#5 Bartove cesty za veľkou mlákou!

Z Ohia sme sa presunuli do Wisconsinu, čiže do hlavnej destinácie tohto nášho NFL TRIPU. Ubytovanie sme mali dohodnuté o Steva Tata a.k.a THE OWNERA, ktorý býva neďaleko hlavného mesta Wisconsinu – Madison. K nemu sme dorazili podvečer, išli sme sa najesť do neďalekej reštaurácie a večer sme so Stevom naplánovali program na najbližšie dni.

Vo štvrtok ráno sme do Green Bay vyrážali už okolo 7ej ráno, nakoľko sme mali naplánovanú prehliadku Packers Hall of Fame a samozrejme aj Lambeau Fieldu. Lambeau Field je druhou najvyššou budovou v meste Green Bay, čiže Lambeau Field už vidíte pomerne skoro ešte pred vstupom do samotného mesta Green Bay. Keď som to „Géčko“ uvidel po prvý krát, tak som dostal obrovské zimomriavky a v aute som ostal úplne zamrazený. Ako sme sa blížili k Lambeau, tak to bolo silnejšie a silnejšie. Keď už sme zaparkovali auto priamo pred átriom, vystúpil som z auta, tak mi azda 5 litrov slín vytieklo na mikinu. Ústa otvorené dokorán a po prvý krát vo svojom živote som stál pred Mekkou amerického futbalu. Veľa času na rozjímanie však nebolo, nakoľko sme hneď išli do Packers Hall of Fame. Tam sme sa rozcvičili na vertical leape, kde som skončil poctivých 9´6´´ a našu mini súťaž SK/CZ Fanklubu sa mi podarilo vyhrať. Následne v minikine premietali krátky 10 minútový film o Green Bay Packers, na ktorého konci som mal slzy v očiach. V tomto minifilme môžete zazrieť aj Steva, či Jeffa. Potom už prišla na rad prehliadka samotnej Siene slávy. Za mňa osobne je najviac top Lambeauova a Lombardiho éra. To je tam spracované naozaj perfektne. Nesmierne nás pobavil scouting talent report Paula Hornunga, kde je ako slabosť poriadne podštrknuté, že má rád ženy. Sadol som si aj do kresla coacha Lombardiho a skúšal vytočiť Guteyho číslo a presvedčiť ho, nech berie Fitzpatricka. Ako ste už zrejme postrehli, tak to velice úspešné nešlo. Sorry ľudia. Robil som čo som mohol.

Po prehliadke siene slávy sme sa išli najesť do reštaurácie 1919, ktorá je hneď v átriu. Objednali sme si pifko, jedlo, sedíme si a zrazu okolo náš prešiel prezident Packers a CEO Mark Murphy. Viedol nejakú debatu s jednou paňou, tak som ho moc rušiť nechcel. Avšak hovoril som si, že toto je príležitosť ako sviňa. Tak som pozbieral všetku odvahu, postavil sa a išiel za ním. Keď šiel oproti mňa, tak sa na mňa pozrel, a ja som ho pozdravil. On sa odzdravil a podali sme si ruku. Následne som poukázal na naše fanklubové logo, povedal som mu o mojej stránke a že bývame u Steva, ktorého on veľmi dobre pozná. Následne sa mi povedal, že ma už niekde videl, že som mu veľmi známy. Tak si hovorím, že oukeeeej. Spravili sme si fotku, poďakoval som mu a vyklepaný ako keby som mal zimnicu som sa vrátil k stolu. Ruky sa mi triasli ešte asi 5 minút. Ale podarilo sa to a o našom fanklube už vie aj samotný prezident Green Bay Packers! S Markom Murphym mám ešte jednu funny storie, ale to trošku pozdejšie.

Pupky sme poriadne naplnili a išli sa na Lambeau Field Tour! Sedíme si dolu na lavičke pred Pro Shopom a čakéme na tour. Zrazu si vedľa mňa sadol jeden pán a pýta sa ma, že odkiaľ som. Hovorím mu, že zo Slovenska. On na to, či mám v mobile internet. Ja že áno a on povedal, že mám do Googlu napísať meno Gary Weaver a mám dať obrázky. Následne do mňa ťukol a povedal: „To som ja.“ Zistil som, že hrával pod Bartom Starrom linebackera, tak sme si dali fotku a trošku sme pokecali. Hovorí mi, že keď ho v nedeľu počas polčasu uvidím na ihrisku, že môžem ľuďom hovoriť, že s tým starým týpkom mám fotku, hh. No a jeho záverečná rada znela nasledujúco: „Pi veľa piva. Veľmi veľa piva. Oukej? Veľa piva!“ Ja som mu odpovedal, že o to sa báť nemusí a išli sme spolu na Lambeau Field Tour. Keď sme počas tour vyšli z tunela, tak ja samozrejme hneď unesený atmosférou okamžiku som za chrbtom sprievodcu začal chytať trávnik, skúšať aké to je tvrdé, či sa dá tráva vytrhnúť,… a v tom momente sprievodca hovorí, že prosím vás, nechytajte sa trávnika. Ja som sa len tak nenápadne postavil a ľudia sa zasmiali. Avšak sprievodca o ničom netušil, takže pohodička. Porobili sa fotky a tour sa končila.

Po Lambeau Field Tour sme navštívil Pro Shop. Pro Shop Green Bay Packers je najväčší Pro Shop na území USA spomedzi všetkých profesionálnych športov a poviem vám, že je to čierna diera. Raz tam vstúpite a ja s vami amen tma. Boli sme tam asi hodinu a ja som stále nevedel, že čo si kúpim. Nakoniec som skončil s bločkom dlhým ako toaletný papier. Potom sme už sadli do auta a išli späť ku Stevovi.   

Prišli sme ku Stevovi a on nám oznámil, že si v robote zobral voľno a zajtra nás zoberie na prehliadku mesta Green Bay. Tak sme ráno o 6ej vyrazili do Green Bay. Ukázal nám Walk of Legends, hlavné miesta Herritage Trail, vrátane bývalého domáceho stánku Green Bay Packers – City Stadium. Zaviezol nás aj k domu, kde býval náš bývalý head coach Vince Lombardi, alebo nám ukázal aj hrob zakladateľa, trénera a hráča Green Bay Packers Curlyho E. Lambeaua. Pomysleli by ste si, že Curly bude mať obrovskú mohylu, avšak opak je pravdou. Je to len jeden veľmi maličký pomník, ktorý si takmer ani nevšimnete. Plus tam ešte fanúšikovia dali do zeme kameň, v ktorom je vyrytý Lambeau Field a na ňom nápis „LAMBEAU“. Aj keď toho Curly spravil pre Packers extrémne veľa, vďaka nemu prežili ťažké časy, inak by tu už dneska neboli. No aj napriek tomuto sa mu nedostalo nejakej väčšej pocty. Po prehliadke mesta sme sa išli najesť do Legend Larry´s. To je taká miestne-známa reštika na rôzne krídelka. Steve nám hneď v úvode povedal, že na samom vrchu sú tie najpáliveješie a úplne dole najmenej. Avšak Robo to samozrejme nepostrehol a objednal si jednotku. Teda tie úplne extra giga pálivé krídelka. Nikdy nezabudnem na ten pohľad na Roba, keď zistil, že do úst si práve vkladá žeravé uhlíky. Po chvíľke bol červený ako paprika, oči zaslzené a ja, Dave a Steve sme z toho mali samozrejme poriadnu prču. Avšak Robo to nakoniec nejako dokázal zvládnuť a porazil všetky krídelka. Aj keď popri tom vypil asi 5 litra piva. Po tomto neuveriteľnom výkone si od nás vyslúžil prezývku „FIREMAN“. Dokonca sa mu dostalo uznania aj od pani servírky. Myslím si, že už na stene vysí jeho podobizeň, ako tam bojuje s ohňom. Najedení a šťastní (teda až na FIREMANA) sme išli do Titletownu, ktorý je hneď pri Lambeau Fielde. Ako určite všetci viete, Associated Bank spolupracuje s Packers, tak tam bola taký menší event, kde ste si mohli vložiť svoju vlastnú tvár do virtuálneho futbalového hráča, vytvoriť si svoj vlastný prsteň pre víťaza Super Bowlu, zabehnúť si s touto vašou postavičkou punt return a nakoniec sa vyfotiť s davom počas slávneho ICE BOWLU. Všetko to bolo for free a tieto fotky vám zaslali na mail. Následne sme si dali partičku tie populárnej hry, čo hádžete vrecká do tej dierky na takej doske. Absolútne netuším ako sa to volá. V Titletowne sme ešte chvíľku pobudli, zahádzali trošku loptou a išli späť ku Stevovi. Inak Steve počas celého dňa nosil naše fanklubácke tričko, takže náš fanklub bol neustále na očiach. Chodiť s ním po Green Bay je ako chodiť vedľa Aarona Rodgersa. Každý ho pozná a každý chce fotku. Takže logo nášho fanklubu bolo úplne všade!

Druhá časť z Green Bay bude čoskoro!


Viacej fotiek nájdeš tu: https://www.instagram.com/i.am.uto/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *