako corner, čo mu Capers nútil 3 roky… Avšak tento trade sa udial najmä kvôli tomu, že bol problémový a často si hľadal zdravotné dôvody, aby nemusel prísť na tréningy…No aj za tieto jeho excesy môže nezvládnutá práca defenzívnych trénerov…


ZAUJÍMAVÉ ČÍSLA

12 – Obrana Packers za 6 zápasov v sezóne 2018 vyprodukovala dokopy 18 sackov, avšak 12 z nich prišlo z blitz packages. Čiže z čistého pass rushu prišlo len 6 sackov! Trio Matthews, Perry a Gilbert je neviditeľné. Naopak Kenny Clark a Mike Daniels sú o niekoľko levelov vyššie. Clark má za predvedený pass rush známku 90.1 a obidvaja sú v TOP 14 interných linemanov v celej NFL v počte vyvinutých tlakov na QB. Takže eventuálne len trošku lepšie výkony od našich OLBs by pozdvihli hru celej obrany o level vyššie. 

+400 & 0 – QB Aaron Rodgers sa stal prvým hráčom v histórií NFL, ktorému sa v dvoch zápasoch po sebe podarilo nahádzať +400 yardov a 0 interceptions. 

3 & 100+ – Rookie WRs Packers so 100+ yardami na 3 a menej catchov od roku 1950: Billy Howton (1952), Max McGee (1954), James Lofton (1978), Greg Jennings (2006) & Marquez Valdes-Scantling (2018).

13.1% – Za posledných 6 týždňov sa na útok Packers zniesla značná vlna kritiky. Avšak podľa DVOA, je útok Packers 6. najlepším útokom v NFL, keď sú 13.1% nad priemerom NFL. DVOA berie do úvahy ofenzívny úspech v kontexte downov-vzdialenosti. Zaujímavé…

72.4% – Toto je percento run plays Packers, ktoré sú buď inside zone alebo outside zone koncepty. Zónové behanie je momentálne v NFL najpopulárnejším konceptom. Pre porovnanie Kansas City Chiefs využívajú run basic zone koncept v 43% času a takí Patriots len 31.5%. Z tohto je viac než zjavné, že naša behová hra nemá akékoľvek známky kreativity zo strany Mika McCarthyho. Dá sa byť úspešný aj s hraním prevažne takéhoto konceptu, krásnym príkladom sú Rams, avšak nám to akosi nejde a ak aj ide, tak v tom nepokračujeme a začneme meniť všetko možné. Na obranu Mika McCarthyho musím poznamenať, že nemáme ani len tušenia, ako toto percento ovplyvňuje Aaron Rodgers svojimi audiblami pred snapom. Mohli by sme napríklad využívať viacej koncepty, pri ktorých je beh vedený tacklom. Proti Niners nám Bak ukázal, že v tejto hernej činnosti môže byť nesmierne platným hráčom. Musíme využívať jeho atletickosť a rýchlosť!

91.2 – Packers majú najlepšiu pass blocking ofenzívnu lajnu v lige, keď si od Pro Football Focus vyslúžila rating 91.2! Ľavý tackle David Bakhtiari a center Corey Linsley sú elitnými pass protektormi. Ak lajna dokáže pokračovať v takýchto perfektných výkonoch, tak sa behovej hry už naozaj nedočkáme. Avšak ak to bude znamenať útočnú passovú dominanciu Aarona Rodgersa a jeho receiverov, tak už nepoviem ani slovo! 

0.39% – Aj keď momentálne má problémy s čítaním hry, tak je Aaron Rodgers aj naďalej čertovsky dobrý. Rodgers odohral 95% sezóny s vážnym zranením kolena a aj napriek tomu hodil len jednu interception na 254 passových pokusov, čo je 0,39%. Len Drew Brees má tento rok lepšie percento, avšak hodil o 64 passov menej, čo je rozdiel takmer 2 zápasov! Áno, Rodgers dlží loptu príliš dlho, nehádže na voľných receiverov a snaží sa neustále vykúzliť niečo nadpozemské, no jednoducho on nikdy loptu nehádže do rúk súpera. Medzi kandidátov na MVP v tejto sezóne patria Pat Mahomes a Jared Goff. Avšak aj oni majú na jeden pass 5 násobne vyššiu pravdepodobnosť interception než Rodgers. V konečnom dôsledku môžme povedať, že sme niekoľko catchov v end zone od toho, aby sme mali extrémne silný útok a Rodgers bol hlavným kandidátom na MVP.

4.94 – Behová obrana Packers bola doposiaľ………no zlá. No a je to práve defenzívna lajna, ktorá necháva runnerov získavať konzistentné množstvo yardov. Green Bay pustia v priemere 4.94 yardov od lajny na jeden pokus, čo je 27. miesto v lige. Ešte horší je faktor, že Packers sú 30. v NFL v behových hrách pre nula/stratu yardov a sme úplne poslední v zastavovaní behov na krátkych yardoch a na goal line. Je neférové za toto viniť safeties a linebackerov. Avšak aj Kenny Clark, Mike Daniels a Dean Lowry prežívajú individuálne skvelú sezónu. Takže prečo sme na tom vlastne tak zle? Podľa mňa je to tým, že Mike Pettine sa tak snaží vyvinúť aspoň nejaký pass rush s tou slabotou čo tam máme, že sa na väčšine downov otvárajú vrátka pre behovú hru. Žiadna schéma nedokáže perfektne pokryť vzduch aj zem. Je ťažké za to viniť či už Pettina alebo defenzívnu lajnu. Proste keď nemáte pass rusherov, tak to nejde a všetko sa to začne nabaľovať…

80.5 – Packers sú v coverage viac než dobrí. Oni sú elitou ligy! Od Pro Football Focus naša coverage obdržala známku 80.5, čo je 5. najlepšia coverage v lige!! Väčšina fanúšikov si nevšíma úspešnú coverage a sústredí sa len na hry, kedy boli hráči porazení, alebo zachytili interception. Je pravda, že Brice horí ako vatra, no Martinez, Dix, Whitehead, Alexander, King, Jackson alebo Fackrell sú v coverage naozaj slušní. Zatiaľ čo je náš pass rush nulový, tak len vďaka excelentnej coverage v downfielde sa naša obrana drží v lepšej polovici tabuľky. 


ZOPÁR TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ

Pre tých mojich najvernejších čitateľov, ktorí to dočítali až sem mám zopár technických informácií. Prvá sa týka nášho fanklubového oblečenia. Pred určitým časom sme vám hovorili, že bude fanklubové oblečenie. Tento sľub sme neporušili a neustále na tom pracujeme. Avšak vyskytli sa trošku väčšie problémy s potlačou nášho loga na jednotlivých veciach, takže to musíme nejako vyriešiť. Ďakujeme za trpezlivosť a za značné omeškanie sa ospravedlňujeme, avšak my za to nemôžeme. To stroje, ktoré nedokážu naše logo vytlačiť! 😀 😀 

Druhou informáciou je oznam, ktorý vás snáď poteší a ak nie, tak mi to prosím ani nepíšte, lebo sa len naštvem 😛 O Packers už píšem dva roky a písanie o mojom milovanom klube ma neskutočne vnútorne napĺňa a už si svoj týždeň bez písania preview plného nádeje a review plného zlosti neviem ani len predstaviť. A to je všetko aj vďaka vám. V neuveriteľných číslach čítate moje články a máte na ne pozitívne reakcie, diskutujete so mnou a mňa to len a len motivuje k písaniu kvalitnejšieho obsahu. Tak som sa rozhodol, že svoju tvorbu posuniem na ten najvyšší možný level a napíšem vlastnú knihu. Áno, čítate dobre! Pustil som sa do písania vlastnej knihy o mojom milovanom klube – Green Bay Packers! Zatiaľ vám toho veľa neprezradím a to, čo bude obsahovať sa dozviete asi až budúci rok o takomto čase. Môžem povedať len to, že to bude vrchol mojej tvorby o Packers. Mám v hlave vytvorený koncept a pokiaľ ho na 150% nesplním, tak kniha von nepôjde! Musím s tým byť fakt spokojný. Nechcem mať o tom žiadne pochybnosti, či tam niečo chýba a či by som mohol ešte niečo pridať. Avšak už teraz som sa rozhodol, že kniha sa vytlačí v limitovanom počte a dotlač už nikdy nebude. Takže keď to bude von, neváhajte, inak sa k nej už nikdy nedostanete. Sľubujem vám, že táto kniha bude klenotom a ako fanúšikovia „Najlepšieho príbehu v histórií športu“ budete byť môcť hrdí na to, že práve takáto kniha existuje v slovenskom jazyku! Go Pack Go!

8 thoughts on “#15 Bart za kormidlom! Návrat Kumerowa, premrhané timeouty a žeby Bartova kniha?!

 • 20 októbra, 2018 at 21:37
  Permalink

  Ak by sa kniha dala predobjednať mal by som záujem

  Reply
  • 20 októbra, 2018 at 21:38
   Permalink

   O knihe sa dozviete všetko podstatné keď príde ten správny čas 🙂

   Reply
 • 21 októbra, 2018 at 18:45
  Permalink

  Kniha je výborný nápad. Určite budem objednávať a bude na čestnom mieste v mojej knihovničke.

  Reply
  • 21 októbra, 2018 at 17:50
   Permalink

   Ďakujem veľmi pekne za podporu!

   Reply
 • 21 októbra, 2018 at 21:14
  Permalink

  Super, waw držím palce a nepochybujem o tom že bude skvelá. Kam ti môžem poslať peniaze? ? Kniha, fanklub veci všetko chcem.

  Reply
  • 21 októbra, 2018 at 20:15
   Permalink

   Všetky potrebné informácie o knihe sa dozviete v ten správny čas 🙂

   Reply
 • 22 októbra, 2018 at 10:39
  Permalink

  Ahoj, tento týždeň nebude ani review, mám preto návrh na ďalší článok. Veľmi by ma zaujímlo, ako sa darí hráčom, ktorý opustili naše mužstvo dajme tomu za posledné 2 roky. Hráči ako Justi Vogel, Jeff Janis, Brett Hundley, Lenzy Pipkins a mnoho ďalších (či už cutnutých, alebo tradeovaných hráčov.). Hrajú niekde pravidelne, zohrievajú lavičku, ostali ako free agenti ? Spravili sme niekde chybu, ako pred rokmi s Casey Haywardom ?
  Ak v tom máš prehľad, tak by ma takýto súhrn veľmi potešil.

  Reply
  • 22 októbra, 2018 at 9:41
   Permalink

   Nápad to je dobrý, ale už idem pomaly do preview proti Rams, tak teraz na to čas určite mať nebudem.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

POZOR! Návrh spoločného stretnutia pre SK/CZ fanúšikov Packers!  |  S ktorými hráčmi sa Packers stretli na NFL Combine?  |