5 dôvodov, prečo sa tešiť na novú sezónu!

Fanúšikovia Packers majú hneď niekoľko dôvod na optimizmus.

Po sklamaní v minulej sezóne Green Bay Packers meria do novej sezóny s novou podobou a identitou. Počas minulej sezóny sa objavili názory, že hlavný tréner Mike McCarthy by mal byť odvolaný. No McCarthy je späť a po svojom boku má nových kolegov. Rodgers dostal dvoch tight endov, mladú skupinu wide receiverov a bude sa môcť spoľahnúť aj na mladíkov v behovej hre, no prišiel o svojho najlepšieho priateľa. Obrana však Rodgersovi v posledných rokoch vôbec nepomáhala. Odkedy sme vyhrali náš posledný Super Bowl (2010), obrana pri našich prehrách pustila v priemere 33.83 bodov!!! No prišiel nový defenzívny koordinátor a takisto sa obrana výrazne omladila a doplnila o nádejné talenty. Fanúšikovia Packers sú extrémne hladní za ďalším titulom do našej bohatej zbierky a Mike McCarthy so svojim trénerským tímom sú pripravení svojich priaznivcov poriadne nasýtiť. Poďme sa teda pozrieť na to, prečo sú fanúšikovia takí plní optimizmu!


5. ZDRAVÝ AARON RODGERS

Keď je v plnej sile, tak je najlepším quarterbackom v lige. Jeho schopnosť improvizovať a hodiť akúkoľvek loptu v akejkoľvek pozícií je neporovnávateľná. Minulú sezónu začal vynikajúco a bol na ceste za 3. cenou MVP a keby sa nezranil, tak tím by pravdepodobne svoju sériu po sebe idúcich návštev play-off predĺžil na číslo 9. No Rodgers je späť a je pripravený ukázať celej NFL, že je stále najlepším quarterbackom v lige. Síce mu odišiel primárny cieľ v podobe Jordyho Nelsona, no počas posledných sezón si vybudoval skvelú chémiu s Davantem Adamsom, Gute mu doprial poriadneho pass-catching tight enda v podobe Jimmyho Grahama a je pripravený tyranizovať obrany NFL aj naďalej!


4. PREROBENÁ OBRANA

Tí dlhodobejší fanúšikovia Packers si určite veľmi dobre pamätajú čo sa stalo, keď do tímu prišiel nový defenzívny koordinátor Dom Capers. Obrana Packers sa pretransformovala do jednej z najlepších v lige. Konzistentne sa

umiestňovala na prvých priečkach v počte sackov a turnoverov. Avšak v roku 2011 sa motor začal zadŕhať a nastal výrazný prepad. Obrana sa už nikdy neumiestnila v TOP 10 v bodoch, alebo v povolených yardoch. Passová obrana sa každým rokom len zhoršovala, až dosiahla pomyselného dna. Všetko to vyústilo v Capersove prepustenie. Za nového defenzívneho koordinátora bol menovaný Mike Pettine a práve tento krok považujem za najlepší krok nového generálneho manažéra Gutekunsta v tejto offseason. Pettina si pochvaľujú aj hráči a hovoria o tom, že je to obrovský rozdiel od Capersa, samozrejme v dobrom. Pettine ako hlavný tréner Clevelandu Browns príliš neuspel. Avšak počas svojej doterajšej kariéry bol excelentným defenzívnym koordinátorom. Jeho obrana sa prezentuje vytváraním tlaku z kreatívnych blitzov a využíva najmä dobre stavaných press cornerov. K dispozícií má veľmi mladú obranu a bude nesmierne zaujímavé sledovať, ako si pod jeho vedením budú počínať mladí hráči ako King, Jackson, Alexander, Clark, alebo Josh Jackson. No takisto netreba zabúdať na Dixa, ktorému by nový defenzívny koordinátor mohol pomôcť vrátiť sa do All-Pro formy. Samotný Ha Ha sa vyjadril, že systém, ktorým sa hralo v minulej sezóne mu vôbec nesedel, budú mu viacej sedieť schémy Mika Pettina? Nechajme sa prekvapiť!


3. VŠESTRANNÝ ÚTOK

Po prvý krát vo svojej kariére bude mať Aaron Rodgers k dispozícií kvalitné všetky 3 útočné pozície. Jermichael Finley, Ryan Grant a Greg Jennings boli dobrí, avšak Jimmy Graham, Davante Adamas a skupina running backov môže byť

skvelá! Graham a Adams sú pravdepodobne najlepšie TD duo v NFL. Rozdiel medzi vyhrávaním titulov a vyhrávaním divízie je aj v tom, komu sa v red zone podarí skórovať viacej touchdownov než field goalov. A práve v tomto hernom aspekte by sme mohli vyčnievať. Adams je očividne sebavedomý, verí si na pokorenie 20 TDs hranice a zároveň patrí medzi najlepších route runnerov v NFL. Odkedy prišiel na scénu v roku 2011 Jimmy Graham, tak patrí medzi najlepších pass-catching tight endov v lige. Ak si dokáže s Aaronom vybudovať chémiu, tak by si vzájomne mohli dopomôcť ku svojím kariérnym rekordným číslám. Pozícia running backa bola počas Aaronovej kariéry našou slabinou. Teda až na výnimku prvých dvoch sezón Eddieho Lacyho, no aj z toho v jednej Aaron odohral len určitú časť. V roku 2016 prišli na rad početné zranenia a otrasná produkcia RBs. Vedenie sa tak rozhodlo presunúť WR Montgomeryho na post RB a stal sa starterom. Následne pridali troch mladých RBs a z nich sa najviac uchytili Aaron Jones a Jamaal Williams. McCarthy momentálne hovorí o tom, že do Training Campu sa bude vstupovať bez jasnej jednotky. Kombinácia jedného z najlepších passových útokov v lige s trojzáprahom na poste RB môže priniesť požadované výsledky a pre obrany súperov sa náš útok môže opäť raz stať obrovským postrachom.


2. BUDE KROK NAZAD ZNAMENAŤ KROK VPRED?

Vedenie sa počas tohtoročnej offseason rozhodlo prepustiť ofenzívneho koordinátora Edgara Bennetta a prijalo starého-známeho Joea Philbina a tento krok považujem za najmenej docenený. Philbin u nás pôsobil v rokoch 2007-2011 a jeho útok sa vždy umiestnil v TOP 10 v bodoch a v yardoch spomedzi všetkých tímov NFL. Útok z roku 2011 bol dokonca najlepším v histórií nášho tímu a internetový portál Bleacher Report umiestnil útok z roku 2011 ako 4. najlepší v histórií NFL! WRs Packers mali v posledných rokoch problém so separáciou. Kvôli tomu do svojho tímu pridali solídneho route runnera J´mona Moora. Philbinov útok je známy tým, že dokáže hráčov uvoľniť naturálne pomocou skvelého route runningu. Takisto ako Pettine v obrane, tak aj Philbin v útoku dostal od Guta značné množstvo nových hráčov a na každom poste má playmakera. Teraz sa už len musí uistiť, že dokáže naplno rozvinúť potenciál tohto útoku.


1. LEGITÍMNY KANDIDÁT NA TITUL

Green Bay Packers počas éry Aarona Rodgersa vyhrali len jeden titul a Aaronov čas sa neúprosne kráti. V roku 2010 nám k titulu dopomohla skvelá obrana v čele s Charlesom Woodsonom a takisto aj Rodgersova brilantná hra pod

centrom. No postupom času naša obrana upadala až upadla úplne. No možno teraz prišla tá chvíľa, kedy sa to opäť konečne otočí. Obrana je mladá, rýchla a bude sa len a len zlepšovať. Na pozícií outside cornera máme veľkých a atletických cornerov (King a Jackson). Na slote rýchlika menom Jaire Alexander, na pozícií strong safetyho je nádejný mladík Josh Jones. Behová obrana sa stala ešte silnejšou pridaním budúceho All-Pro hráča Kennyho Clarka a veterána Muhammada Wilkersona. Na pozícií OLB sa o svoje slovo hlasno hlásia mladíci Biegel a Gilbert. Ak Aaron ostane zdravý, tak môžme očakávať že na druhej strane lopty budeme mať jeden z najlepších útokov v lige. Celkovo je náš tím nesmierne mladý a naša budúcnosť môže byť jagavá. Avšak opäť raz pripomeniem faktor alfa a omega – ktorým sú ZRANENIA. Ak sa nám zraní Davante Adams, Jimmy Graham, alebo napríklad večne zranený Clay Matthews, tak budeme mať nemalé problémy. Neostáva nám nič iné len veriť, že v tejto sezóne to už nebude taká tragédia ako počas posledných sezón. No majme na pamäti jednu podstatnú vec, kým za centrom stojí Aaron Rodgers, tak je možné úplne všetko! Go Pack Go!

2 thoughts on “5 dôvodov, prečo sa tešiť na novú sezónu!

 • 30 júna, 2018 at 21:20
  Permalink

  Pekný článok. Už len pretrpieť nasledujúce 4 hluché týždne a môžme sa tešiť na formovanie týmu a novú sezónu :).

  Reply
 • 7 júla, 2018 at 9:20
  Permalink

  Go, Packs Go !!!
  Díky za skvělé články o nejlepším týmu NFL!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 - Tight ends  |  REVIEW: WEEK #2 - Green Bay Packers vs Atlanta Falcons  |  #1 PRESEASON 2019 - Texans@Packers  |