#3 Bart za kormidlom! Ktorých 53 hráčov si Packers ponechali?

Tak a je to tu. Packers oznámili 53 členný tím na sezónu 2017!

Včera Packers oznámili, ktorí hráči sa dostali do tímu na novú sezónu NFL. Je tam hneď niekoľko prekvapení, tak si poďme rozobrať jednotlivé posty a ich obsadenie. 

 

 

 

ÚTOK (25 hráčov)

QB: Aaron Rodgers, Brett Hundley

Tu je post startera jasný a nemusím o ňom písať ani jedno slovo. No hlavnou otázkou bolo ako dopadnú Hundley, Callahan a Hill. Nakoniec to skončilo tak, že Packers si na súpiske ponechali 2 QBs a zvyšných dvoch prepustili. Myslím si, že Hilla si z waivers listny neuchmatne nikto. Hlavým faktorom je jeho vek – 27 rokov a „pestrá“ história zranení, no ak si ho po jeho skvelých výkonoch zoberie, tak to nebude žiadne prekvapenie. Packers si v practice squad nechajú len jedného, ktorý z nich to bude?


RB: Ty Montgomery, Jamaal Williams, Aaron Jones, Devante Mays

Ted sa rozhodol ponechať si všetkých RBs, ktorých draftoval. Každý z nich ukázal nejaké tie svetlé záblesky počas zápasov preseason. Starter je Montgomery. Kto však bude nasledovať po ňom? Ako som už spomínal v minulom článku, som za Jonesa, ktorý keď sa zlepší v pass protection, tak bude z tejto trojice najkomplexnejším runerom. Avšak každý jeden z nich má potenciál byť kvalitným runerom. Bude nesmierne zaujímavé sledovať našu behovú hru ako si počas sezóny povedie. Alebo ju mám ešte stále nazývať „chodiacou“?!


FB: Aaron Ripkowski

Tu si Packers ponechali len Aarona. Rip je vynikajúci fullback, ktorý vie všetko. Je mi trošku ľúto Kerridga, keďže v preseason podával dobré výkony, či už v pass protection, alebo v special teame. Joe je však momentálne zranený a možno skončí na PUP listine.


WR: Jordy Nelson, Davante Adams, Randall Cobb, Jeff Janis, Trevor Davis + suspendovaný Geronimo Allison na 1. zápas

No a tu nastalo jedno z najväčších prekvapení. Do tímu sa dostalo len 5 (6) WRs (minulý rok sme si nechali 7). No a ešte väčším prekvapením je, že v tíme sú mená ako Janis a Davis! Do practice squad nemôžme zapísať ani jedného, no v tíme boli ponechaní len kvôli ich schopnostiam hrať v special teame. Keby boli prepustení, tak sa s nimi musíme rozlúčiť. Momentálne nemám spomedzi tejto dvojice obľúbenejšieho hráča, no stále budem tvrdiť to, že sme si mali ponechať len jedného z nich. Po 1. zápase sezóny budeme musieť robiť miesto v tíme pre Geronima, keďže je na zápas proti Seahawks suspendovaný. Prepustili sme obidva naše tohtoročné picky na drafte – DeAngela Yanceyho a Malachiho Dupreho + Maxa McCaffreyho a Michaela Clarka. V practice squad si ponecháme s najväčšou pravdepodobnosťou len 2 WRs, čiže prídeme kvôli Janisovi s Davisom o 2 talentovaných hráčov. Ja mám osobne rád každého jedného z nich. Neverím, že si Clarka niekto vyberie do 53 členného tímu. Avšak si myslím, že práve Clark má spomedzi tejto štvorice najväčší priestor na zlepšenie. Má mimoriadnu výšku takmer 2 m, solídny vertical jump 84 cm. Na to, že má 2 metre má rovnakú rýchlosť (4.53s) ako Yancey (4.53s) a Dupre (4.52s). A čo je najdôležitejšie, Clark bol počas TC na vysokých loptách nebrániteľný. Čiže ak by som bol ja GM, tak by som práve Clarka bral ako prvého do PS. Posledný do partie by bol Dupre. Nemal dostatok priestoru v preseason kvôli otrasu mozgu. Musím sa priznať, že Dupre je môj obľúbenec a nedám na neho dopustiť, ale ten chalan má v sebe niečo špeciálne. Takýto istý „feeling“ som mal aj minulý rok pri Allisonovi ak si pamätáte a ako to s ním dopadlo 🙂 Čiže nech ma len pekne poslúchnu a berú Dupreho do PS. No všetci dobre vieme, že TT miluje svoje draftové picky. Čiže si myslím, že to bude tak, že Dupre s Yanceym do PS a žiaľ Max a Michael poputujú preč. Veľká škoda. Talent odíde a nespoľahlivosť v podobe Janisa a Davisa ostane… No dobre teda. Ešte by som možno pripomenul, že v skutočnosti môžme mať až 7 WRs, keďže Montgomery určite pozná routy WRs a často bude na slote.


TE: Martellus Bennett, Lance Kendricks, Richard Rodgers

Žiadne prekvapenie. Bennett obrovský cieľ, isté ruky, no trošku mal problémy v preseason s pass protection, Kendricks takisto veľký cieľ a Rodgers má až neuveriteľne spoľahlivé ruky. Pekné kombo TEs.


C: Corey Linsley, Don Barclay, Justin McCray, Lucas Patrick

Keď sa nedajbože Corey zraní, tak sme ľudovo povedané v riti (prepáčte za nevhodný výraz). Tu hĺbka neexistuje. Plus k tomu je Don zranený a možno sa vráti až v októbri. Patrick aj McCray sú „rodení“ guardi, no Packers ich v tejto sezóne presunuli na pozíciu centra. Jeden z nich určite odíde, keď Brooks vybaví všetky formality.


G: Lane Taylor, Jahri Evans

Jahri je skúsenosť sama o sebe, čo dokázal už v preseason. Taylor tiež je veľmi solídny. Nech chlapcom zdravie slúži.


T: David Bakhtiari, Bryan Bulaga, Jason Spriggs, Kyle Murphy

A je to tu. Spriggs a Murphy. O nich sa mi už aj sníva. Opäť poviem len jedno. David a Bryan, nech vám zdravie slúži.


OBRANA (25)

DE: Mike Daniels, Dean Lowry, Ricky Jean Francois, Montravius Adams

Táto zostava sa mi páči. Daniels je beštia, Lowry sa rozbieha, Francois užitočná posila a Adams pôjde po 1. weeku do PS a do tímu pôjde Geronimo.


NT: Kenny Clark, Christian Ringo

Kenny spravil obrovský posun dopredu a je to zreteľne vidieť. Moje nevhodné slová na jeho adresu po jeho draftovaní sa vytrácajú. Namiesto neho som chcel Reggieho Raglanda a pozrime sa ako mu to zatiaľ „ide“. Pome Kenny! Ringo odohral skvelú preseason a je zaslúžene v tíme, hlavne vďaka dobrému pass rushu.


ILB: Jake Ryan, Blake Martinez, Joe Thomas

Ryan je spoľahlivosť, Martinez veľká otázka a Thomas si počká na svoju šancu. Som na nich veľmi zvedavý. Na tomto poste určite uvidíme aj Jonesa s Burnettom.


OLB: Clay Matthews, Nick Perry, Jayrone Elliott, Kyler Fackrell

O tomto poste absolútne netuším, čo si mám myslieť. Clay je len slabý odvar Claya z prvých rokov kariéry. Nickovi vyšla jedna sezóna a dostal pekne zaplatené. Snáď to nebude Matthews 2.0, dostal peniažky a výkony išli dole vodou a návštevy nemocnice pribúdali. Elliott s Fackrellom slabota. Veľká slabota. Radšej prepustiť McCraya, alebo Patricka,… a pridať Gilberta. Gilbert je podľa mňa č. 54 na našej súpiske. Mal aj spomedzi našich OLB najlepšiu prípravu. Určite lepšiu ako Fackrell. No Packers si cenia jeho rýchlosť, výšku a samozrejme je to 3. pick z minulého draftu. Brooks musí podpísať zmluvu a až potom bude zapísaný do tímu. 


CB:  Davon House, Kevin King, Quinten Rollins, Damarious Randall, Josh Hawkins, LaDarius Gunter, Lenzy Pipkins

Presne taká istá zostava ako som predpokladal. Starters House s Randallom na outside a na slote Rollins. King sa musí ešte zlepšovať, ale smeruje to dobrým smerom. Hawkins sa mi v preseason nesmierne páčil, spravil obrovský pokrok. Som rád. Zistil som, že keď Gunter nastúpi na slot, tak to nie je až taká tragédia. Nepotrebuje rýchlosť a dokáže tam niečo vyprodukovať. Len v žiadnom prípade ho nepostavme na outside na rýchlostné súboje. Pipkins je prekvapenie tejto preseaon. Z nedraftovaného nováčika sa vyvinul zaujímavý hráč. Aj keď v poslednom zápase proti Rams nemal najlepší deň, ale aj tak, klobúk dole pred ním. Držím mu palce. Mrzí ma, že sa ďalší nedraftovaný rookie CB Donatello Brown nedostal do tímu. Takisto ako Pipkins ukázal, že byť nedraftovaným neznamená automaticky neúspech v NFL. Practice squad je istá! 


S: Ha Ha Clinton-Dix, Morgan Burnett, Kentrell Brice, Josh Jones, Marwin Evans

Ak máme v tíme nejakú silnú obrannú pozíciu, tak je to práve skupina našich safeties. Evans predvádzal v preseason vynikajúce výkony, Brice sa pomaličky rozbehol a už aj tackles triafal celkom solídne. Jones bude nastupovať väčšinou v special teamoch, kde je nesmierne cením hráčom a ide mu to tam. Poprípade ako ILB, nickel, alebo v dime formácií. To isté Burnett.


SPECIAL TEAM (3)

K Mason Crosby, P Justin Vogel, LS Brett Goode

Mason je stabilita v našom tíme a snáď bude pokračovať v solídnych a vyrovnaných výkonoch. Vogel je naša budúcnosť, šikovný rookie, z ktorého môže vyrásť punter vysokých kvalít. Derek Hart predviedol niekoľko otrasných snapov, čo ho stálo miesto a do tímu sa vrátil starý známy a spoľahlivý Brett Goode!


REZERVA/ FYZICKY NESCHOPNÝ NASTÚPIŤ (PUP) (2)

OLB Vince Biegel, CB Demetri Goodson

To čo sa očakávalo sa stalo realitou. Vinca neuvidíme v prvých 6 zápasoch sezóny. Ale keď nastane jeho čas, tak to môže byť kvalitná vzpruha pre náš biedny pass rush. 


REZERVA/ZRANENÝ (2)

FB Joe Kerridge, LB David Talley

Ku Kerridgovi som sa už vyjadril. Vynikajúci hráč, ktorý dopláca na to, že je v tíme Rip. V special teamoch bol nesmierne cenný počas preseaon. Meno David Talley mi žiaľ bohu nič nehovorí. Ospravedlňte ma.


REZERVA/SUSPENDOVANÝ

WR Geronimo Allison

O ňom už bola reč.


Hráči, ktorí boli prepustení:

OLB Reggie Gilbert, ILB Jordan Tripp, LB Josh Letuligasenoa, OL Robert Leff, S Jermaine Whitehead, OL Kofi Amechia, DT Brian Price, CB Donatello Brown, WR DeAngelo Yancey, WR Michael Clark, WR Max McCaffrey, WR Montay Crockett, OL Adam Pankey, lLB Derrick Mathews, WR Malachi Dupre, QB Taysom Hill, CB Raysean Pringle, TE Emanuel Byrd, DL Izaah Lunsford, QB Joe Callahan, OL Geoff Gray, ILB Cody Heiman, OLB Johnathan Calvin, S Aaron Taylor, OL Thomas Evans, TE Aaron Peck, CB Daquan Holmes, RB Kalif Phillips, DT Calvin Heurtelou

Osobne si želám aby sme do PS zapísali nasledujúcich hráčov: OLB Reggie Gilbert, CB Donatello Brown, WR Michael Clark, WR Malachi Dupre, WR Max McCaffrey, WR Deangelo Yancey, OLB Johnathan Calvin, FB Joe Kerridge, QB Joe Callahan a OL Kofi Amichia. Ale dúfam, že Janis a Davis hneď muffnú punt return a budú prepustení. Do tímu zapíšu McCaffreyho s Yanceym. A keď bude stále na waivers listine OL Geoff Gray a DL Brian Price, tak ich poslať do PS. Riadna fantazy, že? 😀 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Potenciálni hráči na Drafte 2018 - Guards  |  Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 - Defensive line  |  !!!Dôležité!!! Poprosím každého povinne prečítať a zahlasovať!!! Informácie o knihe!  |  Čo sa deje vo Free Agency? V  |